Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οταν λες open τι εννοεις? Ευχαριστω! :)

 

εννοω οτι δεν εχει την σαβουρα που βαζουν πολλες εταιριες , πχ voda κλπ κλπ , ειναι καθαρη ,ειναι ανεξαρτητη με λιγα λογια, αυτο που θελουμε ολοι μας :p

Link to comment
Share on other sites

αν εννοεις αυτες που βγηκαν τωρα οχι, με flash tool γινετε

 

Μπορεί κάποιος φίλος να μου θυμίσει την διαδικασία που κάνω για να περάσω τη lollipop με flash tool ?? ή να με παραπέμψει κάπου να δω οδηγίες ?? Το είχα ξανακάνει με την kit-kat αλλά δεν θυμάμαι ....

Ευχαριστώ εκ των προτέρω

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος φίλος να μου θυμίσει την διαδικασία που κάνω για να περάσω τη lollipop με flash tool ?? ή να με παραπέμψει κάπου να δω οδηγίες ?? Το είχα ξανακάνει με την kit-kat αλλά δεν θυμάμαι ....

Ευχαριστώ εκ των προτέρω

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=53728658#post53728658

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω βοηθεια εχω το lg g2 και ειχα κιτ κατ 4.4.2 αλλα το ui δεν μου αρεσε και βλεποντας οτι το λολλιποπ αργει εκανα root και περασα τη rom του cloudyfa cloudyg2 2.2 αλλα καταναλωνει πολυ γρηγορα τη μπαταρια....τωρα βλεπω οτι η λολλιπο ειναι θεμα ημερων να ερθει και σε εμας lg g2 d802 αλλα εγω δεν ειμαι στοκ πια...τι να κανω για να γινει παλι στοκ 4.4.2 ωστε οταν ερθει ΟΤΑ η lollipop να την παρω??? Δεν εχω ιδεα τι να κανω βοηθηστεμε πως κανω unroot και πισω παλι στην στοκ 4.4.2...δωστε αναλητικες οδηγιες γιατι και στην προσπαθεια μου να το ρουταρω το εκανα brick αλλα επανηλθε...βοηθηστε!:(:(:(
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω βοηθεια εχω το lg g2 και ειχα κιτ κατ 4.4.2 αλλα το ui δεν μου αρεσε και βλεποντας οτι το λολλιποπ αργει εκανα root και περασα τη rom του cloudyfa cloudyg2 2.2 αλλα καταναλωνει πολυ γρηγορα τη μπαταρια....τωρα βλεπω οτι η λολλιπο ειναι θεμα ημερων να ερθει και σε εμας lg g2 d802 αλλα εγω δεν ειμαι στοκ πια...τι να κανω για να γινει παλι στοκ 4.4.2 ωστε οταν ερθει ΟΤΑ η lollipop να την παρω??? Δεν εχω ιδεα τι να κανω βοηθηστεμε πως κανω unroot και πισω παλι στην στοκ 4.4.2...δωστε αναλητικες οδηγιες γιατι και στην προσπαθεια μου να το ρουταρω το εκανα brick αλλα επανηλθε...βοηθηστε!:(:(:(

 

γραφει ο μινωταυρος απο πανω τι να κανεις , κατεβασε απο εδω http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=36 την ρομ που φορας και ακολουθησε τις οδηγιες

Link to comment
Share on other sites

δεν θελω ομως να ειναι vodafone για αυτο ρωταω εαν ξερετε τι ειναι της κροατιας

Της Κροατίας είναι και αυτή "branded" έκδοση, από την VIP.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες μια ερώτηση:

 

Έχω ένα πολύ σπαστικό πρόβλημα με το κινητό από την πρώτη μέρα. Βασικά δεν ξέρω αν είναι πρόβλημα ή απλά ισχύει για κάθε G2:

 

Όποτε χρειαστεί να σφηνώσω το κινητό στον ώμο μου, δηλαδή να το κρατάω με τον ώμο και το αυτί γιατί χρειάζομαι τα χέρια μου ελεύθερα, ο συνομιλητής δεν με ακούει. Παραμορφώνεται λένε η φωνή μου και δεν καταλαβαίνουν τίποτα απ όσα είπα.

Ενώ εγώ ακούω τον συνομιλητή μου κανονικά.

 

Το έχει προσέξει άλλος κανείς;

 

Τα ευρωπαϊκά D802 πόσα noise canceling μικρόφωνα έχουν; Βλέπω ότι τα αμερικάνικα G2 έχουν άλλη μια τρυπούλα δίπλα στο φλας. Παίζει και το δικό μας να έχει εκεί τίποτα (χωρίς τρύπα βέβαια) και όταν το σφίγγω με τον ώμο μου να προκαλώ το πρόβλημα αυτό;

 

Έχω απενεργοποιημένη την βελτίωση φωνής από τις ρυθμίσεις κλήσεων, αλλά και όταν την είχα ενεργοποιημένη το ίδιο πρόβλημα είχα.

 

Τα φώτα σας...

 

Υπάρχει πιστεύω γενικά αυτό το θέμα, διαπιστωμενο και στο δικό μου και σε ενα άλλο G2.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε τίποτα για τα γαλλικά πότε θα παρουν το update ?

 

Θα κοιτάς ΕΔΩ και όταν δεις δίπλα από την Γαλλική Rom (New) κατέβασε την και πέρνα την. Και εμένα Γαλλικό είναι το G2 αλλά έχω περάσει Rom άλλης χώρας Lollipop 5.0.2 ;) και είμαι μια χαρά. Αν χρειαστεί να το στείλω στο service (φτου-φτου) τότε θα περάσω την ΜΑΜΑ...:lol: εγώ έχω την παρακάτω ....Vodafone France.

 

http://s23.postimg.org/z1m8xj0gb/Picture0002.png

free upload

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Μολις περασα και εγω την κροατικη. Φαινεται πολυ καλη ομως γνωριζετε πως το πληκτρο των επιλογων με το απαλο πατημα μπορει να εμφανιζει τις ρυθμισεις ; Πλεον με το απαλο πατημα εμφανιζει τις καρτελες και με το συνεχες τις ρυθμισεις. Αυτο αλλαζει ;
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Μολις περασα και εγω την κροατικη. Φαινεται πολυ καλη ομως γνωριζετε πως το πληκτρο των επιλογων με το απαλο πατημα μπορει να εμφανιζει τις ρυθμισεις ; Πλεον με το απαλο πατημα εμφανιζει τις καρτελες και με το συνεχες τις ρυθμισεις. Αυτο αλλαζει ;

Νομίζω πιο συχνά χρησιμοποιείται το multitasking από τις ρυθμίσεις γιαυτό και κάνανε αυτή την αλλαγή.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την καλησπέρα μου.

Σήμερα παρέλαβα ένα LG G2 για την γυναίκα μου και προσπάθησα να βρω την χώρα προέλευσης μέσω του οδήγου.

 

Η ταμπέλα στη συσκευασία του κινητού όμως είναι διαφορετική και είναι η εξής (υπόψιν τμήμα αυτής της ταμπελίτσας ήταν καλυμένη από ένα άλλο αυτοκόλητο και γι' αυτό τα μικρά αυτοκολητάκια μου ξεκόλησαν στην προσπάθειά μου να δω τί έχει από κάτω):

http://i300.photobucket.com/albums/nn7/azzazel_79/lg%20g2_zpsc1t5dbav.jpg

Xiaomi Redmi Note 3 Pro

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πιο συχνά χρησιμοποιείται το multitasking από τις ρυθμίσεις γιαυτό και κάνανε αυτή την αλλαγή.

 

Αυτό δεν γίνεται να αλλάξει με τίποτα;

Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την καλησπέρα μου.

Σήμερα παρέλαβα ένα LG G2 για την γυναίκα μου και προσπάθησα να βρω την χώρα προέλευσης μέσω του οδήγου.

 

Η ταμπέλα στη συσκευασία του κινητού όμως είναι διαφορετική και είναι η εξής (υπόψιν τμήμα αυτής της ταμπελίτσας ήταν καλυμένη από ένα άλλο αυτοκόλητο και γι' αυτό τα μικρά αυτοκολητάκια μου ξεκόλησαν στην προσπάθειά μου να δω τί έχει από κάτω):

[/img][/url]

 

Χτύπα το IMEI ΕΔΩ και θα δεις...!!!;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Χτύπα το IMEI ΕΔΩ και θα δεις...!!!;)

 

Ευχαριστώ πολύ

 

Ιδού το αποτέλεσμα:

 

Made in: Korea

 

Made for: T-MOBILE

 

Date of manufacture: 10/22/2013

 

Age: 1 year and 5 months

 

 

EDIT: Λογικά καλύπτεται από εγγύηση ε?

Edited by azzazel

Xiaomi Redmi Note 3 Pro

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

WiFi χρησιμοποιώ μόνο.. Αλλες φορές θερμαινεται αρκετά και άλλες καθόλου όσο και να το χρησιμοποιώ.. Αυτό μου κάνει εντύπωση

 

Παίζει ρόλο και το περιεχόμενο της σελίδας, εάν έχει κινούμενες εικόνες, βίντεο, flash κλπ είναι λογικό να ζεσταίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ

 

Ιδού το αποτέλεσμα:

 

Made in: Korea

 

Made for: T-MOBILE

 

Date of manufacture: 10/22/2013

 

Age: 1 year and 5 months

 

 

EDIT: Λογικά καλύπτεται από εγγύηση ε?

 

απο που το πηρες φιλε? πολυ παλια παρτιδα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καμια διαφορα απο την λολλιποπ ρομ που ειχαν ανεβασει στο xda πριν μερες με την επισημη σημερα υπαρχει;
Link to comment
Share on other sites

σημερα λεει οτι παρελαβε :p

 

Από τα πρώτα που βγήκαν, Οκτώβριος του 2013. που το είχαν θαμμένο....????Επιστροφές - καταστροφές, που λέει και το άσμα...;)

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...