Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 1020 Μέρος Ι


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κ ι και ρυθμίσεις και οι δυο στο αυτόματο το είχαμε στο θέμα II σαφώς δεν με έπιανε αλλά όταν βγάλαμε πόσες φωτο μέσα p καφετέρια η φωτο που έβγαζε το δικό του κινητό ήταν ποιο φωτινες ενώ εμένα ποιο σκούρες το one plus one έχει το παιδί

 

Δείτε τις φωτογραφίες σε PC και ξανάγραψε.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορεί κάποια κινητά να κάνουν απλά over exposure ή να ανεβάζουν το ISO οπότε από την μία να φαίνεται η φωτογραφία πιο φωτεινή αλλά στην πράξη να είναι ποιοτικά χειρότερη.

 

Αυτό βέβαια δεν σημαίνει ότι η κάμερα του 1020 είναι τέλεια και είναι πολύ πιθανό υπό προϋποθέσεις να βγάζει χειρότερες φωτογραφίες αλλά συνολικά νομίζω πως είναι πάρα πολύ καλή.

 

Και μια ερώτηση. Αν θέλω να χρησιμοποιήσω την 36αρα εικόνα και να την κάνω πχ 10αρα χωρίς μεγάλες απώλειες υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που θα προτείνατε;

 

Την 36αρα σου προτεινω να επιλεξεις να αποθηκευεται σε dng και μεσω photoshop να παιζεις και με τις ρυθμισεις που σου δινει το camera raw και απο εκει και περα να την κοβεις και να την κανεις resize οσο θελεις, εκει θα δεις και την αξια της καμερα του 1020. Απο εκει και περα υπαρχει και το rawer που ανοιγει το dng στο κινητο και η paid εκδοση σε αφηνει να κανεις και ρυθμισεις στην εικονα (δεν το δοκιμασα).

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά πάντως με το yellow tint που προκαλεί το φλας αυτό που παρατήρησα είναι πως όταν σε ένα δωμάτιο υπάρχει αρκετό φως που υπερισχυει του φλας τότε παρουσιάζεται το yellow tint ενώ όταν υπάρχει χαμηλό φως και το φλας υπερισχυει τότε το yellow tint εξαφανίζεται και οι φωτογραφίες βγαίνουν μια χαρά.
Link to comment
Share on other sites

Amzer case

 

http://img6a.flixcart.com/image/cases-covers/tpu/e/s/t/amzer-96174-double-layer-hybrid-400x400-imadpt26tg9ejyhj.jpeg

Εγώ έχω αυτή:

http://www.e-shop.gr/ferrari-formula-one-carbon-series-book-flip-case-for-lumia-1020-black-p-TEL.016926

Την είχα βρει από το bestprice.gr 14,90, αλλά το κινητό γίνεται πραγματικό "transfromers" :lol: . Είναι με "φιλέτα" Carbon μπρος πίσω. Επίσης αν προσέξεις το "περίβλημα" της κάμερας προεξέχει από αυτήν και έτσι όταν ακουμπάς το κινητό δεν ακουμπάει η κάμερα η ίδια. Υπάρχει αυτό το ελάχιστο στρώμα αέρα μεταξύ της επιφάνειας που ακουμπάς και της κάμερας. :cool:

 

Πως το κάνεις αυτο μεχρι το 80;

 

Υπάρχει μια εφαρμογή στο store που έχει Notifications σε όποιο επίπεδο το ορίσεις εσύ (π.χ. κατα την φόρτιση μόλις φτάσει το 80%, ή κατα την αποφόρτιση μόλις "πέσει" στο 40% κάνει ένα "μπιπ" και λέει με φωνητική εντολή: "Battery level at "τάδε" percent!"

Αν γραψεις "Battery" στο search είναι αυτή η εφαρμογή που δείχνει με "μπλέ υγρό" την μπαταρία και έχει μαύρο background.

 

edit: Ενναλακτικά, βάζεις το ξυπνητήρι :-) Περίπου σε 1ώρα και 5 λεπτά φτάνει το Lumia από το 5 στο 80% . . .

Edited by Dimitris_41Mpxls

Sony XPERIA Neo V, Samsung Ativ S,

Nokia Lumia 830 Nokia Lumia 1020

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω το ιδιο προβλημα εχω..Με rom voda ειμαι αν και εχω κανει 2-3 αλλαγες rom αλλα δεν ειδα καποια αλλαγη

Το παραξενο ειναι οτι στην αρχη σιγουρα δεν ηταν τοσο χαμηλα γιατι θυμαμαι το ειχα στο 6-7 επιπεδο εντασης,τωρα κι εγω στο 10 και με δυσκολευει..Εχω βρει θεραπεια με ενα bt hands free βασικα:lol:

 

by the way ποιο hands free έχεις; και γενικά ποιο θεωρείτε καλό για το 1020;

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω ενα plantronics m25 ,γυρω στα 25 ευρω νομιζω το ειχα παρει,και ειναι απλα τρομερο..Πολυ δυνατος ηχος και με ρυθμιστη εντασης..
Link to comment
Share on other sites

Το παρόν θέμα έχει φτάσει περίπου τα 5000 ποστ, κάτι που καθιστά δύσκολη την εύρεση πληροφοριών και των χρήσιμων ποστ. Για τον λόγο αυτό κλειδώνεται και η συζήτηση μπορεί να συνεχιστεί στο νέο θέμα [Επίσημο] Nokia Lumia 1020 Μέρος ΙΙ.
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...