Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

απ τη συσκευη μπορουμε να μπουμε σε download mode?εννοω να μη συνθεθει το κινητο με υπολογιστη...

 

δε νομιζω να γινεται,ουτε σε fastboot

Link to comment
Share on other sites

Με επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων λέτε να στρώσει κ να μπαίνει μετά;;;
είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Με επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων λέτε να στρώσει κ να μπαίνει μετά;;;

 

δοκιμασε το δεν εχεις να χασεις τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Παιδες SOS! 4.4.2 στοκ, παω να μεταφερω εικονες και τετοια απο το κινητο στον υπολογιστη μεσω pc suite (drivers και τα ρεστα εγκατεστημενοι) φτανει μεχρι 70% και μου γραφει "Η απαιτουμενη λειτουργικοτητα ειναι σε εξελιξη. Περιμενετε λιγο" και μενει στο 70%. Απλα θελω να κανω αναβαθμιση μεσω pc suite και φοβαμαι μηπως μεινει και στην αναβαθμιση στο 70% και δεν ξερω τι να κανω μετα!!!

 

Εχει καποιος ιδεα τι μπορει να φταιει και αν θα χω κανα θεμα να κανω αναβαθμιση λογισμικου μεσω pc suite???

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε το δεν εχεις να χασεις τιποτα

Θα χάσω τίποτα απ τα αρχεία μου;

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Θα χάσω τίποτα απ τα αρχεία μου;

 

ναι γιατι διαγραφονται ολα απο την εσωτερικη μνημη,κανε ενα backup πρωτα κ μετα καντο

Link to comment
Share on other sites

ναι γιατι διαγραφονται ολα απο την εσωτερικη μνημη,κανε ενα backup πρωτα κ μετα καντο

Οκ φίλος θα το επιχείρισω αύριο γιατί τώρα νυστάξα!!! Θα πάρω back up πρώτα όπως είπες...

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που έχει βαλει την λολιποπ Και ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΑΡΚΕΤΑ, Μπορεί να μου πει τα μείον που έχει παρατηρήσει σε σχέση με την έκδοση κιτκατ?

Είναι σε κάποια πράγματα που υστερει?

Κ αν ναι, σε ποια?

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Δύο ερωτήσεις.

Πώς βρίσκω από ποια χώρα είναι το κινητό???

Πριν λίγο καιρό βρήκα στο φόρουμ ένα λινκ και μου έβγαλε ότι είναι κατασκευασμένο στην Κορέα αλλά δεν βρήκα τι εισαγωγής είναι.

Χτες για πρώτη φορά εγκατέστησα στο Pc Suite αλλά ενώ βλέπει κανονικά το τηλέφωνο όταν ζητάω να δει αν υπάρχει αναβάθμιση μου βγάζει μήνυμα να αποσυνδέσω το κινητό, μετά να πάω στην επιλογή USB και να ενεργοποιήσω το Pc Suite.

Όμως στις ρυθμίσεις του τηλεφώνου δεν υπάρχει ακριβώς αυτή η επιλογή αλλά μέσα από τις ρυθμίσεις πώς στις Γενικές και μετά έχει επιλογή σύνδεση PC , επιλέξτε μέθοδο σύνδεσης USB, και μετά Λογισμικό LG.

Τι κάνω λάθος???

στο κουτί έχει 3 χαρακτήρες π.χ. 6PR = Portugal ITA=Italy κλπ

στις ρυθμίσεις του τηλεφώνου πρέπει να επιλέξεις λογισμικό LG

Link to comment
Share on other sites

Γράφει DEU άρα μάλλον είναι γερμανικό.

Επίσης είχα κατεβάσει το Pc Suite IV και τώρα θα δοκιμάσω το Pc Suite μήπως φταίει το πρόγραμμα

Link to comment
Share on other sites

μπα φιλος κι σε μενα δε γινεται αμα το πετυχεις πες

 

 

 

 

Αν εισαι σε 4.4.2 stock ειναι γνωστο οτι δεν υπαρχει download mode. Κατεβαζεις to autorec απο xda το κανεις εγκατασταση στο κινητο και ακολουθεις οδηγιες. Ετσι μπαινει download mode και μετα μπορεις να φλασαρεις..

Το κραζεις;;;; το θαυμαζεις!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιησε το γνησιο καλωδιο. Κανε εγκατασταση τα drivers και χρησιμοποιησε την ιδια θυρα που χρησιμοποιησες για να μπεις στο download mode.

 

Σβήνεις το κινητο και μετα απο λιγα δευτερολεπτα κρατας πατημένο το volume UP και βαζεις το καλωδιο στο κινητο, εννοειται το αλλο ακρο να ειναι στην θυρα του υπολογιστη. Λογικα θα μπει στο download mode.

 

Αν οχι, τοτε εχει καποιο σφαλμα μαλλον απο προηγουμενη ΟΤΑ αναβαθμιση. Ανοιγεις το PC Suite και επιλεγεις: "Κινητη Συσκευη -> Αποκατασταση Σφαλματων Αναβαθμισης"

 

Οταν τελειωσει ολη η διαδικασια κανε μια επανεκκινηση και ξαναδοκιμασε, θα δουλεψει.

 

τλκ καταφερα κι το εκανα με το τροπο που λες με το pc suite ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

εχω το εξής προβλημα... προσπαθουσα να βαλω την λολιποπ με το flash tool αλλα επειδη δεν εμπαινε σε download mode δοκιμασα να κανω αυτο που ειπε ενας φιλος ποιο πανω μεσω pc suite... τεσπα εκανα την διαδικασια κ μετα πηγε να κανει μια αναβαθμιση μεσω του pc suite και επειδη κολλησε πανω στην αναβαθμιση το εβγαλα απο το καλωδιο κ αυτο ητανε..νεκρωσε τελειως.. τωρα αμα παω να το ανοιξω δειχνει το συμβολο της LG και μετα μονο μαυρη οθονη.. αμα το συνδεσω με το pc μου βγαζει καμια δεκαρια σκληρους δισκους κ μεσα εχουν ενα αρχειο image!!

τι εχει γινει?? μπορει καποιος να βοηθησει??υπαρχει καμια λυση ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ο φακός δεν υπάρχει στην lollipop ? Το apk είναι εγκατεστημένο αλλά δεν υπάρχει το εικονίδιο στο συρτάρι.
Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ο φακός δεν υπάρχει στην lollipop ? Το apk είναι εγκατεστημένο αλλά δεν υπάρχει το εικονίδιο στο συρτάρι.

Είναι στα widgets

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ο φακός δεν υπάρχει στην lollipop ? Το apk είναι εγκατεστημένο αλλά δεν υπάρχει το εικονίδιο στο συρτάρι.

Ειναι μονο widget......δεν φαινεται σαν εφαρμογη

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά βάζω το imei στο lg-Phone firmware κ μου βγάζει αυτό... Τι γίνεται;;; [ATTACH]59094[/ATTACH]ενώ ισπανική open έχει βγει! [ATTACH]59095[/ATTACH]
είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά βάζω το imei στο lg-Phone firmware κ μου βγάζει αυτό... Τι γίνεται;;; [ATTACH]59094[/ATTACH]ενώ ισπανική open έχει βγει! [ATTACH]59095[/ATTACH]

Κατέβασε απ' το Play αυτό

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.peamoon.phoneproductioninfo

να δεις τι θα σου βγάλει...

Link to comment
Share on other sites

fanisgauros σε μένα βγάζει αυτό.

 

Download Firmware

Version: V20H

Country: 6NE/NORTHERN EUROPE_16G

Model: LGD802

Dimension: 1.64 GiB

Full List For Your Phone Here

 

άρα έχει νέο λογισμικό και για μένα;

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

fanisgauros σε μένα βγάζει αυτό.

 

Download Firmware

Version: V20H

Country: 6NE/NORTHERN EUROPE_16G

Model: LGD802

Dimension: 1.64 GiB

Full List For Your Phone Here

 

άρα έχει νέο λογισμικό και για μένα;

Αυτή η έκδοση πρέπει να είναι η κιτκατ αν δεν κάνω λάθος.

Link to comment
Share on other sites

fanisgauros σε μένα βγάζει αυτό.

 

Download Firmware

Version: V20H

Country: 6NE/NORTHERN EUROPE_16G

Model: LGD802

Dimension: 1.64 GiB

Full List For Your Phone Here

 

άρα έχει νέο λογισμικό και για μένα;

H kit kat ειναι φιλε.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

καλημερα , εχω G2 32g αλλα δεν εχω windows να φλασαρω.Υπαρχει καποιος τροπος με την ρομ στην internal storage πως φλασαρουμε rooted? ας ειναι και prεροοτεd καποια.

thanks

Διακοπες στην Παρο;

http://www.heliolithos.gr

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε απ' το Play αυτό

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.peamoon.phoneproductioninfo

να δεις τι θα σου βγάλει...

Άρθρα έβγαλε είμαι οκ;;; [ATTACH]59099[/ATTACH][ATTACH]59100[/ATTACH][ATTACH]59101[/ATTACH]

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...