Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Oταν ειναι σβηστη,οπως γυρναω την οθονη,αναλογα τον φωτισμο του χωρου που ειμαι,βλεπω καθετες γραμμες στην οθονη...

Και εγιναν ορατες και 1-2 φορες ενω λειτουργουσα το κινητο...

Δεν ειναι εντονα,θελει πολυ παρατηρητικοτητα για να τα εντοπισεις...

Edited by jkidd13
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έτσι είναι σε όλα, σε άλλα παρατηρείται και φαίνεται πιο έντονα σε άλλα λιγότερο, ανάλογα την αντανάκλαση

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως με το θέμα των αναβαθμίσεων ούτε κι εγώ καίγομαι. Η 4.4 μου φαίνεται άκρως λειτουργική δίχως κολλήματα, ευχαριστιεμαι την οθοναρα του δίχως κομπιασματα κλπ προβλήματα με μια εξαιρετική μπαταρία. Θα πρέπει να με πείσει η 5 για να κάνω την μετάβαση, δεν έχω λόγους να ρισκάρω αφήνοντας κάτι πολύ καλό και λειτουργικό!

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

παιδια οταν πατε στην εκθεση και ανοιγετε τον φακελο που εχετε αποθηκευμενες τις φωτο απο την καμερα σας παρατηρειτε λαγκ απο την μεταβαση της μιας φωτο στην αλλη?

στο scrolling δηλαδη....

εγω βλεπω οτι αργει λιγο ισως να τις φορτωσει και στο πρωτο περασμα λαγκαρει λιγο αλλα στο δευτερο περασμα απο πισω προς στην αρχη παει κανονικα....

συμβαινει και σε εσας??

 

παιδια ειδε κανεις το μηνυμα μου???:(

Link to comment
Share on other sites

Οι developers δηλαδή που βγάζουν custom roms αμέσως είναι καλύτεροι από την κάθε εταιρεία που έχει 30.000 υπαλλήλους; makes no sense at all.

Εννοείς τις custom roms στυλ CM όπου δεν δουλεύουν τα μισά features στο κινητό σου; Αν ήταν τόσο καλές θα είχαμε βάλει όλοι ήδη CM12 lollipop. Έτσι όπως είναι φτιαγμένο το Android και με το fragmentation που υπάρχει στο hardware είναι πρακτικά αδύνατο να γίνονται γρήγορα οι ενημερώσεις, είναι η μεγάλη κατάρα του συγκεκριμένου λειτουργικού.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους !!

 

Παιδιά θέλω για ακόμα μια φορά την βοήθεια σας. Σκέφτομαι για την αγορά του LG G2, αλλά διαβάζω για προβλήματα σχετικά με το in-call volume και γενικότερα υπάρχει μια κακή ποιότητα ήχου κατά την διάρκεια της κλήσης. Δεν με ενδιαφέρει ο εξωτερικός ήχος, αλλά είχα και παλιά ένα HTC που ήταν πολύ χαμηλό το in-call volume και άκουγα τον συνομιλητή με μεγάλη δυσκολία.

 

Τελικά υπάρχει αυτό το πρόβλημα και είναι όντως ενοχλητικό ;

Link to comment
Share on other sites

σωστος και να συμπληρωσω οτι δεν μπορει ενας launcher οπως nova,next κτλ. να τρεχει καλυτερα στις συσκευες απο τον μαμα launcher....ας τους αντιγραψουν και λιγο,δεν βλαπτει.

Και να που τρέχουν καλύτερα από τον μαμά

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους !!

 

Παιδιά θέλω για ακόμα μια φορά την βοήθεια σας. Σκέφτομαι για την αγορά του LG G2, αλλά διαβάζω για προβλήματα σχετικά με το in-call volume και γενικότερα υπάρχει μια κακή ποιότητα ήχου κατά την διάρκεια της κλήσης. Δεν με ενδιαφέρει ο εξωτερικός ήχος, αλλά είχα και παλιά ένα HTC που ήταν πολύ χαμηλό το in-call volume και άκουγα τον συνομιλητή με μεγάλη δυσκολία.

 

Τελικά υπάρχει αυτό το πρόβλημα και είναι όντως ενοχλητικό ;

 

 

Κανείς βρε παιδιά ; :(

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον για να μην σου απαντάει κανείς μας,δεν το έχει συναντήσει στην συσκευή του.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους !!

 

Παιδιά θέλω για ακόμα μια φορά την βοήθεια σας. Σκέφτομαι για την αγορά του LG G2, αλλά διαβάζω για προβλήματα σχετικά με το in-call volume και γενικότερα υπάρχει μια κακή ποιότητα ήχου κατά την διάρκεια της κλήσης. Δεν με ενδιαφέρει ο εξωτερικός ήχος, αλλά είχα και παλιά ένα HTC που ήταν πολύ χαμηλό το in-call volume και άκουγα τον συνομιλητή με μεγάλη δυσκολία.

 

Τελικά υπάρχει αυτό το πρόβλημα και είναι όντως ενοχλητικό ;

 

Εγώ φίλε μου εχω τη συσκευή 15 μήνες! Δεν εχω κανένα παράπονο όσο αναφορά αυτά που προανέφερες, μια χαρά ακούω, μη σου πω και δυνατοτερα απ' τις παλιές μου συσκευές!! Ούτε μου έκανε παράπονα κάποιος συνομιλητή μου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους !!

 

Παιδιά θέλω για ακόμα μια φορά την βοήθεια σας. Σκέφτομαι για την αγορά του LG G2, αλλά διαβάζω για προβλήματα σχετικά με το in-call volume και γενικότερα υπάρχει μια κακή ποιότητα ήχου κατά την διάρκεια της κλήσης. Δεν με ενδιαφέρει ο εξωτερικός ήχος, αλλά είχα και παλιά ένα HTC που ήταν πολύ χαμηλό το in-call volume και άκουγα τον συνομιλητή με μεγάλη δυσκολία.

 

Τελικά υπάρχει αυτό το πρόβλημα και είναι όντως ενοχλητικό ;

 

Το εχω ενα μηνα το κινητο και δεν εχω παρατηρησει τετοιο προβλημα.

Με την ευκαρια το μονο προβλημα που εχω ειναι η αυξομειωσεις του σηματος.Ξερω οτι υπαρχουν καποια θεματακια στο G2 με το σημα αλλα σε περιοχες που με το "ταπεινο" nexus 4 δεν ειχα προβλημα,τωρα υπαρχουν πολλες στιγμες που ειμαι εκτος δικτυου.Το γυρισα σε gsm και ειναι καλυτερα αλλα δεν ξερω αν ειναι μονιμη λυση.Καποιος που ειχε προβλημα και το εστειλε service, ειδε βελτιωση ή τσαμπα βολτα θα κανει;

Link to comment
Share on other sites

Εγω που εζησα μια βδομαδα με ενα Galaxy s3 mini γιατι ειχα στεiλει το G2 για ελεγχο του GPS μπορω να πω οτι για μενα φταιει η Vodafone.

Επισης το s3 mini ειχε την ταση να κλειδωνει σε gsm και να μην γυρναει ευκολα σε 3g πραγμα μου με εκανε να μπαινω και να βαζω χειροκινητα 3g only για να μπορεσω να σερφαρω μεσω δικτυου.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικό κινητό το g2.Το έχω ξανά γράψει και παλιότερα, ίδια και καλύτερη συμπεριφορά στο σήμα σε σχέση με το προηγούμενο κινητό μου Xperia Z ,καλύτερο από το Xperia L της γυναίκας. Δίκτυο που χρησιμοποιώ Vodafone. Ελαφρά παράσιτα καμιά φορά εξαιτίας τελικώς διαπιστώνω δικτύου και ήχος με ακουστικά κρυστάλλινος, το ηχείο απλά καλό, σίγουρα καλύτερο από του Ζ και ασθενεστερο από του L .
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικό κινητό το g2.Το έχω ξανά γράψει και παλιότερα, ίδια και καλύτερη συμπεριφορά στο σήμα σε σχέση με το προηγούμενο κινητό μου Xperia Z ,καλύτερο από το Xperia L της γυναίκας. Δίκτυο που χρησιμοποιώ Vodafone. Ελαφρά παράσιτα καμιά φορά εξαιτίας τελικώς διαπιστώνω δικτύου και ήχος με ακουστικά κρυστάλλινος, το ηχείο απλά καλό, σίγουρα καλύτερο από του Ζ και ασθενεστερο από του L .

 

Οποτε μαλλον το δικο μου εχει προβλημα.Ισως το σημα ειναι η αιτια που χανω 4-5% καθε βραδυ.Θα το τσεκαρω λιγο και θα το στειλω για service αν συνεχισει.Δικτυο cosmote.

 

@stamatis3133 στην δικια μου περιπτωση δεν ειχα ποτε θεμα με την cosmote στις περιοχες που κινουμαι.Οποτε μαλλον το κινητο φταιει.Lg ηταν και το προηγουμενο.

 

Θα περιμενω καμια γνωμη απο κανα παιδι που το εχει στειλει service γι αυτο το λογο και θα αποφασισω.

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειδε κανεις το μηνυμα μου???:(

 

Εγω προσωπικα δεν εχω παρατηρησει κατι τετοιο ως τωρα..ισως βεβαια επειδη δεν εχω και τοσο φορτωμενη τη μνημη της συσκευης.

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειδε κανεις το μηνυμα μου???:(

Το είδαμε φίλε Μου, Δεν σε αγνωουμε αλλά δεν σου απαντάμε γιατί ίσος δεν έχουμε αυτό το πρόβλημα και δεν ξέρουμε τι να σου πούμε περί του θεματος :) !! Όποιος το διαβάσει κ έχει το ίδιο πρόβλημα με σένα Η ξέρει την λύση του θα σου απαντήσει! Λίγη υπομονή :)

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Πάντως με το θέμα των αναβαθμίσεων ούτε κι εγώ καίγομαι. Η 4.4 μου φαίνεται άκρως λειτουργική δίχως κολλήματα, ευχαριστιεμαι την οθοναρα του δίχως κομπιασματα κλπ προβλήματα με μια εξαιρετική μπαταρία. Θα πρέπει να με πείσει η 5 για να κάνω την μετάβαση, δεν έχω λόγους να ρισκάρω αφήνοντας κάτι πολύ καλό και λειτουργικό!

Ακριβως!

Ποιος ο λογος για ρισκο οταν τρεχει νερακι η συσκευη μας?

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειδε κανεις το μηνυμα μου???:(

Φίλε μου δεν νομίζω να υπάρχει συσκευή που να φορτώνει πάντα ακαριαια την gallery τουλάχιστον κατά το πρώτο φόρτωμα (αν δεν έχει τρέξει πριν και δεν έχει μείνει ανοιχτή στο προσκήνιο) . Βέβαια αυτό εξαρτάται από πολλούς παράγοντες πχ. Πόσο φορτωμένο είναι το τηλέφωνο, πόσες φωτογραφίες βίντεο κτλ έχει μέσα... Πόσες εφαρμογές είναι ανοιχτές από πίσω... Δεν νομίζω ότι είναι λόγος να ανησυχείς

Αν έχεις μέσα 500-600 φωτογραφίες είναι λογικό να υπάρχει μια κάποια καθυστέρηση εννοείται μέχρι ένα σημείο

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παιδια οταν πατε στην εκθεση και ανοιγετε τον φακελο που εχετε αποθηκευμενες τις φωτο απο την καμερα σας παρατηρειτε λαγκ απο την μεταβαση της μιας φωτο στην αλλη?

στο scrolling δηλαδη....

εγω βλεπω οτι αργει λιγο ισως να τις φορτωσει και στο πρωτο περασμα λαγκαρει λιγο αλλα στο δευτερο περασμα απο πισω προς στην αρχη παει κανονικα....

συμβαινει και σε εσας??

Δοκίμασε αν θες αυτή την εφαρμογή για τη συλλογή :

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.alensw.PicFolder

Δουλεύει πιο γρήγορα απ' την "μαμά" εφαρμογη! ;)

Εγώ έχω μέσα 543 φωτογραφίες και 96 βίντεο και φορτώνουν σφαίρα!

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικα δεν εχω παρατηρησει κατι τετοιο ως τωρα..ισως βεβαια επειδη δεν εχω και τοσο φορτωμενη τη μνημη της συσκευης.

 

Το είδαμε φίλε Μου, Δεν σε αγνωουμε αλλά δεν σου απαντάμε γιατί ίσος δεν έχουμε αυτό το πρόβλημα και δεν ξέρουμε τι να σου πούμε περί του θεματος :) !! Όποιος το διαβάσει κ έχει το ίδιο πρόβλημα με σένα Η ξέρει την λύση του θα σου απαντήσει! Λίγη υπομονή :)

 

Φίλε μου δεν νομίζω να υπάρχει συσκευή που να φορτώνει πάντα ακαριαια την gallery τουλάχιστον κατά το πρώτο φόρτωμα (αν δεν έχει τρέξει πριν και δεν έχει μείνει ανοιχτή στο προσκήνιο) . Βέβαια αυτό εξαρτάται από πολλούς παράγοντες πχ. Πόσο φορτωμένο είναι το τηλέφωνο, πόσες φωτογραφίες βίντεο κτλ έχει μέσα... Πόσες εφαρμογές είναι ανοιχτές από πίσω... Δεν νομίζω ότι είναι λόγος να ανησυχείς

Αν έχεις μέσα 500-600 φωτογραφίες είναι λογικό να υπάρχει μια κάποια καθυστέρηση εννοείται μέχρι ένα σημείο

 

Δοκίμασε αν θες αυτή την εφαρμογή για τη συλλογή :

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.alensw.PicFolder

Δουλεύει πιο γρήγορα απ' την "μαμά" εφαρμογη! ;)

Εγώ έχω μέσα 543 φωτογραφίες και 96 βίντεο και φορτώνουν σφαίρα!

 

ναι παιδια το ξερω οτι δεν με αγνοειτε η κατι τετοιο....

απλα ειχα ποσταρει απο την προηγουμενη μερα και καλυφθηκε απο αλλα μηνυματα και λεω μπας και δεν το ειδατε... :confused:

απλα τωρα που ειναι καινουργιο το κινητο στα χερια μου ανησυχω αν ολα δουλευουν ρολοι και γι αυτο θελω να συγκρινω τι εμπειριες μου με εσας....

παντως ευχαριστω γιατι απαντησεις σας :D

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειδε κανεις το μηνυμα μου???:(

 

ναι παιδια το ξερω οτι δεν με αγνοειτε η κατι τετοιο....

απλα ειχα ποσταρει απο την προηγουμενη μερα και καλυφθηκε απο αλλα μηνυματα και λεω μπας και δεν το ειδατε... :confused:

απλα τωρα που ειναι καινουργιο το κινητο στα χερια μου ανησυχω αν ολα δουλευουν ρολοι και γι αυτο θελω να συγκρινω τι εμπειριες μου με εσας....

παντως ευχαριστω γιατι απαντησεις σας :D

Quickpic φιλε μου ξεκαθαρα η καλυτερη εφαρμογη!! Η στοκ οντως λαγκαρει! Εγω δεν εχω το G2 αλλα οσες φορες εχω παιξει με g2 η στοκ εφαρμογη συλλογη δεν ειναι καθολου καλη!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά και εμένα καμιά φορά το Knock code δεν πάινει οταν ειναι σε αναμονη αρκετη ωρα και αναγκαζομαι να παταω το πισω κουμπι, αν και στις αρχες λειτουργουσε μια χαρα..

 

Χθες κατά λαθος έγινε και ενα τεσταρισμα. Ειχα ξεχασει το κινητο παρατημενο και με το candy crash ανοιχτο , και αφου είχε περάσει ενα τρίωρο το βλεπω με ανοιχτη την οθονη , το πιανω και εκαιγε!! νομιζα οτι ειναι ετοιμο να εκραγει με τοση θερμοτητα οσο στο πισω μερος τοσο και μπροστα στην οθονη. Παντως δεν εχω παρατηρησει να εχει δημιουργηθει καμια κιτρινιλα πανω στην οθονη προς το παρων ,

Link to comment
Share on other sites

Τελικά και εμένα καμιά φορά το Knock code δεν πάινει οταν ειναι σε αναμονη αρκετη ωρα και αναγκαζομαι να παταω το πισω κουμπι, αν και στις αρχες λειτουργουσε μια χαρα..

 

Χθες κατά λαθος έγινε και ενα τεσταρισμα. Ειχα ξεχασει το κινητο παρατημενο και με το candy crash ανοιχτο , και αφου είχε περάσει ενα τρίωρο το βλεπω με ανοιχτη την οθονη , το πιανω και εκαιγε!! νομιζα οτι ειναι ετοιμο να εκραγει με τοση θερμοτητα οσο στο πισω μερος τοσο και μπροστα στην οθονη. Παντως δεν εχω παρατηρησει να εχει δημιουργηθει καμια κιτρινιλα πανω στην οθονη προς το παρων ,

 

Μου ειχε τυχει και μενα να με παρουν τηλ ενω κοιμομουν το ξεκλειδωσα μηχανικα και το παρατησα ανοιχτο για κανα 6ωρο βεβαια εμενα δεν εκαιγε γιατι ειχε μεινει στο μενου...Γιαυτο για τετοιες περιπτωσεις βολευει η ρυθμιση να κλείνει μετα απο 15 λεπτα ας πουμε...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...