Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα τι προτείνετε για την ρύθμιση αυτόματου καθαρισμού ραμ της μάμας εφαρμογής; Κάνει κάτι ουσιαστικό και αν την βάλω κάθε ώρα θα επηρεάσει την μπαταρία; Επίσης Στη ρυθμηση για να σταματήσουν οι εφαρμογές στο παρασκήνιο έχει παρατήρησει κανείς ουσιαστική διαφορά ;

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα τι προτείνετε για την ρύθμιση αυτόματου καθαρισμού ραμ της μάμας εφαρμογής; Κάνει κάτι ουσιαστικό και αν την βάλω κάθε ώρα θα επηρεάσει την μπαταρία; Επίσης Στη ρυθμηση για να σταματήσουν οι εφαρμογές στο παρασκήνιο έχει παρατήρησει κανείς ουσιαστική διαφορά ;

Εγώ προσωπικά δεν την χρησιμοποιώ πλέων. Στην αρχή λίγο αλλά διαπίστωσα ότι το κινητό δεν έχει ανάγκη και απλά πετάει. Εάν χρειαστεί μνήμη τότε θα κλείσει εφαρμογές από μόνο του νομίΖω. Μην σε αγχώνει το θέμα.. Όσες και εάν ανοίξεις το κινητό θα πηγαίνει μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Μια ερώτηση και από μένα μήπως ξέρει κανείς

Στην stock kitkat όταν έβαζες τα ακουστικά ή ένα usb stick σου άνοιγε από την κάτω μεριά ποια εφαρμογή θέλεις να ανοίξεις

Τωρα στην lollipop δεν κάνει τίποτα όταν συνδέσεις

Υπάρχει καμία ρύθμιση να δουλεύει σαν τη kitkat?

Link to comment
Share on other sites

Βοηθειαααα.Εχω λαβει καποιο μειλ και το.λαπτοπ παρεδωσε πνευμα και δε μπορω να εκτυπωσω κατι που χρειαζομαι υπαρχει καποιο κολπο να συνδεσω το τζι2 με τον εκτυπωτη χωρις πολλες διαδικασιες για να εκτυπωσω;Ο εκτυπωτης εχει γουαι φαι και πικτσμπριτζ αλλα δε μπορω να βγαλω ακρη.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Βοηθειαααα.Εχω λαβει καποιο μειλ και το.λαπτοπ παρεδωσε πνευμα και δε μπορω να εκτυπωσω κατι που χρειαζομαι υπαρχει καποιο κολπο να συνδεσω το τζι2 με τον εκτυπωτη χωρις πολλες διαδικασιες για να εκτυπωσω;Ο εκτυπωτης εχει γουαι φαι και πικτσμπριτζ αλλα δε μπορω να βγαλω ακρη.

 

Όλοι οι μεγάλοι κατασκευαστές (HP, Epson, Samsung κτλ) έχουν δικιά τους εφαρμογή στο playstore για να στέλνεις εκτυπώσεις απευθείας από το κινητό. Ρίξε μια ματιά κι αν δε βρεις κάτι εδώ είμαστε.:)

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Βοηθειαααα.Εχω λαβει καποιο μειλ και το.λαπτοπ παρεδωσε πνευμα και δε μπορω να εκτυπωσω κατι που χρειαζομαι υπαρχει καποιο κολπο να συνδεσω το τζι2 με τον εκτυπωτη χωρις πολλες διαδικασιες για να εκτυπωσω;Ο εκτυπωτης εχει γουαι φαι και πικτσμπριτζ αλλα δε μπορω να βγαλω ακρη.

Ή κατέβασε απ' τo Play την εφαρμογή του εκτυπωτή ή κατεβάζεις αυτό και το συνδέεις επίσης με τον εκτυπωτή

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dynamixsoftware.printershare

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως εχω λεξμαρκ 4550 και δεν δουλευει και δεν εχει εφαρμογη στο πλευ στορ για τον συγκεκριμενο.κλαψ
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

To μαυρο αυτοκολλητακι που ειναι στην πλατη του κινητου με το S/N και το IMEI το εχετε βγαλει? Εμενα που το εχω 3 εβδομαδες αρχιζε να αλλοιωνεται, ιδιως οταν το σκουπιζω. Μεσα στο μενου βρηκα το ΙΜΕΙ, αλλα οχι το S/N! Που φαινεται αυτο?
Link to comment
Share on other sites

To μαυρο αυτοκολλητακι που ειναι στην πλατη του κινητου με το S/N και το IMEI το εχετε βγαλει? Εμενα που το εχω 3 εβδομαδες αρχιζε να αλλοιωνεται, ιδιως οταν το σκουπιζω. Μεσα στο μενου βρηκα το ΙΜΕΙ, αλλα οχι το S/N! Που φαινεται αυτο?

Εγώ το έβγαλα στο πρώτο μισάωρο..... δεν υπάρχει λόγος να είναι εκεί. Πόσο να αντέξει άλλωστε;

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

To μαυρο αυτοκολλητακι που ειναι στην πλατη του κινητου με το S/N και το IMEI το εχετε βγαλει? Εμενα που το εχω 3 εβδομαδες αρχιζε να αλλοιωνεται, ιδιως οταν το σκουπιζω. Μεσα στο μενου βρηκα το ΙΜΕΙ, αλλα οχι το S/N! Που φαινεται αυτο?

Το βγαζεις αυτο γιατι ετσι κ αλλιώς σε μερικές μέρες θα ξεθωριάσει εντελώς και θα μείνει.μόνο ένα λευκο χαρτάκι. Αυτά που γράφει πάνω στο αυτοκόλλητο τα έχεις και πάνω στο κουτί γραμμένα.

Δεν αντέχει πολύ....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Μια ερώτηση και από μένα μήπως ξέρει κανείς

Στην stock kitkat όταν έβαζες τα ακουστικά ή ένα usb stick σου άνοιγε από την κάτω μεριά ποια εφαρμογή θέλεις να ανοίξεις

Τωρα στην lollipop δεν κάνει τίποτα όταν συνδέσεις

Υπάρχει καμία ρύθμιση να δουλεύει σαν τη kitkat?

Καλησπέρα .Το αρχείο που ψάχνεις υπάρχει ,έπεσα τυχαία πάνω του ψάχνοντας ,γι'αυτό και δεν έχω λινκ να σου δώσω,δεν θυμάμαι που το βρήκα .Είναι 3,26 MB και το φλασάρεις απο την recovery,σε μένα δούλεψε μια χαρά .Τόχω σε φλας αλλά πως να στο δώσω ?Δεν είμαι και πολύ έμπειρος σε αυτά .Αν θυμηθώ κάτι θα σου πω

Νομίζω ότι πρέπει να είχε συζητηθεί στην σελίδα των xda που υπήρχε για την stock lollipop στις 18/3 που είναι και η ημερομ.που το κατέβασα .Την επομένη την έκλεισαν

Edited by anestis1
EDIT
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα .Το αρχείο που ψάχνεις υπάρχει ,έπεσα τυχαία πάνω του ψάχνοντας ,γι'αυτό και δεν έχω λινκ να σου δώσω,δεν θυμάμαι που το βρήκα .Είναι 3,26 MB και το φλασάρεις απο την recovery,σε μένα δούλεψε μια χαρά .Τόχω σε φλας αλλά πως να στο δώσω ?Δεν είμαι και πολύ έμπειρος σε αυτά .Αν θυμηθώ κάτι θα σου πω

Νομίζω ότι πρέπει να είχε συζητηθεί στην σελίδα των xda που υπήρχε για την stock lollipop στις 18/3 που είναι και η ημερομ.που το κατέβασα .Την επομένη την έκλεισαν

Aν το εχεις ακομα γιατι δεν το ανεβασεις στο cloud να το παρει ο παραπανω φιλος?

Link to comment
Share on other sites

Aν το εχεις ακομα γιατι δεν το ανεβασεις στο cloud να το παρει ο παραπανω φιλος?

Δεν έχω ασχοληθεί με cloud ,δεν έχω ιδέα πως γίνεται

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ασχοληθεί με cloud ,δεν έχω ιδέα πως γίνεται

 

BTW Ανέβασε το εδω και δωσε το link στον φίλο που το ζητησε

Link to comment
Share on other sites

BTW Ανέβασε το εδω και δωσε το link στον φίλο που το ζητησε

 

Τόστειλα με email .Ελπίζω να πήγαν όλα καλά

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, επειδή ενδιαφέρομαι για την αγορά της συσκευής, αλλά επίσης καίγομαι για σωστό gps σε χρήση αξιοπιστης καταγραφής αθλητικών δραστηριοτητων, τι προτείνετε?

 

Υπάρχουν παρτίδες με λυμενα τα θέματα αυτά? Έχουν κατασταλαξει στη εταιρεία το τι φταίει έστω, κ αν το λύνουν γρήγορα και εύκολα εντός εγγύησης?

Link to comment
Share on other sites

Αυτες οι ρομ για να μπουνε πρεπει να γινει ροοτ; δεν ειναι οι αυθεντικες;; χανεται η εγγυηση;;;

 

1. Ναι, θελουν ρουτ

2. Αν εννοεις οτι τις εχει βγαλει επισημα η LG, τοτε οχι δεν ειναι αυθεντικες. Developers τις εχουν φτιαξει

3. Οχι. Αν ρωτησεις στην LG θα σου πουν οτι με το root χανεται η εγγυηση. Κανονικα θελει εγκατασταση απο την αρχη ωστε να εισαι σιγουρος οτι δεν θα γινει τιποτα. Αλλα εγω απλα μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων εκανα γιατι δεν προλαβαινα και δεν αντιμετωπισα προβλημα

 

Παντως Custom ROM αξιζει. Ημουν σε αυτους που δεν την θεωρουσαν απαραιτητη αλλα ειδα οτι με Cyanogenmod το κινητο απλα πεταει.

Link to comment
Share on other sites

λεω να περιμενω πρωτα το lollipop απο την LG και μετα αν ειναι μαπα, δοκιμες με custom rom... εχουμε καμια πληροφορια για το ποτε θα βγει η lollipop?? Edited by Megadeus
Link to comment
Share on other sites

λεω να περιμενω πρωτα το lollipop απο την LG και μετα αν ειναι μαπα, δοκιμες με custom rom... εχουμε καμια πληροφορια για το ποτε θα βγει η lollipop??

 

Αρχές καλοκαιριού..!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

λεω να περιμενω πρωτα το lollipop απο την LG και μετα αν ειναι μαπα, δοκιμες με custom rom... εχουμε καμια πληροφορια για το ποτε θα βγει η lollipop??

 

Αρχές καλοκαιριού..!

Μέχρι τέλους του έτους σίγουρα :p

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν μπορω να καταλαβω γιατι τοσο μετα απο την κορεατικη εκδοση? μηνες μετα ετσι
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...