Jump to content

Lenovo s750


basdel
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξερει να μας πει κανεις για το sar του απο το manual;

 

Google translation

 

Chapter 11

Important Safety Information - Electromagnetic radiation performance indicators (SAR)

This model mobile phone meets the relevant radio frequency electromagnetic radiation of international and national regulatory requirements, please feel at ease to use!

This model mobile phone is a radio transmitter and receiver. It is designed and manufactured not to exceed the standard international norms (ICNIRP) recommended frequency (RF) limits. These limits are part of comprehensive guidelines and regulations applicable to the general public permitted levels of RF energy. These guidelines were developed by independent scientific organizations through periodic and thorough evaluation of scientific studies. The guidelines include a substantial safety margin designed to assure all ages and health, the safety of people.

SAR (Specific Absorption Rate) is the Specific Absorption Rate, referred to as the Specific Absorption Rate, a measurement unit of measure specified in international standards applicable to public mobile phone specific absorption rate limits are not higher than the average of 10 grams of body organization 2.0 watts / kg (W / kg) *, in order to provide greater protection to the public, but also take into account variations in measurements, this limit already contains a certain safety margin.

SAR value of the test is based on the standard test procedures to the maximum output power of the mobile phone to test various frequencies, in view of the test results are determined under the maximum power level, the actual your mobile phone is used under normal circumstances SAR value this test is far below the maximum value. This is because we designed this for your mobile phone can work in a variety of output power.

In practical work and its use only the power required level, under normal circumstances, the closer you are close to the base station, the lower the power cell phone radiation, but this time produced smaller than the absorption rate.

After testing, the product of electromagnetic radiation Specific Absorption Rate (SAR) a maximum of 0.507 W / Kg, meet the requirements of national standard GB 21288-2007.

 

* Specific Absorption Rate may vary by country or region, the test environment, and test the network band differ monomer, using a mobile phone accessories and accessories may result in different absorption rate.

Edited by gkal
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αυτό είναι χτύπημα κάτω από τη ζώνη !!! εσύ επειδή το πήρες μας κάνεις καψόνια τώρα ε?

btw στο xda forum λέει ένας ότι βρήκε etotalk rom την φλάσαρε και παίζει κανονικά το δοκίμασε κανείς;;;;;;;;;;

(Είμαι νότια κρήτη αυτή τη στιγμή και εδώ θα έρθει το κινητό οπότε εχω +1ή2 μέρες)

Κι εγώ Ιεράπετρα είμαι, αλλά το κινητό έφτασε Αθήνα και το έχουν παραλάβει ήδη για λογαριασμό μου!!! Ο άλλος που πήρε ίδιο μου είπε ότι έχει πάθει πλάκα!!!

GH 198, GH 388, 8110, T39m,....., S7 Edge, P20 Pro, 1+ 8 Pro, 1+ 8T
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρετε αν το κινητό έχει compass; Θέλω να κάνω χρήση εφαρμογών τύπου Sky Map. Θα ήμουν υπόχρεος σε όποιον μπορεί να δοκιμάσει την εν λόγω εφαρμογή!

 

Επίσης θα με ενδιέφερε να μάθω τι άλλους σένσορες έχει το κινητό.. thanks!

Μόνο Honda.
Link to comment
Share on other sites

Όταν σε κάτι πέφτει η τιμή συνήθως ετοιμάζουν να βγάλουν κάτι νέο!! Με την ευκαιρία το S820 το είδε έχει κανείς? Το είδα σήμερα το έχει το Minideal στα 268$
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ευχαριστήσω δημόσια τον χρήστη ( TodorasV ) που αν και πιεσμένος χρονικά μοιράστηκε τις γνώσεις του μαζί μου και μου έδωσε λύση σε ενα πρόβλημα που είχα. Το ευχαριστώ είναι λίγο!!!!:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Όταν σε κάτι πέφτει η τιμή συνήθως ετοιμάζουν να βγάλουν κάτι νέο!! Με την ευκαιρία το S820 το είδε έχει κανείς? Το είδα σήμερα το έχει το Minideal στα 268$

 

Δεν νομίζω (διορθώστεμε αν κάνω λάθος) οτι το s820 εχει τις ιδιότητες του s750 ( Water Proof , Gorilla ) .

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος πως παίρνουμε screenshot?

 

a. Ξέρει κάποιος πως παίρνουμε screenshot;; (με την παρατεταμένη χρήση του power, δεν εμφανίζεται στο menu... )

b. Έχει κανείς λύση για τον περιορισμό των ελληνικών χαρακτήρων στα SMS; (69 νομίζω)

Με κεφαλαία δεν έχει διαφορά.

(Χρησιμοποιώ το αγγλικό interface/menu)

Edited by gkal
Link to comment
Share on other sites

a. Ξέρει κάποιος πως παίρνουμε screenshot;; (με την παρατεταμένη χρήση του power, δεν εμφανίζεται στο menu... )

 

Σε Android 4.+, για screenshot=[Power]+[VOL down]

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

b. Έχει κανείς λύση για τον περιορισμό των ελληνικών χαρακτήρων στα SMS; (69 νομίζω)

Με κεφαλαία δεν έχει διαφορά.

(Χρησιμοποιώ το αγγλικό interface/menu)

Κατέβασε το Greek Keyboard

Link to comment
Share on other sites

Σε Android 4.+, για screenshot=[Power]+[VOL down]

 

Σε ευχαριστώ asot.

 

Κατέβασε το Greek Keyboard

 

Δε δουλεύει το Greek Keyboard !!!

Στο δικό σου δουλεύουν τα μηνύματα στους 160 χαρακτήρες;

 

- - - update - - -

 

Λοιπόν κατεβάζουμε το Messages + (εγώ αυτό χρησιμοποιώ καιρό τώρα, αναβαθμίζεται συχνά), πηγαίνουμε: settings, messaging, advance settings, ignore accents.

Αυτό ήταν!

Όλα καλά 160 χαρακτήρες.

Edited by gkal
Link to comment
Share on other sites

Δε δουλεύει το Greek Keyboard !!!

Στο δικό σου δουλεύουν τα μηνύματα στους 160 χαρακτήρες;

Στο Lenovo A660 που έχω και αντιμετώπισα το ίδιο πρόβλημα με τους 69 χαρακτήρες εγκατέστησα στο Greek Keyboard και δουλεύει κανονικά με 160 χαρακτήρες, τι εννοείς ότι δε δουλεύει στο δικό σου; Το επέλεξες ως πληκτρολόγιο από τις ρυθμίσεις/γλώσσα και εισαγωγή;

Link to comment
Share on other sites

Στο Lenovo A660 που έχω και αντιμετώπισα το ίδιο πρόβλημα με τους 69 χαρακτήρες εγκατέστησα στο Greek Keyboard και δουλεύει κανονικά με 160 χαρακτήρες, τι εννοείς ότι δε δουλεύει στο δικό σου; Το επέλεξες ως πληκτρολόγιο από τις ρυθμίσεις/γλώσσα και εισαγωγή;

 

Εννοείται.

Το έβαλα και δεν...

Όπως σου έγραψα παραπάνω #113, Χρησιμοποιώ το αγγλικό interface/menu, ίσως παίζει ρόλο γι' αυτό και το έγραψα.

Εδώ είναι το νήμα για το Lenovo S750 όμως.

Διαβάζω και το νήμα του Lenovo A660, από πριν και συνεχίζω ακόμα, παρόλο που τελικά πήρα το Lenovo S750.

Edited by gkal
Link to comment
Share on other sites

Εδώ είναι το νήμα για το Lenovo S750 όμως.

Το ξέρω ότι είναι το νήμα για το S750 αλλά οι εφαρμογές του Play δεν είναι μόνο για το Α660... Τέλος πάντων, εγώ να βοηθήσω ήθελα, αφού βρήκες λύση όλα καλά...

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω ότι είναι το νήμα για το S750 αλλά οι εφαρμογές του Play δεν είναι μόνο για το Α660... Τέλος πάντων, εγώ να βοηθήσω ήθελα, αφού βρήκες λύση όλα καλά...

 

Χωρίς παρεξήγηση φίλε μου, γι' αυτό και έγραψα για τη λύση που δουλεύει στο δικό μου, για όποιον αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα και γι' αυτό δοκίμασα και τη δική σου λύση.

Edited by gkal
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς παρεξήγηση φίλε μου, γι' αυτό και έγραψα για τη λύση που δουλεύει στο δικό μου, για όποιον αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα και γι' αυτό δοκίμασα και τη δική σου λύση.

Κανένα πρόβλημα... Να ξεκαθαρίσουμε κάτι όμως γιατί μου κάνει εντύπωση; Όταν λες ότι το greek Keyboard δε δουλεύει εννοείς ότι δε μπορείς να γράψεις με αυτό ή ότι γράφει και αυτό με 69 χαρακτήρες;

Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα... Να ξεκαθαρίσουμε κάτι όμως γιατί μου κάνει εντύπωση; Όταν λες ότι το greek Keyboard δε δουλεύει εννοείς ότι δε μπορείς να γράψεις με αυτό ή ότι γράφει και αυτό με 69 χαρακτήρες;

 

Το δοκίμασα, όπως φυσικά δοκίμασα και άλλα, πχ: GO SMS Pro, που διάβασα ότι σε κάποια (Lenovo 660) κινητά δουλεύει.

 

Αρχίζοντας το γράψιμο, ξεκινάει από 160, μετά τους πρώτους χαρακτήρες όμως ...70.

Χρησιμοποιώ το αγγλικό interface/menu, ίσως αυτό είναι που παίζει ρόλο.

Edited by gkal
Link to comment
Share on other sites

παιδικές ασθένειες για όσους κατέχουν γνώση.... Γιατί όσους δεν τα πάνε καλά με copy paste σε αρχεία συστήματος μπορεί αυτή τη στιγμή να βρίζουν και να κλένε τα 180 που έδωσαν. Και στην τελική οι Κινέζοι δεν αναφέρουν πουθενά οτι βγάζουν την stock rom και την αντικαθιστουν με custom.... (για αυτο και σου δίνουν μικρη εγγυήση). Για τον ίδιο λόγο όταν έρχεται στα χέρια σου το κινητό θα δεις οτι η συσκευασία δεν είναι σφραγισμενη :ninja: Και στο κατω κατω της γραφης δινεις λεφτά και περιμένεις να δουλευουν όλα κομπλε για καινουριο μαραφέτι σωστα??? Μην ακούσω καμια ατάκα του στιλ οτι πληρώνεις παίρνεις... η τιμη του συγκεκριμενου ειναι χαμηλή επειδη δεν κυκλοφορεί σε καμια αλλη αγορα... Οι κινεζοι είναι μουτρα... αλλά τσαπατσούληδες.. Και εμεις είμαστε μουτρα και βγαινουμε κερδισμένοι αλλά πρεπει να καθαρίσουμε την τσαπα******α πρώτα....

 

Τωρα η οθονη είναι super... και τα χρώματα επίσης.... (δεν ξερω βεβαια κατα πόσο μετρα η γνώμη μου καθώς τα προηγούμενα κινητα ήταν τα wildfire-buzz kai gt-b5510 :p (samsung galaxy y pro))

 

Αν εξαιρέσεις τα μεχρι στιγμής προβλήματα που λύθηκαν το κινητο είναι πολλυυυυ καλοοοο.

 

Αυτόν το θέμα με το google λογαριασμό συμβαίνει γιατί ζητάμε από το minideal να κάνει root?? Aν δεν τους το πούμε μήπως δεν θα υπάρχει θέμα??? με την κανονική rom???

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα, όπως φυσικά δοκίμασα και άλλα, πχ: GO SMS Pro, που διάβασα ότι σε κάποια (Lenovo 660) κινητά δουλεύει.

 

Αρχίζοντας το γράψιμο, ξεκινάει από 160, μετά τους πρώτους χαρακτήρες όμως ...70.

Χρησιμοποιώ το αγγλικό interface/menu, ίσως αυτό είναι που παίζει ρόλο.

Το greek keyboard έχει ένα κουμπί κάτω, αριστερά από το κενό (space) που γράφει SMS. Εάν το πατήσεις, σου κάνει όλους τους χαρακτήρες του πληκτρολογίου κεφαλαία και πλέον μπορείς να γράψεις 160 χαρακτήρες στα μνμτα. Τσέκαρέ το να δεις εάν τελικά δουλεύει και στα δικά σας έτσι...

Link to comment
Share on other sites

Το greek keyboard έχει ένα κουμπί κάτω, αριστερά από το κενό (space) που γράφει SMS. Εάν το πατήσεις, σου κάνει όλους τους χαρακτήρες του πληκτρολογίου κεφαλαία και πλέον μπορείς να γράψεις 160 χαρακτήρες στα μνμτα. Τσέκαρέ το να δεις εάν τελικά δουλεύει και στα δικά σας έτσι...

 

Έχεις δίκιο, δουλεύει τώρα...:X

Link to comment
Share on other sites

Για τη θήκη λέω βρε.

Για ρίξε κανένα link από xda για etotalk rom ...εννοείς του Α660?

- - - update - - -

Ξέρει κάποιος πως παίρνουμε screenshot?

 

άργησα να απαντήσω γιατί έπεσε δουλειά, πάντα μιλάω για το S750 άμα βρω την ρομ θα στείλω λινκ ο τύπος στο xda έλεγε ότι βρήκε την ρομ και θα την ανεβάσει αργότερα

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2338047&page=4

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2346262&page=2 εδω έχει την ρομ

Edited by rebeskes
Link to comment
Share on other sites

άργησα να απαντήσω γιατί έπεσε δουλειά, πάντα μιλάω για το S750 άμα βρω την ρομ θα στείλω λινκ ο τύπος στο xda έλεγε ότι βρήκε την ρομ και θα την ανεβάσει αργότερα

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2338047&page=4

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2346262&page=2 εδω έχει την ρομ

 

OK, θα διαβάσω ...

Thanks.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...