Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατί φίλε θα έχει διαφορά μήπως με αυτήν την lolli που έχουμε τωρα; αν ναι να την περάσουμε :p

 

Η πρώτη (1) είναι αυτή που έχουμε..... η (2) είναι η καινούργια....! Έχουν μεγάλη διαφορά σε GB...;) Άρα ......? είναι ίδια ...???

 

http://s11.postimg.org/ls0aosutf/Picture0002.png

image ru

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εαν εχει διαφορα με αυτην που εχουπε περασει,την περναμε κανονικα με φλασαρισμα;

Ναι φίλε, όπως περάσαμε την προηγούμενη

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η πρώτη (1) είναι αυτή που έχουμε..... η (2) είναι η καινούργια....! Έχουν μεγάλη διαφορά σε GB...;) Άρα ......? είναι ίδια ...???

 

http://s11.postimg.org/ls0aosutf/Picture0002.png

image ru

Ξέρω και γω, θα φανεί,δεν έχω χρόνο, διαφορετικά θα την δοκίμαζα

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις δεν είναι για φλασαρισματα αυτή.

Source είναι απλά που σημαίνει

Α.Ότι το update είναι τελειωμένο και έρχεται

Β.Ότι μπορούν devs να κάνουν όργια με το που σκάσει το kdz

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε, όπως περάσαμε την προηγούμενη

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξέρω και γω, θα φανεί,δεν έχω χρόνο, διαφορετικά θα την δοκίμαζα

Αυτη που εχουμε βαλει ειναι η Lollipop_v30A kai αυτη λεει Lollipop_Android_D802_v30d.Αρα καποια διαφορα...Προχωραω σε φλασαρισμα.Να παρω backup τις εφαρμογες που εχω περασμενες να μην τις ξαναστηνω μονο.Το data δεν τσεκαρουμε μονο;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις δεν είναι για φλασαρισματα αυτή.

Source είναι απλά που σημαίνει

Α.Ότι το update είναι τελειωμένο και έρχεται

Β.Ότι μπορούν devs να κάνουν όργια με το που σκάσει το kdz

 

Άρα....? τζαπα ο συναγερμός...!!!!!:mad::wacko:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις δεν είναι για φλασαρισματα αυτή.

Source είναι απλά που σημαίνει

Α.Ότι το update είναι τελειωμένο και έρχεται

Β.Ότι μπορούν devs να κάνουν όργια με το που σκάσει το kdz

Αφού ζιπαρισμενο είναι το αρχείο, δε μπορούμε να το περάσουμε;

 

----- προσθήκη μηνύματος 41 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτη που εχουμε βαλει ειναι η Lollipop_v30A kai αυτη λεει Lollipop_Android_D802_v30d.Αρα καποια διαφορα...Προχωραω σε φλασαρισμα.Να παρω backup τις εφαρμογες που εχω περασμενες να μην τις ξαναστηνω μονο.Το data δεν τσεκαρουμε μονο;

Όπα φίλε περίμενε να ξεκαθαρίσουμε τα πράγματα, ίσως δε κάνει

Link to comment
Share on other sites

Αφού ζιπαρισμενο είναι το αρχείο, δε μπορούμε να το περάσουμε;

 

----- προσθήκη μηνύματος 41 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όπα φίλε περίμενε να ξεκαθαρίσουμε τα πράγματα, ίσως δε κάνει

Στο παρα ενα σταματησα...:confused:

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

ΜΗΝ ΦΛΑΣΑΡΕΤΕ ΤΠΤ.

Ξεκαθάρισαν ολα:p

 

ok ευτυχως το ανεφερες , θα περιμενουμε, τι αλλο να κανουμε?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στο παρα ενα σταματησα...:confused:

 

ωραιος φιλε , ευτυχως , απλα θα εχανες χρονο οχι οτι θα γινοταν κατι, marios λογικα γι αυτο και ειναι τοσο μικρη σε σχεση με την αλλη

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το γραφικό περιβάλλον της lollipop δεν το αντέχω ρε παιδιά.. Σας αρέσει εσάς... Το βρίσκω πολύ απλό. Εντάξει ελπίζω να έχει αναβαθμίσει μπαταρία και κάμερα για να την βάλω αλλά πάλι στήσιμο από την αρχή launcher and graphics.
Link to comment
Share on other sites

εχω ένα πρόβλημα με το viber ....

εχω κατεβασει μερικα αυτοκολητα και θελω να κατεβασω κι μερικα ακομα αλλα δεν μπορω....

παω στο μαρκετ του viber αλλα τιποτα δεν μπενει με τιποτα.

το επεγκατεστησα αλλα τιποτα εχασα κι αυτά που ειχα...

μηπος ξερει κανεις τι φταιει ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Θέλω να στείλω το τηλέφωνο για επισκευή γιατί έχει καμένο πίξελ. Ξερει κανείς αν αλλάζει και το εξωτερικό γυαλί της οθόνης σε αυτή την περίπτωση;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το γραφικό περιβάλλον της lollipop δεν το αντέχω ρε παιδιά.. Σας αρέσει εσάς... Το βρίσκω πολύ απλό. Εντάξει ελπίζω να έχει αναβαθμίσει μπαταρία και κάμερα για να την βάλω αλλά πάλι στήσιμο από την αρχή launcher and graphics.

 

Για την μπαταρία μην είσαι σίγουρος...Για την κάμερα το ελπίζω.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα .Ο blastagator έβγαλε καινούργια έκδοση ΤWRP την 2.8.6.1 Δεν το συνηθίζει οπότε καποιο θέμα μάλλον προέκυψε με την προχθεσινή 2.8.6.0

Όσοι πιστοί προσέλθετε http://blastagator.ddns.net/twrp/2-8-6-1.php

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Θέλω να στείλω το τηλέφωνο για επισκευή γιατί έχει καμένο πίξελ. Ξερει κανείς αν αλλάζει και το εξωτερικό γυαλί της οθόνης σε αυτή την περίπτωση;

 

Εμένα που μου άλλαξαν οθόνη πριν 3-4 μέρες άλλαξαν και το εξωτερικό γυαλί γιατί πάει όλο μαζί μου είπαν. Άρα πιστεύω ναι θα αλλάζει σε όλους ότι πρόβλημα και να έχει η οθόνη.

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Θέλω να στείλω το τηλέφωνο για επισκευή γιατί έχει καμένο πίξελ. Ξερει κανείς αν αλλάζει και το εξωτερικό γυαλί της οθόνης σε αυτή την περίπτωση;

 

Στην αντιπροσωπεία η οθόνη πάει μαζί με το γυαλί.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Να ρωτήσω και κατι ακόμα. Από τη στιγμή που θα το στείλεις για επισκευή μεχρί να σου το επιστρέψουν πόσο καιρό κάνει;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Να ρωτήσω και κατι ακόμα. Από τη στιγμή που θα το στείλεις για επισκευή μεχρί να σου το επιστρέψουν πόσο καιρό κάνει;

Παίζει πολύ ανάλογα με το αν έχουν διαθέσιμο το ανταλλακτικό. Αν το έχουν μπορεί να το πάρεις πίσω και σε 2-3 μέρες, ίσως και λιγότερο. Εγώ έπεσα σε περίπτωση που δεν το είχαν και έκαναν ~20 μέρες να μου το δώσουν πίσω.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω προβλημμα!

Εδω και 5 μηνες εχω υπο την κατοχη μου το lg g2....επειδη δεν μου αρεσε το ui το εκανα ροοτ και εγκατεστησα την cloudyg2 2.2 rom απο το xda developers...το ui ειναι θεικο και μαρεσει παρα πολυ...αλλα η αυτονομια εχει πιασει πατο!!!ξεφορτιζει παρα πολυ γρηγορα...πριν με το stock...το φορτιζα καθε βραδυ 1 ωρα και η μπαταρια ηταν 23% παντα τωρα που σας στελνω ειναι 1% και η οθονη ειναι ανοιχτη 2,2 ωρες ενω πριν ειχα και 6ωρες τι θα κανω???Μαρεσει παρα πολυ το ui του g3 και το lollipop Θα κανει τα χρονια του να ρθει...ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ:(:(:(:(:cry::cry::cry::cry: ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΤΙ να κανω....επικηνωνηστε μαζι μου μεσω e-mail nestakias@gmail.com

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι λογικό τόσο. Είχα cloudy αρκετό καιρό και μου έβγαζε περίπου 6 ώρες οθόνη.

Ξαναπερνα τη ρομ ή βάλε wakelock detector να δεις τι σου τρώει τη μπαταρία.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω προβλημμα!

Εδω και 5 μηνες εχω υπο την κατοχη μου το lg g2....επειδη δεν μου αρεσε το ui το εκανα ροοτ και εγκατεστησα την cloudyg2 2.2 rom απο το xda developers...το ui ειναι θεικο και μαρεσει παρα πολυ...αλλα η αυτονομια εχει πιασει πατο!!!ξεφορτιζει παρα πολυ γρηγορα...πριν με το stock...το φορτιζα καθε βραδυ 1 ωρα και η μπαταρια ηταν 23% παντα τωρα που σας στελνω ειναι 1% και η οθονη ειναι ανοιχτη 2,2 ωρες ενω πριν ειχα και 6ωρες τι θα κανω???Μαρεσει παρα πολυ το ui του g3 και το lollipop Θα κανει τα χρονια του να ρθει...ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ:(:(:(:(:cry::cry::cry::cry: ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΤΙ να κανω....επικηνωνηστε μαζι μου μεσω e-mail nestakias@gmail.com

 

Προσωπικά φόραγα την cloudy 2,2 κανα μήνα και ήμουν πολύ ευχαριστημένος με την μπαταρία του ειδικά όταν έβαλα και τον Κέρνελ του Dori (χωρίς ρυθμίσεις ,όπως είναι ούτε governor δεν άλλαξα).Μπορεί η αυτονομία του να μην έπιανε την stock αλλά ήταν πολύ κοντά .Υπ΄ όψιν κάθε καινούργια ρομ θέλει τουλάχιστον 4-5 φορτίσεις για να κάτσει .Η lollipop είναι πολύ κοντά ,λίγη υπομονή .Μετά τον cloudy έβαλα V30a Hoangnova (5.0.2 lollipop)και είμαι ο.κ

Link to comment
Share on other sites

Οταν εχω εισερχομενη κληση και σερνω το δαχτυλο προς τα πανω σχεδον παντα απαιτουνται 2-3 προσπαθειες για να απαντησω στην κληση! Τι γινεται, ειναι θεμα ευαισθησιας της οθονης? Αλλαζει προς το καλυτερο? Προσπαθω να βρω μεσα απο τις ρυθμισεις τροπο ετσι ωστε να απαντω στις κλησεις με ενα απλο αγγιγμα στην πρασινη ενδειξη αλλα τιποτα...
Link to comment
Share on other sites

Οταν εχω εισερχομενη κληση και σερνω το δαχτυλο προς τα πανω σχεδον παντα απαιτουνται 2-3 προσπαθειες για να απαντησω στην κληση! Τι γινεται, ειναι θεμα ευαισθησιας της οθονης? Αλλαζει προς το καλυτερο? Προσπαθω να βρω μεσα απο τις ρυθμισεις τροπο ετσι ωστε να απαντω στις κλησεις με ενα απλο αγγιγμα στην πρασινη ενδειξη αλλα τιποτα...

Μήπως έχεις τη δόνηση πολύ δυνατά?

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...