Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τι πρεπει να κανουμε για να βαλουμε lolipop; ξανα σεταρισμα ολα απ την αρχη; "απο πανω" μπαινει; upgrade δλδ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για εσας που βαλατε την λολιποπ

 

1. Το εφε του καιρου στην lockscreen εξακολουθει να υπαρχει; (animated βροχες,χιονια,συννεφια κλπ)

2. Τα softkeys ειναι παραμετροποιησιμα; Δηλαδη να βαλεις το back στα δεξια ή να εχεις κουμπι για την notification bar;

3. Στο πληκτρολογιο μπορεις να ελεγξεις τον κερσορα με drag πανω στο spacebar οπως στο G3;

4. Υπαρχει δυνατοτητα για προσωρινο προφιλ αθορυβου και ληξη σε προκαθορισμενο διαστημα;

5. Προσεξατε καμια βελτιωση στην στοκ καμερα ή μια απο τα ιδια;

Bump μια τελευταια, μηπως και το δει κανεις.

LG G8s Black

Νικόλας

Link to comment
Share on other sites

Bump μια τελευταια, μηπως και το δει κανεις.

 

1.Δεν το έψαξα

2.Είναι

3.Νομίζω ναι (το drag δεν καταλαβαίνω)

4.Δεν το έψαξα

5.Ναι

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, επειδή ενδιαφέρομαι για την αγορά της συσκευής, αλλά επίσης καίγομαι για σωστό gps σε χρήση αξιοπιστης καταγραφής αθλητικών δραστηριοτητων, τι προτείνετε?

 

Υπάρχουν παρτίδες με λυμενα τα θέματα αυτά? Έχουν κατασταλαξει στη εταιρεία το τι φταίει έστω, κ αν το λύνουν γρήγορα και εύκολα εντός εγγύησης?

 

Πάρε το πρώτο που θα βρεις, δεν υπάρχει συστηματικό πρόβλημα. Εάν έχεις οποιοδήποτε θέμα, προφανώς είναι εντός εγγύησης.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια το πηρα αλλα αντιμετωπιζω το εξης προβλημα, δεν συνδεεεται στο ιντερνετ με τα δεδομενα "ενεργοποιημενα φυσικα" cosmote. Δοκιμασα κ αλλη καρτα αλλη δικτυου αλλα ουτε κ εκει δεν μπαινει , μεσω wifi κτλ δουλευει ,κλησεις κανει κανονικα εχει σημα απλα δεν δειχνει ενω ειναι ενεργοποιημενα τα δεδομενα οτι ειναι συνδεδεμενο σε αυτα . Τι μποει να φταιει κ τι να κανω ? Εκανα επανακινηση αλλα παλι τιποτα .
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια το πηρα αλλα αντιμετωπιζω το εξης προβλημα, δεν συνδεεεται στο ιντερνετ με τα δεδομενα "ενεργοποιημενα φυσικα" cosmote. Δοκιμασα κ αλλη καρτα αλλη δικτυου αλλα ουτε κ εκει δεν μπαινει , μεσω wifi κτλ δουλευει ,κλησεις κανει κανονικα εχει σημα απλα δεν δειχνει ενω ειναι ενεργοποιημενα τα δεδομενα οτι ειναι συνδεδεμενο σε αυτα . Τι μποει να φταιει κ τι να κανω ? Εκανα επανακινηση αλλα παλι τιποτα .

Δοκίμασε να βάλεις manually τις ρυθμίσεις APN.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια το πηρα αλλα αντιμετωπιζω το εξης προβλημα, δεν συνδεεεται στο ιντερνετ με τα δεδομενα "ενεργοποιημενα φυσικα" cosmote. Δοκιμασα κ αλλη καρτα αλλη δικτυου αλλα ουτε κ εκει δεν μπαινει , μεσω wifi κτλ δουλευει ,κλησεις κανει κανονικα εχει σημα απλα δεν δειχνει ενω ειναι ενεργοποιημενα τα δεδομενα οτι ειναι συνδεδεμενο σε αυτα . Τι μποει να φταιει κ τι να κανω ? Εκανα επανακινηση αλλα παλι τιποτα .

Μπορεί για κάποιο λόγο να μην είναι προσωρινά διαθέσιμα τα δεδομένα της cosmote. Το κάνουν που και που αυτό. Ξαναπροσπαθησε αργότερα να δεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ενω λειτουργουσε κανονικα το να κλεινει το wifi οταν κλειδωνα το τηλ και να ανοιγει αυτοματα οταν το ξεκλειδωνα, τωρα δεν δουλευει ενω την εχω κανονικα επιλεγμενη την συγκεκριμένη λειτουργία. Και επανεκκίνηση εκανα αλλα παλι δεν δουλευει..συμβαίνει σε κανέναν;;
Link to comment
Share on other sites

εκτος αν το απενεργοποιησεις απο τις επιλογες του viber, πως το ρυθμιζουμε αυτο; με κανα automateit;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια συνοπτικά καποιες αποριες. Ειμαι rooted και τρεχω την τελευταια CM12 + gapps! (Android Lolipop 5.0.2):

 

1) Θελω να αγορασω καποιο OTG USΒ. Υπαρχει προβλημα που ειμαι rooted με cyanogemod 12; Θα το αναγνωριζει κανονικα; Αν γινεται να μου πει καποιος που το εχει δοκιμασει! Αν υποστηριζεται, πρεπει να παρω αυτο ή αυτο;;

 

2) Καποιο Camera Mod; πχ να υποστηριζει 4k; Οταν το ειχα cm11, ειχα φλασαρει καποια πραγματα! Τωρα με την cm12 υπαρχει; αν φλασαρω τα Xdabbeb ή Jishnu, θα λειτουργει;

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είναι

 

http://opensource.lge.com/osSch/list?types=ALL&search=d802

 

Μιλάμε για source πάντα έτσι.

Περιμένω πλέον cloudy να βγάλει rom.

Για το επίσημο τώρα τι να σας πω ποτέ θα σκάσει ota ή το kdz.Πολυ συντομα υποθέτω.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είναι

 

http://opensource.lge.com/osSch/list?types=ALL&search=d802

 

Μιλάμε για source πάντα έτσι.

Περιμένω πλέον cloudy να βγάλει rom.

Για το επίσημο τώρα τι να σας πω ποτέ θα σκάσει ota ή το kdz.Πολυ συντομα υποθέτω.

 

Πώς μπορούμε να την περάσουμε? Τι εννοείς με το source?

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα σε ενα σχολιο απο εναν κινεζο δεν θυμαμαι που θα δωθει το update την πρωτη βδομαδα του Απριλιου....δεν εδωσα σημασια ομως γιατι λεγανε για καλοκαιρι
Link to comment
Share on other sites

1.Δεν το έψαξα

 

3.Νομίζω ναι (το drag δεν καταλαβαίνω)

1. Γινεται να το κοιταξεις; Το λατρευω αυτο το animation του καιρου στην lockscreen, αν δεν το εχει η λολι απλα θα μεινω στην κιτκατ.

 

3. Aν εχεις ορεξη, δες εδω

να καταλαβεις τι εννοω και να μου πεις αν το βαλανε στο νεο πληκτρολογιο.

Κανοντας drag το δαχτυλο σου στο spacebar ελεγχεις τον κερσορα.

 

Ευχαριστω φιλε μου.

LG G8s Black

Νικόλας

Link to comment
Share on other sites

1. Γινεται να το κοιταξεις; Το λατρευω αυτο το animation του καιρου στην lockscreen, αν δεν το εχει η λολι απλα θα μεινω στην κιτκατ.

 

3. Aν εχεις ορεξη, δες εδω

να καταλαβεις τι εννοω και να μου πεις αν το βαλανε στο νεο πληκτρολογιο.

Κανοντας drag το δαχτυλο σου στο spacebar ελεγχεις τον κερσορα.

 

Ευχαριστω φιλε μου.

Καλησπέρα .Το τσέκαρα ναι λειτουργουν όπως θες

Link to comment
Share on other sites

Έχει περάσει κανείς την new LGD802_Android_Lollipop_D802 ? Root έχει κάνει...???

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχει περάσει κανείς την new LGD802_Android_Lollipop_D802 ? Root έχει κάνει...???

Γιατί φίλε θα έχει διαφορά μήπως με αυτήν την lolli που έχουμε τωρα; αν ναι να την περάσουμε :p

Link to comment
Share on other sites

Γιατί φίλε θα έχει διαφορά μήπως με αυτήν την lolli που έχουμε τωρα; αν ναι να την περάσουμε :p

Εαν εχει διαφορα με αυτην που εχουπε περασει,την περναμε κανονικα με φλασαρισμα;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...