Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν επιλέξω AUTO CLEAR PERIOD ανά ώρα, επηρεάζει κάτι?

Προσωπικά δεν θα το επέλεγα..θα έκανα την διαχείριση μνήμης αρκετά επιθετική και το κινητό δεν έχει ιδιαίτερο θέμα με την διαχείριση. Αν το βάλεις ανά ώρα ίσως το κινητό χρησιμοποιεί ανά ώρα περισσότερους πόρους από επεξεργαστή και μπαταρία για να ξεκινήσει ξανά τις εφαρμογές που κρίνει το σύστημα..για μένα ανά 12 ή 24 ώρες είναι οκ...δεν ξέρω οι πιο παλιοί και έμπειροι αν συμφωνούν.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά, κατά λάθος έσβησα κάποιες φωτογραφίες από το κινητό μου (LG G2). Υπάρχει τρόπος να τις ανακτήσω; Είναι SOS!
Link to comment
Share on other sites

ΚαληΜερα την να σας ρωτήσω ,έχει πάρει την L? Και επίσης αν έχει πάρει το UI του G3 .Δε ξέρω πιο να πάρω εχουν 100ευρω διαφορα κ με φοβίζει η αυτονομια G3...

 

Δεν την έχει πάρει ακόμα αλλά αναμένεται σύντομα (ελπίζω εντός Q1 2015) και απ'ότι φαίνεται από την κορεάτικη έκδοση που κυκλοφορεί ήδη, υιοθετεί το UI του G3 .

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τo έχω δοκιμάσει ήδη. Δεν έκανε δουλειά γιατί θα έπρεπε να ήταν από πριν εγκατεστημένο για να μπορούσα να τις ανακτήσω... Edited by mplamplakas
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς Root χλωμό το βλέπω να μπορέσεις να κάνεις κάτι.. Με Root το DiskDigger δουλεύει δοκιμασμένα μια χαρά..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...

Εχω ενα G2 και πριν απο 2 μερες ..και ενω ολα βεναν καλως με το τηλεφωνο..εκει που ειχε μεινει σε αδρανια για 15 λεπτα (οχι turn off divice)μολις το ανοιξα διαπιστωσα οτι το ιντερνετ σερνωταν..οι εφαρμογες οι ονλαιν αργουσαν ..τα βιντεακια στο youtube (app) δεν ανοιγαν αμεσως..κλπ....Το λαπτοπ που και εκανα μια συγκριση και μεσω Wifi δεν ειχε καποιο προβλημα..εκανα μια συγκριση με 2 G2 ιδια σε ολα(εργοστασιακα ιδιες ρυθμισεις ιδια ολα)και το δικο μου ηταν πατος......Διαπηστωσα οταν ανοιγω 3g και κλεινω wifi..και μετα κλεινω 3g και ανοιγω wifi...το τηλεφωνο ειναι λες και δεν εχει γινει τπτ....ολα μια χαρα...σφεντονααααα.....οταν λοιπον το αφηνω για κανα 5λεπτο παλι και αδρανοποιηται...στο ανοιγματου κανει παλυ τα ιδια......αλλαξα ρουτερ....τπτ....εκανα ρεσετ hard reset ...τπτ τα ιδια....υπαρχει καποιος που εχει τα ιδια συμπτωματα....θα με βοηθουσε παρα πολυ...ευχαριστω για τον χρονο σας...

Link to comment
Share on other sites

 

πολυ καλα φαινεται παει με την lollipop

Εγώ φιλε μου στα είπα :D ;)

Αυτό βέβαια ειναι το Κορεατικο μοντέλο, εμείς με την international version (d802) ακόμη δε φάνηκε τίποτα!

Δε σου έγραψα κάτι στο θέμα που άνοιξες, γιατί ειδα ότι έχεις άλλα οικονομικά στανταρ, άρα μπορείς να πάρεις πιο νέο τηλέφωνο!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φιλε μου στα είπα :D ;)

Αυτό βέβαια ειναι το Κορεατικο μοντέλο, εμείς με την international version (d802) ακόμη δε φάνηκε τίποτα!

Δε σου έγραψα κάτι στο θέμα που άνοιξες, γιατί ειδα ότι έχεις άλλα οικονομικά στανταρ, άρα μπορείς να πάρεις πιο νέο τηλέφωνο!

 

Ευχαριστω για το ενδιαφερον φιλε,οχι οτι μου περισευουν αλλα πλεον εχουν κανα 90ευρω διαφορα με το G3 Και 100 apo to Z3 και γιαυτο λεω ας κανω την υπερβαση (αν κ το G2 το σεβομαι παρα παρα πολυ)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για το ενδιαφερον φιλε,οχι οτι μου περισευουν αλλα πλεον εχουν κανα 90ευρω διαφορα με το G3 Και 100 apo to Z3 και γιαυτο λεω ας κανω την υπερβαση (αν κ το G2 το σεβομαι παρα παρα πολυ)

 

Είχα το Xperia Z και τώρα το G2. Κατά τη γνώμη μου είναι πολύ σοβαρό κινητό. Όμως και από το Ζ δεν είχα κάποιο παράπονο. Μάλιστα όταν έδωσα το Ζ, σκεφτόμουν να πάρω το G3 σαν πιο νεότερο. Όμως τότε που πήρα το G2, το G3 ήταν ακόμη αρκετά ακριβό και γι' αυτό πήγα στο G2, το οποίο όμως έχει παλιώσει αρκετά. Μπορεί να πουλάει ακόμη και η τιμή του να είναι πολύ καλή, αλλά αυτή τη στιγμή εάν είχα την ευκαιρία να πάρω κινητό, θα πήγαινα στο Ζ3. Το έχω δει από κοντά και είναι πολύ βελτιωμένο σε σχέση με τα προηγούμενα Ζ. Βέβαια επειδή είμαι ευχαριστημένος και με την LG, θα κοιτούσα και το G3 32GB που, απ' ότι είδα στο skroutz, είναι κάτι πιο φθηνό από το Ζ3.

Link to comment
Share on other sites

Μολις εφτασε και το δικο μου g2 deu 411.Καλα ειμαστε :P?

 

Έχω και εγώ το γερμανικό 403 32GB stock και μέχρι τώρα δεν έχω κανένα πρόβλημα. Δεν παίζω βέβαια παιχνίδια, αλλά κάνω αρκετό browsing, facebook και emails κάθε μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Μολις εφτασε και το δικο μου g2 deu 411.Καλα ειμαστε :P?

Μια χαρά, 410 εγώ κλείνω τρεις μήνες σε λίγο, όλα άψογα, φτου φτου :p :D

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Τελειο το κινητο φτου μη το ματιαξω ,μολις το ανοιξα και επιτελους καταφερα να ξεφλουδισω :P ολες τις ζελατινες.

Να αναφερω οτι το αγορασα απο το kaizerstore και εχω μεινει αφωνος απο την εξυπηρετηση .

Να κανω και μια ερωτηση τωρα,το κινητο κατω απο την ζελατινα με τις πληροφοριες που εχει στην οθονη εχει και αλλη ζελατινα ή ειναι ιδεα μου?

Αν ειναι ζελατινα ειναι παρα πολυ καλα βαλμενη...περασαν τα χρονια και τα ματια δεν βοηθανε!Μην προσπαθω να τραβηξω ζελατινες και βγαλω καμια οθονη στο τελος χαχα

Link to comment
Share on other sites

Τελειο το κινητο φτου μη το ματιαξω ,μολις το ανοιξα και επιτελους καταφερα να ξεφλουδισω :P ολες τις ζελατινες.

Να αναφερω οτι το αγορασα απο το kaizerstore και εχω μεινει αφωνος απο την εξυπηρετηση .

Να κανω και μια ερωτηση τωρα,το κινητο κατω απο την ζελατινα με τις πληροφοριες που εχει στην οθονη εχει και αλλη ζελατινα ή ειναι ιδεα μου?

Αν ειναι ζελατινα ειναι παρα πολυ καλα βαλμενη...περασαν τα χρονια και τα ματια δεν βοηθανε!Μην προσπαθω να τραβηξω ζελατινες και βγαλω καμια οθονη στο τελος χαχα

 

Oχι δεν εχει αλλη ζελατινα...Απλα σε ξεγελαει επειδη το γυαλι της οθονης ειναι λιγο κουρμπαριστο περιμετρικα...

Link to comment
Share on other sites

Από καινούριες custom rom τι παίζει καθως εχω μεινει λιγο εκτός στο xda?

Eχω μεινει με την CloudyG3 2.1 εχει καποιος να προτείνει κατι καλύτερο σε G3 flavor ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα ρωτάνε αυτά στο [Επίσημο] LG G2 (D802)

 

Πήγαινε στις ''Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2'' για τέτοια πράγματα... :cool:

Link to comment
Share on other sites

παιδια χρησημοποιω το clean master κι χτες που εκανα εκαθαριση αχρειστων αρχειων μου εσβησε ολες τις φωτο εκτος τα βιντεο απο το φακελο DCIM και ειναι η τριτη φορα που μου το κανει χωρις να το εχω επιλεξει εγω, κι το εδωσα δρομο υπαρχει καμια αλλη παρομια εφαρμογη . το clean master γιατι κανει τετοιες πα πα ριες?
Link to comment
Share on other sites

Παντως σε ενα motorola 2gen που εχω της γυναικας εκανε πριν απο λιγο αναβσθμιση σε lolipop 5.0.2. Αντε να παιρνουν σειρα και τα g2 μας
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Απαραδεκτη παντως η lg να αργει τοσο πολυ την αναβαθμιση... αντε να δουμε ποσο ακομη... :wacko: :wacko:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum,

 

Έχω ένα πρόβλημα με ένα G2. Έκανε ο αδερφός μου χτες αναβάθμιση μέσω ota, και το κινητό έχει κολλησεί στο boot και βγάζει secure booting error. Το κινητό είναι root. Δεν δουλεύει ούτε download mode, ούτε τίποτα. Βρήκα λύση (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2582142) αλλά πρέπει να ξέρω το firmware της συσκευής. Αυτό δεν μπορώ να το βρώ πουθενά και το μόνο που ξέρω είναι ότι το κινητό είναι αγορασμένο απο kaisershop με το εξής πάνω στο χαρτάκι: MEZ65237601 (1.2)BL

 

Ξέρεις κανένας τι σημαίνει? Από ότι διάβασα είναι αναγνωριστικό της χώρας προέλευσης και αφού δεν έχουμε αλλάξει rom θα μπορέσω έτσι να βρώ και το firmware. Θα με βοηθούσατε πάρα πολύ.

 

Σας ευχαριστώ.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...