Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα φίλοι μου...έχω μια απορία...Στα email Γτι δεν μ έρχεται ειδοποίηση? Επίσης η μαμά εφαρμογή Π έχει για τα email πρέπει να την κάνω εγώ ανανέωση για ν μ βγάλει τα νέα email...κατέβασα κ το outlook Αλλά κ αυτό για τα ανάθεμα είναι...:(

Δεν ξερω τι εξειδικευμενες email απαιτησεις εχουν τα αλλα παιδια και δοκιμαζουν τοσες εφαρμογες. (χωρις ειρωνια)

Για απλη αναγνωση και αποστολη email, αγνοησε την εφαρμογη της LG και χρησιμοποιησε το Gmail app που εχεις ηδη εγκατεστημενο.

Αφου το κανεις update στην πιο προσφατη εκδοση, μπορεις κανονικα να του προσθεσεις τα emails σου και απο αλλους παροχους οπως το yahoo.

 

Το καλο ειναι οτι οι επιλογες που προσφερει τοσο για τα notifications οσο και για την συχνοτητα ανανεωσης ειναι ανα account ;)

LG G8s Black

Νικόλας

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν ξερω τι εξειδικευμενες email απαιτησεις εχουν τα αλλα παιδια και δοκιμαζουν τοσες εφαρμογες. (χωρις ειρωνια)

Για απλη αναγνωση και αποστολη email, αγνοησε την εφαρμογη της LG και χρησιμοποιησε το Gmail app που εχεις ηδη εγκατεστημενο.

Αφου το κανεις update στην πιο προσφατη εκδοση, μπορεις κανονικα να του προσθεσεις τα emails σου και απο αλλους παροχους οπως το yahoo.

 

Το καλο ειναι οτι οι επιλογες που προσφερει τοσο για τα notifications οσο και για την συχνοτητα ανανεωσης ειναι ανα account ;)

 

Πραγματικά δεν ήξερα ότι μπορείς πλέον να προσθέσεις όποιο λογαριασμό θέλεις στο Gmail. Από την άλλη όμως και πάλι υπάρχουν αρκετά περισσότερες επιλογές στο type mail όπως η αυτόματη ενημέρωση με push notiffications που δεν παρέχει το gmail για τον λογαριασμό Yahoo, παρά μόνο ανανέωση κατά τακτά χρονικά διαστήματα. Υπάρχουν και άλλες ευκολίες όπως το να μην σε ειδοποιεί για κάποιες μέρες ή ώρες που επιλέγεις, (πολύ καλό για να μη ζαλίζεσαι με εταιρικά mails το σαββατοκύριακο:p)

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Ti να σου πω δεν εχω δοκιμάσει το gmail στο typemail. Μήπως κάτι δεν έχεις επιλέξει σωστά στις ρυθμίσεις; Οι τρεις που έχω λειτουργούν καλά.

Μαλλον το βρηκα.Πρεπει να ειναι στο Unified (Inbox-All) σαν επιλογη, για να σου ερχονται ολες οι ειδοποιησεις σε ολους του λογαριασμους.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον το βρηκα.Πρεπει να ειναι στο Unified (Inbox-All) σαν επιλογη, για να σου ερχονται ολες οι ειδοποιησεις σε ολους του λογαριασμους.

 

Δε νομίζω να ισχύει αυτό. Για να μην ξεφεύγουμε όμως εντελώς offtopic προτείνω να επικοινωνήσεις με τον προγραμματιστή και να του εξηγήσεις τι ακριβώς έχεις. Είχα κολλήσει και γω όταν πρωτοχρησιμοποιησα την εφαρμογή τους ρώτησα και μου απάντησαν αμέσως. Κάτι μου είχε διαφύγει στις ρυθμίσεις.:happy:

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Εγω με την μαμα εφαρμογη emai περνω αμεσως ειδοποιηση...το εχω και εδω για το φορουμ και με ειδοποιει αμεσως γιατι βλεπω και την ωρα που εγινε το ποστ και τι ωρα μου ηρθε το email....εχει αποκλιση το πολυ 1 λεπτο....ωια την μαμα εφαρμογη πρεπει να βαλεις να κανει μονο του ενημερωση...και οχι χειροκινητα....επισης εχει και ωρες αιχμης να ρυθμισεις ωια να μην κανει συνεχεια ενημερωσεις ας που ε ολο το βραδυ και σου τρωει μπαταρια η δεδομενα...για μενα ειναι μια χαρα!!
Link to comment
Share on other sites

Εγω με την μαμα εφαρμογη emai περνω αμεσως ειδοποιηση...το εχω και εδω για το φορουμ και με ειδοποιει αμεσως γιατι βλεπω και την ωρα που εγινε το ποστ και τι ωρα μου ηρθε το email....εχει αποκλιση το πολυ 1 λεπτο....ωια την μαμα εφαρμογη πρεπει να βαλεις να κανει μονο του ενημερωση...και οχι χειροκινητα....επισης εχει και ωρες αιχμης να ρυθμισεις ωια να μην κανει συνεχεια ενημερωσεις ας που ε ολο το βραδυ και σου τρωει μπαταρια η δεδομενα...για μενα ειναι μια χαρα!!

 

Σου δίνει την επιλογή για άμεση ειδοποίηση στον Yahoo λογαριασμό;; Εμένα μόνο χειροκινητα και ανά διαστήματα...

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Σου δίνει την επιλογή για άμεση ειδοποίηση στον Yahoo λογαριασμό;; Εμένα μόνο χειροκινητα και ανά διαστήματα...

Gmail εχω....μολις μπεις στν εφαρμογη δεξια πανω εχει 3 τετραγωνακια μπες μεσα ρυθμισεις κ πατα το email σου που στο δειχνει την δευτερη επιλογη δηλαδη....μετα θα δεις πρις τα κατω λεει συγχρονισμος και κατι αλλο μπες και πατα να μν ειναι χειροκινητα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν μπορώ να βγάλω το χειροκίνητο...Δεν έχει επιλογή...[ATTACH]58434[/ATTACH][ATTACH]58435[/ATTACH]

Στν δευτερη φωτο εκει πιυ λεει χειροκινητα μπες μεσα και πατα 5 λεπτα

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρίσκω επιλογή που να λέει 5 λεπτά...Το μόνο π έχει να επιλέξω ειναι Η ώρα αιχμής...

Βασικα λαθος μου.....οντως δεν σε αφηνει να μπεις....τωρα το ειδα..δεν ξερω τι συμβαινει...κανε μια εκαθαριση δεδομενων στν εφαρμογη και ξανα προσπαθησε

Edited by kostis8
Link to comment
Share on other sites

Αγνωστο πότε...Αλλα προχθες ενας μαγκας την ανεβασε(χρειαζεται ομως να εισαι root) στο xda-developers.com και χθες την κατεβασε...Τον πηραν χαμπαρι απο την LG.

Εγω κ καποια αλλα παιδια την προλαβαμε και την πηραμε. Πολυ γρηγορη και μεχρι στιγμης χωρις bug.

 

:(κριμα που δεν προλαβαμε! Εν αναμονη επισημης ανακοινωσης που ελπιζω να γινει συντομα.

Link to comment
Share on other sites

Το βρηκα...διέγραψα το λογαριασμό κ τον ξανα έβαλα....κ μου εμφάνισε...κομπλέ τώρα...:)

Ωραια μια χαρα!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.Δύσκολο θέμα για ψαγμένους και ευχαριστώ.Εχει βγει στον αποθηκευτικό χώρο ενας μη υποστηριζόμενος τύπος αρχείου με αρχικά TWRP 0,00B 1/1/1970.Δεν διαγράφεται ,δεν μετακινήται,δεν γίνεται μετονομασία .Το SD Maid Pro ,το root explorer ,η TWRP που έχω, κανένα δεν το βρίσκουν δηλ. δεν το διαβάζουν,άλλωστε είναι κενό .Αυτό όμως υπάρχει και δεν μπορω να φτιάξω φάκελλο TWRP π.χ για να βάλω μέσα το zip.ui της recovery και να αλλάξω εμφάνιση.Τέλος το buckup που πήρα μέσω recovery (το έκανα γιατί αυτό σώζεται στον αποθηκευτικό χώρο με το ίδιο όνομα δηλ. TWRP,για να δω τι θα γίνει)λοιπόν ενώ δεσμεύτηκε το αντίστοιχο ποσό μνήμης 5 Gb το αρχείο λόγω του άλλου (που έχει το ίδιο όνομα) δεν υπήρχε πουθενά.Τρελλό!!!Βοήθεια λοιπόν ,υπάρχει κάποιος τρόπος ή κάποιο δυνατό app για να το σβήσω ? Φοράω την Lollipop 5.0.2 του Hoangnova η οποία φοράει TWRP 2.8.5.0 και μετά την εγκατάσταση άλλαξα σε 2.8.5.1. Ευχαριστώ

 

Kαλησπέρα σε όλους .Η ρομ του Hoangnova

https://docs.google.com/uc?id=0B95Z04tqr_o-Q3BMSUdNc2lGLWM&export=download

chrome://mega/content/secure.html#!h9BRgAra!f8z_GvJmMi4OTxHOivRUqlqnpOT8FEYLCuh6EsJ54Kg

 

Σόρυ δεν καταλαβαίνω γιατί η 2 διεύθυνση από mega δεν φωτίστηκε

Edited by anestis1
Link to comment
Share on other sites

Έχω στα χέρια μου ένα G2 και δεν μπορώ με τίποτα να μπω σε download ή recovery mode. Είναι εντελώς στοκ η συσκευή. Έχει συμβεί σε κάποιον άλλο;
Link to comment
Share on other sites

Έχω στα χέρια μου ένα G2 και δεν μπορώ με τίποτα να μπω σε download ή recovery mode. Είναι εντελώς στοκ η συσκευή. Έχει συμβεί σε κάποιον άλλο;

 

Για download mode κλεινεις εντελως την συσκευη και αφου κλεισει πατας το volume up και χωρις να το αφησεις συνδεεις το καλωδιο usb.(φροντισε να εχεις περασει τους drivers)

Recovery δεν μπορεις να μπεις αν εισαι εντελως στοκ.μονο μεσω adb commands

Link to comment
Share on other sites

Για download mode κλεινεις εντελως την συσκευη και αφου κλεισει πατας το volume up και χωρις να το αφησεις συνδεεις το καλωδιο usb.(φροντισε να εχεις περασει τους drivers)

Recovery δεν μπορεις να μπεις αν εισαι εντελως στοκ.μονο μεσω adb commands

 

Το κάνω αυτό με το Vol Up και το USB, και απλά δείχνει το LG logo και ξεκινάει να φορτίζει. Τους drivers που τους βρίσκω; Να του περάσω από την αρχή το τελευταίο στοκ firmware θέλω, γιατί κάνει κάτι κολλήματα. Δεν είναι δικό μου και δεν τα ξέρω καλά τα κόλπα του.

Link to comment
Share on other sites

Το κάνω αυτό με το Vol Up και το USB, και απλά δείχνει το LG logo και ξεκινάει να φορτίζει. Τους drivers που τους βρίσκω; Να του περάσω από την αρχή το τελευταίο στοκ firmware θέλω, γιατί κάνει κάτι κολλήματα. Δεν είναι δικό μου και δεν τα ξέρω καλά τα κόλπα του.

 

Κανε του τοτε μια επαναφορα εργοστασιακων δεδομενων ...(θα διαγραφουν ολα απο το τηλ)

Link to comment
Share on other sites

Κανε του τοτε μια επαναφορα εργοστασιακων δεδομενων ...(θα διαγραφουν ολα απο το τηλ)

 

Το έχει κάνει κι αυτό, αλλά μάλλον επειδή όλες τις έως τώρα αναβαθμίσεις τις έκανε OTA, κάτι δεν έχει κάτσει καλά, γι' αυτό λέω για clean install.

Link to comment
Share on other sites

Το έχει κάνει κι αυτό, αλλά μάλλον επειδή όλες τις έως τώρα αναβαθμίσεις τις έκανε OTA, κάτι δεν έχει κάτσει καλά, γι' αυτό λέω για clean install.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2797190

κανε οτι λεει εδω εχει και link για τους drivers

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2797190

κανε οτι λεει εδω εχει και link για τους drivers

 

Έβαλα και τους drivers. Εξακολουθεί να κάνει το ίδιο.:mad:

Link to comment
Share on other sites

Από τις ρυθμίσεις >επιλογές για προγραματιστες δοκίμασε να ενεργοποιήσεις τον εντοπισμό σφαλμάτων usb
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...