Jump to content

Lenovo s750


basdel
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω παλι εχω 6 μερες tracking number,το βαζω και δεν μου βγαζει τιποτα.

Μηπως κανω κατι λαθος?:confused:

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγω παλι εχω 6 μερες tracking number,το βαζω και δεν μου βγαζει τιποτα.

Μηπως κανω κατι λαθος?:confused:

 

guys εδώ δε μπαίνει;

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=36144&stc=1&d=1380121675

Link to comment
Share on other sites

Έχεις σωστά settings στο flashtool;

Με μπαταρία μέσα εμένα δούλεψε κανονικά, απλά στις επιλογές να του δηλώσεις ότι θα το κάνεις με μπαταρία μέσα...

GH 198, GH 388, 8110, T39m,....., S7 Edge, P20 Pro, 1+ 8 Pro, 1+ 8T
Link to comment
Share on other sites

εγω παλι εχω 6 μερες tracking number,το βαζω και δεν μου βγαζει τιποτα.

Μηπως κανω κατι λαθος?:confused:

 

για δοκιμασε εδώ :)

Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε μου τωρα φενονται ολα.

εγω νομιζα ξεκιναει απο σιγκαπουρη,αυτο μου γραφει κινα -χονγκ κονγκ -και τωρα ειναι σινγκαπουρη.

τελος παντον μαλλον κανα 20ημερο το βλεπω να κανει.

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε μου τωρα φενονται ολα.

εγω νομιζα ξεκιναει απο σιγκαπουρη,αυτο μου γραφει κινα -χονγκ κονγκ -και τωρα ειναι σινγκαπουρη.

τελος παντον μαλλον κανα 20ημερο το βλεπω να κανει.

Δε λες και ευτυχώς που έχει tracking και ξερουμε τι γίνεται;

Και μένα singapore το λέει. Ίσως πάρουν τα κινητά μας το ίδιο αεροπλάνο.:)

από άλλους είδα ότι από τη στιγμή που το εμφανίσει ως αποστολή GR να υπολογίζουμε κάνα 10ήμερο. :shifty:

Edited by livtylerfan
Link to comment
Share on other sites

Παράγγειλα μόλις από minideal, είναι 209.99$ τελική με singapore, περίπου 155 ευρώ. Έψαξα όλα τα άλλα site και πουθενά δεν βρήκα φτηνότερη τιμή με μεταφορικά από αυτή.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα. Έχω το κινητό εδώ και 2 μέρες και δοκιμάζω διάφορα. Έλυσα τα βασικά προβληματάκια με gps, προθεμα αριθμών τηλεφώνου, 160 χαρακτηρες κλπ και δοκίμασα να περάσω το stock camera app της Google με το Photosphere. Για να περάσει έπρεπε να μετακινήσω το Gallery2.apk από το /system/apps στην κάρτα και μετά πέρασε κανονικά, αλλά... no photosphere :(

 

Στη φάση που είπα να επαναφέρω το μανίσιο camera app και αφού απεγκατέστησα το stock και εσβησα το apk από το /system/apps, στην εγκατάσταση του μανίσιου μου λέει Application not installed.

 

Ξέρει κανείς από πού είναι το μανίσιο camera app (δεν είναι stock android, ούτε από Samsung, HTC ή Sony - εψαξα) και κάποιον τρόπο να το επαναφέρω?

 

Edit: τώρα που το σκέφτομαι πρέπει να φταίει ότι δεν πήρα backup και τo Gallery2.odex. Μήπως μπορεί κάποιος να το ποστάρει κάπου?

Ο βασικός λόγος που θέλω να επαναφέρρω το αρχικό app είναι γιατί σε δοκιμές που έκανα έχειι το καλύτερο focus σε low light

 

Edit 2: Ακυρο... :) Τελικά απλά ήθελε αλλαγή των permissions όπως για το email και το calendar και reboot. Τώρα έχω και μανίσιο και stock με το ίδιο όνομα :D

Edited by atsakir
Link to comment
Share on other sites

-χωρίς λεκάνες και νερά :p δε πάει άλλο.

 

μου κανει ιδιαιτερη εντυπωση ότι φαίνετε αρκετα καλά-χρωματα κτλ η οθόνη έξω .μαλλον βεβαια μιλάμε για χρήση σε σκιά Edited by livtylerfan
Link to comment
Share on other sites

Μου αρεσει που κανενας δεν ειπε τίποτα :p και λογικό είναι.

Το παραπάνω post που έκανα ήτανε πατάτα αφού στην ελλάδα το 3G δίκτυο λειτουργεί στην συχνότητα 2100 για όλες τις εταιρίες.

Πέρασε καιρός αλλά δεν μπορούσα να το σβήσω και επιπλεον δε θελω να μπερδεψω καποιον που το διαβάσει. :)

 

Καλημέρα

Για την Vodafone ισχύει και το 3G στα 900 ;)

Φιλικά

 

egsmshop

Edited by egsmshop

Unlock All Mobile Phones , Modem .

Repair Boot HTC , Samsung , LG ...

Ανάκτηση επαφών από νεκρά τηλέφωνα .

Info msn : e-gsmshop@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

καταφερα και εκανα reflash στο s750 την rom του Minideal...ολα καλα...αλλαξα τα αρχεια mail calendar και exchange , εβαλα σωστα permissions ...kai ekana Ρεβοοτ ...καπακι βγαζει μυνημα για google gaps...κανω και την μεταφορα του com.android.vending-1.apk κανω reboot ολα καλα...παω να βαλω το mail account το εταιρικο.... και δεν υπαρχει αλλη επιλογη εκτος απο google mail account ...τι πηγε λαθος ?

 

Φανταστικα μηπως επρεπε να κανω install τα apk και ετσι παω παλι απο τον root explorer να τα εκτελεσω...system/apps παταω στο apk και επιλεγω install...και μου γραφει "parse error" there was a problem parsing the pachage"...

 

Τι κανω λαθος ? Τα αρχεια τα πηρα απο το link που δινετε.... ξανακατεβασα τη rom του minideal μηπως ειχε γινει κατι...ξαναφλασαρα ...βλεπω οτι εχει στις επιλογες corporate account...αντικαθιστω τα αρχεια...τζιφος ...παλι τα ιδια...δεν εχει πλεον επιλογη παλι...Τι κανω λαθος ?

iphone happy owner
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Για την Vodafone ισχύει και το 3G στα 900 ;)

Φιλικά

 

egsmshop

 

Αν η voda παιζει μονο στα 900 τότε να ξερουν όσοι θελουν να πάρουν το s750 oτι δεν θα πιάνει.:)

Link to comment
Share on other sites

Αν η voda παιζει μονο στα 900 τότε να ξερουν όσοι θελουν να πάρουν το s750 oτι δεν θα πιάνει.:)

 

ευτυχως εμεις ειμαστε cosmote.

Edited by aristidis540
siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Αν η voda παιζει μονο στα 900 τότε να ξερουν όσοι θελουν να πάρουν το s750 oτι δεν θα πιάνει.:)

 

δεν είπε "μόνο" στα 900, είπε "και" στα 900..... και αφορά λίγες και ειδικές περιπτώσεις (όπως τα long range).

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω για την ποιότητα της οθόνης και την απόκριση της αφής τι επιπέδου είναι?π.χ. σε σχέση με samsung, γιατί είχα πάρει το zte v970 και ήταν τραγικό.

ακόμα ποια ρομ να επιλέξω αυτήν με τα ελληνικά του μινιντιαλ ή την κινέζικη rooted με gapps?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω για την ποιότητα της οθόνης και την απόκριση της αφής τι επιπέδου είναι?π.χ. σε σχέση με samsung, γιατί είχα πάρει το zte v970 και ήταν τραγικό.

ακόμα ποια ρομ να επιλέξω αυτήν με τα ελληνικά του μινιντιαλ ή την κινέζικη rooted με gapps?

 

Την πρώτη φυσικά.

 

Για όποιον ενδιαφέρεται, πωλείται για αγορά πάλι lenovo αλλά με μεγαλύτερη οθόνη. :O

Link to comment
Share on other sites

καταφερα και εκανα reflash στο s750 την rom του Minideal...ολα καλα...αλλαξα τα αρχεια mail calendar και exchange , εβαλα σωστα permissions ...kai ekana Ρεβοοτ ...καπακι βγαζει μυνημα για google gaps...κανω και την μεταφορα του com.android.vending-1.apk κανω reboot ολα καλα...παω να βαλω το mail account το εταιρικο.... και δεν υπαρχει αλλη επιλογη εκτος απο google mail account ...τι πηγε λαθος ?

 

Φανταστικα μηπως επρεπε να κανω install τα apk και ετσι παω παλι απο τον root explorer να τα εκτελεσω...system/apps παταω στο apk και επιλεγω install...και μου γραφει "parse error" there was a problem parsing the pachage"...

 

Τι κανω λαθος ? Τα αρχεια τα πηρα απο το link που δινετε.... ξανακατεβασα τη rom του minideal μηπως ειχε γινει κατι...ξαναφλασαρα ...βλεπω οτι εχει στις επιλογες corporate account...αντικαθιστω τα αρχεια...τζιφος ...παλι τα ιδια...δεν εχει πλεον επιλογη παλι...Τι κανω λαθος ?

Καποιος ????????
iphone happy owner
Link to comment
Share on other sites

Γιατί Παιδεύεσαι άδικα όταν υπάρχουν χιλιες δυο εφαρμογες mail καλύτερες απο την stock.

Εγω εγκατεστησα το K9 και έχω όλους τους λογαριασμούς μαζί σε μια εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να ειναι το καλυτερο το Κ9 αλλα δεν μπορω να το κανω να δουλέψει με το exchange mail account της εταιριας μου... ενω στο native mail app ..βαλζω τα στοιχεια και παιζει...για το k9 εχω δοκιμασει ολες τις advanced ρυθμισεις ολους τους συνδιασμους...δεν παιζει και γενικα εχει προβληματα με τα exchange mail servers ...

 

Μπορει καποιος να μου δωσει ενα Link απο αρχειο που του δουλεψε για το Mail ? Τ κανω ολα σωστα κατα γραμμα....δυστηχως δεν παιζει...αλλα εχωε ρωτησεις πρεπει να κανω install το αρχειο apk ? η απλα αντικατασταση...επισης ο root explorer εχει ενα κουμπακι που λεει Mount r/o mount r/w... απο οτι ξερω εννοει read only και read write...αυτα πως πρεπει να ειναι ? Εχω σκασει...δεν ξερω τι να κανω..

iphone happy owner
Link to comment
Share on other sites

δεν είπε "μόνο" στα 900, είπε "και" στα 900..... και αφορά λίγες και ειδικές περιπτώσεις (όπως τα long range).

 

A ενταξει!

Link to comment
Share on other sites

παιδια ενα γενικο της συμβιωσης του κινητου...

 

απο μεγεθος πως σας φαινεται?

 

παροτι ειναι γενικα λεπτο και δε περισσευει πολυ απο το πλαι της οθονης, το κινητο εινια αρκετα μεγαλο σε μεγεθος...

δε χωραει σε τσεπες δε βολευει και γενικα καταληγω να το κουβαλαω στο χερι

 

σκεφτομαι να το αλλαξω με ενα αλλο λογω της πρακτικοτητας για να παω σε μικροτερη οθονη αλλα σε τι να πας?μετα απο αυτο οσα κινητα εχω πιασει στα χερια μου μου φαινονται οτι σερνοντε...και η αληθεια ειναι πως και οι οθονες τους μου φαινονται μικρες...

 

καμια αξιολογη προταση στης 4'' μαξ?αλλα να ειναι παλι 4πυρινη+1γβ ραμ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλοι μου.

Θελω την γνωμη σας για το συγκεκριμενο κινητο γιατι ειμαι σε διλημα.

Ειμαι εδω και καιρο κατοχος του Α660 και δεν εχω κανενα παραπονο αλλα πρεπει να παρω αλλο ενα και οπως βλεπω τις τιμες ανεβηκε το 660 και εχει πεσει αυτο οποτε η διαφορα δεν ειναι μεγαλη. Παρακολουθω το θεμα απο την αρχη σε ποσοστο 90% αλλα αν δεν το παρεις στα χερια σου να το δουλεψεις δεν μπορεις να εχεις αποψη, ετσι πιστευω. Καποιος που εχει δουλεψει και τα δυο αξιζει λετε η διαφορα αυτη; Ξερω τις ονομαστικες διαφορες και δεν θα ηθελα περαιτερω αναλυση αλλα λειτουργικα τι λετε; Να το παρω η οχι.

Ευχαριστω προκαταβολικα :)

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να ειναι το καλυτερο το Κ9 αλλα δεν μπορω να το κανω να δουλέψει με το exchange mail account της εταιριας μου... ενω στο native mail app ..βαλζω τα στοιχεια και παιζει...για το k9 εχω δοκιμασει ολες τις advanced ρυθμισεις ολους τους συνδιασμους...δεν παιζει και γενικα εχει προβληματα με τα exchange mail servers ...

 

Μπορει καποιος να μου δωσει ενα Link απο αρχειο που του δουλεψε για το Mail ? Τ κανω ολα σωστα κατα γραμμα....δυστηχως δεν παιζει...αλλα εχωε ρωτησεις πρεπει να κανω install το αρχειο apk ? η απλα αντικατασταση...επισης ο root explorer εχει ενα κουμπακι που λεει Mount r/o mount r/w... απο οτι ξερω εννοει read only και read write...αυτα πως πρεπει να ειναι ? Εχω σκασει...δεν ξερω τι να κανω..

 

θάνο είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα στο Α660,

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4901400#post4901400

 

Από όσο έψαξα καταλαβαίνω οτι υπάρχει πρόβλημα συνεργασίας των email & calendar σε μη Κινέζικες περιοχές, ακόμα και αν βγάλει νέα ρομ η Lenovo δεν είνια σίγουρο οτι θα διορθωθεί η ασυμβατότητα. Βρήκα τα apk από 2 διαφορετικές πηγές αλλά δεν μπόρεσα να τα εγκαταστήσω ότι και αν δοκίμασα...

τελικά επειδή ο exchange της δουλειάς υποστηρίζει και IMAP κατέληξα στο Aqua mail, μάλιστα αγο΄ρασα και το pro όχι τόσο για αν βγάλω το μήνυνημα υπογραφής αλλά για να περάσω όλα μου τα web mail μέσα από εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...