Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εάν δε με απατά η μνήμη μου, κάποιοι στο παρελθόν τα είχαν καταφέρει με πέρασμα ROM άλλης χώρας. Εσένα για ποια χώρα είναι το κινητό?

 

Με Lollipop 5.0.2 και Voda...μια χαρά δουλεύει το 4G...!!!!

 

Το κινητο μου ειναι ελληνικο και εβαλα για δοκιμη αυτην την lollipop 5.0.2 της vodaf που κυκλοφορησε για δοκιμη...Το θεμα ειναι οτι πριν που ειχα cloydy G2 2.2 μπορουσα να μπω στο κρυφο μενου και να κανω την αλλαγη σε lte τωρα δεν με βαζει καθολου...Why..?? :wacko:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

προφανως οι vodafone Και cosmote δεν εχουν θεμα στο 4g

οι wind - q ειναι οι νεοι οποτε αυτοι ισως εχουν θεμα να μη το αναγνωριζει το g2 (λογο παλιας ρομ) και να θελει κολπα

Link to comment
Share on other sites

Δείτε ενα ενδιαφέρον Video παιδιά..https://www.google.gr/url?sa=t&source=web&rct=j&ei=h50RVbzWBcGyUrbagOgL&url=http://www.youtube.com/watch%3Fv%3DgKiWxwbrLp0&ved=0CB0QtwIwAQ&usg=AFQjCNFVV9CsnkHZWaTZ28kLMIXKNgjXhg&sig2=05XlZdlybQY2m99Yn7rNBA

Ανυπομονω να αποκτησω και εγώ το G2 :)

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Αρα σιγουρα αυτη ειναι η επισημη οπως βλεπουμε στ βιντεο....ειδα δεν εχει ουτε σε αυτο διπλο παραθυρο Edited by kostis8
Link to comment
Share on other sites

Δείτε ενα ενδιαφέρον Video παιδιά..https://www.google.gr/url?sa=t&source=web&rct=j&ei=h50RVbzWBcGyUrbagOgL&url=http://www.youtube.com/watch%3Fv%3DgKiWxwbrLp0&ved=0CB0QtwIwAQ&usg=AFQjCNFVV9CsnkHZWaTZ28kLMIXKNgjXhg&sig2=05XlZdlybQY2m99Yn7rNBA

Ανυπομονω να αποκτησω και εγώ το G2 :)

 

Έτσι τρέχει η Lollipop 5.0.2 που φοράμε αρκετοί εδώ μέσα....!!!! είχε γραφτεί οτι είναι η επίσημη (δοκιμαστική) που ξέφυγε απο την LG και ''κατέβηκε'' μετά απο παράπονα (απειλές) από την ίδια την LG στον Admin..!!!!

 

*** Πάντως 5 μέρες που την φοράω, κανένα μα κανένα θέμα,......!

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Έτσι τρέχει η Lollipop 5.0.2 που φοράμε αρκετοί εδώ μέσα....!!!! είχε γραφτεί οτι είναι η επίσημη (δοκιμαστική) που ξέφυγε απο την LG και ''κατέβηκε'' μετά απο παράπονα (απειλές) από την ίδια την LG στον Admin..!!!!

Ακριβως!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα μου έκανε πάλι το ίδιο πρόβλημα ενώ έχω κάνει επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων! Δηλ όταν ανοίγω το Greek wpa όταν συνδέεται αυτόματα και μόνο τότε μου κάνει restart στην συσκευή! Καμία ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Παιδες προβλημα...Πριν λιγα λεπτα πανω που πηγα να στειλω ενα μηνυμα στο τσατ της εφαρμογης του fb,κολλησε το κινητο,και δεν δεχεται καμια εντολη.Τα κατω πληκτρα αφης δεν ανταποκρινονται,παρα μονο το power button,στο να ανοιγει και να σβηνει την οθονη.Το παταω παρατεταμενα για να κλεισει η συσκευη αλλα δεν ανταποκρινεται...Τι μπορω να κανω για το συνεφερω?Προσπαθω να το παω και σε recovery mode,με το power button και το vol down αλλα ουτε αυτο ανταποκρινεται. Edited by jkidd13
Link to comment
Share on other sites

Παιδες προβλημα...Πριν λιγα λεπτα πανω που πηγα να στειλω ενα μηνυμα στο τσατ της εφαρμογης του fb,κολλησε το κινητο,και δεν δεχεται καμια εντολη.Τα κατω πληκτρα αφης δεν ανταποκρινονται,παρα μονο το power button,στο να ανοιγει και να σβηνει την οθονη.Το παταω παρατεταμενα για να κλεισει η συσκευη αλλα δεν ανταποκρινεται...Τι μπορω να κανω για το συνεφερω?Προσπαθω να το παω και σε recovery mode,με το power button και το vol down αλλα ουτε αυτο ανταποκρινεται.

και σε μένα το έκανε στιγμιαία και ξίλωσα τις 2 εφαρμογές που πέρασα προσφατα.. σε μένα το έκανε την ώρα που σέρφαρα με τον περιηγητή. χωρίς να έχει ζεσταθεί,καθόλου.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες προβλημα...Πριν λιγα λεπτα πανω που πηγα να στειλω ενα μηνυμα στο τσατ της εφαρμογης του fb,κολλησε το κινητο,και δεν δεχεται καμια εντολη.Τα κατω πληκτρα αφης δεν ανταποκρινονται,παρα μονο το power button,στο να ανοιγει και να σβηνει την οθονη.Το παταω παρατεταμενα για να κλεισει η συσκευη αλλα δεν ανταποκρινεται...Τι μπορω να κανω για το συνεφερω?Προσπαθω να το παω και σε recovery mode,με το power button και το vol down αλλα ουτε αυτο ανταποκρινεται.

Αν κρατήσεις αρκετά δευτερόλεπτα το power button λογικά θα σβήσει!! Σε recovery δεν μπαίνει γιατί το κινητό είναι ανοιχτό, πρέπει να είναι κλειστό για να μπει με τα κουμπιά!

Link to comment
Share on other sites

Έτσι τρέχει η Lollipop 5.0.2 που φοράμε αρκετοί εδώ μέσα....!!!! είχε γραφτεί οτι είναι η επίσημη (δοκιμαστική) που ξέφυγε απο την LG και ''κατέβηκε'' μετά απο παράπονα (απειλές) από την ίδια την LG στον Admin..!!!!

 

*** Πάντως 5 μέρες που την φοράω, κανένα μα κανένα θέμα,......!

 

Κανένα videaki στο youtube ελληνικό θα δούμε?! :p

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχετε περάσει τη Lollipop ποια είναι η εντύπωση απο τη χρήση της κάμερας;

Παρουσιάζει ακόμα το φαινόμενο με το ασταθές autofocus/ αργο focus σε σκοτεινές συνθήκες;

Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχετε περάσει τη Lollipop ποια είναι η εντύπωση απο τη χρήση της κάμερας;

Παρουσιάζει ακόμα το φαινόμενο με το ασταθές autofocus/ αργο focus σε σκοτεινές συνθήκες;

 

Περνάς την XCamLG_612_g2adv με τα settings της Xcam κι είσαι o.k....!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!Ξερετε αν υπαρχει δυνατοτητα να αλλαξω την status bar,και να κανω τα εικονιδια να ειναι σαν πλεγμα.οπως στο galaxy s η το motorola g η πολλα αλλα τηλεφωνα?Ενοω τα εικονιδια να μην ειναι σε μια γραμμη οριζοντια,αλλα να ειναι σε μια σελιδα ολα μαζι.Δε ξερω αν σας μπερδεψα!
Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!Ξερετε αν υπαρχει δυνατοτητα να αλλαξω την status bar,και να κανω τα εικονιδια να ειναι σαν πλεγμα.οπως στο galaxy s η το motorola g η πολλα αλλα τηλεφωνα?Ενοω τα εικονιδια να μην ειναι σε μια γραμμη οριζοντια,αλλα να ειναι σε μια σελιδα ολα μαζι.Δε ξερω αν σας μπερδεψα!

 

Με έναν άλλων Launcher λύνεται το θέμα σου ..!;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Περνάς την XCamLG_612_g2adv με τα settings της Xcam κι είσαι o.k....!

 

Το θέμα είναι οτι το συγκεκριμένο αρχείο XCamLG_612_g2adv απαιτεί να εχεις κάνει root κτλ. στο κινητό ωστε να δεις βελτίωση σε αυτό τον τομέα (η έκδοση XCamLG χωρίς τους advanced drivers δεν λύνει αυτό το 'προβλημα').

 

Ελεγα μήπως υπάρχει κάποια διαφορά προς το καλύτερο στη συμπεριφορά της κάμερας στην stock εκδοση του λειτουργικού, χωρίς τις τροποποιήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!Ξερετε αν υπαρχει δυνατοτητα να αλλαξω την status bar,και να κανω τα εικονιδια να ειναι σαν πλεγμα.οπως στο galaxy s η το motorola g η πολλα αλλα τηλεφωνα?Ενοω τα εικονιδια να μην ειναι σε μια γραμμη οριζοντια,αλλα να ειναι σε μια σελιδα ολα μαζι.Δε ξερω αν σας μπερδεψα!

 

Aλλο launcher εχω φιλε αλλα μαλλον δε καταλαβες τι ρωτησα!Ενοω να ειναι καπως ετσι

 

http://imagizer.imageshack.us/v2/150x100q90/912/pOi8As.jpg

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα θεμα, το LG SMART WORLD παταω πανω στο εικονιδιο και μου λεει οτι δυστυχως,smartworld εχει σταματησει. Εχει κανεις ιδεα τι γινεται??
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα θεμα, το LG SMART WORLD παταω πανω στο εικονιδιο και μου λεει οτι δυστυχως,smartworld εχει σταματησει. Εχει κανεις ιδεα τι γινεται??

Έκανες κανένα restart στη συσκευη?

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοεις επαναφορα εργοστασιακων ρυθμησεων οχι. Βασικα τιποτα δεν του εκανα επειδη ειμαι λιγο ασχετος απ'αυτα. Μονο αναβαθμίσεις κ αυτες αυτοματα οταν ερχονται
Link to comment
Share on other sites

πηγαινε στις ρυθμισεις του κινητου,βρες τις εφαρμογες εκει που ειναι ολες και βρες την εφαρμογη smart world και κανε μια εκκαθαριση cache
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοεις επαναφορα εργοστασιακων ρυθμησεων οχι. Βασικα τιποτα δεν του εκανα επειδη ειμαι λιγο ασχετος απ'αυτα. Μονο αναβαθμίσεις κ αυτες αυτοματα οταν ερχονται

Βασικά εννοώ να κλείσεις και να ξανανοιξεις μια το κινητό μήπως πάρει τα πάνω του ;)

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα και εξακολουθει να μην λειτουργει. :confused:

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το εκανα αλλα παλι τα ιδια, δεν λειτουργει...:mad:

Link to comment
Share on other sites

Για εσας που βαλατε την λολιποπ λιγες ερωτησεις για στοκ κατασταση χωρις root.

 

1. Το εφε του καιρου στην lockscreen εξακολουθει να υπαρχει; (animated βροχες,χιονια,συννεφια κλπ)

2. Τα softkeys ειναι παραμετροποιησιμα; Δηλαδη να βαλεις το back στα δεξια ή να εχεις κουμπι για την notification bar;

3. Στο πληκτρολογιο μπορεις να ελεγξεις τον κερσορα με drag πανω στο spacebar οπως στο G3;

4. Υπαρχει δυνατοτητα για προσωρινο προφιλ αθορυβου και ληξη σε προκαθορισμενο διαστημα;

5. Προσεξατε καμια βελτιωση στην στοκ καμερα ή μια απο τα ιδια;

LG G8s Black

Νικόλας

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...