Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, έχω nonroot g2 και ξαφνικά μετά από ένα χρόνο άρχισα να έχω Battery drinks. Τελευταία έβαλα το pinterest και ένα παιχνίδι από το πλέι. Τα έβγαλα πάλι άλλα τα drains έμειναν. Υπάρχει κάτι άλλο να κάνω η πάω για restore; ευχαριστώ

 

Μόνο με ρουτ θα έχεις πλήρη εικόνα για το τι σου τρώει την μπαταρία.Από τα στατιστικά της μπαταρίας δεν θα βγάλεις άκρη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν το rootaro τι να περάσω για να δω για την μπαταρία; η έστω κάποια ποιο ελαφριά ρομ;

Για να τσεκάρεις τη μπαταρία, αν ρουταρεις, θα βάλεις αυτο:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.uzumapps.wakelockdetector

Πολύ "ελαφριες" rom ειναι οι aosp, αλλα λίγο γυμνές! Αν είσαι ευχαριστημένος με την stock, κράτα αυτή και μετα το root. Απλα "ξηλωσε" οτι δε χρειάζεσαι και βάλε κανένα προγραμματακι να περιοριζεις τα "ξυπνηματα" του κινητού που σου τρώνε τη μπαταρία!

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι με την v20h πως μπορω να το ροοταρω παιδια :\

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375650

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι με την v20h πως μπορω να το ροοταρω παιδια :\

 

Πρόσφατα το γύρισα μαμα και είχα και εγώ πρόβλημα με το ρουτ.Το ρουταρα με stump root που είναι της ίδιας φιλοσοφίας με το towelroot.20g είχα αλλά λογικά πιάνει και για σενα.

Link to comment
Share on other sites

Μακριά πάει η βαλίτσα με το official upgrade σε lollilop .. Μετά από εκείνο το leaked video καμία ουσιαστική ενημέρωση ..
Link to comment
Share on other sites

Μακριά πάει η βαλίτσα με το official upgrade σε lollilop .. Μετά από εκείνο το leaked video καμία ουσιαστική ενημέρωση ..

 

Ελα ντε...σαν να και μας δουλεψαν ψιλο γαζι υποψιαζομαι παιδες:mad::mad:

Ποτε περιμενουν?αρχες του νεου ετους ειπαν και κοντευει Καθαρα Δευτερα!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια .

μια ερωτηση.

εντελως ξαφνικα δεν μου δουλευει το quick memo.

εχω κανει εκκαθαριση δεδομενων της εφαρμογης αλλά δεν...

 

εχω την εκδοση 4.4.2 stock - 20g, root και twrp..

εαν κανω επαναφορα - factory reset, μεσα απο τις ρυθμισεις του τηλεφωνου πιστευω θα δουλέψει.

εαν το κανω αυτο θα χαθει το root και το twrp?

Link to comment
Share on other sites

Μακριά πάει η βαλίτσα με το official upgrade σε lollilop .. Μετά από εκείνο το leaked video καμία ουσιαστική ενημέρωση ..

Μπας και δεν το δώσουνε τελικά? ??

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα την δώσουν.

 

Αλλά γιατί όλος αυτός ο ντόρος; Πιστεύετε θα είναι σίγουρα προς το καλύτερο; Εγώ εχω και το optimus g. Καλύτερα έτρεχε πριν την αναβάθμισή του. Ποιός ο λόγος λοιπόν να έχω πάντα την τελευταία έκδοση λειτουργικού αλλά να έχω χειρότερο κινητό;

 

Υ.Γ. το ίδιο και το l9ii αν διαβάσετε στο αντίστοιχο νήμα. το οποίο το εχει και ενας φίλος και καναμε downgrade στη προϋγούμενη έκδοση να μην εχει προβλήματα.

 

Προσωπικά είμαι της άποψης οτι οι αναβαθμίσεις εαν ειναι βιαστικές πάντα κακό κάνουν. Εάν την φτιάξουν καλά ας την δωσουν και το καλοκαιρι αλλιως δεν χρειάζεται...

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα την δώσουν.

 

Αλλά γιατί όλος αυτός ο ντόρος; Πιστεύετε θα είναι σίγουρα προς το καλύτερο; Εγώ εχω και το optimus g. Καλύτερα έτρεχε πριν την αναβάθμισή του. Ποιός ο λόγος λοιπόν να έχω πάντα την τελευταία έκδοση λειτουργικού αλλά να έχω χειρότερο κινητό;

 

Υ.Γ. το ίδιο και το l9ii αν διαβάσετε στο αντίστοιχο νήμα. το οποίο το εχει και ενας φίλος και καναμε downgrade στη προϋγούμενη έκδοση να μην εχει προβλήματα.

 

Προσωπικά είμαι της άποψης οτι οι αναβαθμίσεις εαν ειναι βιαστικές πάντα κακό κάνουν. Εάν την φτιάξουν καλά ας την δωσουν και το καλοκαιρι αλλιως δεν χρειάζεται...

 

Το ας την φτιάξουν καλά και ας την δώσουν το καλοκαίρι εμένα δεν μου λέει τίποτα. Γιατί το καλοκαίρι θα έχει βγει το Android 6 Chocolate Fudge Waffle with sprinkled crushed Oreos και εμείς ακόμη θα περιμένουμε το android 5. Κάτι πρέπει να κάνουν οι κατασκευαστές με τις αναβαθμίσεις. Για μένα θα έπρεπε να έχεις και την επιλογή πέραν του λογισμικού της εκάστοτε εταιρείας, να μπορείς να βάλεις vanilla android κατευθείαν από την google. Να είναι δηλαδή όλα τα κινητά και google play edition και ο καθένας να διαλέγει ό,τι θέλει. Δεν γίνεται οι αναβαθμίσεις να είναι google φέτος και κατασκευαστές σε 3 χρόνια. Οι developers δηλαδή που βγάζουν custom roms αμέσως είναι καλύτεροι από την κάθε εταιρεία που έχει 30.000 υπαλλήλους; makes no sense at all.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια .

μια ερωτηση.

εντελως ξαφνικα δεν μου δουλευει το quick memo.

εχω κανει εκκαθαριση δεδομενων της εφαρμογης αλλά δεν...

 

εχω την εκδοση 4.4.2 stock - 20g, root και twrp..

εαν κανω επαναφορα - factory reset, μεσα απο τις ρυθμισεις του τηλεφωνου πιστευω θα δουλέψει.

εαν το κανω αυτο θα χαθει το root και το twrp?

Οχι δε χάνεται ουτε το Root, ουτε το custom recovery!! Χάνονται όμως όλα τα υπόλοιπα...... ;)

Link to comment
Share on other sites

Το ας την φτιάξουν καλά και ας την δώσουν το καλοκαίρι εμένα δεν μου λέει τίποτα. Γιατί το καλοκαίρι θα έχει βγει το Android 6 Chocolate Fudge Waffle with sprinkled crushed Oreos και εμείς ακόμη θα περιμένουμε το android 5. Κάτι πρέπει να κάνουν οι κατασκευαστές με τις αναβαθμίσεις. Για μένα θα έπρεπε να έχεις και την επιλογή πέραν του λογισμικού της εκάστοτε εταιρείας, να μπορείς να βάλεις vanilla android κατευθείαν από την google. Να είναι δηλαδή όλα τα κινητά και google play edition και ο καθένας να διαλέγει ό,τι θέλει. Δεν γίνεται οι αναβαθμίσεις να είναι google φέτος και κατασκευαστές σε 3 χρόνια. Οι developers δηλαδή που βγάζουν custom roms αμέσως είναι καλύτεροι από την κάθε εταιρεία που έχει 30.000 υπαλλήλους; makes no sense at all.

 

σωστος και να συμπληρωσω οτι δεν μπορει ενας launcher οπως nova,next κτλ. να τρεχει καλυτερα στις συσκευες απο τον μαμα launcher....ας τους αντιγραψουν και λιγο,δεν βλαπτει.

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι νεος κατοχος του G2. Επειδη διαβαζω διαφορα περι ρομ κτλ. Ηθελα μια διευκρινιση. Αν rootαρω το τηλεφωνο χωρις να αλλαξω ρομ ή οτιδηποτε αλλο, θα μπορω να παρω επισημο update otf απο LG οταν με το καλο γινει διαθεσιμο? Θα με ειδοποιησει ή πρεπει να την βρω και να τη περασω μονος μου?

thanx

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι νεος κατοχος του G2. Επειδη διαβαζω διαφορα περι ρομ κτλ. Ηθελα μια διευκρινιση. Αν rootαρω το τηλεφωνο χωρις να αλλαξω ρομ ή οτιδηποτε αλλο, θα μπορω να παρω επισημο update otf απο LG οταν με το καλο γινει διαθεσιμο? Θα με ειδοποιησει ή πρεπει να την βρω και να τη περασω μονος μου?

thanx

Θα σου πω την αλήθεια δεν υπάρχει σίγουρη απάντηση σ' αυτό. Μπορεί να μην σου έρθει, μπορεί να έρθει και να μην σ' αφήνει να την κάνεις εως ότου δεν στερησεις τα δικαιώματα root και ξηλωσεις τις εφαρμογές που απαιτούν root, μπορεί και να σου έρθει και να γίνει κανονικά!!

Τουλάχιστον όταν κάναμε την μετάβαση απο jelly bean σε kit kat, αυτα "βλέπαμε" !

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα την δώσουν.

 

Αλλά γιατί όλος αυτός ο ντόρος; Πιστεύετε θα είναι σίγουρα προς το καλύτερο; Εγώ εχω και το optimus g. Καλύτερα έτρεχε πριν την αναβάθμισή του. Ποιός ο λόγος λοιπόν να έχω πάντα την τελευταία έκδοση λειτουργικού αλλά να έχω χειρότερο κινητό;

 

Υ.Γ. το ίδιο και το l9ii αν διαβάσετε στο αντίστοιχο νήμα. το οποίο το εχει και ενας φίλος και καναμε downgrade στη προϋγούμενη έκδοση να μην εχει προβλήματα.

 

Προσωπικά είμαι της άποψης οτι οι αναβαθμίσεις εαν ειναι βιαστικές πάντα κακό κάνουν. Εάν την φτιάξουν καλά ας την δωσουν και το καλοκαιρι αλλιως δεν χρειάζεται...

 

Εγω συμφωνω απολυτα με αυτην την αποψη. Δεν ειμαι φαν των αναβαθμισεων. Ισα ισα που οταν βγει η 5 θα αργησω να τη βαλω, να δουμε πως θα τρεχει σε αυτους που θα την βαλουν πρωτοι και μετα να κρινουμε. Τι να το κανεις να τρεχεις Lollipop και να λαγκαρει ολη μερα. Προτιμω ΚΚ και να ειναι πληρως λειτουργικο.

Link to comment
Share on other sites

παιδια οταν πατε στην εκθεση και ανοιγετε τον φακελο που εχετε αποθηκευμενες τις φωτο απο την καμερα σας παρατηρειτε λαγκ απο την μεταβαση της μιας φωτο στην αλλη?

στο scrolling δηλαδη....

εγω βλεπω οτι αργει λιγο ισως να τις φορτωσει και στο πρωτο περασμα λαγκαρει λιγο αλλα στο δευτερο περασμα απο πισω προς στην αρχη παει κανονικα....

συμβαινει και σε εσας??

Link to comment
Share on other sites

Η lolilop θα ερθει μαζι με s4 i9500,i9505,l9506, htc one ,lg g2...υπομονη...το towelroot ειναι παρατημενο πλεον..δεν του εβγαλαν αλλο update..v4 ας πουμε...
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

lollipop se g2 υπαρχει ηδη και ειναι για το κορεατικο g2 , f320S/L/K !

 

την δοκιμαζουν , βγαζουν συνεχεια updates για bugs που βρισκουν , οποτε οταν θα το παρουμε εμεις , ελπιζω

μεχρι τελη φλεβαρη , δεν νομιζω να εχει προβληματα !

 

παντως , σιγουρα θα την παρουμε ... και φαινεται και παρα πολυ καλη απο το κορεατικο !

:D :D :D
LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Πηγα σημερα στην procordia για αλλαγη καλυμματος οθονης διοτι ειχε χαραχθει απο την quickwindow...

Οταν τελειωσε η αντικατασταση και εφυγα,μετα απο λιγο παρατηρησα οτι εχει καθετες γραμμες στην οθονη,που δεν υπηρχαν πριν...Φαινονται οταν ειναι σβηστη η οθονη,αλλα και 1-2 φορες το παρατηρησα και οταν ηταν ανοιχτη η οθονη...Εχει συμβει και σε αλλους?

Link to comment
Share on other sites

Πηγα σημερα στην procordia για αλλαγη καλυμματος οθονης διοτι ειχε χαραχθει απο την quickwindow...

Οταν τελειωσε η αντικατασταση και εφυγα,μετα απο λιγο παρατηρησα οτι εχει καθετες γραμμες στην οθονη,που δεν υπηρχαν πριν...Φαινονται οταν ειναι σβηστη η οθονη,αλλα και 1-2 φορες το παρατηρησα και οταν ηταν ανοιχτη η οθονη...Εχει συμβει και σε αλλους?

Μιπος σου βάλανε οθόνη τύπου πανελ? Γιατί από ότι έχω ακούσει στα g2 χρησιμοποιούν 2 τύπους οθονών. Δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει ας μας πούνε τα παιδιά που ξέρουν σίγουρα. Παντως Στην δικιά μου οθόνη όταν είναι σβηστη Και την παρατηρώ κάτω από το φως βλέπω πολλές κάθετες και οριζόντιες γραμμές που κάνουν κάτι μικρά μικρά τετραγωνακια . Δεν ξέρω αν εννωεις αυτο.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...