Jump to content

Lenovo s750


basdel
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το τηλεφωνο το παρηγγειλα 28 ιουνιου.Πριν το παραγγειλω ειχα ρωτησει τον joyce στο μινινεαλ αν ειχε πλειστορε και ηταν ρουτεντ.Μου ειπε οτι ηταν κομπλε μεσα στην τιμη (255$).Το παρειγγειλα αλλα δεν το ειχαν στο στοκ τους.Εκει αρχισαν τα μυνηματα με τον joyce που μου ελεγε να το αλλαξω με αλλο τηλεφωνο.Μολις το ειχαν σε στοκ 9 ιουλιου (μερα παρα μερα κοιτουσα το σαιτ δεν ειναι λιγα 255$)Μιλησα με το joyce και του ειπα αν θα ηταν ρουτ και αν θα ειχε πλειστορε (την ημερα που το παρειγγειλα δεν ειχε τα 5$).Μου ειπε οτι μου αργησανε την παραγγελια θα ηταν δωρεαν το ρουτ.11 ιουλιου το στειλαν και 23 το ειχα στα χερια μου.Οταν ανοιξα το κουτι μου ειχαν βαλει και μια θηκη δωρο.

Οσο για το τηλεφωνο μια χαρα, ουτε λαγκ πουθενα και ποιοτητα σουπερ.

Το μονο προβλημα ηταν με το gps αλλα το ελυσα με ενα προγραμματακι ,που ειπε ενα παιδι απο αλλο φορουμ ειδικα για μτκ 6589 http://www.gizchina.com/2013/07/23/how-to-fix-poor-gps-on-mediatek-phones/ και κλειδωνει γρηγορα .Αυτα

Θα ανεβασω και κανα αλλο βιντεο στο γιουτουμπ γιατι αυτο ηταν με το ιδεος χ5 και το τραβηξα προχειρα.

 

Δηλαδή, δεν έβρισκε δορυφόρους; ή αργούσε συνέχεια να κλειδώσει (εκτός φυσικά από την πρώτη φορά);

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπόν μιλώντας μαζί τους στο chat, τους ζήτησα αν μπορώ να έχω και την αναβάθμιση των ελληνικών μενού.

Θα μου τη στείλουν όταν παραλάβω το τηλέφωνο με email!!!!

Έτσι όταν και αν βγει επίσημη αναβάθμιση από τη lenovo ή περάσω κάποια άλλη rom, μάλλον θα έχω και ελληνικά μενού.

Εννοείται ότι θα είναι διαθέσιμη για κάθε ενδιαφερόμενο...

Link to comment
Share on other sites

Φωτο παι

 

Ερχεται και βιντεακι

 

EDIT http://www.youtube.com/watch?v=6_vZFtCqQe4&feature=youtu.be

 

Καλοριζικο!

 

Βλεπω οτι εχεις κ το Α660. Μπορεις να μας πεις τις διαφορες κ αν αξιζει να δωσει κανεις τα διπλα για το S750?

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο!

 

Βλεπω οτι εχεις κ το Α660. Μπορεις να μας πεις τις διαφορες κ αν αξιζει να δωσει κανεις τα διπλα για το S750?

 

+11111111111

Link to comment
Share on other sites

Οι διαφορες δεν ειναι μεγαλες αλλα κανουν την διαφορα.Τα +του Lenovo s750

1.φλας (απολυτως απαρετητο κατεμε)

2.μνημη ραμ 1γιγα το α660 εχει 512μβ

3.εμενα σαν εμφανιση μου αρεσει περισσοτερο το Lenovo s750

4.μεγαλυτερη οθονη

5.Corning Gorilla Glass 2

Βαλτε στο κινεζικο σιτε τις λενοβο και μεταφραστε τες 1.για το λενοβο α660 http://appserver.lenovo.com.cn/Lenovo_Mobile_Detail.aspx?gdsid=A2500018000

2 για το s750 http://appserver.lenovo.com.cn/Lenovo_Mobile_Detail.aspx?gdsid=A2500020348

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς καλώ σας βρήκα στο Fοrum μια και είμαι νέο μέλος. Δεύτερον, έχω μια απορία σχετικά με το κινητό αυτό καθώς μου έχει κινήσει το ενδιαφέρον και θα ήθελα να το αγοράσω. Κάποιος που το έχει αγοράσει θεωρεί πως είναι καλό γενικά και ότι τα χρήματα δεν θα πάνε χαμένα αν το αγοράσει κάποιος; Μην είναι της μια εβδομάδας κινητό ρε παιδιά :)!! Σας ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς καλώ σας βρήκα στο Fοrum μια και είμαι νέο μέλος. Δεύτερον, έχω μια απορία σχετικά με το κινητό αυτό καθώς μου έχει κινήσει το ενδιαφέρον και θα ήθελα να το αγοράσω. Κάποιος που το έχει αγοράσει θεωρεί πως είναι καλό γενικά και ότι τα χρήματα δεν θα πάνε χαμένα αν το αγοράσει κάποιος; Μην είναι της μια εβδομάδας κινητό ρε παιδιά :)!! Σας ευχαριστώ πολύ.

 

Δε νομίζω ότι διαβάζοντας το "νήμα" βγάζεις αυτό το συμπέρασμα.

Εξαρτάται πάντα του τι θέλεις από ένα κινητό.

Από ποιότητα κατασκευής δε συγκρίνεται με άλλα "κινέζικα" αλλά και άλλα γνωστών στο ευρύ κοινό κατασκευαστών..

Διάβασε και για άλλα κινητά της lenovo για να σου φύγουν οι απορίες...

Link to comment
Share on other sites

Σε όσους έχει έρθει το κινητό.

 

Τα θετικά του τα γνωρίζουμε.

Πουθενά (εκτός απο ενα thread στο xda http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2338047) δεν αναφέρονται τα αρνητικά του τηλεφώνου.

 

Είναι έυκολο να μαζεψουμε τα αρνητικά του;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τι εννοείς αρνητικά; Η συσκευή δεν έχει προβλήματα, δουλεύουν όλα μια χαρά. Ακόμα και το GPS είναι πολύ καλύτερο από άλλες κινέζικες δίκαρτες συσκευές με τον ίδιο επεξεργαστή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μέχρι στιγμής ελάχιστα αρνητικά έχουν σημειωθεί στο xda.Υπάρχει ένα θεματάκι με το gps κ άλλο ένα με το αν τελικά είναι waterproof.

Να ρωτήσω με τη σειρά μου κάτι άλλο μιας και σκέφτομαι να το αγοράσω.

Επικοινωνήσατε μαζί τους μέσω e-mail,skype ή είχε κάποια φόρμα κατά τη διάρκεια της παραγγελίας που τους ζητήσατε να περάσουν πχ ελληνικά;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ένα θεματάκι με το gps κ άλλο ένα με το αν τελικά είναι waterproof.

 

Με το gps μπορει να αργει να ''φορτωσει'' την πρωτη φορα οπως συνεβη και στο α660 αλλα οσο αφορα το αν ειναι αδιαβροχο με τοσα βιντεο στο youtube δεν πειστηκαν ακομη; :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Οι διαφορες δεν ειναι μεγαλες αλλα κανουν την διαφορα.Τα +του Lenovo s750

1.φλας (απολυτως απαρετητο κατεμε)

2.μνημη ραμ 1γιγα το α660 εχει 512μβ

3.εμενα σαν εμφανιση μου αρεσει περισσοτερο το Lenovo s750

4.μεγαλυτερη οθονη

5.Corning Gorilla Glass 2

Βαλτε στο κινεζικο σιτε τις λενοβο και μεταφραστε τες 1.για το λενοβο α660 http://appserver.lenovo.com.cn/Lenovo_Mobile_Detail.aspx?gdsid=A2500018000

2 για το s750 http://appserver.lenovo.com.cn/Lenovo_Mobile_Detail.aspx?gdsid=A2500020348

 

Πρακτικα ολα αυτα τι σημαινουν; η οθονη εχει καλυτερα χρωματα; ειναι πιο γρηγορο το κινητο;

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος του s750 εδώ και 2 μέρες,

βασικά είμαι πολύ ευχαριστημένος αντιμετωπίζω όμως δύο προβλήματα,

το ένα είναι ότι ο λογαριασμός google μου βγάζει συνέχεια ότι "Sync is currently experiencing problems. It will be back shortly."

με αποτέλεσμα να μην συγχρονίζει το ημερολόγιo ενώ τα υπόλοιπα συγχρονίζουν κανονικά....

ένα άλλο πρόβλημα είναι ότι μου πετάει συχνά-πυκνά το μήνυμα "Unfortunately, the process com.google.process.gapps has stopped"

έχω δοκιμάσει πολλές πιθανές λύσεις που βρήκα όπως και factory reset αλλά τίποτα...

το τηλέφωνο αγοράστηκε από minideal και είναι rooted....

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες από μπαταρία πως πάει το κινητό; Μπορεί κάποιος να παραθέσει θεωρητικούς χρόνους ομιλίας και αναμονής;

 

Στα 190€ πάντως από τεχνικά χαρακτηριστικά σε αυτή την κατηγορία δεν έχει αντίπαλο!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ρε παιδιά όσοι το έχετε παραλάβει, έχει δυνατότητα tethering / WiFi spot?

Επειδή φεύγουμε για το χωριό, θα το παραλάβω μετά τις 20 του μηνός που θα γυρίσω....

Επίσης, αυτό που ρωτάνε κι άλλοι, δηλαδή να προγραμματίζεις από ποια κάρτα θα καλείται ο κάθε αριθμός, η έστω groups γίνεται;

GH 198, GH 388, 8110, T39m,....., S7 Edge, P20 Pro, 1+ 8 Pro, 1+ 8T
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ρε παιδιά όσοι το έχετε παραλάβει, έχει δυνατότητα tethering / WiFi spot?

Επειδή φεύγουμε για το χωριό, θα το παραλάβω μετά τις 20 του μηνός που θα γυρίσω....

Επίσης, αυτό που ρωτάνε κι άλλοι, δηλαδή να προγραμματίζεις από ποια κάρτα θα καλείται ο κάθε αριθμός, η έστω groups γίνεται;

 

Για tethering / WiFi spot δεν το έχω δοκιμάσει, θα το δοκιμάσω και θα σου πω....

για το ποια κάρτα θα χρεώνετε σε ρωτάει μόλις πας να κάνεις κλήση....

δεν έχει να προγραμματίσεις ή να κάνεις groups, δεν ξέρω αν υπάρχει κάποια εφαρμογή για αυτό....

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να τους πω να βαλουν αγγλικα και ελληνικα η θα εχει να επιλεξω στηνα ρχη το κινητο ? Επελεξα να ειναι μονο rooted...
iphone happy owner
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να τους πω να βαλουν αγγλικα και ελληνικα η θα εχει να επιλεξω στηνα ρχη το κινητο ? Επελεξα να ειναι μονο rooted...

 

Να τους πεις για ελληνικά...

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να τους πω να βαλουν αγγλικα και ελληνικα η θα εχει να επιλεξω στηνα ρχη το κινητο ? Επελεξα να ειναι μονο rooted...

 

έχει προ εγκατεστημένα και αγγλικά και ελληνικά και επιλέγεις ότι θέλεις....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...