Jump to content

Lenovo s750


basdel
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θάνο είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα στο Α660,

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4901400#post4901400

 

Από όσο έψαξα καταλαβαίνω οτι υπάρχει πρόβλημα συνεργασίας των email & calendar σε μη Κινέζικες περιοχές, ακόμα και αν βγάλει νέα ρομ η Lenovo δεν είνια σίγουρο οτι θα διορθωθεί η ασυμβατότητα. Βρήκα τα apk από 2 διαφορετικές πηγές αλλά δεν μπόρεσα να τα εγκαταστήσω ότι και αν δοκίμασα...

τελικά επειδή ο exchange της δουλειάς υποστηρίζει και IMAP κατέληξα στο Aqua mail, μάλιστα αγορασα και το pro όχι τόσο για αν βγάλω το μήνυνημα υπογραφής αλλά για να περάσω όλα μου τα web mail μέσα από εκεί.

 

Φιλε εβαλα την εφαρμογη touch down for smartphone ...δεν παιζεται ...ουτε να μαντεψω ουτε τιποτα domain-etairias/username εβαλα και τον κωδικο μου και διαβασε τις ρυθμισεις του server εκδοση ολα paths κτλ και επαιξε.. 15 ευρα αλλα κλαιν κανω την δουλεια μου.

Το lenovo ειναι υπεροχο .... νταλα ηλιο και βλεπεις να κανεις δουλεια...μπαταρια που σε βγαζει μια ολοκληρη μερα ποσο μαλλον που εγω πρεπει να μιλαω 3-4 ωρες...δεν παιζεται το κινητο. Ξεφτυλιζει πολλα πανακριβα κινητα.... κατω απο 300 δεν βρισκεις αναλογο στην δικη μας αγορα

iphone happy owner
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

sorry ρε παιδια αλλα τι ειναι τα permicion και πως τα οριζουμε????:O

αν παρω το τηλεφωνο απο μινιντιλ,(ροοτ,playstore kai ελληνικα) υπαρχει περιπτωση να ερθει οκ και να μην τα χρειαζεται ολα αυτα γιατι δεν κατεχω πραμα???? μεταξυ του s750 και zte 967s τι προτεινη καποιος που εχει γνωση και τον δυο τηλεφωνων,εκτος απο τις προφανης διαφορες (αδιαβροχο,γκοριλα κ.τ.λ)??? ευχαριστω!!!!!!!!!!!!!!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Κατσε πρωτα να υπαρξει αποθεμα στο minideal γιατι και εγω εμεινα στα κρυα του λουτρου και δεν θελω να το παρω απο αλλου :(

ε οχι ρε!!! το πρωι ηταν σε στοκ!!!! για τα υπολοιπα καποιος καμια γνωμη???:O

παντως ειναι σε στοκ στο to2c.com και μεχρι τωρα εχει δειξει οτι ειναι εφαμιλο του minideal!!!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Εχουν την ιδια ρομ; Μην μας αναγκασει να ''παιζουμε'' μετα γιατι και το Α660 απο minideal το αφησα οπως ηταν και ειμαι ικανοποιημενος.

Ξερει καποιος (ΑΝ και φυσικα) ποιο eshop εχει καλυτερη ρομ;

Link to comment
Share on other sites

Εχουν την ιδια ρομ; Μην μας αναγκασει να ''παιζουμε'' μετα γιατι και το Α660 απο minideal το αφησα οπως ηταν και ειμαι ικανοποιημενος.

Ξερει καποιος (ΑΝ και φυσικα) ποιο eshop εχει καλυτερη ρομ;

για τη ρομ δεν ξερω τιποτα φιλε:(

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειραζει :)

Απ'οτι βλεπω δεν απαντα κανεις που σημαινει οτι ειναι ολοι ευχαριστημενοι και δεν ασχολουνται με το θεμα οποτε μενει να βρουμε σε στοκ να το παρουμε :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειραζει :)

Απ'οτι βλεπω δεν απαντα κανεις που σημαινει οτι ειναι ολοι ευχαριστημενοι και δεν ασχολουνται με το θεμα οποτε μενει να βρουμε σε στοκ να το παρουμε :lol::lol:

Παραπονιάρη...:p

Πάρτο από όπου νομίζεις και όσο για rom κοίταξε στο: http://www.needrom.com/.

Βάλε όποια νομίζεις για το κινητό που θα πάρεις.

Διάβασε και τυχόν σχόλια...

Edited by gkal
Link to comment
Share on other sites

Παραπονιάρη...:p

Πάρτο από όπου νομίζεις και όσο για rom κοίταξε στο: http://www.needrom.com/.

Βάλε όποια νομίζεις για το κινητό που θα πάρεις.

Διάβασε και τυχόν σχόλια...

 

Ευχαριστω φιλαρακι αλλα καλο θα ηταν να εχω και ιδεα :p

Εδω ενα α660 και του τα εβγαλα :lol::lol: αλλα ευτυχως το επανεφερα :)

Δεν εχω ασχοληθει καθολου και ειναι κριμα να το παρω και να ''του βγαλω τα ματια'' :lol::lol:

Γι'αυτο και η ερωτηση για rom :(

Ασε που απο ιγκλις καπουτ χαχαχα και κλαψ μαζι.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλαρακι αλλα καλο θα ηταν να εχω και ιδεα :p

Εδω ενα α660 και του τα εβγαλα :lol::lol: αλλα ευτυχως το επανεφερα :)

Δεν εχω ασχοληθει καθολου και ειναι κριμα να το παρω και να ''του βγαλω τα ματια'' :lol::lol:

Γι'αυτο και η ερωτηση για rom :(

Ασε που απο ιγκλις καπουτ χαχαχα και κλαψ μαζι.

 

Αν πάρεις το 750, πέρνα από εδώ την τρίτη.

Πάρτο όπου το βρεις φτηνότερα.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε εβαλα την εφαρμογη touch down for smartphone ...δεν παιζεται ...ουτε να μαντεψω ουτε τιποτα domain-etairias/username εβαλα και τον κωδικο μου και διαβασε τις ρυθμισεις του server εκδοση ολα paths κτλ και επαιξε.. 15 ευρα αλλα κλαιν κανω την δουλεια μου.

 

συμφωνώ το touch down είνια πραγματικά ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ αλλά και συνάμα το ακριβότερο..... και πρέπει να είνια και το μοναδικό που πραγματικά παίζει μ εόλες τις εκδόσει exchange server. Ότι πληρώνεις παίρνεις!

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη αν εχει αναφερθει και δεν το προσεξα αλλα μηπως γνωριζει καποιος αν το συγκεκριμενο eshop ειναι αξιοπιστο;

Μου θυμιζει το minideal αλλα βλεπω μονο Lenovo

http://www.lenovomobile.cc/lenovo-s750-smartphone-ip67-waterproof-quad-core-4-5-dual-sim.html

Και εδω βλεπω πολυ καλη τιμη

http://www.pandawill.com/lenovo-s750-ip67-quad-core-smartphone-mtk6589-android-42-45-inch-gorilla-glass-screen-p78061.html

Τωρα οσο αφορα root και rom αν γνωριζει καποιος.................

Edited by vrs5
Link to comment
Share on other sites

παιδια ενα γενικο της συμβιωσης του κινητου...

 

απο μεγεθος πως σας φαινεται?

 

παροτι ειναι γενικα λεπτο και δε περισσευει πολυ απο το πλαι της οθονης, το κινητο εινια αρκετα μεγαλο σε μεγεθος...

δε χωραει σε τσεπες δε βολευει και γενικα καταληγω να το κουβαλαω στο χερι

 

σκεφτομαι να το αλλαξω με ενα αλλο λογω της πρακτικοτητας για να παω σε μικροτερη οθονη αλλα σε τι να πας?μετα απο αυτο οσα κινητα εχω πιασει στα χερια μου μου φαινονται οτι σερνοντε...και η αληθεια ειναι πως και οι οθονες τους μου φαινονται μικρες...

 

καμια αξιολογη προταση στης 4'' μαξ?αλλα να ειναι παλι 4πυρινη+1γβ ραμ

 

Eπειδη εχω ψαξει το θεμα αυτο πολυ τον τελευταιο καιρο οι λυσεις ειναι πολυ λιγες, το g4 με την λεπτη μπαταρια που μπορει στο υψος να ειναι πανω κατω ιδιο με το s750 αλλα πολυ πιο λεπτο.Η καλυτερη λυση αλλα και η πιο ακριβη ειναι το Xiaomi mi2s.Δυσκολα θα βρεις κατι αλλο απο αυτα με quad core και ram 1 gb.

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη αν εχει αναφερθει και δεν το προσεξα αλλα μηπως γνωριζει καποιος αν το συγκεκριμενο eshop ειναι αξιοπιστο;

Μου θυμιζει το minideal αλλα βλεπω μονο Lenovo

http://www.lenovomobile.cc/lenovo-s750-smartphone-ip67-waterproof-quad-core-4-5-dual-sim.html

Και εδω βλεπω πολυ καλη τιμη

http://www.pandawill.com/lenovo-s750-ip67-quad-core-smartphone-mtk6589-android-42-45-inch-gorilla-glass-screen-p78061.html

Τωρα οσο αφορα root και rom αν γνωριζει καποιος.................

το pandawill είναι αξιόπιστο;

Link to comment
Share on other sites

από την ημερομηνία 29/9 despatched to overseas (για minideal μιλάω) σε πόσες μέρες φτάνει , περίπου; γιατί κάθε λίγο κάθομαι και κοιτάω και βαρέθηκα να περιμένω. :)

 

σε 10 ημερες διαβασα. για να δουμε...

Edited by livtylerfan
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν και χειρότερα, 8 μέρες το δικό μου και δεν έχει ακόμα περάσει το εκεί τελωνείο (το dispatched to overseas)...

 

περίεργο φίλε.

για κοίτα εδώ στο βγάζει;

αν όχι μήπως τους τελιώσανε. για ρώτησέ τους μην περιμένεις χωρίς να ξέρεις. στο chat απαντανε αμεσως.:)

 

ωχ sorry αφού στο στειλανε δε κολλάει αυτό.

Edited by livtylerfan
Link to comment
Share on other sites

εγω παντος εχω 18 μερες και ακομη περιμενω,ελλαδα ηρθε 2/10 .

δηλαδη 10 μερες να ερθει απο κινα και 10 μερες στα δημοσια ελτα.

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι ήδη Ελλάδα και έχει φύγει από το ΚΑΔ στο αεροδρόμιο, πάρε στα ΕΛΤΑ (έχουν ένα 800-κάτι τηλ στο site) και ρώτα τι γίνεται, υπάρχουν περιπτώσεις που η 1η ειδοποίηση χάνεται (πχ κάποιος βλάκας την παίρνει από την πολυκατοικία). Τυπικά ο ταχυδρόμος στο φέρνει σπίτι αν δεν είναι μεγάλο το κουτί αλλά αν έχει και άλλα και δε μπορεί θα σου αφήσει χαρτί να πας εσύ.

 

Όσο για το θέμα των ΕΛΤΑ, μη νομίζεις, οι courier χειρότεροι είναι, λόγω δουλειάς έχω μπλέξει με όλες τις εταιρίες και ξέρω, το ψέμα και η αδιαφορία πάει σύννεφο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι?Πηγα να το παραγγειλω σημερα απο mini deal αλλα ειχε εξαντληθει...Aπο etotalk εχει παραγγειλει κανενας?ειχε κανενα θεμα με τελωνειο?Η ρομ του etotalk ειναι καλη σε σχεση με του mini deal?Να προχωρησω σε αγορα απο etotalk η να περιμενω να γινει ξανα διαθεσιμο sto mini deal??ευχαριστω..
Link to comment
Share on other sites

Απο το minideal απαντησαν οτι θα εχουν στις 10-15/10 (βαλε λιγες μερες ακομη :p )

Τωρα αν αξιζει η οχι να περιμενουμε + τις μερες της αποστολης τι να πω.

Και εγω ειχα θεσει το θεμα της rom αν δεν υπαρχει προβλημα (χωρις να αρχισω να το σκαλιζω) το παιρνω ανετα απο αλλου γιατι θα πιασουμε Χριστουγεννα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...