Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 1020 Μέρος Ι


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όσον αφορά το δικό μου πρόβλημα, δεν το έχει κάποιος άλλος; ή δεν ξέρει κανείς να προτείνει κάποια λύση;

Εχω το ιδιο προβλημα. Το κινητο εχει 2 μικροφωνα... 1 για κλησεις και 1 για ανοιχτη ακροαση, καμερα, εφαρμογες, κορτανα. Ειναι hardware προβλημα. Θελει επισκευη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχίζει και μου σπάει τα νεύρα το κινητό. Απο 8:00 που το βγάζω απο φόρτιση με 4g WiFi Bluetooth ανοικτά, με περιπου μια ωρα κλήσεων, αντε κάνα μισαωρο ίντερνετ και συγχρονισμό ενος εταιρικού και δυο προσωπικών email, γύρω στις 14:00 η μπαταρία είναι στο 15%.
Link to comment
Share on other sites

Κοίταξες στην "Οικονομία Μπαταρίας" μήπως έχει κολλήσει κάτι???

Έχεις πολλές εφαρμογές στο παρασκήνιο??? Επίσης 4G έχεις καλό σήμα ή εναλλάσσεται σε 3G συνέχεια???

 

Αν είναι οκ αυτά κάνε ένα soft reset....

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Εχω το ιδιο προβλημα. Το κινητο εχει 2 μικροφωνα... 1 για κλησεις και 1 για ανοιχτη ακροαση, καμερα, εφαρμογες, κορτανα. Ειναι hardware προβλημα. Θελει επισκευη.

 

 

 

 

 

 

 

Εσύ το πηγες για επισκευή; Μήπως ξέρεις ποια είναι η διαδικασία για να το πάω για επισκευή; Μένω στην Θεσσαλονίκη.

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Εσύ το πηγες για επισκευή; Μήπως ξέρεις ποια είναι η διαδικασία για να το πάω για επισκευή; Μένω στην Θεσσαλονίκη.

 

Στην Θεσσαλονίκη υπάρχουν Nokia care καταστήματα....πηγαινε μια απο εκεί και θα του ρίξουν μια ματιά....Αν έχεις την αποδειξη αγοράς παρτην μαζί σου....ετσι και αλλιώς θα το βρουνε βάση IMEI....

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω που να ρωτήσω. Συμβαίνει κάτι που δεν καταλαβαίνω. Όταν έχω ενεργό το flight mode και ανοίξω το wifi το δικό μου δίκτυο δεν το βλέπει, ενώ μόλις απενεργοποιώ το flight mode, εμφανίζεται και συνδέομαι. Έχει κάποιος να πει κάτι;
Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω που να ρωτήσω. Συμβαίνει κάτι που δεν καταλαβαίνω. Όταν έχω ενεργό το flight mode και ανοίξω το wifi το δικό μου δίκτυο δεν το βλέπει, ενώ μόλις απενεργοποιώ το flight mode, εμφανίζεται και συνδέομαι. Έχει κάποιος να πει κάτι;

 

στο flight mode, απενεργοποιουνται ολες οι κεραιες κινητου. δεν λειτουργει ως τηλεφωνο/ κλησεις/ ιντερνετ/ ραδιοφωνο.

μονο για μουσικη και βιντεο/ φωτογραφιες λειτουργεί.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

στο flight mode, απενεργοποιουνται ολες οι κεραιες κινητου. δεν λειτουργει ως τηλεφωνο/ κλησεις/ ιντερνετ/ ραδιοφωνο.

 

μονο για μουσικη και βιντεο/ φωτογραφιες λειτουργεί.

 

 

 

 

 

 

 

Δεν νομίζω να είναι αυτό το θέμα. Γιατί εμφανίζει αλλά δίκτυα WiFi, μόνο το δικό μου δεν εμφανίζει.

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Παλιοτερα οταν ηταν κλειστη η οθονη και ακουγα καποιο τραγουδι μπορουσα με τα πλαινα κουμπια να ρυθμισω την ενταση. Τωρα δεν γινεται... πρεπει να το ξεκλειδωσω πρωτα. Ξερει κανεις γιατι;
Link to comment
Share on other sites

Παλιοτερα οταν ηταν κλειστη η οθονη και ακουγα καποιο τραγουδι μπορουσα με τα πλαινα κουμπια να ρυθμισω την ενταση. Τωρα δεν γινεται... πρεπει να το ξεκλειδωσω πρωτα. Ξερει κανεις γιατι;

Γιατί τα Cyan έχουν και τα αρνητικά τους... Από το πρόγραμμα αναπαραγωγής έχουν εξαφανιστεί επίσης το μπρος πίσω, και αν το κάνεις χειροκίνητα, ακούγεται ένα δυνατό τσακ και καθυστερεί μέχρι να πάει σε εκείνο το σημείο... Κρίμα σε κάποια σημεία να πηγαίνουν πίσω αντί για μπροστά...

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μπορούμε να συνδέσουμε micro USB to Ethernet adapter στο κινητό μας για σύνδεση στο ίντερνετ ενσύρματα;

 

Αν όχι, που μάλλον είναι πιθανό, θα γίνει ποτέ;

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μπορούμε να συνδέσουμε micro USB to Ethernet adapter στο κινητό μας για σύνδεση στο ίντερνετ ενσύρματα;

 

Αν όχι, που μάλλον είναι πιθανό, θα γίνει ποτέ;

 

ειναι λιγο ποντιο;

δε νομιζω να εχει τους καταλληλους drivers το κινητο

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Παλιοτερα οταν ηταν κλειστη η οθονη και ακουγα καποιο τραγουδι μπορουσα με τα πλαινα κουμπια να ρυθμισω την ενταση. Τωρα δεν γινεται... πρεπει να το ξεκλειδωσω πρωτα. Ξερει κανεις γιατι;

 

Γιατί τα Cyan έχουν και τα αρνητικά τους... Από το πρόγραμμα αναπαραγωγής έχουν εξαφανιστεί επίσης το μπρος πίσω, και αν το κάνεις χειροκίνητα, ακούγεται ένα δυνατό τσακ και καθυστερεί μέχρι να πάει σε εκείνο το σημείο... Κρίμα σε κάποια σημεία να πηγαίνουν πίσω αντί για μπροστά...

 

σε ποια εφαρμογή αναφέρεστε??

με το πρόγραμμα μουσική, και με κλειστή οθόνη αυξομειώνετεαι η ένταση όπως υπάρχει και το μπροστα-πίσω που λέτε

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

σε ποια εφαρμογή αναφέρεστε??

με το πρόγραμμα μουσική, και με κλειστή οθόνη αυξομειώνετεαι η ένταση όπως υπάρχει και το μπροστα-πίσω που λέτε

Εχεις κι εσύ τα Cyan και είναι όλα εντάξει? Εγώ έλεγα για τα βίντεο, μάλλον είναι άλλο πρόγραμμα από τη μουσική...

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

παιδια το καπακι απο πισω,εχει κανει κ σε αλλους κατι σαν μικρες μικρες κηλιδες;σαν ναναι βρωμα,κατι τετοιο;το ειχα σε θηκη ολο το καλοκαιρι κ τωρα που την εβγαλα να το καθαρισω ειδα αυτες τις *******. Edited by niotheros
αφαίρεση άσεμνων εκφράσεων
adok13
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, έχω 2 ερωτήσεις με συγχωρείτε αν έχουν απαντηθεί αλλά θα ήθελα αν γίνεται τα πιο τελευταία νέα.

 

Τελικά οι κιτρινίλα σε λευκό φόντο κατέληξαν ότι ήταν θέμα software και με τη cyan λύθηκε;

 

Αυτό που έγραψαν κάποιοι εδώ ότι με cyan χειροτέρεψε η ποιότητα των φωτογραφιών και συγκεκριμένα στην εστίαση ισχύει και αν ναι, είναι καλύτερο για κάποιον να μείνει σε windows 8 και σε black;

πριν NOKIA E72, ΝΟΚΙΑ Ν8, LUMIA 1020, Samsung Galaxy S7, S10+ ceramic, τώρα S23 ULTRA

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, έχω 2 ερωτήσεις με συγχωρείτε αν έχουν απαντηθεί αλλά θα ήθελα αν γίνεται τα πιο τελευταία νέα.

 

Τελικά οι κιτρινίλα σε λευκό φόντο κατέληξαν ότι ήταν θέμα software και με τη cyan λύθηκε;

 

Αυτό που έγραψαν κάποιοι εδώ ότι με cyan χειροτέρεψε η ποιότητα των φωτογραφιών και συγκεκριμένα στην εστίαση ισχύει και αν ναι, είναι καλύτερο για κάποιον να μείνει σε windows 8 και σε black;

Η κιτρινίλα υποχώρησε με το black update. Παρόλα αυτά ώρες ώρες η αυτόματη ισορροπία λευκού δίνει περίεργα αποτελέσματα ακόμη... Θέλει να ρυθμίζεις κάθε φορά τον φωτισμό... Στο cyan δεν πρόλαβα να το δοκιμάσω πολύ, χρειάστηκε επισκευή η οθόνη και περιμένω τώρα καινούργια... Τα 8 πάντως πριν το black έδιναν μια κίτρινη απόχρωση και ανέβαζαν πιο πολύ τον κορεσμό και την αντίθεση. Ίσως το έκαναν για βγαίνουν πιο "ζωντανές" οι φωτογραφίες και σε κάποιους άρεσε περισσότερο έτσι. Οπότε it's up to you!

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Και στην εστίαση δεν έχω διαπιστώσει κάποιο πρόβλημα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Με την cyan πριν το update της nokia camera ηταν τραγικη θα ελεγα σε σχεση με την Black...αλλα μετα το update ειναι κορυφη
KTLK
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...