Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μιας και αναφερθήκατε στον nova louncher είπα να τον δοκιμάσω και γω. Παρατήρησα όμως ένα χοντρό θέμα με το καλημέρα! Δεν λειτουργεί το widget καιρού της lg, το επιλέγω και μου βγάζει σφάλμα. Επιπλέον παρατήρησα ότι έχει διαφορετικές προεπιλογές στις διαστάσεις του widget απο ότι στον μαμά louncher, για τον καιρό πάντα.Το κάνει και σε άλλους ;;

Τα περισσότερα μαμά widget δεν παίζουν στους launchers.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τα περισσότερα μαμά widget δεν παίζουν στους launchers.

 

Αυτό δε το ήξερα, κρίμα. Ευχαριστώ πάντως!

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Επιθυμω να εχω αγγλικα σαν γλωσσα στην συσκευη αλλα δυστυχως επηρεαζονται και τα Google Maps & Here Maps και εμφανιζουν τις οδους με greeklish στην πλοηγηση.

Το μεγαλυτερο προβλημα ειναι οτι επηρεαζονται και τα αποτελεσματα αναζητησης οδων.

 

Υπαρχει καποια λυση γι αυτο; Καποια ρυθμιση που μου διαφευγει;

Να ειναι δηλαδη με αγγλικα η συσκευη αλλα με ελληνικα οι εφαρμογες χαρτων.

 

Ευχαριστω.

LG G8s Black

Νικόλας

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε από τις ρυθμίσεις Google να τσεκάρεις εκεί που λέει πρόσβαση τοποθεσίας
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

 

[/color]Για οσους ενδιαφερονταν να λειτουργησουν το knock on μαζι με nova launcher,ξαναδινω το λινκ κι ελπιζω να δουλεψει αυτη τη φορα..

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.katecca.screenofflock&hl=el

 

Αυτό είναι για off.

 

To on πως δουλεύει?:confused:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι για off.

 

To on πως δουλεύει?:confused:

Μάλλον μπερδεύτηκε ο φίλος, το knock off θα εννοούσε ;)

Το knock on δουλεύει έτσι κι αλλιώς, άσχετα τον Launcher!

Link to comment
Share on other sites

Αδέρφια πως αλλάζουμε τον ήχο ξυπνητηριού; αλλάζει; πολύ σπαστικό ήχο έχει

Βεβαίως και αλλάζει! Δες με τι ξυπνάω εγω ;):p

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει ρυθμιση στο nova οταν ειμαι στις εφαρμογες κι αλλαζω καρτελες να μη πηγαινει στα widget αλλα να σταματαει στις εφαρμογες?
Link to comment
Share on other sites

Βεβαίως και αλλάζει! Δες με τι ξυπνάω εγω ;):p

Καλά φίλε, χαρταετό πετάω, δεν ήξερα ότι ρυθμίζεται από εκεί μέσα :cool:

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει ρυθμιση στο nova οταν ειμαι στις εφαρμογες κι αλλαζω καρτελες να μη πηγαινει στα widget αλλα να σταματαει στις εφαρμογες?

Θα πας μες στις ρυθμίσεις του nova στο "Συρτάρι εφαρμογών" και θα βάλεις τικ εδω:

Link to comment
Share on other sites

Θα πας μες στις ρυθμίσεις του nova στο "Συρτάρι εφαρμογών" και θα βάλεις τικ εδω:

 

ευχαριστω . μηπως γινεται να ταξινομησω οπως θελω εγω τις εφαρμογες κι οχι σε αλφαβητικη σειρα που τις εχει τωρα

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω . μηπως γινεται να ταξινομησω οπως θελω εγω τις εφαρμογες κι οχι σε αλφαβητικη σειρα που τις εχει τωρα

Δυστυχώς οχι, ειναι ίσως το μονο ελάττωμα του nova.....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πηρα το κινητο και ηταν απο Γαλλια....περασα μεσω KZD αρχειο την ελληνικη rom.....οταν θα γινει αναβαθμιση σε lollipop θα μου ερθει αναβαθμιση οταν ερθει στην Ελλαδα η οταν παει στην Γαλλια;....δεν ξερω αν το θετω και σωστα
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πηρα το κινητο και ηταν απο Γαλλια....περασα μεσω KZD αρχειο την ελληνικη rom.....οταν θα γινει αναβαθμιση σε lollipop θα μου ερθει αναβαθμιση οταν ερθει στην Ελλαδα η οταν παει στην Γαλλια;....δεν ξερω αν το θετω και σωστα

Πιστεψε οταν με το καλο ερθει σε καποια ευρωπαϊκή χωρα αναβαθμιση σε lollipop ολοι αυτο το kdz θα φλασαρουμε. Τωρα για το ερωτημα σου αφου εβαλες ελληνικη ρομ οταν ερθει στην Ελλαδα θα αναβαθμιστει η συσκευη σου...

Link to comment
Share on other sites

Πιστεψε οταν με το καλο ερθει σε καποια ευρωπαϊκή χωρα αναβαθμιση σε lollipop ολοι αυτο το kdz θα φλασαρουμε. Τωρα για το ερωτημα σου αφου εβαλες ελληνικη ρομ οταν ερθει στην Ελλαδα θα αναβαθμιστει η συσκευη σου...

Χαχα αυτο ειναι σιγουρο....εχω και μουρλα με τα φλασαρισματα...να δουμε ποτε θα ερθει κι αμα ερθει η αναβαθμιση...απ οτι ειδα για το s4 ξεκινησε..

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω . μηπως γινεται να ταξινομησω οπως θελω εγω τις εφαρμογες κι οχι σε αλφαβητικη σειρα που τις εχει τωρα

 

Έχω και εγώ τον nova launcher και η ταξινόμηση των εφαρμογών στο συρτάρι εφαρμογών, είναι μόνο αλφαβητικά. Έχω αγορασμένο και τον apex launcher, ο οποίος μοιάζει πολύ με τον nova. Τον είχα χρησιμοποιήσει για ένα διάστημα, όταν τον αγόρασα, έτσι για αλλαγή και έχω την εντύπωση ότι σε αυτόν, μπορείς να ταξινομήσεις τις εφαρμογές, εκτός από αλφαβητικά και με όποια σειρά θέλεις εσύ. Δεν είμαι πολύ σίγουρος γι΄αυτό, μιας και στον apex, τις εφαρμογές τις είχα αλφαβητικά, αλλά αν θυμάμαι καλά, στις ρυθμίσεις του, είχα προσέξει ότι έχει και αυτή την επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ τον nova launcher και η ταξινόμηση των εφαρμογών στο συρτάρι εφαρμογών, είναι μόνο αλφαβητικά. Έχω αγορασμένο και τον apex launcher, ο οποίος μοιάζει πολύ με τον nova. Τον είχα χρησιμοποιήσει για ένα διάστημα, όταν τον αγόρασα, έτσι για αλλαγή και έχω την εντύπωση ότι σε αυτόν, μπορείς να ταξινομήσεις τις εφαρμογές, εκτός από αλφαβητικά και με όποια σειρά θέλεις εσύ. Δεν είμαι πολύ σίγουρος γι΄αυτό, μιας και στον apex, τις εφαρμογές τις είχα αλφαβητικά, αλλά αν θυμάμαι καλά, στις ρυθμίσεις του, είχα προσέξει ότι έχει και αυτή την επιλογή.

Εγώ έχω εγκατεστημενούς και τους 2 (nova prime και apex pro) και κατά καιρούς τους εναλλάσω! Στα δικά μου μάτια ο nova είναι ένα κλικ καλύτερος!! Στον apex πάντως υπάρχει αυτή η επιλογη

Link to comment
Share on other sites

Πιστεψε οταν με το καλο ερθει σε καποια ευρωπαϊκή χωρα αναβαθμιση σε lollipop ολοι αυτο το kdz θα φλασαρουμε. Τωρα για το ερωτημα σου αφου εβαλες ελληνικη ρομ οταν ερθει στην Ελλαδα θα αναβαθμιστει η συσκευη σου...

 

Καλά μην παίρνεις και όρκο...

 

Δεν χάνω εγώ root + recovery για κανέναν λόγο...:cool:

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιοω το g2 tweaksbox και αλλαξα το χρωμα στο statuw bar στα εικονιδια κι στο navation bar . τωρα εβαλα το tinted status bar και οι ρυθμισεις που ειχα πριν που αλλαξα χρωμα στα εικονιδια χαθηκαν κι εγιναν ασπρα παλι .γνωριζει κανεις γιατι εγινε αυτο ?
Link to comment
Share on other sites

Πιστεψε οταν με το καλο ερθει σε καποια ευρωπαϊκή χωρα αναβαθμιση σε lollipop ολοι αυτο το kdz θα φλασαρουμε. Τωρα για το ερωτημα σου αφου εβαλες ελληνικη ρομ οταν ερθει στην Ελλαδα θα αναβαθμιστει η συσκευη σου...

Δεν είμαι σίγουρος ότι θα βγαλει στο φίλο την αναβάθμιση με την παρτίδα της Ελλάδας. Εγώ πέρασα σε ρουμανικο με 20d, τη γαλλική open 20f (για το γνωστό θέμα με τις VoIP εφαρμογές) κι έκτοτε δεν μου έχει εμφανίσει update παρότι έχει βγει η γαλλική open 20g (και να έβγαινε βέβαια δεν θα την πέρναγα, αλλά συζήτηση κάνουμε :) )

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλά μην παίρνεις και όρκο...

 

Δεν χάνω εγώ root + recovery για κανέναν λόγο...:cool:

 

Από τη στιγμή που μπορείς να μπεις σε download mode φλασαρεις πάλι kit Kat Και όλα τζετ...δε χάνεις τιποταααα...

Link to comment
Share on other sites

download mode?:mad:

Φλασάρω πάλι?:mad::mad:

 

Και μόνο που τα διάβασα κουράστηκα...:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

download mode?:mad:

Φλασάρω πάλι?:mad::mad:

 

Και μόνο που τα διάβασα κουράστηκα...:lol::lol::lol:

 

Kαλα ναι ουτε εμενα ειναι το αγαπημενο μου.. :p Απλα αν παρουμε τελικα ενα τοσο μεγαλο update θα ειμαι απο αυτους που θα θελουν να το βαλουν αμεσως :X Το θεμα ειναι οτι υπαρχει λυση επιστροφης ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum...ενώ είμαι τύπος που σκαλίζει το κινητό και όλα τα menu του σήμερα έκπληκτος ανακάλυψα ότι έχει πρόσθετες ρυθμίσεις στην διαχείριση εργασιών...γαμάτο? ????[ATTACH]56635[/ATTACH]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...