Jump to content

Lenovo s750


basdel
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μήπως ξέρετε αν το κινητό έχει compass; Θέλω να κάνω χρήση εφαρμογών τύπου Sky Map. Θα ήμουν υπόχρεος σε όποιον μπορεί να δοκιμάσει την εν λόγω εφαρμογή!

 

Επίσης θα με ενδιέφερε να μάθω τι άλλους σένσορες έχει το κινητό.. thanks!

 

Κάποιος χρήστης να με διαφωτίσει; Ευχαριστώ!

Μόνο Honda.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα το κινητό!:) μέχρι τώρα όλα πολύ καλά όταν βρω χρόνο θα ασχοληθώ με τα θεματάκια που έχει το ημερολόγιο
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη ρε παιδιά, αλλά είναι σίγουρο πως όταν θα πάρεις το κινητό θα έχει το πρόβλημα με το ημερολόγιο κ.λ.π ή ίσως να είναι και οκ;
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο ηρθε τελειο πραγματικα. Και 300 αξιζε για μενα .Παρα πολυ καλο δεν εχει τα κολληματα των samsung και μου αρεσει η φωτεινοτητα του αψογο
iphone happy owner
Link to comment
Share on other sites

Εμένα από την Τρίτη είναι στο Ηράκλειο δεν λέει να έρθει.... αυτά τα ΕΛΤΑ είναι έλεος!!! λιγότερες μέρες έκανε να έρθει από κίνα
Link to comment
Share on other sites

Αν και γίνομαι κουραστικός με την αυτονομία πως πάει στην πράξη παλεύεται ή είναι χειρότερο και από iphone?

 

Μια χαρά είναι, ανάλογα και τη χρήση βέβαια.

3 φορτίσεις μέχρι τώρα 2-3 ημέρες...:)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παράγγειλα ένα για εμένα.

Ζήτησα να βάλει ελληνικά στις σημειώσεις στις σελίδα του Paypal φαντάζομαι θα το δει.

Link to comment
Share on other sites

Εγω πηρα 3 κανενα απροοπτο .η μπαταρια αν το σκαλιζεις ολη μερα βγαζει 24 ωρες . με νορμαλ χρηση 2 μερες . η σκεψη για 2η μπαταρια εφυγε οταν διαπιστωσα ποσο δυσκολα βγφαινει το πισω καπακι... Δεν εχει ουσια να το ξεχαρβαλωσεις θα χαθει η στεγανοτητα . Απορω γιατι πληρωνουν καποιοι 300-400-500+ ευρω για κινητο οταν με 180 ευρω μποεις να παρεις εργαλειο
iphone happy owner
Link to comment
Share on other sites

Εγω πηρα 3 κανενα απροοπτο .η μπαταρια αν το σκαλιζεις ολη μερα βγαζει 24 ωρες . με νορμαλ χρηση 2 μερες . η σκεψη για 2η μπαταρια εφυγε οταν διαπιστωσα ποσο δυσκολα βγφαινει το πισω καπακι... Δεν εχει ουσια να το ξεχαρβαλωσεις θα χαθει η στεγανοτητα . Απορω γιατι πληρωνουν καποιοι 300-400-500+ ευρω για κινητο οταν με 180 ευρω μποεις να παρεις εργαλειο

 

Πες το ψέματα.

Εγώ θα το έδινα (και το δίνω) μόνο για άλλο Lenovo... με μεγαλύτερη οθόνη.

Το κινητό είναι φ-ο-β-ε-ρ-ό για τα χρήματά του.

Link to comment
Share on other sites

επιτέλους σήμερα το παρέλαβα !!! το έχω βάλει στην φόρτιση δεν το πείραξα καθόλου. Με χάλασε που δεν έχει handsfree ακουστικά τελοσπάντων προτείνετε κάποιο συγκεκριμένο?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το παρέλαβα το κινητό, είναι πάρα πολύ καλό, απλά μια λεπτομέρια να ρωτήσω. Στο touchscreen μου lagarei λίγο... Αυτό είναι λόγο της Rom?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το παρέλαβα το κινητό, είναι πάρα πολύ καλό, απλά μια λεπτομέρια να ρωτήσω. Στο touchscreen μου lagarei λίγο... Αυτό είναι λόγο της Rom?

 

Εγώ δεν είδα καθυστέρηση, αν και δοκίμασα και τη stock rom...

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα κι εγώ σήμερα, και έχω κανά δίωρο και παιδεύομαι με δαύτο. Στις πληροφορίες έκδοσης βλέπω αυτά:

Android 4.2.1

s750.vv01.0.026., 2013/05/17 18:58

s750_s026_130517

 

Αυτά έχετε και οι υπόλοιποι;

Μερικές ερωτήσεις:

1) Όταν σβήνει η οθόνη μετά από τα 30 δλ., πρέπει να πατήσω άπαξ το κουμπί που ανάβει το κινητό στην πάνω δεξιά μεριά για να ενεργοποιηθεί πάλι η οθόνη. Δεν ανάβει με κανένα από τα τρία κουμπάκια στο κάτω μέρος της οθόνης. Πως αλλάζει αυτό;

2) To greek keyboard δεν το εγκαθιστά καθόλου, βγάζει error 24.

3) Έκανα εισαγωγή τον κατάλογο από το παλιό μου κινητό (.vcf) αλλά τα ονόματα στα Ελληνικά δεν τα βρίσκει με το πρώτο γράμμα. Δεν βγάζει καθόλου ελληνικούς χαρακτήρες στο πληκτρολόγιο....

4) Δεν καταφέρνω να κάνω backup ROM. Ξεκινάει TWRP αλλά δε βρίσκω αρχείο backup μετά...

 

Ευχαριστώ!

Edited by zagoreos
GH 198, GH 388, 8110, T39m,....., S7 Edge, P20 Pro, 1+ 8 Pro, 1+ 8T
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.θα ηθελα να ρωτησω αν ξερετε να μου πειτε πως θα αλλαξω την γλωσσα.το κινητο το αγορασα απο to etotalk οπου ανεφερε οτι εχει Ελληνικα.

 

Δεν το διευκρίνησα αλλά δεν έχει και πολυ σημασία.

Στο android μπορείς να βάλεις ότι γλώσσα θες.

xda και διαβασμα.....

 

Γεια σας.θα ηθελα να ρωτησω αν ξερετε να μου πειτε πως θα αλλαξω την γλωσσα μεσω android.το κινητο το αγορασα απο to etotalk οπου ανεφερε οτι εχει Ελληνικα.

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνετε συνεχόμενα posts. Χρησιμοποιήστε την τροποποίηση αν θέλετε να διορθώσετε κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλετε να απαντήσετε σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Που θα μου πάει, θα το πετύχω κι εγώ.

Κι άλλες ερωτήσεις,

1) Αυτό το Clockworkmod δεν υποστηρίζει λέει το συγκεκριμένο κινητό. Άρα το ξεχνάμε κι αυτό και τις άλλες εφαρμογές που συνδέονται μαζί του; Μένει το TWRP?

2) ποιο πρόγραμμα δουλεύει σίγουρα για φλασάρισμα με το S750?

 

ευχαριστώ!

GH 198, GH 388, 8110, T39m,....., S7 Edge, P20 Pro, 1+ 8 Pro, 1+ 8T
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι με πιο συγκεκριμένες παρατηρήσεις.

Η ROM της minideal στο δικό μου δεν παρουσιάζει πρόβλημα ούτε στο gmail, ούτε στο GPS αν και με ένα έξτρα app κλειδώνει πιο γρήγορα.

Όλα δείχνουν να δουλεύουν αλλά έχω τα εξής προβλήματα που είναι αρκετά ενοχλητικά:

1) Όταν με καλεί κάποιος , βλέπω μόνο τον αριθμό τηλεφώνου και όχι το όνομα όπως το έχω στον τηλεφωνικό κατάλογο. Το ίδιο φυσικά συμβαίνει και με τις αναπάντητες κλήσεις.

2) Πάλι με τον κατάλογο, έχω θέμα επιλογής των αριθμών που επιθυμώ να καλέσω. Τα ονόματα είναι στα Ελληνικά, και όταν πατάω κατάλογο - αναζήτηση για να βρω π.χ. το τηλέφωνο Γιάννης Βασιλείου, δε μου βγάζει πληκτρολόγιο για να επιλέξω αλλά μόνο αριθμητικό πληκτρολόγιο. Οπότε δεν μπορώ να χτυπήσω το Ελληνικό γράμμα "Γ" και αναγκάζομαι να σκρολλάρω όλη τη λίστα για να τον βρω.

3) Το Flash Tools δεν καταφέρνω να το συνδέσω με το κινητό για να φλασάρω τη ROM του etotalk. Μένει στο Searching. Δοκίμασα τη διαδικασία και με μπαταρία και με χωρίς. Άλλος τρόπος υπάρχει; Το TWRP το έχω φορτώσει αλλά δεν ξέρω πως να φορτώσω τη ROM που την έχω στην SD Card.

 

Καμιά ιδέα;

Ευχαριστώ.

 

 

EDIT: Βρήκα τι φταίει για το πρόβλημα υπ αριθ. 1. Στον κατάλογο έχω καταχωρήσει όλα τα τηλέφωνα με το πρόθεμα χώρας μπροστά (+30-210-5555555 π.χ.) και όταν η εισερχόμενη κλήση έρχεται με A-number σκέτο 210-5555555 δεν τις συνδέει. Τι βλακεία είναι αυτή τώρα; Σε κανένα κινητό δεν είχα τέτοιο θέμα, ούτε στα άλλα 5 android που είχα πριν αυτό;

Edited by zagoreos
Απάντηση σε ένα ερώτημα
GH 198, GH 388, 8110, T39m,....., S7 Edge, P20 Pro, 1+ 8 Pro, 1+ 8T
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...