Jump to content

Lenovo s750


basdel
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα ενα βημα πριν την παραγγελια κ προσεξα οτι η σελιδα to2c το εχει στα 218 δολλαρια με αρκετα δωρα. Τι λετε να προχωρησω η να καταφυγω σε ποιο δοκιμασμενη λυση στο minideal στα 210 δολλαρια σκετο χωρις δωρακια?

http://www.to2c.com/lenovo-s750-gorilla-ip67-water-proof-scratch-resistant-3g-dual-sim-android-4-2-quad-core-1-2ghz-4-5-qhd.html

F@## Apple ----- F@## Fashion Victims
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πρόβλημα που παρατηρήθηκε τώρα τελευταία:

 

Έχω 2 κάρτες μια whatsup και μια wind όταν χθες έβαλα ιντερνετ στην πρώτη υπήρχαν φορές που έχανε τις κάρτες δηλαδή μου ξαναζήταγε το pin και στο 3G έχανε συνέχεια το σήμα της COSMOTE έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα?

 

To ιδιο θεμα εχω και εγω φιλε αλλα και ακομα ενα ατομο που ξερω. Και με 1 sim καθε 4-5 ωρες κανει "restart" την λειτουργια της sim και ζηταει Pin...πρεπει να ειναι θεμα soft...

iphone happy owner
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόοοον,

Σχετικά με το CWM recovery και την αδύνατον να γίνει εγκατάσταση αρχείων zip (για τις γνωστές διαδικασίες).

Έλυσα το πρόβλημα αντικαθιστώντας το recovery.img των αρχείων από τη rom με νεότερο; το οποίο δουλεύει κανονικά!!!!!

Έχασα το backup που είχα κάνει με το CWM recovery του κινητού!!!!!

Η έκδοση που δοκίμασα ήταν από κινητό lenovo με το ίδιο CPU με το δικό μας γι΄αυτό και προχώρησα.

Έκδοση: CWM v6.0.3.2 recovery.img.

Όποιος το θέλει εδώ.

Απλά να γίνει αντικατάσταση του recovery.img της rom με αυτό που δίνω, αφού γίνει rename πρώτα σε recovery.img.

Με δική σας ευθύνη εννοείται.

Το μενού έχει πλέον θαλασσί χαρακτήρες αντί για πορτοκαλί και τα πλήκτρα του volume=πάνω-κάτω, ενώ το power εκτελεί...

Για όποιον ενδιαφέρετε υπάρχει και το αντίστοιχο TWRP, αλλά δεν το δοκίμασα.

 

Άκρη με το backup δεν έχω βγάλει και για αυτό το λόγο δεν έκατσα να διορθώσω και τα πρόβλημα με calendar και google.

 

Από ότι έχω καταλάβει οτι TWRP και το CWMR δεν υποστηρίζουν την συσκευή για αυτό και μόνο userdata μπορούν να πάρουν σαν backup. Δεν ξέρω αν και πως άλλοι χρήστες (TodorasV, Zagoreos) πήρε backup την rom. Έκτος αν κατάλαβα λάθος και παιδεύομαι τζάμπα 2 μέρες τώρα να πάρω backup και είναι κάποια ρύθμιση.

 

Οπότε δεν μου μένει παρά να δοκιμάσω την αντικατάσταση του recovery.img που όπως αναφέρεις είναι από άλλο Lenovo οπότε πιθανόν να δουλεύει.(Δουλεύει; Έχεις πάρει backup) Όταν λες αντικατάσταση όμως που ακριβώς είναι το αρχείο recovery.img, λίγο που έψαξα με τον root explorer δεν το βρήκα.

Όπως καταλαβαίνεις με root και τα σχετικά δεν είμαι καθόλου εξοικειωμένος και απο android ξέρω ελάχιστα οπότε αν μπορείς διευκρίνισε.

Edited by blkik
Link to comment
Share on other sites

Άκρη με το backup δεν έχω βγάλει και για αυτό το λόγο δεν έκατσα να διορθώσω και τα πρόβλημα με calendar και google.

 

Από ότι έχω καταλάβει οτι TWRP και το CWMR δεν υποστηρίζουν την συσκευή για αυτό και μόνο userdata μπορούν να πάρουν σαν backup. Δεν ξέρω αν και πως άλλοι χρήστες (TodorasV, Zagoreos) πήρε backup την rom. Έκτος αν κατάλαβα λάθος και παιδεύομαι τζάμπα 2 μέρες τώρα να πάρω backup και είναι κάποια ρύθμιση.

 

Οπότε δεν μου μένει παρά να δοκιμάσω την αντικατάσταση του recovery.img που όπως αναφέρεις είναι από άλλο Lenovo οπότε πιθανόν να δουλεύει.(Δουλεύει; Έχεις πάρει backup) Όταν λες αντικατάσταση όμως που ακριβώς είναι το αρχείο recovery.img, λίγο που έψαξα με τον root explorer δεν το βρήκα.

Όπως καταλαβαίνεις με root και τα σχετικά δεν είμαι καθόλου εξοικειωμένος και απο android ξέρω ελάχιστα οπότε αν μπορείς διευκρίνισε.

 

Έχεις ΠΜ σχετικά...

Link to comment
Share on other sites

To ιδιο θεμα εχω και εγω φιλε αλλα και ακομα ενα ατομο που ξερω. Και με 1 sim καθε 4-5 ωρες κανει "restart" την λειτουργια της sim και ζηταει Pin...πρεπει να ειναι θεμα soft...

 

rom έχεις από minideal? ή etotalk?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση. χρειαζεται οπωσδηποτε να το βαλουμε ;

γιατι διαβασα σε προηγουμενα ποστ οτι το χρειαζεται το κινητο.

Εγω θα προτιμουσα να ειναι τα παντα ελληνικα.

ΑΝ δεν χρειαζεται αυτο τοτε μπορειται να μου πειτε πια χρειαζεται οπωσδηποτε; Το εχω παραγγειλει απο minideal

με κλικ στο ρουταρισμα.

Link to comment
Share on other sites

εκτός από αυτό :" Πρόβλημα που παρατηρήθηκε τώρα τελευταία:

 

Έχω 2 κάρτες μια whatsup και μια wind όταν χθες έβαλα ιντερνετ στην πρώτη υπήρχαν φορές που έχανε τις κάρτες δηλαδή μου ξαναζήταγε το pin και στο 3G έχανε συνέχεια το σήμα της COSMOTE έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα?"

 

εχει χρησιμοποιήσει κανείς κάποιο πρόγραμμα με επιτυχία για να αλλάζει τις mac addresses?

Link to comment
Share on other sites

Ναι απο minideal και επισης με cosmote 4g sim...και μονη της να ειναι παλι τα ιδια.. Εσυ minideal ?

Μηπως να μιλησουμε με αυτους μηπως το ξερουν το θεμα ? Καμια λυση ?>

iphone happy owner
Link to comment
Share on other sites

Ναι απο minideal και επισης με cosmote 4g sim...και μονη της να ειναι παλι τα ιδια.. Εσυ minideal ?

Μηπως να μιλησουμε με αυτους μηπως το ξερουν το θεμα ? Καμια λυση ?>

 

Κι εγώ Minideal δεν ξέρω ακόμα γιατί ειμαι στή δουλειά δύσκολα ωράρια αλλά μόλις ελευθερωθώ ή θα τους μιλήσω η θα περάσω το etotalk

κανά πρόγραμμα για αλλαγή Mac address δοκιμασμένο?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση. χρειαζεται οπωσδηποτε να το βαλουμε ;

γιατι διαβασα σε προηγουμενα ποστ οτι το χρειαζεται το κινητο.

Εγω θα προτιμουσα να ειναι τα παντα ελληνικα.

ΑΝ δεν χρειαζεται αυτο τοτε μπορειται να μου πειτε πια χρειαζεται οπωσδηποτε; Το εχω παραγγειλει απο minideal

με κλικ στο ρουταρισμα.

 

Αν έχω καταλάβει καλά διορθώνει κάποια bugs του συγκεκριμένου επεξεργαστή και περιέχει και ένα σωρό άλλα Mods(κάποια χρήσιμα καποια όχι και τόσο). Από τα bugs mono 2 απο τα 7 έχουν εμφανιστεί στο δικό μου (caller id missmatch και slit conversation in messages).

 

Εγώ θα το έβαζα αν υπήρχε κανένας εύκολος τρόπος να πάρω backup πρώτα

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια

 

παρελαβα σημερα τη συσκευη μου

 

μου κανει το εξης περιεργο και δε ξερω αν πρεπει να ανησυχησω η οχι...

 

 

οταν βαζω το καλωδιο usb στον υπολογιστη, η οθονη του κινητου δεν αποκρινεται στα δαχτυλα σωστα...και επισης αρχιζουν και πατιουνται διαφορα σημεια της οθονης απο μονα τους...και τα κουμπια μια δουλευουν μια δε δουλευουν...πρακτικα το κινητο δεν ελεγχεται

 

παρ ολα αυτα αμα βαλω το κινητο στο φορτιστη στη πριζα, κανενα προβλημα...το εχει παθει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ενα βημα πριν την παραγγελια κ προσεξα οτι η σελιδα to2c το εχει στα 218 δολλαρια με αρκετα δωρα. Τι λετε να προχωρησω η να καταφυγω σε ποιο δοκιμασμενη λυση στο minideal στα 210 δολλαρια σκετο χωρις δωρακια?

http://www.to2c.com/lenovo-s750-gorilla-ip67-water-proof-scratch-resistant-3g-dual-sim-android-4-2-quad-core-1-2ghz-4-5-qhd.html

 

Δωράκια αν εννοείς την θήκη και το screen protector τα ίδια δώρα δίνει και το minideal απλά η θήκη αντί για δερμάτινη είναι σιλικόνης

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια

 

παρελαβα σημερα τη συσκευη μου

 

μου κανει το εξης περιεργο και δε ξερω αν πρεπει να ανησυχησω η οχι...

 

 

οταν βαζω το καλωδιο usb στον υπολογιστη, η οθονη του κινητου δεν αποκρινεται στα δαχτυλα σωστα...και επισης αρχιζουν και πατιουνται διαφορα σημεια της οθονης απο μονα τους...και τα κουμπια μια δουλευουν μια δε δουλευουν...πρακτικα το κινητο δεν ελεγχεται

 

παρ ολα αυτα αμα βαλω το κινητο στο φορτιστη στη πριζα, κανενα προβλημα...το εχει παθει κανεις?

 

Το βάζεις σε USB 1? αυτό σημαίνει πρακτικά οτι η φόρτιση τρελαίνει το κινητό, αν δεις ο φορτιστής βγάζει 1000mA οπότε λογικά η USB σου έχει πρόβλημα

 

υπάρχει θέμα με τις sim της cosmote με το συγκεκριμένο;

 

Μάλλον ναι βέβαια μόνο αυτή έχω δοκιμάσει για internet 3G στην wind όχι ακόμα

Edited by rebeskes
Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις usb1...ολες οι usb idies einai αλλα για τα πρακτικα σε 2.0 το βαζω επισης το ρευμα που τραβαει η συσκευη εξαρταται απο τη συσκευη και οχι απο το καλωδιο βασικες αρχες ειανι αυτες...τα 1000mA ειναι το ρευμα κορεσμου του τροφοδοτικου μη μπερδευεσαι δεν ειναι δυνατον να περναει 1Α ρευμα στη συσκευη

 

αλλα τεσπα περα απο αυτο το τηλεφωνο το συνδεσα με το καλωδιο που συνδεα ολα μου τα τηλεφωνα, με το καλωδιο της συσκευης και σε διαφορετικες usb...το περιεργο ειναι πως με το φορτιστη στον τοιχο δεν εχει προβλημα...

Edited by hakunamatata
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση. χρειαζεται οπωσδηποτε να το βαλουμε ;

γιατι διαβασα σε προηγουμενα ποστ οτι το χρειαζεται το κινητο.

Εγω θα προτιμουσα να ειναι τα παντα ελληνικα.

ΑΝ δεν χρειαζεται αυτο τοτε μπορειται να μου πειτε πια χρειαζεται οπωσδηποτε; Το εχω παραγγειλει απο minideal

με κλικ στο ρουταρισμα.

 

Αν δεν εχεις προβλημα με την αναγνωριση κλησεων δεν το χρειαζεσαι.

Αν εχεις αλλα δεν το θελεις ο μονος τροπος ειναι de-odex edit re-odex το phonenumberutils.smali που βρισκεται μεσα στο framework. Οποτε θα σου προτεινα να συμβιβαστεις με μια εφαρμογη που ειναι στα αγγλικα.

 

τι εννοεις usb1...ολες οι usb idies einai αλλα για τα πρακτικα σε 2.0 το βαζω επισης το ρευμα που τραβαει η συσκευη εξαρταται απο τη συσκευη και οχι απο το καλωδιο βασικες αρχες ειανι αυτες...τα 1000mA ειναι το ρευμα κορεσμου του τροφοδοτικου μη μπερδευεσαι δεν ειναι δυνατον να περναει 1Α ρευμα στη συσκευη

 

αλλα τεσπα περα απο αυτο το τηλεφωνο το συνδεσα με το καλωδιο που συνδεα ολα μου τα τηλεφωνα, με το καλωδιο της συσκευης και σε διαφορετικες usb...το περιεργο ειναι πως με το φορτιστη στον τοιχο δεν εχει προβλημα...

 

Δοκιμασε αλλο υπολογιστη

 

Ενδεχεται αν εχεις μπουκωσει ολες τις usb και γενικα το pc σου ειναι μπουκομενο με full slot ram, full sata full pci κτλ να εχει κλασει η mobo η το psu και να μη μπορει να δωσει σωστα ρευματα.

Ενδεχεται βεβαια να εισαι γκαντεμης και να σου επεσε η πρωτη πραγματικα ελατωματικη συσκευη. (χτυπα ξυλο, φτυσε τον κορφο σου)....

 

υπάρχει θέμα με τις sim της cosmote με το συγκεκριμένο;

 

Το αντιμετωπισα και εγω το φαινομενο με την cosmote επισης. (dual cosmote-wind data on cosmote).

 

Απλα παρατηρησα το εξής:

Οσο το σκαλιζα ολη την ώρα το φαινομενο ήταν αρκετα συχνο μεχρι και 1 φορα την ώρα.

Παρατηρησα το εξης - απο ενα widget που δειχνει την ram (free memory) (δεν κανει τιποτα αλλο, δεν ειναι task killer, δειχνει μονο την μνημη), το εκανε οταν εμενε απο μνημη (κατω απο 128mb).

Και μου εχει τυχει να ειναι "αδειο" απο μνήμη και να παρει καποιος τηλεφωνο κ με το ντριν παρτα....

 

Απο τοτε που μονταρα το τηλεφωνο οπως θελω και πλεον λειτουργει περισοτερο σαν τηλεφωνο και οχι σαν playstation (καμια 10αρια μερες τώρα) δεν το εχει κανει ουτε μια φορα.

 

Επισης με wifi, gps, BT κλειστα ειμαι στην τριτη μέρα και η μπαταρια ειναι στο 50%. (τα ανοιγω μονο οταν θελω να ελεγξω κατι)

Το wifi τρωει πολυυυυυυ....... τελικα....

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνετε συνεχόμενα posts. Χρησιμοποιήστε την τροποποίηση αν θέλετε να διορθώσετε κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλετε να απαντήσετε σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε αλλο υπολογιστη

 

Ενδεχεται αν εχεις μπουκωσει ολες τις usb και γενικα το pc σου ειναι μπουκομενο με full slot ram, full sata full pci κτλ να εχει κλασει η mobo η το psu και να μη μπορει να δωσει σωστα ρευματα.

Ενδεχεται βεβαια να εισαι γκαντεμης και να σου επεσε η πρωτη πραγματικα ελατωματικη συσκευη. (χτυπα ξυλο, φτυσε τον κορφο σου)....

 

δοκιμασα με αλλα καλωδια λεμε αλλες θσβ και αλλο υπολογιστη...η αληθεια ειναι οτι αμα μου το εκανε και με το φορτιστη θα φοβομουν αλλα πιστευω πιο πολυ πως ειναι θεμα μπαγκ της συσκευης οποτε με καποια αλλη ρομ θα περασει...τεσπα μιλησα με τον κινεζο με σκυπε μου πε να του στειλω ενα βιντεο...ελπιζω να μη κανουν τους κινεζους μολις δουν το βιντεο θα δουμε

Link to comment
Share on other sites

Άρχισα να ψήνομαι να το παραγγείλω και από εδώ ξεκινούν τα δύσκολα :O Δεν είμαι καθόλου εξοικειωμένος με το android και αποφάσισα να το πάρω μέχρι να βγει κάτι άλλο που να μου αρέσει περισσότερο. Τα γράφω όλα αυτά γιατί δεν θέλω να αφιερώσω ατελείωτες ώρες για κάτι που στο τέλος θα το αφήσω..

 

Διαβάζοντας το θέμα είδα πώς υπάρχουν αρκετά μικροπροβλήματα που είναι εφικτό να λυθούν. Οπότε ας κάνω με την σειρά μου κάποιες ερωτήσεις και βλέπουμε :)

 

Αν το παραγγείλω από ebay και περάσω την custom rom που έρχεται από το minideal (αυτή που υπάρχει Εδώ) θα έχω κάποιο θεματάκι; Πρέπει να προσέξω κάτι π.χ. να είναι Unlocked; Η αυτό ήταν τελείωσε; Θα χρειαστεί να κάνω rooted την συσκευή; Αν είναι το παίρνω από minideal και προχωράμε παρακάτω..

 

Βackup από την rom μπορώ να πάρω αν χρειαστεί; Εδώ πιστεύω ότι είμαι okay (Post 230 & post 80)

 

Με το πρόθεμα στις επαφές τι κάνουμε; Θα πρέπει να βάλω την Gravity Box για να λυθεί (post 195); Αλλά η Gravity Box Δεν έχει ελληνικά (post 233)και δεν με βολεύει! Η συσκευή μου θέλω να έχει Ελληνικά. Οπότε ψάχνουμε για άλλες λύσεις; Post 152 & post 244;

 

Για να κάνω εγκατάσταση αρχείων zip απλά αλλάζω το recovery.img με αυτό από το post 212; Το αρχείο αυτό αφού αλλαχθεί θα με βοηθήσει μόνο για την εγκατάσταση αρχείων zip Η θα βοηθήσει και σε κάτι άλλο π.χ. να εγκαταστήσω μια εφαρμογή που θα με βοηθήσει να περάσω μια custom rom, να κρατήσω backup την rom κ.λ.π. ;

 

Η εφαρμογή calendar τι πρόβλημα έχει; Δεν ανοίγει;

 

Ζητώ συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις αλλά όπως έγραψα δεν είμαι εξοικειωμένος με το android και κάποια πράγματα με έχουν μπερδέψει :wacko:

Edited by gianpithio
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Άρχισα να ψήνομαι να το παραγγείλω και από εδώ ξεκινούν τα δύσκολα :O Δεν είμαι καθόλου εξοικειωμένος με το android και αποφάσισα να το πάρω μέχρι να βγει κάτι άλλο που να μου αρέσει περισσότερο. Τα γράφω όλα αυτά γιατί δεν θέλω να αφιερώσω ατελείωτες ώρες για κάτι που στο τέλος θα το αφήσω..

 

Διαβάζοντας το θέμα είδα πώς υπάρχουν αρκετά μικροπροβλήματα που είναι εφικτό να λυθούν. Οπότε ας κάνω με την σειρά μου κάποιες ερωτήσεις και βλέπουμε :)

 

Αν το παραγγείλω από ebay και περάσω την custom rom που έρχεται από το minideal (αυτή που υπάρχει Εδώ) θα έχω κάποιο θεματάκι; Πρέπει να προσέξω κάτι π.χ. να είναι Unlocked; Η αυτό ήταν τελείωσε; Θα χρειαστεί να κάνω rooted την συσκευή; Αν είναι το παίρνω από minideal και προχωράμε παρακάτω..

 

Βackup από την rom μπορώ να πάρω αν χρειαστεί; Εδώ πιστεύω ότι είμαι okay (Post 230 & post 80)

 

Με το πρόθεμα στις επαφές τι κάνουμε; Θα πρέπει να βάλω την Gravity Box για να λυθεί (post 195); Αλλά η Gravity Box Δεν έχει ελληνικά (post 233)και δεν με βολεύει! Η συσκευή μου θέλω να έχει Ελληνικά. Οπότε ψάχνουμε για άλλες λύσεις; Post 152 & post 244;

 

Για να κάνω εγκατάσταση αρχείων zip απλά αλλάζω το recovery.img με αυτό από το post 212; Το αρχείο αυτό αφού αλλαχθεί θα με βοηθήσει μόνο για την εγκατάσταση αρχείων zip Η θα βοηθήσει και σε κάτι άλλο π.χ. να εγκαταστήσω μια εφαρμογή που θα με βοηθήσει να περάσω μια custom rom, να κρατήσω backup την rom κ.λ.π. ;

 

Η εφαρμογή calendar τι πρόβλημα έχει; Δεν ανοίγει;

 

Ζητώ συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις αλλά όπως έγραψα δεν είμαι εξοικειωμένος με το android και κάποια πράγματα με έχουν μπερδέψει :wacko:

 

1. Με το που θα βάλεις τη ρομ του minideal το τηλ θα ειναι αυτοματα rooted. Οπότε δεν εχει σημασια απο που θα το πάρεις αν ειναι να το φλασάρεις. Τώρα για το locked εχει να κάνει με το απο που θα το πάρεις (αν το παρεις πχ απο την αντιστοιχη κινεζικη vodafone,cosmote,wind κτλ. παιζει να ειναι locked στο συγκεκριμενο φορεα/δικτυο. Αν είναι ΟΕΜ δεν θα είναι locked.)

 

2. Backup εμένα μου έκατσε το TWRP επιτοπου και χωρις προβλήματα σε full nandroid backup και user data. Αλλά απο ότι βλέπω δεν ισχύει για όλους. To clockwork k CWM πάντως που κοιτουσα δεν είναι ακομα συμβατο με το τηλέφωνο και για αυτό δεν το δοκίμασα καν. Αλλά σε κάποιους απο όσο διάβασα δουλεψε. Το σίγουρο είναι πως Titanium backup δουλευει. (pro version).

 

3. To προθεμα είναι οντως θέμα. Το gravity box ειναι φανταστικό μεν αλλα και εγώ θα προτιμούσα μια λύση σωστή και οχι application που να κάνει τη διόρθωση. Θέλω το τηλέφωνο οσο το δυνατόν πιο "καθαρό". Δυστηχώς σε αυτή την περίπτωση εάν δεν βγει καποια ρομ που να το διορθώνει το προβλημα δεν έχεις άλλη λυση παρά εφαρμογές τυπου gravity η καποιες άλλες απο το play.

Κατάφερα να κάνω de-odex και reodex to framework και να λύσω το πρόβλημα χωρίς το gravity αλλα δυστηχώς το καινουριο αρχειο (framework.odex) δεν μπορεί να μοιραστει σε όλους γιατι πολυ απλά δεν θα δουλεψει σε αλλη συσκευή, καθώς είναι στενα συνδεδεμένο με όλες τις ρυθμίσεις, προγράμματα δικτυα και S/N και οτι μπορείς να φανταστεις.

Άρα εδώ περιμένουμε καινουρια ρομ από κάποιον android guru.

 

4. Δεν εχω ασχοληθεί με το θέμα.

 

5. Η calendar (ρομ minideal) ανοιγει κανονικα, αλλα δεν μπορεί να βρεί τα ημερολογια τα οποια ειναι συνδεδεμενα με τους λογαριασμους e-mail. πχ εγω χρησιμοποιώ outlook στο pc μου και εκτος απο e-mail έχω τις επαφές μου και την ατζέντα/ημερολόγιο. Όταν σεταρα τον λογαριαμο στο κινητο δυστηχώς το calendar δεν έβρισκε το ημερολόγιο του outlook.

H rom του minideal χρησιμοποιεί το business calendar του play.

 

Αυτα....

Link to comment
Share on other sites

Το αντιμετωπισα και εγω το φαινομενο με την cosmote επισης. (dual cosmote-wind data on cosmote).

 

Απλα παρατηρησα το εξής:

Οσο το σκαλιζα ολη την ώρα το φαινομενο ήταν αρκετα συχνο μεχρι και 1 φορα την ώρα.

Παρατηρησα το εξης - απο ενα widget που δειχνει την ram (free memory) (δεν κανει τιποτα αλλο, δεν ειναι task killer, δειχνει μονο την μνημη), το εκανε οταν εμενε απο μνημη (κατω απο 128mb).

Και μου εχει τυχει να ειναι "αδειο" απο μνήμη και να παρει καποιος τηλεφωνο κ με το ντριν παρτα....

 

[/color][/size]

 

Εμένα το κάνει με 340 MB RAM ελεύθερα (αυτό είναι το πιο ζόρικο που το έχω φτάσει μέχρι τώρα) και κάπου με ξενερώνει αυτό !!! Ένας λόγος που το πήρα είναι ότι κάνω συχνά ταξίδια και το ήθελα το 3G απροβλημάτιστο (Ειδικά αυτό το καράβι Πειραιά Κρήτη δεν παλεύεται !!!!!!!!!)

Edited by rebeskes
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...