Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγώ 6ES είμαι φίλε, δε μπορούσα να περιμένω, έκανα καθαρή με flash tool

Όλα εντάξει είναι τώρα;;; να το δοκιμάσω;;;

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εγώ προσπάθησα αλλά δεν έκατσε (μου έβγαλε το γνωστό πλέον com.android.phone έχει σταματήσει)

κάποιος που τα κατάφερε υπάρχει;

 

επίσης το pc suite έβγαζε προειδοποίηση ότι το backup δεν μπορεί να γίνει restore λόγω security / encryption οπότε δεν το επιχείρησα καν

Εγώ πήρα μπακαπ κανονικά και μετα την αναβάθμιση το ;έκανα ριστορ κανονικά χωρίς πρόβλημα. Έαν έχει;βπροβλημα κάντο επαναφορά και σταματει αυτό το θεματάκι με το μήνυμα που σου βγάζει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεύτερη μέρα με λολιποπ και το μόνο αρνητικό είναι η φωτεινότητα που δεν είναι καλή.το έχω στο αυτόματο αλλά παραμένει σκούρο αρκετα.δεν ξέρω γιατί και δεννξςρω τι άλλο να το κάνω ....καμία ιδέα κάνεις ..

Link to comment
Share on other sites

Εμένα που το έχω full stock το κινητό, Ελληνικό, δε μου βγάζει ειδοποίηση για αναβάθμιση ούτε μέσω κινητού ούτε μέσω pc suite
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη την παρέα .Σας μεταφέρω την εμπειρία μου για την V30a open.Δοκίμασα την έκδοση του somboons http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/rom-stock-30d-flashable-zip-t3070383 .Eγώ κατέβασα την v30a που είναι η έκδοση open για τα unbranded G2 ,υπάρχει και η v30d της vodafone .Mην μπερδεύεστε με τα γράμματα είναι ίδιες (πολλοί νομίζουν ότι η έκδοση d είναι νεότερη ,όχι το αντίθετο θάλεγα ). Ο somboons την καθάρισε απο τις εφαρμογές της vodafone ,γι αυτό είναι και πιό ελαφριά ,πιό μικρό αρχείο.Πρώτα απο όλλα να σας πω οτι τα αρχεία όλα και την ρομ τα έχω σε φλασάκι .Εχω πάρει τα backup μου με titanium κ.λ.π.Mπαίνω στη recovery (απαραίτητα η 2.8.6.1 του blastagator http://blastagator.ddns.net/twrp/2-8-6-1.php) και κάνω Wipe > Format data> type yes .ΠΡΟΣΟΧΗ εδώ σβήνουν τα πάντα από το κινητό.Γι αυτό όταν το κάνω το φλασάκι δεν το έχω συνδεδεμένο (δεν ξέρω τι θα γίνει αν το αφήσω πάνω στο G2 την ώρα που κάνω format data)Eίμαστε λοιπόν τώρα μόνο με την recovery (και το φλασάκι στο χέρι),το συνδέουμε πάμε στο install> select storage >usb-otg και φλασάρουμε την ρομ .Αν τυχόν δεν δείτε τα περιεχόμενα του φλας όταν το επιλέξετε μην τρομοκρατηθείτε ,πατήστε internal storage και μετά ξανά usb-otg ή κάντε reboot την recovery.Δεν αργεί πολύ η ρομ να φορτωθεί (εμένα έμεινε κολλημένη στο 10 % για κανα τρίλεπτο και ψιλοφοβήθηκα αλλά μετά σε κλάσματα δευτ. ανεβαίνει στο 100%) .Οταν λοιπόν το ανοίξουμε είμαστε με την Lollipop v30 και το σπουδαιότερο ροοταρισμένοι ,η recovery παραμένει και έχει κατέβει και το SuperSu 2,46.

Να επιβεβεωσω κιεγω οτι με format data η συγγεκριμενη δουλευει μια χαρα.Πρωτη δοκιμη με τα κλασικα wipes και το κινητο πεφτει σε bootloop,δευτερη δοκιμη με format data (υποψην κιεγω χρησιμοποιω otg οπως ο φιλος) ολα κομπλε ξεκινησε την αναβαθμιση μεσα σε 2 λεπτακια ολα δουλευουν μια χαρα και εχετε recovery και root :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Πρωτες εντυπωσεις πολυ καλες.Ενα ανανεωμενο κινητο.

Περιμενω μια δυο μερες να δω επιδοσεις της μπαταριας ☺

Link to comment
Share on other sites

Όλα εντάξει είναι τώρα;;; να το δοκιμάσω;;;

 

ναι φιλε μου, μια χαρα ειναι, απ ολες τις αποψεις (μπαταρια εχω καλυτερη απ οτι πριν) εκανα και root και ολα καλα :)

Link to comment
Share on other sites

Root φοβαμαι να κανω.Ειμαι ασχετος :D

Αλλη μια ερωτησουλα.Στην κιτ κατ πατουσες παρατεταμενα το κατω μεσαιο μπουτον και εμφανιζε τις εφαρμογες που ετρεχαν και μπορουσες να τις κλεισεις.Τωρα πως γινεται αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Root φοβαμαι να κανω.Ειμαι ασχετος :D

Αλλη μια ερωτησουλα.Στην κιτ κατ πατουσες παρατεταμενα το κατω μεσαιο μπουτον και εμφανιζε τις εφαρμογες που ετρεχαν και μπορουσες να τις κλεισεις.Τωρα πως γινεται αυτο;

Πατώντας το τετραγωνάκι....

Link to comment
Share on other sites

Εμένα που το έχω full stock το κινητό, Ελληνικό, δε μου βγάζει ειδοποίηση για αναβάθμιση ούτε μέσω κινητού ούτε μέσω pc suite

 

δεν εχει δωθει ακομα η Ελληνικη

Link to comment
Share on other sites

Το com.android.com τι ειναι ακριβως?Δε βρίσκει την SIM.. Μόνο με factory reset λύνεται??

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Παιδες, για 6TA εχει βγει?? Στη λιστα με τις open ιταλικες, δεν την εχει, ενω αν βαλω το ΙΜΕΙ, μου βγαζει να κατεβασω μια v30a.

Κατέβασε τη τότε, και πέρνα την με το flash tool ;)

Έτσι κι αλλιώς αυτός ειναι ο πιο "καθαρός" τρόπος!

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε τη τότε, και πέρνα την με το flash tool ;)

Έτσι κι αλλιώς αυτός ειναι ο πιο "καθαρός" τρόπος!

 

:D oooook σ ευχαριστω για την αμεση απαντηση!

Link to comment
Share on other sites

¨Εχουν βγάλει λειτουργίες όπως το Plug amd Pop??/Δε το βρίσκω πουθενά στις ρυθμίσεις Edited by Rayden1

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

¨Εχουν βγάλει λειτουργίες όπως το Plug amd Pop??/Δε το βρίσκω πουθενά στις ρυθμίσεις

Καλησπέρα και γω τόψαχνα δεν τόβρισκα και τελικά το φλάσαρα απο την recovery και δουλεύει μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και γω τόψαχνα δεν τόβρισκα και τελικά το φλάσαρα απο την recovery και δουλεύει μια χαρά

Μα εγώ από στοκ εκανα update πως να το φλάσάρω? Πέρασα το upodate και μετά έκανα hard reset γιατί δεν έκατσε καλά...

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Αν έχουμε philz recovery δεν μπορούμε να τα φλασάρουμε αυτά?

 

Πρέπει οποσδήποτε twrp?

Φίλε μου στο site που το συζητούν μιλάνε για TWRP και μάλιστα την τελευταία του blastagator την 2.8.6.1 (δίνω λινκ) .Δεν μπορώ και δεν ξέρω ,μη σε πάρω στο λαιμό μου.Αλλωστε είναι εύκολο την φλασάρεις κατευθείαν απο την philz ,και έχω την αίσθηση και απο ότι ακούω η TWRP είναι καλύτερη

Link to comment
Share on other sites

Μα εγώ από στοκ εκανα update πως να το φλάσάρω? Πέρασα το upodate και μετά έκανα hard reset γιατί δεν έκατσε καλά...

Aν δεν είσαι ρουταρισμένος και με custom recovery ,νομίζω ότι δεν μπορείς να το βάλεις ,το συγκεκριμένο zip.Ρώτα στο φόρουμ μήπως ξέρει κανένας κάποιον άλλον τρόπο

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά .έχω το lg g2 32gb

μπορείτε να μου δώσετε ένα link για την 32gb lollipop?

όσο και να έχω ψάξει δεν μπορώ να καταλάβω πια είναι για το 32gb.

το κινητό μου είναι stock

Link to comment
Share on other sites

Aν δεν είσαι ρουταρισμένος και με custom recovery ,νομίζω ότι δεν μπορείς να το βάλεις ,το συγκεκριμένο zip.Ρώτα στο φόρουμ μήπως ξέρει κανένας κάποιον άλλον τρόπο

 

Ξενέρωσα πραγματικά τώρα. Δηλαδή πας να κάνεις αναβάθμιση και αντί για επιπλέον δυνατότητες να βγαίνουν και αυτές που είχε; Το είχα μια χαρά στημένο....

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου στο site που το συζητούν μιλάνε για TWRP και μάλιστα την τελευταία του blastagator την 2.8.6.1 (δίνω λινκ) .Δεν μπορώ και δεν ξέρω ,μη σε πάρω στο λαιμό μου.Αλλωστε είναι εύκολο την φλασάρεις κατευθείαν απο την philz ,και έχω την αίσθηση και απο ότι ακούω η TWRP είναι καλύτερη

 

Οκ φίλε μου ούτως ή άλλως περιμένω cloudy να μοντάρει και βλέπουμε...

Link to comment
Share on other sites

για να περασουμε τη lolipop με το flash tool πρεπει η συσκευη να μπει σε download mode?αν ναι πως μπαινει?με τα πληκτρα?
είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...