Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα μου έκανε πάλι το ίδιο πρόβλημα ενώ έχω κάνει επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων! Δηλ όταν ανοίγω το Greek wpa όταν συνδέεται αυτόματα και μόνο τότε μου κάνει restart στην συσκευή! Καμία ιδέα;

Μήπως είναι κάποια ρύθμιση ;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μπα είναι κακό γραμμένη η εφαρμογή, κ εμένα μου μαμουσε το WiFi του σπιτιού κ την ξήλωσα
Link to comment
Share on other sites

μπα είναι κακό γραμμένη η εφαρμογή, κ εμένα μου μαμουσε το WiFi του σπιτιού κ την ξήλωσα

Μια χαρα ειναι η εφαρμογη μαλλον κατι αλλο φταιει...

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά!

 

Σήμερα το πρωί ανακάλυψα ότι η συσκευή κάνει tap από μόνη της. Δεν ακολουθεί καμιά λογική διαδικασία για να πεις ότι μου το ελέγχει κάποιος. Απλά κάνει συχνά Tap στη μέση της οθόνης και γυρίζει σελίδες μια στο τόσο. Καμιά φορά κάνει double tap και σβήνει η οθόνη. Έβαλα πρώτη φορά μεμβράνη προστασίας προχτές αλλά αν έφταιγε αυτό λογικά θα άναβε η οθόνη στο άκυρο, ή όχι;

 

Η τελευταία εφαρμογή που κατέβασα από "άγνωστες πηγές" ήταν 21/3 και ήταν από το hiapphere. Γνωρίζετε αν είναι επικίνδυνες οι εφαρμογές από 'κει; Εγώ δεν είχα κανέναν πρόβλημα ως τώρα.

 

Κατέβασα το Avast και έκανα ένα σκανάρισμα σήμερα αλλά δεν μου βρήκε καμιά επικίνδυνη εφαρμογή, μόνο 2 ρυθμίσεις που τις έχουμε όλοι.

Μπορώ να διαγράψω εφαρμογές, να κάνω επαναφορά, να επαναγκαταστήσω τη Rom και να βγάλω τη μεμβράνη αλλά είπα να ποστάρω πρώτα μήπως υπάρχει κάτι άλλο που μπορώ να κάνω.

 

Είχα και εγώ ένα παρόμοιο πρόβλημα αλλά μου είχε κολλήσει και πάταγε μόνο του από την μέση και κάτω της οθόνης συνέχεια χωρίς σταματημό. Με τα χίλια ζόρια πήρα back up και έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και το πήγα στο σέρβις αφού συνέχιζε και έκανε τα ίδια να πατάει μόνο του. Το είδε η κοπέλα που ήταν εκεί και δήλωσε το πρόβλημα και το κράτησε. Με καλούμε μετά από κάποιες μέρες και μου λέει είναι έτοιμο και στο χαρτί έλεγε ότι ο τεχνικός δεν βρήκε κάτι πρόβλημα. Και εγώ όταν το άνοιξα δε έκανε τπτ και δούλευε κανονικά μέχρι που μετά κάποια στιγμή στην ίδια μέρα άρχισε να πάτάει πάλι αλλά σε άσχετες στιγμές κάπως όπως εσένα αραιά και που. Ξανά κάνω επαναφορά και βλέπω ότι πάλι αραια και που το έκανε και το ξανά πάω στο σέρβις και πάλι δηλώνει το πρόβλημα χωρίς να το δει όμως τώρα γτ δεν το έκανε συνέχεια. Το κράτησε 2-3 μέρες ο τεχνηκός και πάλι δεν του το έβγαλε το πρόβλημα και με πήραν ότι είναι έτοιμο. Με την δεύτερη φορά και μετά μέχρι τώρα δεν μου το έχει ξανά κάνει. Το έχω πάρει κανά 2 βδομάδες τώρα. Δεν ξέρω τι μπορεί να έφταιγε και τι έγινε και έφτιαξε. Αλλά στο σέρβις μόνο επαναφορά μου έκαναν και έλεγχο, νομίζω δεν άνοιξαν την συσκευή εσωτερικά μήπως είχε υγρασία ή κάτι τέτοιο. Εμένα είναι όλα στοκ 13 μηνών κινητό και έχω ζελατίνα αλλά την είχα καιρό και δεν την έβγαλα και ακόμα την έχω. Ελπίζω να βρεις λύση και να συνεχίσει και εμένα να δουλεύει απροβλιμάτιστα.

 

Update** Τελικα το μάτιασα και μου το έκανε πάλι. Το βιντεοσκόπησα με άλλο κινητό να το δείξω στο τεχνικό μην μου λέει πάλι δεν του το έκανε και φούμαρα τέτοια.

Edited by _dimdim_

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

κάνει τόσο καλή δουλειά κ την συζητάμε τόσο; γιατί δεν κατάφερα να την δουλέψω

 

αφου μας τα πρηξατε ειπα να της δωσω μια 3η ευκαιρια, παταω "κωδικος" λοιπον που λετε κ βγαζει "δεν υποστηριζεται",

επειδη δοκιμασα ενα σκασμο δικτυα κ κουραστηκα θα μας πει κανενας αν δουλευει αυτη η ******* κ πως;

Link to comment
Share on other sites

αφου μας τα πρηξατε ειπα να της δωσω μια 3η ευκαιρια, παταω "κωδικος" λοιπον που λετε κ βγαζει "δεν υποστηριζεται",

επειδη δοκιμασα ενα σκασμο δικτυα κ κουραστηκα θα μας πει κανενας αν δουλευει αυτη η ******* κ πως;

Η "δουλειά" της εφαρμογής είναι να σου αποκαλύπτει τους ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΟΥΣ κωδικούς των WiFi από κάποια ρούτερ που υποστηρίζει και μόνον αυτά! Αυτό γίνεται μέσω της Mac address κάθε ρούτερ! Όταν κάνεις "Σάρωση", όποιο ρούτερ υποστηρίζεται θα σου βγάλει δίπλα ενα πράσινο "τικ". Αν λοιπόν υποστηρίζεται, θα σου δείξει τους εργοστασιακους κωδικούς τους οποίους μπορείς να δοκιμάσεις! Δουλειά της δεν ειναι να ξεκλειδώνει τα ρουτερ!!!

Αν κάποιος έχει αλλάξει τον κωδικό του ή δεν υποστηρίζεται το ρούτερ, είναι λογικό να μη βρει τίποτα! Κατά τα άλλα κάνει μια χαρά τη δουλειά της....... τίποτα περισσότερο, τίποτα λιγότερο απ' αυτά που υπόσχεται.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Η ποιότητα του ηχου στην εγγραφη βιντεο σε cloudy με dorinmax, ειναι αρκετα αθλια, υπαρχει κάποια λυση σε αυτο?
Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Η ποιότητα του ηχου στην εγγραφη βιντεο σε cloudy με dorinmax, ειναι αρκετα αθλια, υπαρχει κάποια λυση σε αυτο?

Αν βάλεις την Xcam και τα Xcam setting's κάτι μπορείς να κάνεις!!

Αν διαβάσεις εδώ, λίγο κάτω απ' τη μέση θα πάρεις μια εικόνα:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5855987#post5855987

Απενεργοποιείς αυτό και το από κάτω

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα γραφει οτι ειναι μονο για stock rom. Εγω εκανα install την cloudy σαν deodexed. Ποιο χcam περναω δηλαδη? Edited by therion1985
Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα γραφει οτι ειναι μονο για stock rom. Εγω την εκανα install σαν deodexed. Ποιο χcam περναω δηλαδη?

Στις rom το cloudyfa και όχι μόνο, δουλεύει μια χαρά!

Εννοείς ότι το δουλεύεις σε art;

Link to comment
Share on other sites

Οχι. Σε dalvic ειμαι και στο αρομα επελεξα deodexed install. Επισης εχω dorinmax kernel 10.Νομιζω τοxcam δε θα μου δουλέψει.Σωστα?
Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Οχι. Σε dalvic ειμαι και στο αρομα επελεξα deodexed install. Επισης εχω dorinmax kernel 10.Νομιζω τοxcam δε θα μου δουλέψει.Σωστα?

Δε νομίζω να έχεις πρόβλημα!

Μπορείς να δοκιμάσεις και θα..... φανεί ;)

Απλό apk είναι η Xcam. Αν δεν δουλεύει την βγάζεις. Απλά τα setting's απ' το Play θέλουν αγορά!

Αφού έχεις cloudy rom άρα έχεις advanced binaries, επομένως θα βάλεις αυτή:

https://www.dropbox.com/s/cks4mo6v75bx1hr/XCamLG_612_g2adv.apk?dl=0

Link to comment
Share on other sites

Οκ την περασα. Τα settings είναι υπωχρεωτικα να τα περασω για να λυσω το προβλημα του ηχου στο βιντεο ή είναι οκ και ετσι?
Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Οκ την περασα. Τα settings είναι υπωχρεωτικα να τα περασω για να λυσω το προβλημα του ηχου στο βιντεο ή είναι οκ και ετσι?

Η ρύθμιση που σου προανέφερα είναι δυστυχώς στα setting's......

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρατηρησει οτι πολλες φορες το wifi κολλαει.Αλλες φορες συνδεεται αμεσως στο ρουτερ και αλλες φορες κανει πολυ ωρα σε σημειο να κλεινω και να ξανανοιγω το wifi του κινητου.Το χει παρατηρησει κανεις αλλος?
Link to comment
Share on other sites

Εχω παρατηρησει οτι πολλες φορες το wifi κολλαει.Αλλες φορες συνδεεται αμεσως στο ρουτερ και αλλες φορες κανει πολυ ωρα σε σημειο να κλεινω και να ξανανοιγω το wifi του κινητου.Το χει παρατηρησει κανεις αλλος?

Εγώ φίλε μου..έχω hol...Δεν ξέρω τι σκατα παθαίνει και αν φταίει το κινητό ή η σύνδεση

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φίλε μου..έχω hol...Δεν ξέρω τι σκατα παθαίνει και αν φταίει το κινητό ή η σύνδεση

Εγω το εχω τσεκαρει σε hol wind και cyta σε thomson και pirelli modems.Δυστυχως το κανει και στις τρεις περιπτωσεις

Link to comment
Share on other sites

Η "δουλειά" της εφαρμογής είναι να σου αποκαλύπτει τους ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΟΥΣ κωδικούς των WiFi από κάποια ρούτερ που υποστηρίζει και μόνον αυτά! Αυτό γίνεται μέσω της Mac address κάθε ρούτερ! Όταν κάνεις "Σάρωση", όποιο ρούτερ υποστηρίζεται θα σου βγάλει δίπλα ενα πράσινο "τικ". Αν λοιπόν υποστηρίζεται, θα σου δείξει τους εργοστασιακους κωδικούς τους οποίους μπορείς να δοκιμάσεις! Δουλειά της δεν ειναι να ξεκλειδώνει τα ρουτερ!!!

Αν κάποιος έχει αλλάξει τον κωδικό του ή δεν υποστηρίζεται το ρούτερ, είναι λογικό να μη βρει τίποτα! Κατά τα άλλα κάνει μια χαρά τη δουλειά της....... τίποτα περισσότερο, τίποτα λιγότερο απ' αυτά που υπόσχεται.

Αυτο ακριβως!!Εμενα προσωπικα μου κανει μια χαρα δουλεια ωπου κιαν εχω βρεθει παντα θα μου βρισκει 1-2,και αυτη τη στιγμη που στελνω απο αυτο ειμαι συνδεμενος

Edited by stratian
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...