Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε στρατο και γω μια απο τα ιδια 2 βδομαδες χρησιμοποιω lollipop stock σε σκανδιναβικο μοντελο μεσω pc suite με factory reset πριν και μετα την αναβαθμιση.Το τηλεφωνο ειναι καλυτερο και απο καινουργιο μπαταρια στα επιπεδα της kitkat και οσο αφορα την θερμοκρασια καλυτερο απο kitkat με βαση τα νουμερα που βλεπω απο Cputemp παντα...[ATTACH]61596[/ATTACH][ATTACH]61597[/ATTACH]

 

Απ'οτι φαίνεται είσαι τυχερός και σου έκατσε καλά η αναβάθμιση. Θα δοκιμάσω οπότε κι εγώ το factory reset μήπως και δω κάποια βελτίωση. Ευχαριστώ για την απάντηση σου. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δυστυχως καταστρεψανε την κινηταρα με την αναβαθμιση σε lolipop,τα εκανα ολα βημα βημα οπως αναφερεται,κινητο nordic d802 16gb,μια εβδομαδα τωρα που το αναβαθμισα,κολληματα,lags ακομη και σε πιο απλες εφαρμογες οπως quizdom,το wifi κολλαει αργει να ανοιξει σελιδες,το σημα επεσε απο της 3 στης 3 με 2 μπαρες,τι να πω το μονο κινητο απ'οσα εχω αλλαξει που το κρατησα πανω απο χρονο,με βαρυα καρδια θα το πουλησω να παω σε mate 7 η oppo,κριμα...

 

Δεν έχω τίποτα από αυτά. Η λολιποπ δεν μου δημιουργεί κανένα πρόβλημα. Έκανες hard reset μετά την αναβάθμιση;

 

+1.000 ;) Κανένα θέμα ...!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Χμμ δεν εκανα hard reset,ο χαζος το εκανα πριν την περασω,πως γυρναω σε 4.4?

 

Κάνε ενα hard reset και δώσε μία ευκαιρία στην lollipop. Αν δέν, πας στο θέμα τροποποιήσεις και σίγουρα θα σου απαντήσει κάποιο απο τα παιδία που ξέρει. :)

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Όταν το συνδέω στον υπολογιστή μου βγάζει αποτυχια εγκατάστασης πρόγραμματος οδήγησης κ δεν βρίσκει την συσκευή το suite ...καμία ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Όταν το συνδέω στον υπολογιστή μου βγάζει αποτυχια εγκατάστασης πρόγραμματος οδήγησης κ δεν βρίσκει την συσκευή το suite ...καμία ιδέα;

 

μηπως να εγκαταστησεις τους οδηγους της συσκευης? https://www.androidfilehost.com/?fid=95916177934549754

Link to comment
Share on other sites

μηπως να εγκαταστησεις τους οδηγους της συσκευης? https://www.androidfilehost.com/?fid=95916177934549754

 

Πάλι βγάζει LG Android MTP Device > αποτυχία.Ενω μεσω WiFi συνδεομαι κανονικα..

Edited by steliosxD
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πέρασα κι εγώ τη lollipop σήμερα και μου παρουσιάζει το εξης πρόβλημα: με πετάει εξω απο το wifi και κολλάει στην οθόνη ενεργοποίησης του, όταν μπαίνω στις ρυθμίσεις για να το τσεκαρω. Δεν εκανα επαναφορά ρυθμίσεων, δηλ. υπαρχουν ακόμα σωμενα τα δίκτυα που έχω αποθηκεύσει και παρατήρησα πως ξεμπλοκαρε για λίγο όταν κατάφερα να κανω παράβλεψη δικτυου και ξανασυνδεθηκα απο την αρχή. Έχει τύχει σε κανέναν άλλο; Καμια ιδέα;

 

Μολις εκανα επαναφορα εγοστασιακων ρυθμισεων και το προβλημα παραμενει... Συνεχως με πεταει απο οποιοδηποτε wifi και αν μπω και γενικα κολλαει και ανοιγπκλεινει μονο του... Μπορω να ξαναπερασω απο την αρχη την lollipop απο το lg pc suite;

Link to comment
Share on other sites

Μολις εκανα επαναφορα εγοστασιακων ρυθμισεων και το προβλημα παραμενει... Συνεχως με πεταει απο οποιοδηποτε wifi και αν μπω και γενικα κολλαει και ανοιγπκλεινει μονο του... Μπορω να ξαναπερασω απο την αρχη την lollipop απο το lg pc suite;

 

Ναι μπορείς.. μπες στο pc suite Και ξανά πέρασε την..

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορείς.. μπες στο pc suite Και ξανά πέρασε την..

 

Μου δειχνει οτι εχω την τελευταια εκδοση και δεν μπορω να την ξαναπερασω... Ως τωρα εχω κανει 2-3 επαναφορες και εχω περασει την 30b με pc suite και με flash tool αλλα το προβλημα επιμενει. Κανεις καμια βοηθεια;

Link to comment
Share on other sites

Όπως έγραψα παράγγειλα και εγώ το κινητό. Θέλω όταν με το καλο το παρά λάβω να περάσω κατευθείαν lollipop και να το ρουτάρω για να το στήσω μια και καλή. Θα δημιουργήσω πρόβλημα στην μπαταρία αν το συνδέσω κατευθείαν? Θα ήταν καλύτερα να κάνει πρώτα κάποιους κύκλους φόρτισης ή δεν πειράζει?
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Πατάω ενημέρωση λογισμικού και μου βγάζει επικοινωνία σε εξέλιξη,ενώ πιο παλιά μου έλεγε κατευθείαν ότι έχετε την τελευταία έκδοση, καμία ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Όπως έγραψα παράγγειλα και εγώ το κινητό. Θέλω όταν με το καλο το παρά λάβω να περάσω κατευθείαν lollipop και να το ρουτάρω για να το στήσω μια και καλή. Θα δημιουργήσω πρόβλημα στην μπαταρία αν το συνδέσω κατευθείαν? Θα ήταν καλύτερα να κάνει πρώτα κάποιους κύκλους φόρτισης ή δεν πειράζει?

 

Κατά την γνώμη μου δε πειράζει.Όλα είναι ψυχολογικά και μόνο.η μπαταρία δεν έχει ανάγκη από πλήρους κύκλους φόρτισης. Το μόνο που αποφεύγω πάντα είναι να φτάνει το κινητό κάτω από 10 % μπαταρία, γενικά να μη πέφτει τόσο. Χαίρομαι το κινητό το φορτίζω κάθε βράδυ πριν κοιμηθώ και ας έχει 50% ακόμη. Ελπίζω να σε βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

και μενα ακριβως το ιδιο εκανε και ειχα πελαγωσει.

Θα πρεπει να κατεβασεις το LG Mobile Support Tool ,που ειναι προγραμμα της LG εξειδικευμενο μόνο για αναβαθμισεις.Κάνεις απο κει την αναβαθμιση εύκολα,χωρίς να σου βγάζει αυτά τα περίεργα ¨Δεν μπορεί να γίνει ανάλυση περιβάλοντος αναβάθμισης"...κτλ

 

Το έκανα όπως λες και όλα πήγαν μια χαρά, τελικά διαπιστώνω πόσο άσχετοι είναι κάποιοι που δουλεύουν στις επίσημες εταιρείες.

Φταίω εγώ να τους πάρω και να τους τα χώσω?

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

Όπως έγραψα παράγγειλα και εγώ το κινητό. Θέλω όταν με το καλο το παρά λάβω να περάσω κατευθείαν lollipop και να το ρουτάρω για να το στήσω μια και καλή. Θα δημιουργήσω πρόβλημα στην μπαταρία αν το συνδέσω κατευθείαν? Θα ήταν καλύτερα να κάνει πρώτα κάποιους κύκλους φόρτισης ή δεν πειράζει?

Εγω φιλη μου μια βδομαδα το κρατησα χωρις ροοτ το εμαθα γενικα το κινητο του εκανα 6 φορτισεις και μετα ξεκινησα και εβαλα διαφορες ρομ......τωρα εσυ αφου θες λολλιποπ συνδεσε το αμεσως με το pc suite και κανε την αναβαθμιση.....δεν θα παθει τιποτα.....και στ εργοστασιο καπως ετσι περναν τις ρομ....και να το στησεις οπως εσυ θελεις...

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Ελπίζω, αν και δεν το βλέπω, να το πάρω αύριο και να μη φτάσει Δεύτερα.
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η θερμοκρασία πόσο κυμαίνεται σε εσάς κατά μέσο όρο?

Είμαι με lollipop και όταν δεν το δουλεύω είναι στο περίπου 35, ενώ ανάλογα με την εφαρμογή φθάνει στο 50 με 55 με μέγιστο 58

Ξέρετε από ποία τιμή και πάνω πρέπει να βαρέσει καμπανάκι?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η θερμοκρασία πόσο κυμαίνεται σε εσάς κατά μέσο όρο?

Είμαι με lollipop και όταν δεν το δουλεύω είναι στο περίπου 35, ενώ ανάλογα με την εφαρμογή φθάνει στο 50 με 55 με μέγιστο 58

Ξέρετε από ποία τιμή και πάνω πρέπει να βαρέσει καμπανάκι?

 

Σε γενικες γραμμες καλα εισαι επειδη εχει καλοκαιριάσει κιολας...Γενικα οταν σερφαρεις πρεπει να παιζει αναμεσα σε 45 με 55 αναλογα αμα εισαι με wifi ή data...Γενικα οταν παιζεις παιχνιδια ανεβαινει στους 60 με 65 μετα απο ωρα...Τωρα που παιζω ας πουμε coc μου δειχνει 61...Καμπανακι βαραει κανονικα οταν φτασει τους 70+....

Link to comment
Share on other sites

Κάνω κ Εγώ την αναβάθμιση μέσω του support tool (αν Κ δεν φαίνεται ολόκληρο το πρόγραμμα).. Οι υπόλοιπες αναβαθμίσεις Που ίσως βγουν μετά έρχονται κανονικά ΟΤΑ;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η θερμοκρασία πόσο κυμαίνεται σε εσάς κατά μέσο όρο?

Είμαι με lollipop και όταν δεν το δουλεύω είναι στο περίπου 35, ενώ ανάλογα με την εφαρμογή φθάνει στο 50 με 55 με μέγιστο 58

Ξέρετε από ποία τιμή και πάνω πρέπει να βαρέσει καμπανάκι?

 

Θα σου έλεγα όταν φτάσει 74° να το αφήσεις να κρυώσει

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Όταν ήμουν με κιτκατ είχε τύχει 2 φορές να με καλέσουν απο αριθμό σταθερού τηλεφωνου (που δεν τον είχα στις επαφές μου) κ όταν καλούσε μου έγραφε κάτω από τον αριθμό ΑΤΤΙΚΗ, ΠΕΙΡΑΙΑΣ.

Σας έχει τύχει κ εσάς αυτο? 2 φορές έτυχε να μου δείξει την τοποθεσία του τηλεφώνου και δεν το ξαναεκανε. Δεν είμαι root και χρησιμοποιούσα τον στοκ dialer. Τωρα είναι με λολιποπ αλλά και πάλι δεν μου το έχει κανει.

Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνει κάτι παράξενω γιαυτό και ρώτησα. Όταν δεν είμαι συνδεδεμένος στο wifi, ο επεξεργαστής εργάζεται στο 10 με 15%. Μόλις ανοίξω το wifi, εργάζεται στο 45 με 50%. Έκανα wipe τις cache και βελτιώθηκε. Σε γενικές γραμμές πόσο τις % εργάζεται ο επεξεργαστής σας όταν δεν κάνεται τίποτα ;
Link to comment
Share on other sites

Κάνω κ Εγώ την αναβάθμιση μέσω του support tool (αν Κ δεν φαίνεται ολόκληρο το πρόγραμμα).. Οι υπόλοιπες αναβαθμίσεις Που ίσως βγουν μετά έρχονται κανονικά ΟΤΑ;

 

 

Παρατηρησα οτι τα χρωματα ειδικα σε παιχνιδια ειναι πιο ατονα..μπορουμε να τα αλλαξουμε; Επίσης νομίζω οτι η φωτεινότητα έχει μειωθεί αρκετά και η αυτόματη μειώνει παραπάνω από οτι πρέπει την φωτεινότητα (σε σχέση με την ΚΚ)

Edited by steliosxD
Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα χθες οθόνη στην procordia.. Έσπασε από δικό μου λάθος. Πληρώνω 120 ευρώ όλα καλά. Μου δώσανε και 2 χρόνια εγγύηση.. Και σήμερα βλέπω ότι αριστερά όπως κοιτάμε το κινητό φαίνεται άσπρο από μέσα το φως. Δεν έχει κολλήσει καλά η οθόνη. Αριστερά στο bezel εννοώ. Ελπίζω να καταλάβατε που... Το πατάω λίγο χάνετε και εννοείται πάει προς τα μέσα η οθόνη. Κουνιέται δηλαδή. Αλλά εμφανίζεται ξανά μετά.

 

Πάλι ξανά procordia;; πως κάνανε τόσο σοβαρό λάθος;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...