Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια χαρα εισαι μη τρελενεσαι :p Απλα αμα ασχολείσαι συνεχεια με το κινητο λογικό ειναι να σου βγαζει μια μερα...καλα σκεψου εμενα μου ειχε βγαλει και 8 ωρες οθονη επειδη διαβαζα κατι pdf γενικα παιζει μεγαλο ρολο τι κανεις οταν ειναι ανοιχτη η οθονη...

Viber,facebook,xda γενικα εφαρμογες....πειραγματακια και μαθαινω το καινουριο μου κινητο....προερχομαι απο το L9 II το οποιο διπυρινο ηταν στ 1,4 ghz 4,7 ιντσων....οσο να ναι λιγοτερη καταναλωση θα ειχε :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Viber,facebook,xda γενικα εφαρμογες....πειραγματακια και μαθαινω το καινουριο μου κινητο....προερχομαι απο το L9 II το οποιο διπυρινο ηταν στ 1,4 ghz 4,7 ιντσων....οσο να ναι λιγοτερη καταναλωση θα ειχε :p

Εμένα μου βγάζει συνήθως κάτι λιγότερο από 2μέρες με 3ώρες και κάτι οθόνη αλλά μιλάω 2-3 ώρες στο τηλ μέσα στο διήμερο με ανοιχτό Bluetooth 12 ώρες περίπου κάθε μέρα και το WiFi το κλείνω μόνο όταν κοιμάμαι..γενικά νομίζω ότι είναι καλά..

Link to comment
Share on other sites

Και μένα συνήθως λίγο πάνω άπο τρεις ωρές, μερικές φορές και περισσότερο, οθόνη μου βγάζει αλλά με πολλή ομιλία και γένικο σκάλισμα. Οπότε τα περί 5-6 ωρές οθόνη μην το θεωρείς κανόνα, οκ 5 ώρες έχει τύχει να πιάσω και γω αλλά πολύ σπάνια. Γενικά το θέμα μπαταρίας είναι πολύ υποκειμενικό γιατί εξαρτάται από αμέτρητους παράγοντες όπως το σήμα η φωτεινότητα οθόνης κλπ. Αν η μπαταρία είναι ελαττωματική συνήθως κάνει μπαμ!

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά; από που προκύπτει αυτό;

Προκυπτει απο τα πολλα ποστ οχι μονο εδω που αναφεροντε στις γνωστες σαπιες κιτρινιλες στην οθονη μετα απο καποιους μηνες χρησης(και καλα ζοριζεται το κινητο τοσο πολυ και αρχιζει και κιτρινιζει η οθονη και μετα η procordia ο καλυτερος σου φιλος)!!

Το ότι μια συσκευή ζεσταίνεται δεν σημαίνει ότι δεν έχει προβλευθει από την εταιρεία. Νομίζω ότι τα χιλιάδες ποστ σε αυτό το θέμα δείχνουν ότι κάνεις δεν έχει θέμα.

Εχει προβλευθει? Δεν το βλεπω αυτο!! Ολο και πιο συχνα βρισκω αυτο το θεμα με τις κιτρινιλες παντου,Σε ολα τα φορουμ και επειδη σκεφτομαι να αγορασω το κινητο αυτο το πραγμα Προφανως με κανει να μην θελω να το αγορασω γιατι αμα σκεφτομαι να μην το ζορισω που λεει ο λογος δεν εχει καμια λογικη απολυτως! Οποτε δεν ξερω τι εχει προβλεψει η LG!

Link to comment
Share on other sites

το widget του φακου πως λειτουργει?

 

Το βαζεις ως συντομευση γραφικου στοιχειου στην αρχικη οθονη η τελος παντων σε καποια απο τις αρχικες οθονες.

σου βγαινει κανονικα εικονιδιο με φακο και πατας πανω του κι αναβει..με δευτερο πατημα αναβοσβηνει σε ρυθμο SOS και στο τριτο πατημα σβηνει.

Link to comment
Share on other sites

Το βαζεις ως συντομευση γραφικου στοιχειου στην αρχικη οθονη η τελος παντων σε καποια απο τις αρχικες οθονες.

σου βγαινει κανονικα εικονιδιο με φακο και πατας πανω του κι αναβει..με δευτερο πατημα αναβοσβηνει σε ρυθμο SOS και στο τριτο πατημα σβηνει.

Αυτό κάνω το πατάω αλλά δε λειτουργεί τι μπορεί να φταίει

Link to comment
Share on other sites

Αυτό κάνω το πατάω αλλά δε λειτουργεί τι μπορεί να φταίει

 

Το κρατας συνεχεια πατημενο και δε σου δινει την επιλογη να το μετακινησεις στην αρχικη οθονη?

Link to comment
Share on other sites

Το κρατας συνεχεια πατημενο και δε σου δινει την επιλογη να το μετακινησεις στην αρχικη οθονη?

 

Το πάω στην αρχική οθόνη εκεί το πατάω να ανοίξει αλλά δε κάνει τπτ, πατάω στις πληροφορίες κι μου τα βγάζει όλα μηδέν

Link to comment
Share on other sites

Το πάω στην αρχική οθόνη εκεί το πατάω να ανοίξει αλλά δε κάνει τπτ, πατάω στις πληροφορίες κι μου τα βγάζει όλα μηδέν

Ποιες πληροφοριες καλε;

Βαλε το widget στην επιφανεια εργασιας σου και πατα το.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το πάω στην αρχική οθόνη εκεί το πατάω να ανοίξει αλλά δε κάνει τπτ, πατάω στις πληροφορίες κι μου τα βγάζει όλα μηδέν

 

Μα καλα τι δουλεια εχεις στις πληροφοριες?οταν το εχεις στην επιφανεια εργασιας δε χρειαζεται να του κανεις παρατεταμενο πατημα...απλα ενα αγγιγμα κι αναβει.

Link to comment
Share on other sites

Μα καλα τι δουλεια εχεις στις πληροφοριες?οταν το εχεις στην επιφανεια εργασιας δε χρειαζεται να του κανεις παρατεταμενο πατημα...απλα ενα αγγιγμα κι αναβει.

 

αυτο κανω ρε παιδια αλλα δε ανναβει. αμα συρω αλλο widget στις πληροφοριες μου λεει ποσο χωρο πιανει στου φακου μου λεει 0 σαν να μην υπαρχει ?

Edited by kiouspas
Link to comment
Share on other sites

απο το play δουλευει

 

Μια χαρα...τουλαχιστον βρηκες κατι αντιστοιχο..παντως κι εμενα ο δικος μου οταν παω στις πληροφοριες,ολα 0 μου τα δειχνει,αλλα δουλευει μια χαρα...δε μπορω να καταλαβω τι παιζει στο δικο σου.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,,καθως επαιζα ενα παιχνιδι,,κολησε ι οθονη και δεν κλεινει δεν ανοιγει,,,τι λυση υπαρχει για να ξεκολησει!!απειραχτο στοκ ειναι!!πρωτη φορα μου το εκανε!!πατημενο ποση ωρα το πισω κουμπι αλλα τιποτα!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 79 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλησπερα,,καθως επαιζα ενα παιχνιδι,,κολησε ι οθονη και δεν κλεινει δεν ανοιγει,,,τι λυση υπαρχει για να ξεκολησει!!απειραχτο στοκ ειναι!!πρωτη φορα μου το εκανε!!πατημενο ποση ωρα το πισω κουμπι αλλα τιποτα!!

 

ακυρο παιδια,,,ξελαμπικαρισε!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω αρχίζει να κουράζομαι από την επαναλαμβανόμενη εμφάνιση του Κέντρου Ενημερώσεων.

Στην αρχή θεώρησα ότι έφταιγε το Polaris που είχα απεγκαταστήσει (τελικά το εγκατέστησα πάλι για να πάψει να με ενοχλεί),

όμως το Κέντρο Ενημερώσεων συνεχίζει & πετάγεται κάθε 3 & λίγο, άγνωστο γιατί.

Δεν ξέρω αν συμβαίνει σε κανέναν άλλον.

Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

Έχω αρχίζει να κουράζομαι από την επαναλαμβανόμενη εμφάνιση του Κέντρου Ενημερώσεων.

Στην αρχή θεώρησα ότι έφταιγε το Polaris που είχα απεγκαταστήσει (τελικά το εγκατέστησα πάλι για να πάψει να με ενοχλεί),

όμως το Κέντρο Ενημερώσεων συνεχίζει & πετάγεται κάθε 3 & λίγο, άγνωστο γιατί.

Δεν ξέρω αν συμβαίνει σε κανέναν άλλον.

 

Σου ζηταει ενημερωσεις εφαρμογων?

Link to comment
Share on other sites

Σου ζηταει ενημερωσεις εφαρμογων?

 

 

Δεν έχω καταλάβει γιατί ανοίγει. Δεν υπάρχει καμία εφαρμογή που να χρειάζεται ενημέρωση.

Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι ο φιλος εννοει τις εφαρμογες της LG. Πολυ απλα μπες στο κεντεο ενημερωσεων και επελεξε να μην ψαχνει για ενημερωσεις ή καντες ή ρουταρε και απενεργοποιησε το να βρεις την υγεια σου.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι οταν πηγαινετε στο tab των γραφικων στοιχειων απο το μενου δηλαδη στα widgets εχετε καπιο λαγκ στην αρχη μεχρι να τα φορτωσει μολις μπαινετε να κανετε σκρολαρισμα?
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να αλλαξω τον ηχο των εισερχομενων email?Πηγα στις ειδοποιησεις αλλα αλλαξαν οι αστερισκοι και κατι αλλοι αλλα το μειλ οχι.Εχει ξεχωριστη ρυθμιση?
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι οταν πηγαινετε στο tab των γραφικων στοιχειων απο το μενου δηλαδη στα widgets εχετε καπιο λαγκ στην αρχη μεχρι να τα φορτωσει μολις μπαινετε να κανετε σκρολαρισμα?

 

Στο stock launcher ναι υπάρχει. Με nova περιορίζεται αρκετά.....

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πως μπορω να αλλαξω τον ηχο των εισερχομενων email?Πηγα στις ειδοποιησεις αλλα αλλαξαν οι αστερισκοι και κατι αλλοι αλλα το μειλ οχι.Εχει ξεχωριστη ρυθμιση?

Μέσα απ' την εφαρμογή των mail's δε σου δίνει τη δυνατότητα να αλλάξεις τον ήχο ειδοποίησης;

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καταλάβει γιατί ανοίγει. Δεν υπάρχει καμία εφαρμογή που να χρειάζεται ενημέρωση.

 

Και σε μένα μου βγάζει συχνά μήνυμα για ενημέρωση. Έχω κάνει ενημέρωση σε όλες τις εφαρμογές, εκτός από το McAfee Family Protection. Αν δεν κάνω λάθος, πρόκειται για antivirus. Θα έκανα την εγκατάσταση, αλλά εκτός του ότι δεν θέλω να εγκαταστήσω antivirus, έχω την εντύπωση πως εάν προχωρήσω στη λήψη, θα πρόκειται για trial έκδοση και μετά θα μου ''ζαλίζει'' τ' αυτιά για αγορά. Είχα ρωτήσει και πριν για το πως μπορώ να απαλλαγώ (stock κατάσταση), αλλά στις εφαρμογές δεν βρήκα κάπου το McAffe για unilstall.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...