Jump to content

Lenovo s750


basdel
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παρόλο που έχω το Α660, ψάχνοντας γενικώς βρήκα αναφορές χρηστών στο ποστ του Todoras στο xda οτι αν στη ρομ του μινιντιλ προσθέσετε το αρχείο Calendarprοvider 1.1.5 apk το ημερολόγιο δουλεύει χωρία καμμία άλλη προσθήκη, δείτε μήπως υπάρχει και λινκ για το αρχείο.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια εγω το χρησιμοποιησα 1 ωριτσα και τελεια τα παντα!

Δεν ειχα θεμα με τις επαφες,τα ελληνικα,την αναγνωριση κλησεων και τα μηνυματα. Το λειτουργω με 2 καρτες κοσμοτε

το 3g παει σφαιρα το ιδιο και το wifi! Δεν εχω πειραξει τιποτα,κατεβασα κανονικα εφαρμογες απο google play, συγχρονισε με το

email μου αψογα και το μονο "πειραγμα" που του εκανα ηταν η camera fx. Ηρθε απο minideal ρουταρισμενο και οπως ειπα τα

παντα αψογα! Αργοτερα θα δοκιμασω gps

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω το χρησιμοποιησα 1 ωριτσα και τελεια τα παντα!

Δεν ειχα θεμα με τις επαφες,τα ελληνικα,την αναγνωριση κλησεων και τα μηνυματα. Το λειτουργω με 2 καρτες κοσμοτε

το 3g παει σφαιρα το ιδιο και το wifi! Δεν εχω πειραξει τιποτα,κατεβασα κανονικα εφαρμογες απο google play, συγχρονισε με το

email μου αψογα και το μονο "πειραγμα" που του εκανα ηταν η camera fx. Ηρθε απο minideal ρουταρισμενο και οπως ειπα τα

παντα αψογα! Αργοτερα θα δοκιμασω gps

 

 

Καλησπερα! Επειδη το παρηγγειλα και γω και το περιμενω, ζητησες κατι extra, πχ Ελληνικα ή μονο root και τιποτε αλλο? Νομιζω οτι ειναι πολλα υποσχομενη συσκευη με τοσα θετικα που εχω διαβασει!:)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/grigol/19385/247603/0/120x90.jpg
Link to comment
Share on other sites

παιδια λιγο βοηθεια διαβασα τα προηγούμενα αλλα οσο διαβαζω τοσο μπερδεύομαι ,επιδη θελω να το παρω απο που τελικα να το παρω για να εχω περισοτερη ασφαλεια για την μεταφορά σχετικα φτηνότερα να μην πληρωσω τελωνιο και με τι ρομ για λιγοτερα προβληματα ( εαν εχω επιλογη κατα την παραγελια )τα προβληματα που αναφερονται για τον συνχρονισμο του googl του ημερολογιου και των δυο σιμ υπαρχουν ,λύνονται , γιατι αυτα τουλαχιστον τα χρειάζομαι παιδια βοηθατε για να το παρω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Επειδη το παρηγγειλα και γω και το περιμενω, ζητησες κατι extra, πχ Ελληνικα ή μονο root και τιποτε αλλο? Νομιζω οτι ειναι πολλα υποσχομενη συσκευη με τοσα θετικα που εχω διαβασει!:)

 

οχι δεν ζητησα τιποτα. επιλεξα το root,free gift και αποστολη με singpost (δωρεαν αποστολη,οχι τελωνειο).

Ηρθε στα αγγλικα αλλα μια αλλαγη γλωσσας απο τις ρυθμισεις και αυτο ηταν

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν ζητησα τιποτα. επιλεξα το root,free gift και αποστολη με singpost (δωρεαν αποστολη,οχι τελωνειο).

Ηρθε στα αγγλικα αλλα μια αλλαγη γλωσσας απο τις ρυθμισεις και αυτο ηταν

 

Ααα τελεια!!:D και χρονος εως οτου ερθει?:)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/grigol/19385/247603/0/120x90.jpg
Link to comment
Share on other sites

screen protector δεν εχει το minideal? θελω να προσθεσω και καμια 5 ζελατινες αλλα δεν βλεπω τιποτα.

στο ebay βρηκα,αλλα καλο θα ηταν να τα παρω απο εκει ολα μαζι.

 

http://viewitem.eim.ebay.gr/6X-New-CLEAR-Screen-Protector-Cover-Film-For-Lenovo-S750/251337907722/item

Edited by aristidis540
siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Ααα τελεια!!:D και χρονος εως οτου ερθει?:)

 

το εχω γραψει και πιο πανω οτι 5 το εδωσαν στο ταχυδρομειο και 15 εφτασε Ελλαδα-κερκυρα

Link to comment
Share on other sites

screen protector δεν εχει το minideal? θελω να προσθεσω και καμια 5 ζελατινες αλλα δεν βλεπω τιποτα.

στο ebay βρηκα,αλλα καλο θα ηταν να τα παρω απο εκει ολα μαζι.

 

http://viewitem.eim.ebay.gr/6X-New-CLEAR-Screen-Protector-Cover-Film-For-Lenovo-S750/251337907722/item

 

Έχει μέσα μαζί με τη θήκη...

Edited by gkal
Link to comment
Share on other sites

Υπεροχο το κινητακι μεχρι στιγμης. Να πω για οσους θελουν να δουν σημαντικη διαφορα στις φωτογραφιες

να βρουν το ProCapture...

Βελτιωνει κατα πολυ την ληψη των φωτο αλλα και το φλας ;)

Επανεκκινηση μεχρι στιγμης με τις 2 καρτες δεν μου εκανε ( βεβαια δεν ξερω αν παιζει ρολο που σε καμια

δεν εχω βαλει κωδικο) και το 3g μετα απο λιωσιμο ειναι αστερι.

Εβαλα επισης το Yandex.shell που αλλαζει

πραγματικα το πως "βλεπεις" το κινητο,δωρεαν και πανευκολο!

Μαλλον ειμαι τυχερος πολυ και επεσα σε καλο κομματι ή απλα η ρομ του minideal "ανανεωθηκε" και διορθωσαν

τα 2-3 "μεγαλα" σφαλματα.

 

** Την θηκη που δινει δωρο προσωπικα την πεταξα,σκετη πλαστικουρα και ακυρο χρωμα (μπλε),εφυγε στα σκουπιδια

παιδια! Παρηγγειλα 4 απο ebay με 6 ευρω σκληρες. Screec protector δεν με βλεπω να βαζω ( ειχε στην συσκευασια) γιατι

εχει αυτο τον Γοριλλα οποτε το θεωρω υπερβολη για την ηπια χρηση που του κανω.

Link to comment
Share on other sites

Υπεροχο το κινητακι μεχρι στιγμης. Να πω για οσους θελουν να δουν σημαντικη διαφορα στις φωτογραφιες

να βρουν το ProCapture...

Βελτιωνει κατα πολυ την ληψη των φωτο αλλα και το φλας ;)

Επανεκκινηση μεχρι στιγμης με τις 2 καρτες δεν μου εκανε ( βεβαια δεν ξερω αν παιζει ρολο που σε καμια

δεν εχω βαλει κωδικο) και το 3g μετα απο λιωσιμο ειναι αστερι.

Εβαλα επισης το Yandex.shell που αλλαζει

πραγματικα το πως "βλεπεις" το κινητο,δωρεαν και πανευκολο!

Μαλλον ειμαι τυχερος πολυ και επεσα σε καλο κομματι ή απλα η ρομ του minideal "ανανεωθηκε" και διορθωσαν

τα 2-3 "μεγαλα" σφαλματα.

 

** Την θηκη που δινει δωρο προσωπικα την πεταξα,σκετη πλαστικουρα και ακυρο χρωμα (μπλε),εφυγε στα σκουπιδια

παιδια! Παρηγγειλα 4 απο ebay με 6 ευρω σκληρες. Screec protector δεν με βλεπω να βαζω ( ειχε στην συσκευασια) γιατι

εχει αυτο τον Γοριλλα οποτε το θεωρω υπερβολη για την ηπια χρηση που του κανω.

 

Προτιμώ το: Lenovo super camera and gallery, είναι φοβερό...

Ψάξε το, θα με θυμηθείς.

Δώσε link στο λαό για τις θήκες.

- - - u p d a t e - - -

Πολύ καλό το Yandex.Shell (Launcher+Dialer). +1

Edited by gkal
Link to comment
Share on other sites

Προτιμώ το: Lenovo super camera and gallery, είναι φοβερό...

Ψάξε το, θα με θυμηθείς.

Όποιος το θέλει, το λέει.

Το έψαξα στο net αλλά όποιο apk και εάν κατέβασα που λέει ότι δε μπορεί να το εγκαταστήσει γιατί εμφανίζεται σφάλμα στην ανάλυση του πακέτου. Σημαντική λεπτομέρεια: δεν έχω το S750 αλλά το Α660 με android 4.0.4. Μήπως δεν είναι συμβατό;

Link to comment
Share on other sites

Το έψαξα στο net αλλά όποιο apk και εάν κατέβασα που λέει ότι δε μπορεί να το εγκαταστήσει γιατί εμφανίζεται σφάλμα στην ανάλυση του πακέτου. Σημαντική λεπτομέρεια: δεν έχω το S750 αλλά το Α660 με android 4.0.4. Μήπως δεν είναι συμβατό;

 

Έδωσα το link που δουλεύει στο κινητό.

Lenovo super camera and gallery

Link to comment
Share on other sites

Προτιμώ το: Lenovo super camera and gallery, είναι φοβερό...

Ψάξε το, θα με θυμηθείς.

Δώσε link στο λαό για τις θήκες.

- - - u p d a t e - - -

Πολύ καλό το Yandex.Shell (Launcher+Dialer). +1

 

Για τις θηκες οι μονες που βρηκα και με βεβαιωσαν οτι ειναι σκληρο πλαστικο και οχι μουφα ειναι εδω

http://www.ebay.com/itm/281141016119?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

Βεβαια υπολογιστε κανενα 20ημερο ανετα για να τις εχετε στα χερια :)

Το προγραμμα το κατεβασα μολις και θα το τιμησω σε λιγο :D

Link to comment
Share on other sites

Για τις θηκες οι μονες που βρηκα και με βεβαιωσαν οτι ειναι σκληρο πλαστικο και οχι μουφα ειναι εδω

http://www.ebay.com/itm/281141016119?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

Βεβαια υπολογιστε κανενα 20ημερο ανετα για να τις εχετε στα χερια :)

Το προγραμμα το κατεβασα μολις και θα το τιμησω σε λιγο :D

 

Τις είχα δει και δεν... πήρα τη mofi από αλλού, στα 7€ περίπου.

Για την κάμερα, ψάξε όλα τα menu, έχει πολλά χαρακτηριστικά, μερικά από το S4, PIP, Speach picture, smile picture (3 modes)....

Περιμένω εντυπώσεις.

Edited by gkal
Link to comment
Share on other sites

Τις είχα δει και δεν... πήρα τη mofi από αλλού, στα 7€ περίπου.

Για την κάμερα, ψάξε όλα τα menu, έχει πολλά χαρακτηριστικά, μερικά από το S4, PIP, Speach picture, smile picture (3 modes)....

Περιμένω εντυπώσεις.

 

την ειχα δει και την mofi αλλα δεν θα ηθελα κατι τετοιο δεν με βολευει :)

θα τεσταρω το ΣΚ το προγραμμα κ εντυπωσεις την δευτερα :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

βρηκα αλλο ενα μπαγκ...με Bluetooth ανοιχτο δεν δουλευει ο ηχος...το εχει προσεξει κανεις αλλος ;

Κανονικά δουλεύει ο ήχος με bluetooth. Μετέφερα αρχεία ενω ακουγα μουσική

 

παιδια λιγο βοηθεια διαβασα τα προηγούμενα αλλα οσο διαβαζω τοσο μπερδεύομαι ,επιδη θελω να το παρω απο που τελικα να το παρω για να εχω περισοτερη ασφαλεια για την μεταφορά σχετικα φτηνότερα να μην πληρωσω τελωνιο και με τι ρομ για λιγοτερα προβληματα ( εαν εχω επιλογη κατα την παραγελια )τα προβληματα που αναφερονται για τον συνχρονισμο του googl του ημερολογιου και των δυο σιμ υπαρχουν ,λύνονται , γιατι αυτα τουλαχιστον τα χρειάζομαι παιδια βοηθατε για να το παρω

 

Δεν υπάρχει λόγος να μπερδεύεσαι. Το έχουμε αναφέρει πολλές φορές οι περισσότεροι έχουν παραγγείλει από minideal με root και την δική του rom με singpapore post. Σε περίπου 8-10 μέρες το είχαμε. Τα προβληματάκια τα αναφέρω αναλυτικά στο post 293 και τις επιλογές που έχεις στο να τα λύσεις.

 

screen protector δεν εχει το minideal? θελω να προσθεσω και καμια 5 ζελατινες αλλα δεν βλεπω τιποτα.

στο ebay βρηκα,αλλα καλο θα ηταν να τα παρω απο εκει ολα μαζι.

http://viewitem.eim.ebay.gr/6X-New-CLEAR-Screen-Protector-Cover-Film-For-Lenovo-S750/251337907722/item

 

Μια ζελατίνα έχει το κινητό πάνω του όπως όλα τα καινούργια, μια έχει η συσκευασία αν θες και άλλες έχει στα Jumbo

 

Προτιμώ το: Lenovo super camera and gallery, είναι φοβερό...

Ψάξε το, θα με θυμηθείς.

Δώσε link στο λαό για τις θήκες.

- - - u p d a t e - - -

Πολύ καλό το Yandex.Shell (Launcher+Dialer). +1

 

Χρησιμοποιώ το camera mx το οποίο είναι πολύ καλό άλλα θα δοκιμάσω και αυτό

Λέγεται Lenovo να φανταστώ γιατί το ανέπτυξε η lenovo;

Επίσης να προσθέσω καλή επιτυχία στον εγχείρημα με την rom.

Edited by blkik
Link to comment
Share on other sites

 

Τα πραγματικά του μειονεκτήματα για μένα είναι:

1) Λίγη rom μόλις 4gb από τα οποία μένουν ελεύθερα 1,6Gb.

Μια λύση είναι μεγάλη sd card και partition σε αυτήν (Έκανα με το Aparted) για να μεταφέρεις εκεί εφαρμογές με το Link2sd

2) Καπάκι που κουμπώνει ξεκουμπώνει δύσκολα και προφανώς κάποια στιγμή θα χαλάσει η στεγανότητα ή θα σπάσει(κάποιος ανέβασε link από youtube στην προηγούμενη σελίδα post 268)

3) Οριακά μεγάλο και ενοχλεί αν μπει σε μπροστινή τσέπη παντελονιού.

 

Τα θετικά του είναι πολύ περισσότερα.

 

Επειδή με απαχολεί το τελευταίο από τα μειονεκτήματα που γράφεις και θεωρώ ότι οι 4 ίντσες είναι το ιδανικό μέγεθος για τηλέφωνο και για τσέπη αλλά και για χρήση, αλλά δυστυχώς δε βγάζουν πια τηλέφωνα με καλά specs σε αυτήν τη διάσταση, αν μπορείς εσύ ή κάποιος άλλος κάτοχος ας ανεβάσετε μία φωτογραφία του δίπλα σε κάποιο άλλο κινητό που μπορούμε να βρούμε σε ελληνικά καταστήματα για να μπορέσουμε να καταλάβουμε το μέγεθός του.

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή με απαχολεί το τελευταίο από τα μειονεκτήματα που γράφεις και θεωρώ ότι οι 4 ίντσες είναι το ιδανικό μέγεθος για τηλέφωνο και για τσέπη αλλά και για χρήση, αλλά δυστυχώς δε βγάζουν πια τηλέφωνα με καλά specs σε αυτήν τη διάσταση, αν μπορείς εσύ ή κάποιος άλλος κάτοχος ας ανεβάσετε μία φωτογραφία του δίπλα σε κάποιο άλλο κινητό που μπορούμε να βρούμε σε ελληνικά καταστήματα για να μπορέσουμε να καταλάβουμε το μέγεθός του.

Ευχαριστώ πολύ.

 

Μπορεις να πας σε ένα κατάστημα "τεχνολογίας", να συγκρίνεις τα διάφορα μεγέθη κινητών, ώστε να βρεις πιο σου ταιριάζει.

Φιλικά.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή με απαχολεί το τελευταίο από τα μειονεκτήματα που γράφεις και θεωρώ ότι οι 4 ίντσες είναι το ιδανικό μέγεθος για τηλέφωνο και για τσέπη αλλά και για χρήση, αλλά δυστυχώς δε βγάζουν πια τηλέφωνα με καλά specs σε αυτήν τη διάσταση, αν μπορείς εσύ ή κάποιος άλλος κάτοχος ας ανεβάσετε μία φωτογραφία του δίπλα σε κάποιο άλλο κινητό που μπορούμε να βρούμε σε ελληνικά καταστήματα για να μπορέσουμε να καταλάβουμε το μέγεθός του.

Ευχαριστώ πολύ.

Δες εδώ:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4820274#post4820274

Link to comment
Share on other sites

Επειδή με απαχολεί το τελευταίο από τα μειονεκτήματα που γράφεις και θεωρώ ότι οι 4 ίντσες είναι το ιδανικό μέγεθος για τηλέφωνο και για τσέπη αλλά και για χρήση, αλλά δυστυχώς δε βγάζουν πια τηλέφωνα με καλά specs σε αυτήν τη διάσταση, αν μπορείς εσύ ή κάποιος άλλος κάτοχος ας ανεβάσετε μία φωτογραφία του δίπλα σε κάποιο άλλο κινητό που μπορούμε να βρούμε σε ελληνικά καταστήματα για να μπορέσουμε να καταλάβουμε το μέγεθός του.

Ευχαριστώ πολύ.

 

Και γω θεωρώ ότι 4 ίνστες είναι το ιδανικό μέγεθος αλλά δυστυχώς δεν μπορούσα να βρω κάτι στις 4ίντσες (για την ακρίβειά όσες βρήκα καμία δεν είχε φλας). Έτσι αναγκαστικά ανέβηκα στις 4.5.

Το κινητό χωράει στην τσέπη από τζιν αλλά νιώθεις λίγο άβολα ειδικά όταν κάθεσαι.

Link to comment
Share on other sites

παιδια λυστε μου μια απορια... πως κανω βιντεο-κληση;;;;;

Παιδευομαι τουλαχιστον 2 ωρες να βρω το μαγικο κουμπι!μονο για κλησεις εχει!!! Εχω τρελαθει!

Ειναι 3g και οι 2 καρτες. Που ειναι αυτο το μαγικο κουμπι;;;

 

Αν δεν υποστηριζει βιντεο κληση απο το δικο του μενου,υπαρχει τοτε κανενα μαγικο προγραμματακι

που να κανει αυτη την δουλεια;

Edited by deadwar
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...