Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν το έχετε ρυθμισμένο να σβήνει η οθόνη μετά από λίγο η απλά για κάποιο λόγο δεν λειτούργησε το αυτόματο σβησημο??? Εγώ το έχω να σβήνει η οθόνη μετά από 15 δευτερολεπτα αναμονης Αλλά έχω την εντύπωση τώρα που το λέτε ότι μετά από ένα sms που είχα λάβει κάποια στιγμή έμεινε αναμμένο αρκετή ώρα ένα βράδυ Και δεν θα έσβηνε αν δεν την έσβηνα εγω.

Πως μπορούμε να αποφύγουμε τέτοια απροοπτα?

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν το έχετε ρυθμισμένο να σβήνει η οθόνη μετά από λίγο η απλά για κάποιο λόγο δεν λειτούργησε το αυτόματο σβησημο??? Εγώ το έχω να σβήνει η οθόνη μετά από 15 δευτερολεπτα αναμονης Αλλά έχω την εντύπωση τώρα που το λέτε ότι μετά από ένα sms που είχα λάβει κάποια στιγμή έμεινε αναμμένο αρκετή ώρα ένα βράδυ Και δεν θα έσβηνε αν δεν την έσβηνα εγω.

Πως μπορούμε να αποφύγουμε τέτοια απροοπτα?

 

Εγω το ειχα ρυθμισμενο να μένει παντα ανοιχτή η οθόνη αλλα το αλλαξα έτσι ώστε να σβήνει μετα απο 15 λεπτα...Μηπως εχεις τη ρυθμιση να μη κλείνει η οθόνη οσο το κοιτάς και καπως να μπλοκαρε? Γιατι αλλιως λιγο δυσκολο να μη κλείσει....

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους..ισως φανει χαζη η ερωτηση αλλα δεν εχω καταφερει να βγαλω sceenshot απο τι κινητο..μπορει να βοηθησει καποιος;
Link to comment
Share on other sites

Η απο το quick memo ή πατώντας ταυτόχρονα volume down+power button.

Μπορει να ειναι και volume up... δε θυμάμαι

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους..ισως φανει χαζη η ερωτηση αλλα δεν εχω καταφερει να βγαλω sceenshot απο τι κινητο..μπορει να βοηθησει καποιος;

Σύρε το δάχτυλό σου από το home button πάνω και δεξιά στο Quick memo.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα nova launcher Αλλά όταν πάω να το κλειδωσω με διπλό χτύπημα δε γίνεται γνωρίζει κανείς αν υπάρχει καμιάν ρύθμιση η με τον Νόβα παύει να λειτουργεί ;
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα nova launcher Αλλά όταν πάω να το κλειδωσω με διπλό χτύπημα δε γίνεται γνωρίζει κανείς αν υπάρχει καμιάν ρύθμιση η με τον Νόβα παύει να λειτουργεί ;

Γίνεται δε δυπλο ταπ Πάνω στο μαυρο στην notification μπαρ. Δεν ξερω πως γίνεται όμως δε δυπλο κλικ στην οθονη.

Έχω κ εγώ την ίδια απορία.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα nova launcher Αλλά όταν πάω να το κλειδωσω με διπλό χτύπημα δε γίνεται γνωρίζει κανείς αν υπάρχει καμιάν ρύθμιση η με τον Νόβα παύει να λειτουργεί ;

 

Μην αγχωνεσαι καθολου..ακομα και γι'αυτο υπαρχει λυση.

πας εδω https://play.google.com/store/apps/details?id=com.katecca.screenofflock&hl=el,το εγκαθιστας και μεσω των ρυθμισεων του nova,στην επιλογη ''Gestures'''ή ''Χειρονομιες και κουμπια'',οταν μπεις στην επιλογη ''διπλο πατημα'',επιλεγεις ''εφαρμογες'' και μετα ''screen off''.

επιστρεφεις στην επιφανεια εργασιας η στην αρχικη οθονη,οπως θες πες το,και κανεις..τακ τακ...est voila!!!:);)

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα nova launcher Αλλά όταν πάω να το κλειδωσω με διπλό χτύπημα δε γίνεται γνωρίζει κανείς αν υπάρχει καμιάν ρύθμιση η με τον Νόβα παύει να λειτουργεί ;

 

Μην αγχωνεσαι καθολου..ακομα και γι'αυτο υπαρχει λυση.

πας εδω https://play.google.com/store/apps/details?id=com.katecca.screenofflock&hl=el,το εγκαθιστας και μεσω των ρυθμισεων του nova,στην επιλογη ''Gestures'''ή ''Χειρονομιες και κουμπια'',οταν μπεις στην επιλογη ''διπλο πατημα'',επιλεγεις ''εφαρμογες'' και μετα ''screen off''.

επιστρεφεις στην επιφανεια εργασιας η στην αρχικη οθονη,οπως θες πες το,και κανεις..τακ τακ...est voila!!!:);)

Πολύ σωστά!! Θέλει όμως nova prime...... αλλά αξίζει. Εξάλλου δεν είναι και τόσο φοβερό ποσό ;)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστά!! Θέλει όμως nova prime...... αλλά αξίζει. Εξάλλου δεν είναι και τόσο φοβερό ποσό ;)

 

Ουπς!!Χρηστο εχεις απολυτο δικιο..παιδες απολογουμαι για την παραλειψη,αν δεν αγορασετε και το nova prime,δυστυχως δε θα μπορεσετε να ενεργοποιησετε αυτη τη λειτουργια,οπως εγραψε κι ο φιλος Titarasaudi,κι εξαλλου δεν ειναι τοσο μεγαλο το ποσο,για οποιον μπορει και θελει φυσικα ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Ουπς!!Χρηστο εχεις απολυτο δικιο..παιδες απολογουμαι για την παραλειψη,αν δεν αγορασετε και το nova prime,δυστυχως δε θα μπορεσετε να ενεργοποιησετε αυτη τη λειτουργια,οπως εγραψε κι ο φιλος Titarasaudi,κι εξαλλου δεν ειναι τοσο μεγαλο το ποσο,για οποιον μπορει και θελει φυσικα ετσι?

μηπως υπαρχει κανενας αλλος που να λειτουργει χωρις πληρωμη?

Link to comment
Share on other sites

Μην αγχωνεσαι καθολου..ακομα και γι'αυτο υπαρχει λυση.

πας εδω https://play.google.com/store/apps/details?id=com.katecca.screenofflock&hl=el,το εγκαθιστας και μεσω των ρυθμισεων του nova,στην επιλογη ''Gestures'''ή ''Χειρονομιες και κουμπια'',οταν μπεις στην επιλογη ''διπλο πατημα'',επιλεγεις ''εφαρμογες'' και μετα ''screen off''.

επιστρεφεις στην επιφανεια εργασιας η στην αρχικη οθονη,οπως θες πες το,και κανεις..τακ τακ...est voila!!!:);)

Πσσσσσσσ τι ειπες τωρα!

Ξερεις ποσο καιρο το εψαχνα?

Ειχα εγκαταλειψει την ιδεα οτι μπορει να λειτουργησε με Nova,μεχρι να δω το παραπανω post.

 

Ευχαριστουμε!

Link to comment
Share on other sites

σημερα εγινε αλλαγη της 4ης οθονης, επειτα απο κιτρινισμα δεξια πανω :P

και οχι δεν εχω ελλατωματικη συσκευη απλα αμα καιγεσαι στο gaming 8ωρες τη μερα αυτα παθαινεις (εχω αλλαξει και πλακετα ολοκληρη δις)!

εγινε και αλλαγη φορτιστη γτ δεν αντεχε τα κολαστηρια μ...

ευτυχως που στην procordia ειναι αψογοι...ή σχεδον αψογοι!

Link to comment
Share on other sites

μηπως υπαρχει κανενας αλλος που να λειτουργει χωρις πληρωμη?

 

Dodol launcher. ΠΠολύ καλός γρήγορος δωρεάν και μπορείς να κάνεις τον παραπάνω συνδυασμό

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Μην αγχωνεσαι καθολου..ακομα και γι'αυτο υπαρχει λυση.

πας εδω https://play.google.com/store/apps/details?id=com.katecca.screenofflock&hl=el,το εγκαθιστας και μεσω των ρυθμισεων του nova,στην επιλογη ''Gestures'''ή ''Χειρονομιες και κουμπια'',οταν μπεις στην επιλογη ''διπλο πατημα'',επιλεγεις ''εφαρμογες'' και μετα ''screen off''.

επιστρεφεις στην επιφανεια εργασιας η στην αρχικη οθονη,οπως θες πες το,και κανεις..τακ τακ...est voila!!!:);)

Επειδή με ενδιαφέρει κ εμένα αυτό, γίνεται να ξαναδωσεις το link Γιατί το πατάω και με πετάει σε λευκή σελιδα με κατάληξη "tapatalk.com"?

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια ερώτηση. Είχα ένα G2, στο μήνα το έστειλα service επειδή δεν με ακούγανε καλα. Αλλάξανε πλακέτα βάζοντας ανακατασκευασμενη(refurbished). Το έδωσα σε μια ξαδέρφη και μετά απο 15 ημέρες έχανε το σήμα gsm, και ξαφνικά σταμάτησε να αναγνωρίζει οποιαδήποτε Καρτα sim. Το ξανά στέλνω σέρβις. Αλλάζουνε πάλι πλακέτα με refurbished. Όλα καλα λέω. Μετά απο 15 ημέρες το Ακουστικο απο το οποίο ακούς τον συνομιλητή κατα την διαρκεια τηλεφωνήματος ,ακούγεται ελάχιστα. Αναγκάζεται να βάζει ανοικτή συνομιλία για να μιλήσει. Θα το ξανά στείλω ,αλλα δικαιολογείται αυτό το πράγμα? κανονικά δεν έπρεπε να βάζουν καινούργια πλακέτα; Κάθε 15 ημέρες θα το στέλνω σέρβις;
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστως να το ξαναδωσω..http:// https://play.google.com/store/apps/details?id=com.katecca.screenofflock&hl=el,το

 

Αν παλι δε σε βαζει ψαξε την εφαρμογη

Screen Off στο Play store.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή με ενδιαφέρει κ εμένα αυτό, γίνεται να ξαναδωσεις το link Γιατί το πατάω και με πετάει σε λευκή σελιδα με κατάληξη "tapatalk.com"?

Δοκίμασε αυτό......

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.katecca.screenofflock

Link to comment
Share on other sites

Μην αγχωνεσαι καθολου..ακομα και γι'αυτο υπαρχει λυση.

πας εδω https://play.google.com/store/apps/details?id=com.katecca.screenofflock&hl=el,το εγκαθιστας και μεσω των ρυθμισεων του nova,στην επιλογη ''Gestures'''ή ''Χειρονομιες και κουμπια'',οταν μπεις στην επιλογη ''διπλο πατημα'',επιλεγεις ''εφαρμογες'' και μετα ''screen off''.

επιστρεφεις στην επιφανεια εργασιας η στην αρχικη οθονη,οπως θες πες το,και κανεις..τακ τακ...est voila!!!:);)

Ξαναδωσε το link φίλος γιατί πετάει μια λευκή σελίδα κ δε μπαίνει... Thanks...

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Ξαναδωσε το link φίλος γιατί πετάει μια λευκή σελίδα κ δε μπαίνει... Thanks...

Γράψε στο google play screen off Και θα στο βγάλει!!!

Το πρώτο πρώτο είναι

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια ερώτηση. Είχα ένα G2, στο μήνα το έστειλα service επειδή δεν με ακούγανε καλα. Αλλάξανε πλακέτα βάζοντας ανακατασκευασμενη(refurbished). Το έδωσα σε μια ξαδέρφη και μετά απο 15 ημέρες έχανε το σήμα gsm, και ξαφνικά σταμάτησε να αναγνωρίζει οποιαδήποτε Καρτα sim. Το ξανά στέλνω σέρβις. Αλλάζουνε πάλι πλακέτα με refurbished. Όλα καλα λέω. Μετά απο 15 ημέρες το Ακουστικο απο το οποίο ακούς τον συνομιλητή κατα την διαρκεια τηλεφωνήματος ,ακούγεται ελάχιστα. Αναγκάζεται να βάζει ανοικτή συνομιλία για να μιλήσει. Θα το ξανά στείλω ,αλλα δικαιολογείται αυτό το πράγμα? κανονικά δεν έπρεπε να βάζουν καινούργια πλακέτα; Κάθε 15 ημέρες θα το στέλνω σέρβις;

Οχι ειναι απαραδεκτο αυτο...στειλε τους πάλι και παρε τους τηλ και πες τους τα!!!

Edited by ernesto1983
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Έχει συμβεί και σε εμένα να μην σβήσει αλλά μια φορά. Οπότε δεν με ανησυχεί αυτό. Αυτό που με τρελενει όμως είναι ότι όταν με περνούν τηλέφωνο σηκώνω το τηλ στο αυτί για να απαντήσει μόνο του όπως το έχω σετ άρει και δεν απαντάει και επίσης και σε εμένα το νοκ δουλεύει αλλά μια στο τόσο.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια ερώτηση. Είχα ένα G2, στο μήνα το έστειλα service επειδή δεν με ακούγανε καλα. Αλλάξανε πλακέτα βάζοντας ανακατασκευασμενη(refurbished). Το έδωσα σε μια ξαδέρφη και μετά απο 15 ημέρες έχανε το σήμα gsm, και ξαφνικά σταμάτησε να αναγνωρίζει οποιαδήποτε Καρτα sim. Το ξανά στέλνω σέρβις. Αλλάζουνε πάλι πλακέτα με refurbished. Όλα καλα λέω. Μετά απο 15 ημέρες το Ακουστικο απο το οποίο ακούς τον συνομιλητή κατα την διαρκεια τηλεφωνήματος ,ακούγεται ελάχιστα. Αναγκάζεται να βάζει ανοικτή συνομιλία για να μιλήσει. Θα το ξανά στείλω ,αλλα δικαιολογείται αυτό το πράγμα? κανονικά δεν έπρεπε να βάζουν καινούργια πλακέτα; Κάθε 15 ημέρες θα το στέλνω σέρβις;

 

Αν και δεν ειμαι τοσο ειδικος επι θεματων με εγγυησεις συσκευων,παρολα αυτα μου ακουγεται ακρως απαραδεκτο,τουλαχιστον για την πρωτη αλλαγη πλακετας και μαλιστα σε τοσο συντομο χρονικο διαστημα απο την αγορα,να σου βαζουν επισκευασμενη αντι καινουργιας.

ειμαι της αποψης οτι αφου επικοινωνησεις μαζι τους και απαιτησεις αλλαγη πλακετας με καινουργια,αν σου κανουν νουμερα,τριξε τους τα δοντια και απευθυνσου στον ΙΝΚΑ(Ινστιτουτο Καταναλωτη).

Και αν καταφερεις φυσικα να τους πεισεις να βαλουν καινουργια,υπαρχει και τροπος να τσεκαρεις αν η πλακετα ειναι καινουργια ψαχνοντας στο ιντερνετ και βαζοντας τον αριθμο ΙΜΕΙ που θα σου δωσουν..εκει βλεπεις τα παντα..αν ειναι καθαρη,δηλαδη αν εχει ξαναδηλωθει για αλλη συσκευη,και για ποια χωρα προοριζοταν..το λινκ ειναι αυτο:

 

http://sndeep.info/en

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για οσους ενδιαφερονταν να λειτουργησουν το knock on μαζι με nova launcher,ξαναδινω το λινκ κι ελπιζω να δουλεψει αυτη τη φορα..

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.katecca.screenofflock&hl=el

Link to comment
Share on other sites

Μιας και αναφερθήκατε στον nova louncher είπα να τον δοκιμάσω και γω. Παρατήρησα όμως ένα χοντρό θέμα με το καλημέρα! Δεν λειτουργεί το widget καιρού της lg, το επιλέγω και μου βγάζει σφάλμα. Επιπλέον παρατήρησα ότι έχει διαφορετικές προεπιλογές στις διαστάσεις του widget απο ότι στον μαμά louncher, για τον καιρό πάντα.Το κάνει και σε άλλους ;;

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...