Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 1020 Μέρος Ι


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα, έχω 2 ερωτήσεις με συγχωρείτε αν έχουν απαντηθεί αλλά θα ήθελα αν γίνεται τα πιο τελευταία νέα.

 

Τελικά οι κιτρινίλα σε λευκό φόντο κατέληξαν ότι ήταν θέμα software και με τη cyan λύθηκε;

 

Αυτό που έγραψαν κάποιοι εδώ ότι με cyan χειροτέρεψε η ποιότητα των φωτογραφιών και συγκεκριμένα στην εστίαση ισχύει και αν ναι, είναι καλύτερο για κάποιον να μείνει σε windows 8 και σε black;

 

Αδερφέ πετάει η κάμερα. Αν τη μάθεις κιόλας κάνει παπάδες.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξέρει κανείς εάν το 1020 θα πάρει τα επόμενα windows;

 

Ναι, όλα τα wp8 θα τα πάρουν.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι, όλα τα wp8 θα τα πάρουν.

Αν και κουτσουρεμένα... το 1520 και η σειρά των 30 θα τα έχουν με όλες τις δυνατότητες... Αδικία αλλά τι να πεις...

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοι συμφορουμιτες τη βοηθεια σας!!!

Πηρα το εργαλειο αλλα τη δευτερη μολις μερα χρησης του εκλεισε και πλεον δεν αντιδρα σε τιποτα.Τι το βαζω σε φορτιση τι παταω κουμπια αυτο κανενα σημειο ζωης...καμια ιδεα?? S.O.S

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες να κρατησεις το power μαζι με το volume down για 10-12 δευτερολεπτα?

Ετσι του κανεις soft reset.. Κι εμενα δυστυχως μου το εχει κανει καποιες φορες...

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες να κρατησεις το power μαζι με το volume down για 10-12 δευτερολεπτα?

Ετσι του κανεις soft reset.. Κι εμενα δυστυχως μου το εχει κανει καποιες φορες...

 

Αυτο το "σύμπτωμα" εμφανίστηκε με την cyan. Έβαλα και την "καθαρή" αλλα πάλι μου το κάνει.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω καταρχας για την αμεση απαντηση!!

Ναι οντως,με σοφτ ρισετ ενιωσε και παλι...

Αλλα τετοιο bricked down σε 3 χρονια ανελεητης χρησης του Ν9 ποτε δεν ειχα...Τι συμβαινει αραγες..

Link to comment
Share on other sites

καλως σας βρηκα !!Αν και λιγο καθυστερημενος αλλα η τιμη του τωρα εφτασε σε τιμη που θα εδινα.. :D

Δηλωνω και παλι ερωτευμενος!

Edited by cybton
Link to comment
Share on other sites

καλως σας βρηκα !!Αν και λιγο καθυστερημενος αλλα η τιμη του τωρα εφτασε σε τιμη που θα εδινα.. :D

Δηλωνω και παλι ερωτευμενος!

 

Έπαψες ποτέ να είσαι?????

Ποια είναι η τιμή του σήμερα και από που το πήρες? Κάποιοι είπαν πως δεν μπορούν να το βρουν πλέον.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έπαψες ποτέ να είσαι?????

Ποια είναι η τιμή του σήμερα και από που το πήρες? Κάποιοι είπαν πως δεν μπορούν να το βρουν πλέον.

Μια χαρά το βρίσκεις το 1020 και Ελλάδα και από έξω γύρω στα 300 ευρώ καινούργιο ή 250 και πιο κάτω μεταχειρισμένο. Μιλάμε για την Universal έκδοση πάντα... Η 64άρα είναι δυσεύρετη...

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Έπαψες ποτέ να είσαι?????

Ποια είναι η τιμή του σήμερα και από που το πήρες? Κάποιοι είπαν πως δεν μπορούν να το βρουν πλέον.

 

 

Οχι βεβαια αλλα αναθερμανθηκε για τα καλα ο ερωτας! :lol::p

Απο γνωστο σκρουτζομαγαζο σε μαυρο στα 305. ;)

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά το βρίσκεις το 1020 και Ελλάδα και από έξω γύρω στα 300 ευρώ καινούργιο ή 250 και πιο κάτω μεταχειρισμένο. Μιλάμε για την Universal έκδοση πάντα... Η 64άρα είναι δυσεύρετη...

 

Εσυ που την ψαρεψες?

Έτσι έπρεπε να είναι όλα τα 1020. 64αρια.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Με γεια, με γεια!!! Good choice!

 

Merci!!

 

Εσυ που την ψαρεψες?

Έτσι έπρεπε να είναι όλα τα 1020. 64αρια.

 

Αυτο ξαναπες το!! Ειχα συνηθισει με Ν9 64 Gb και τωρα που εχω το 1020 και τσεκαρω καθε τοσο τη μνημη και βλεπω κατι παραπανω απο 20Gb αγχωνομαι!

 

Μια χαρά το βρίσκεις το 1020 και Ελλάδα και από έξω γύρω στα 300 ευρώ καινούργιο ή 250 και πιο κάτω μεταχειρισμένο. Μιλάμε για την Universal έκδοση πάντα... Η 64άρα είναι δυσεύρετη...

 

Εχεις υποψιν κανενα shop με διαθεσιμη 64αρα βερσιον?!:!:

Edited by cybton
Link to comment
Share on other sites

Merci!!

 

 

 

Αυτο ξαναπες το!! Ειχα συνηθισει με Ν9 64 Gb και τωρα που εχω το 1020 και τσεκαρω καθε τοσο τη μνημη και βλεπω κατι παραπανω απο 20Gb αγχωνομαι!

 

 

 

Εχεις υποψιν κανενα shop με διαθεσιμη 64αρα βερσιον?!:!:

Από ebay μεταχειρισμένο... Συνολικά μου βγήκε γύρω στα 320 νομίζω... Καλή κατάσταση, λειτουργικότατο, έβαλα και καινούργια θήκη και όλα κομπλέ! Το τελευταίο σφραγγισμένο 64άρι που είχα δει ήταν από Αγγλία στα 450 ευρώ περίπου... Κανονικά έτσι έπρεπε να είναι όλα. 64άρια αφού δεν δέχονται κάρτα... Αν το βρεις πάντως 64άρι σε καλή τιμή κάπου πάρτο, έστω και μεταχειρισμένο, μετέφερε την πλακέτα με τα τσιπάκια στο καινούργιο που πήρες και πούλα το άλλο! ;)

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτο ξαναπες το!! Ειχα συνηθισει με Ν9 64 Gb και τωρα που εχω το 1020 και τσεκαρω καθε τοσο τη μνημη και βλεπω κατι παραπανω απο 20Gb αγχωνομαι!

 

Η πλάκα είναι ότι οι περισσότεροι το πήραν 16αρι που ήταν πραγματικο χαρακίρι..... Μαγεία το Ν9. Η κακούργα αυτονομία με έκανε και το έδιωξα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Από ebay μεταχειρισμένο... Συνολικά μου βγήκε γύρω στα 320 νομίζω... Καλή κατάσταση, λειτουργικότατο, έβαλα και καινούργια θήκη και όλα κομπλέ! Το τελευταίο σφραγγισμένο 64άρι που είχα δει ήταν από Αγγλία στα 450 ευρώ περίπου... Κανονικά έτσι έπρεπε να είναι όλα. 64άρια αφού δεν δέχονται κάρτα... Αν το βρεις πάντως 64άρι σε καλή τιμή κάπου πάρτο, έστω και μεταχειρισμένο, μετέφερε την πλακέτα με τα τσιπάκια στο καινούργιο που πήρες και πούλα το άλλο! ;)

 

Ευκολα ομως~!

Στρωνομαι στο ψαξιμο!

 

----- προσθήκη μηνύματος 117 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η πλάκα είναι ότι οι περισσότεροι το πήραν 16αρι που ήταν πραγματικο χαρακίρι..... Μαγεία το Ν9. Η κακούργα αυτονομία με έκανε και το έδιωξα.

 

Μεγαλη συζητηση... Αχχχ!

Οντως ειχα θεμα με αυτονομια, 2 φορες την ημερα το φορτιζα..

 

Παιζει οντως και 16αρι?? λολ

Link to comment
Share on other sites

Με εφαρμογές δεν θα έχεις πρόβλημα από θέμα χωρητικότητας πάντως. Το πρόβλημα είναι αφενός στα πολυμέσα (μουσική, βίντεο, ταινίες κλπ) και αφετέρου στους χάρτες που θα κατεβάσεις. Καλύτερα κατέβασε μονο αυτούς που σε ενδιαφέρουν άμεσα, αλλιώς αν κατεβάσεις πολλούς, π.χ. για ώρα ανάγκης θα έχεις πρόβλημα!

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Ευκολα ομως~!

Στρωνομαι στο ψαξιμο!

 

----- προσθήκη μηνύματος 117 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μεγαλη συζητηση... Αχχχ!

Οντως ειχα θεμα με αυτονομια, 2 φορες την ημερα το φορτιζα..

 

Παιζει οντως και 16αρι?? λολ

 

Το 16αρι πάει στο Ν9.... Δεν υπάρχει 1020 16αρι.

Υ.Γ. Προλαβες την προσφορα της Ms? Τα 30gb στο onedrive?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το 16αρι πάει στο Ν9.... Δεν υπάρχει 1020 16αρι.

Υ.Γ. Προλαβες την προσφορα της Ms? Τα 30gb στο onedrive?

 

Ναι απο το 2520 που εχω και το χρησιμοποιω τα ειχα παρει πριν καμια βδομαδα ή δυο αν δεν απατωμαι!

 

Με εφαρμογές δεν θα έχεις πρόβλημα από θέμα χωρητικότητας πάντως. Το πρόβλημα είναι αφενός στα πολυμέσα (μουσική, βίντεο, ταινίες κλπ) και αφετέρου στους χάρτες που θα κατεβάσεις. Καλύτερα κατέβασε μονο αυτούς που σε ενδιαφέρουν άμεσα, αλλιώς αν κατεβάσεις πολλούς, π.χ. για ώρα ανάγκης θα έχεις πρόβλημα!

 

Σωστα!

Link to comment
Share on other sites

Το καλό με το 1020 είναι οτι ακόμα κρατάει ψηλά τη τιμή του, όχι οτι θα το πούλαγα αλλά αυτό και μόνο σε κάνει να νοιώθεις μοναδικός.

Περιμένω το 1030 με windows 10 πλεον σε κανα χρόνο :)

Edited by Jamesc
- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

μετα τα απανωτα fail με την καμερα που δεν μπορει να κανει εστιαση σωστα και την αργοποριας της γενικα, το παροπλισα και συνεχιζω μονο με το 1520......ξενερωσα και βαρεθηκα. Ισως καποια στιγμη το στειλω να το δουν στο σερβις η θα περιμενω απλως για τον αντικαταστατη του αν και οταν εμφανιστει.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Λοιπον ειναι τωρα καμια βδομαδα περιπου που σχεδον καθημερινα το εργαλειο σε κατασταση αναμονης,κολλαει δεν ανταποκρινεται και μονο με soft reset ερχεται στα ισα του παλι. Ειμαι με την cyan την κανονικη,οχι dp..

Στο 7μηνο που το εχω,αυτο μου το εχει κανει περιπου καμια 10αρια φορες το πολυ

Χθες βραδυ του εκανα hard reset και τωρα πριν λιγο παλι τα ιδια...

Εχω ανοιχτα wifi μονιμα οταν ειμαι σπιτι,και 3g οταν ειμαι εκτος και σχεδον παντα ανοιχτο το bt. Επισης γρηγορη ματια οταν ειμαι σπιτι η στην δουλεια,συχνα κι αυτο δλδ..Παρασκηνιο τρεχουν 2 εφαρμογες viber, whatsapp...Κατα 90% απο τοτε που πηρα την cyan αυτα ειχα ανοιχτα κι ετσι το δουλευα,τωρα τι μπορει να εχει παθει και μου το κανει καθε μερα??

Δεν ξερω αν παιζει ρολο ειμαι με ελληνικη ρομ Vodafone..

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε σε κάποιο Nokia Care... Γενικά μπορεί να συμβεί αλλά τόσο συχνά όχι... Καλύτερα σε κάποιο Nokia Care αλλιώς πέρασε εσύ μια unbranded rom από άλλη χώρα...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Λοιπον ειναι τωρα καμια βδομαδα περιπου που σχεδον καθημερινα το εργαλειο σε κατασταση αναμονης,κολλαει δεν ανταποκρινεται και μονο με soft reset ερχεται στα ισα του παλι. Ειμαι με την cyan την κανονικη,οχι dp..

Στο 7μηνο που το εχω,αυτο μου το εχει κανει περιπου καμια 10αρια φορες το πολυ

Χθες βραδυ του εκανα hard reset και τωρα πριν λιγο παλι τα ιδια...

Εχω ανοιχτα wifi μονιμα οταν ειμαι σπιτι,και 3g οταν ειμαι εκτος και σχεδον παντα ανοιχτο το bt. Επισης γρηγορη ματια οταν ειμαι σπιτι η στην δουλεια,συχνα κι αυτο δλδ..Παρασκηνιο τρεχουν 2 εφαρμογες viber, whatsapp...Κατα 90% απο τοτε που πηρα την cyan αυτα ειχα ανοιχτα κι ετσι το δουλευα,τωρα τι μπορει να εχει παθει και μου το κανει καθε μερα??

Δεν ξερω αν παιζει ρολο ειμαι με ελληνικη ρομ Vodafone..

 

Πάρε backup χωρίς την επιλογή για τις ρυθμίσεις των εφαρμογών κάνε hard και επανέφερε.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...