Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με ενα πανακι απαλο, ή με το...χερι σου! οσοι εχουν αυτη τη θηκη εχουν αυτο το θεμα. Δεν ειναι κατι...

 

Δεν είναι τίποτα! Τριψτο με ένα πανάκι στεγνό ή μια χαρτοπετσετα και θα φυγει αν είναι σταμπα-κολλα!!!! Εκτός κ αν είναι χαρακομενη λόγο του μεταλλικού γύρω γύρω !

 

Προσπαθω με το χερι αλλα δεν βλεπω να φευγει...

Ειδα και καποιους αλλους να αναφερουν γρατζουνιες στην οθονη λογω της θηκης,αλλα δεν ειναι τοσο πολυ,και μονο στο σημειο που ειναι το πλαισιο της θηκης.

Επικοινωνησα με το τμημα εξυπηρετησης και ειπαν οτι καλυπτεται απο εγγυηση η επιδιορθωση του προβληματος,οποτε στην χειροτερη θελω να πιστευω θα τακτοποιηθει το ζητημα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα παιδια το εχω 2 μερες το g2 κ το wifi του ολο με πεταει,μπενει για λιγα δευτερολεπτα κ μετα με πεταει, συνεχεια αυτο γινεται εψαξα παντου αλλα δεν βρηκα λυση να το στειλω για αντικατασταση η υπαρχει καμια λυση????

Κατά 90% είναι το router σου το πρόβλημα. Στο σπίτι που το έχω ζορίσει με πολλές συνδέσεις ταυτόχρονα ανοιχτές από το pc μου κάνει τα ίδια με σένα, ειδικά όταν είμαι στο όριο της εμβέλειας. Στη δουλειά με δύο διαφορετικά δίκτυα δεν έχω κανένα πρόβλημα με το G2.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους...τα φώτα σας θέλω: έχω σαν προεπιλεγμένη εφαρμογή μηνυμάτων το handcent sms και δεν μπορώ με τίποτα να βάλω το led ειδοποιήσεων με αποτέλεσμα να μην αναβοσβήνει σε περίπτωση που δεν δω το μήνυμα αμέσως...έχετε καμία πρόταση;

Το led είναι "τικαρισμένο" για τα μηνύματα, αλλά στην πράξη δεν λειτουργεί...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.....ποια ρομ αξιζει να φλασαρω;; να ειναι γρηγορη και να μην εχει bugs
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.....ποια ρομ αξιζει να φλασαρω;; να ειναι γρηγορη και να μην εχει bugs

 

Χωρις να θελω να παρεξηγηθω...εισαι σε λαθος θεμα.

Καλυτερα ξαναθεσε το ερωτημα σου εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5933607#post5933607

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους...τα φώτα σας θέλω: έχω σαν προεπιλεγμένη εφαρμογή μηνυμάτων το handcent sms και δεν μπορώ με τίποτα να βάλω το led ειδοποιήσεων με αποτέλεσμα να μην αναβοσβήνει σε περίπτωση που δεν δω το μήνυμα αμέσως...έχετε καμία πρόταση;

Το led είναι "τικαρισμένο" για τα μηνύματα, αλλά στην πράξη δεν λειτουργεί...

 

Γεια σου φίλε μου! Ας ειναι τικαρεσμενο το λεντ για τα μυνήματα! Από την στιγμή που δεν χρησιμοποιείς την στοκ εφαρμογή Αλλά έχεις βάλει άλλη δικιά σου δεν λειτουργεί αυτή η ρύθμιση κ ας την έχεις τικαρισμενη! Πήγενε στις ρυθμίσεις της εφαρμογής που κατέβασες για τα sms Και δες αν υπάρχει εκεί καμία επιλογή για τα λεντ. Αν υπάρχει το ρυθμίζεις από κει και μόνο, αν δεν υπάρχει απλά δεν υποστηρίζει λεντ Η εφαρμογη αυτη Και αφού έχεις αυτή σαν προεπιλογή δεν θα έχεις φωτακι. Μπορείς να διαλέξεις κάποια αλλη που να υποστηρίζει. Εγώ έχω το textra προεπιλεγμένο για τα μυνήματα και λειτουργεί κανονικα το ledακι Και έχει κ επιλογή αλλαγής χρωματος.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα από εμένα και καλό μήνα. Έχω ένα θέμα εκνευριστικό που το παρατήρησα σήμερα. Όταν είμαι σε σκοτεινό περιβάλλον ή καλύπτεται ο proximity sensor κλείνει το κινητό από μόνο του με το που το ανοίγω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα από εμένα και καλό μήνα. Έχω ένα θέμα εκνευριστικό που το παρατήρησα σήμερα. Όταν είμαι σε σκοτεινό περιβάλλον ή καλύπτεται ο proximity sensor κλείνει το κινητό από μόνο του με το που το ανοίγω.

 

Όταν το ανάβεις κ ακουμπάς τον sensor Είναι λογικό να σου σβήνει η οθόνη αλλά όταν είσαι σε σκοτεινό περιβάλλον γιατί στο κανει? Περίεργο μου φαίνεται. Δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις της συσκευή σε σκοτεινό μέρος καθολου γιατί σου σβηνει? Το δικό μου με το σκοτάδι δεν έχει θέμα. Σβήνει μόνο όταν το ανάψω κ βάλω το χέρι στον sensor

Link to comment
Share on other sites

Όταν το ανάβεις κ ακουμπάς τον sensor Είναι λογικό να σου σβήνει η οθόνη αλλά όταν είσαι σε σκοτεινό περιβάλλον γιατί στο κανει? Περίεργο μου φαίνεται. Δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις της συσκευή σε σκοτεινό μέρος καθολου γιατί σου σβηνει? Το δικό μου με το σκοτάδι δεν έχει θέμα. Σβήνει μόνο όταν το ανάψω κ βάλω το χέρι στον sensor

 

Γενικα συμβαινει αυτο...Δοκιμασε να βαλεις το χερι σου πανω απο τους σενσορες ΧΩΡΙΣ να τους ακουμπας και θα δεις οτι ουτε το knock on δουλευει

Link to comment
Share on other sites

Γενικα συμβαινει αυτο...Δοκιμασε να βαλεις το χερι σου πανω απο τους σενσορες ΧΩΡΙΣ να τους ακουμπας και θα δεις οτι ουτε το knock on δουλευει

Ωχ! Όντως!!!! Με το σκοτάδι πάντως δεν έχει θέμα. Δεν σβήνει σε μένα.

Link to comment
Share on other sites

Απλά όπως είπα έγινε μια φορά στο σκοτάδι. Γενικώς συμβαίνει μόνο άμα τον ακουμπώ. Το θέμα είναι απενεργοποιειται αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Όντως έχει επιλογές για led το handcent και τις έχω ενεργές, αλλά απλά δεν δουλεύει...προφανώς θα είναι κάποιο bug του handcent...

Κανε μια δοκιμη Και βάλε κάποιο άλλο app Για μυνήματα που να υποστηρίζει λεντ Κ άμα δεις κ δουλεύει στην άλλη εφαρμογή τότε είναι κάποιο κόλλημα που εχει.

Link to comment
Share on other sites

Ολα στραβα πανε.. 4g επιλογη ενω ειχα παλια πια δεν εχω..και με αυτήν ούτε 4g σήμα επισης σημερα μου εμφανιστηκε και αυτη η μαυρη γραμμή δεξιά στην κάμερα.. Πραγματικά μου έρχεται να το σπάσω από τα νεύρα μου! Αν μπορεί κάποιος ας βοηθήσει Edited by Cutthroat
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια ειχα το εξης ατυχημα ειχα στη τσεπη το κινητο μου LG D2 κ μολις το εβγαλα απο τη τσεπη δεν αναβε προφανως παει κριμα :'(

επεσε νερο τι εκανα δεν μπορουσα να το κλεισω δεν εβλεπα οθονη μονο τα φωτακια αναβανε κ μετα απο λιγο εσβησαν ολα το στεγνωσα με σεσουαρ γ τα μαλλια κ τωρα τ εχω αφειση μεσα σε ενα μπολ με ρυζι μεσα κ περιμενω αυριο να το δω κατι αλλο εχετε να μ πειτε ? στειλτε μου μηνυμα παρακαλω .

 

Καλημέρα!Ακριβώς το ίδιο έπαθα και εγώ. Έχω το ZTE Blade vec 4g στο οποιο η μπαταρία δεν βγαίνει από πίσω για να στεγνώσει..Έβαλα και πιστολάκι και σε ρύζι το είχα μέσα μέρες αλλά ανοίγει κανονικά και το χρώμα της οθόνης χάνεται και φαίνεται αχνό.Τι μπορώ να κάνω?

Μην μετράς τον αριθμό των φίλων που έχεις. Μέτρα τον αριθμό των φίλων στους οποίους μπορείς να βασιστείς.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Ακριβώς το ίδιο έπαθα και εγώ. Έχω το ZTE Blade vec 4g στο οποιο η μπαταρία δεν βγαίνει από πίσω για να στεγνώσει..Έβαλα και πιστολάκι και σε ρύζι το είχα μέσα μέρες αλλά ανοίγει κανονικά και το χρώμα της οθόνης χάνεται και φαίνεται αχνό.Τι μπορώ να κάνω?

 

Service....!!!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Service....!!!

 

θα με καλύψει λες??

Μην μετράς τον αριθμό των φίλων που έχεις. Μέτρα τον αριθμό των φίλων στους οποίους μπορείς να βασιστείς.
Link to comment
Share on other sites

Για εγγύηση σε βρεγμένο... όχι

 

Γενικά για service θα σε καλύψει όμως και είναι και πολύ καλή εταιρεία :cool:

 

http://www.procordia.gr/

 

Επικοινώνησε για τα περαιτέρω...

Link to comment
Share on other sites

παίδες εσείς που τα παίζετε αυτά στα δάχτυλα.

πως γίνεται να έχω ένα xperia m2 aqua με κάρτα σιμ f2go και το lg g2 με κάρτα Q ,το μεν μ2 έχει 4g το δε g2 όχι.

μήπως φταίει που το m2 έχει λογισμικό 4.4.4 και το g2 4.4.2?

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Η Wind δεν έχει 4G...

 

Oμοίως και η Q αφού χρησιμοποιεί δύκτιο της Wind...

Link to comment
Share on other sites

Για εγγύηση σε βρεγμένο... όχι

 

Γενικά για service θα σε καλύψει όμως και είναι και πολύ καλή εταιρεία :cool:

 

http://www.procordia.gr/

 

Επικοινώνησε για τα περαιτέρω...

Οκ θα τους πάρω..Μπορεί να κάνω τον παλαβό με την εγγύηση βέβαια..Πως θα ξέρουν ότι έπεσε νερό? Λειτουργεί κανονικά το κινητό λίγο αχνά φαίνεται.

Μην μετράς τον αριθμό των φίλων που έχεις. Μέτρα τον αριθμό των φίλων στους οποίους μπορείς να βασιστείς.
Link to comment
Share on other sites

Οκ θα τους πάρω..Μπορεί να κάνω τον παλαβό με την εγγύηση βέβαια..Πως θα ξέρουν ότι έπεσε νερό? Λειτουργεί κανονικά το κινητό λίγο αχνά φαίνεται.

 

Πως θα το καταλαβουν?απο την υπαρξη υγρασιας που πιθανον εχει μεινει πανω στην πλακετα,αλλα το μονο σιγουρο ειναι απο τα ιχνη αλατος που αφηνει το νερο οπου πεσει και ισως και ελαφρως σκουριασμενες επαφες και κολλησεις.

μακαρι φυσικα να μη βρεθει τιποτε απο αυτα και να στο περασουν και στην εγγυηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω nonroot g2 και ξαφνικά μετά από ένα χρόνο άρχισα να έχω Battery drinks. Τελευταία έβαλα το pinterest και ένα παιχνίδι από το πλέι. Τα έβγαλα πάλι άλλα τα drains έμειναν. Υπάρχει κάτι άλλο να κάνω η πάω για restore; ευχαριστώ

Διακοπες στην Παρο;

http://www.heliolithos.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...