Jump to content

[S4] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

battery s4  

  1. 1. battery s4

    • 1
      0
    • 2
      0
    • 3
      0
    • 4
      0


Recommended Posts

Σκέφτομαι να αγοράσω αυτή την SD Card

Samsung 128GB EVO Micro SDXC w/ Adapter - up to 48MB/s -UHS 1 - Class 10 Memory Card (MB-MP128DA/AM)..

Την έχει χρησιμοποιήσει κανείς στο S4, ή έστω κάποια άλλη 128 GB για να γράψει τις εντυπώσεις του;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Νομιζω οτι το s4 δεν αναγνωριζει καρτες microsd μεγαλυτερες απο 64gb.

 

Το έχεις διαβάσει κάπου αυτό;

Αν υπάρχει κάποιος που γνωρίζει κάτι συγκεκριμένα ας μας λύσει την απορία. Ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις διαβάσει κάπου αυτό;

Αν υπάρχει κάποιος που γνωρίζει κάτι συγκεκριμένα ας μας λύσει την απορία. Ευχαριστώ προκαταβολικά

 

http://www.samsung.com/global/microsite/galaxys4/

 

δες στα specifications.. λέει μέχρι 64GB

Cats are like Music:

It's foolish to try to explain their worth

to those who don't appreciate them :kitty:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει λίστα με τις συσκευές που αναγνωρίζουν την Sandisk 128GB microSDXC, εδώ

 

Aν δεν εμπιστεύεστε την πληροφορία από το site αυτό, τότε δεν έχετε παρά να δείτε στο tool της Sandisk , εδώ , ποια προϊόντα της είναι συμβατά με το κινητό σας.

 

Συγκεκριμένα, γράφει ότι το i9500/i9505 είναι συμβατό και με την 128GB (SDSDQUA-128G-A46A), παρόλα αυτά, με ένα googlάρισμα μπορεί να βρεθεί κάποια πληροφορία έξτρα σχετικά με την ομαλή λειτουργία.

 

Παραθέτω και ένα link από απάντηση του Sandisk Technical Support, σχετικά με την 128GB (αλλά για άλλο τηλέφωνο) και το για ποιό λόγο είναι συμβατή.

Edited by felix_w

Samsung i9100 - Ressurection Remix 5.5.7 [5.1.1] - LineageOS 17.1 [10.0.0] rINanDo

Samsung i9505 - Stock [5.0.1][i9505XXUHOB8] - Root - Anker Battery - S-charger Back Cover

Samsung G965F - Stock

Samsung G781B - Stock

Link to comment
Share on other sites

Άρα εφ' όσον η Sandisc 128 GB είναι συμβατή με το S4 λογικά θα είναι και η κάρτα της Samsung..

Θα το ψάξω περαιτέρω βέβαια.

Σας ευχαριστώ και πάλι για τις απαντήσεις και για τα λινκ.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη με ενδιαφερει κι εμενα αν καποιος λοιπον εχει αγορασει καποια microsd card μεγαλυτερη των 64gb και του δουλευει κανονικα στο κινητο του τοτε ας μας πει ποια ακριβως microsd card αγορασε και ποσο για να ξερουμε κι εμεις.

 

Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι,να υπενθυμίσω πώς βάση των Ο.Π.Χ. απαγορεύονται μυνήματα που αφορούν αγοραπωλησίες μέσα απο τις σελίδες του myphone.gr.Γι αυτόν τον σκοπό έχει δημιουργηθεί το Buy & Sell μέσω του οποίου μπορούν οι χρήστες να πωλούν, να ανταλλάσσουν ή να ζητούν προϊόντα.Με μία επίσκεψη εκεί θα μπορείτε να πάρετε και μια γενική εικόνα για τις τιμές της συσκευής που σας ενδιαφέρει απο αγγελίες άλλων χρηστών.Θα παρακαλέσω λοιπόν να αποφεύγετε μυνήματα τέτοιου περιεχομένου.Εγιναν ορισμένες διαγραφές μυνημάτων Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Κύριοι,να υπενθυμίσω πώς βάση των Ο.Π.Χ. απαγορεύονται μυνήματα που αφορούν αγοραπωλησίες μέσα απο τις σελίδες του myphone.gr.Γι αυτόν τον σκοπό έχει δημιουργηθεί το Buy & Sell μέσω του οποίου μπορούν οι χρήστες να πωλούν, να ανταλλάσσουν ή να ζητούν προϊόντα.Με μία επίσκεψη εκεί θα μπορείτε να πάρετε και μια γενική εικόνα για τις τιμές της συσκευής που σας ενδιαφέρει απο αγγελίες άλλων χρηστών.Θα παρακαλέσω λοιπόν να αποφεύγετε μυνήματα τέτοιου περιεχομένου.Εγιναν ορισμένες διαγραφές μυνημάτων

 

Υπάρχει θέμα όπου μπορούμε να ρωτήσουμε σχετικά με την αξία μτχ κινητών;; Έχω ψάξει και δεν έχω βρει. Στον παραπάνω σύνδεσμο έχει μόνο αγοραπωλησίες και τίποτε άλλο. Που θα ρωτήσω να πάρω μια γνώμη;

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Ειναι απλό.

Κοιτάς στις αγγελίες και βλέπεις ποσο τα πουλάνε.

Βαζεις την τιμη που γουσταρεις.

Αν δεν ενδιαφερθει κανεις, κατεβαζεις την τιμη σταδιακα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Πήρα ένα καλώδιο για σύνδεση μέσω HDMI σε τηλεόραση

(συγκεκριμένα αυτο: http://www.ebay.co.uk/itm/191465474676?_trksid=p2060778.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT). Δεν ξέρω αν επιτρέπεται να βάλω Link, πάντως λέει ότι είναι για Galaxy S4.

Δουλεύει, αλλά με ένα πρόβλημα. Ενώ η εικόνα δείχνει κανονικά (μετά από λίγη ώρα), η σύνδεση με το ρεύμα δουλεύει και χάνεται συνεχώς κάθε 5-10 δευτερόλεπτα (με το δικό του καλώδιο στις ίδιες μπρίζες κ.τ.λ. κ.τ.λ. φορτίζει κανονικά). Χρησιμοποιώ τον κανονικό αντάπτορα για το usb του ρεύματος.

 

Λέτε να φταίει το καλώδιο ή κάτι άλλο; Να το αφήσω έτσι κι ας μην φορτίζει ή να ψάξω για άλλο;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Πήρα ένα καλώδιο για σύνδεση μέσω HDMI σε τηλεόραση

(συγκεκριμένα αυτο: http://www.ebay.co.uk/itm/191465474676?_trksid=p2060778.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT). Δεν ξέρω αν επιτρέπεται να βάλω Link, πάντως λέει ότι είναι για Galaxy S4.

Δουλεύει, αλλά με ένα πρόβλημα. Ενώ η εικόνα δείχνει κανονικά (μετά από λίγη ώρα), η σύνδεση με το ρεύμα δουλεύει και χάνεται συνεχώς κάθε 5-10 δευτερόλεπτα (με το δικό του καλώδιο στις ίδιες μπρίζες κ.τ.λ. κ.τ.λ. φορτίζει κανονικά). Χρησιμοποιώ τον κανονικό αντάπτορα για το usb του ρεύματος.

 

Λέτε να φταίει το καλώδιο ή κάτι άλλο; Να το αφήσω έτσι κι ας μην φορτίζει ή να ψάξω για άλλο;

Ευχαριστώ.

μαλλον φταιει το καλωδιο.εγω πηρα αυτο

http://www.ebay.com/itm/Samsung-MHL2-0-HDMI-Adapter-Cable-For-Galaxy-S4-i9500-i9505-HDTV-Micro-USB-1080P-/371269633669?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item5671650685 για το 9505 που εχω και δουλευει τελεια.λογικα θα κανει και για το 9506.

Link to comment
Share on other sites

μαλλον φταιει το καλωδιο.εγω πηρα αυτο

http://www.ebay.com/itm/Samsung-MHL2-0-HDMI-Adapter-Cable-For-Galaxy-S4-i9500-i9505-HDTV-Micro-USB-1080P-/371269633669?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item5671650685 για το 9505 που εχω και δουλευει τελεια.λογικα θα κανει και για το 9506.

 

χμμμ, θα το δοκιμάσω.

Δεν είμαι σίγουρος ότι φταίει το καλώδιο, πάντως.

Και με το δικό του καλώδιο, όταν το βάζω στην "μπροστινή" USB του PC μου, κάνει ουσιαστικά το ίδιο πράγμα (στις πίσω USB, στις USB του laptop, στην πρίζα κ.τ.λ. φορτίζει κανονικά"). Μήπως παίζει τίποτε άλλο, φοβάμαι...

Link to comment
Share on other sites

χμμμ, θα το δοκιμάσω.

Δεν είμαι σίγουρος ότι φταίει το καλώδιο, πάντως.

Και με το δικό του καλώδιο, όταν το βάζω στην "μπροστινή" USB του PC μου, κάνει ουσιαστικά το ίδιο πράγμα (στις πίσω USB, στις USB του laptop, στην πρίζα κ.τ.λ. φορτίζει κανονικά"). Μήπως παίζει τίποτε άλλο, φοβάμαι...

 

Πάντα το βάζουμε με τον φορτιστή.

Link to comment
Share on other sites

Πάντα το βάζουμε με τον φορτιστή.

 

Με τον φορτιστή το βάζω κι εγώ (αν και από το μήκος του καλωδίου, φαίνεται ότι μάλλον είναι φτιαγμένο να μπαίνει στο usb της τηλεόρασης), αλλά δε δουλεύει... :(

Link to comment
Share on other sites

http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&id=171390245234&globalID=EBAY-AU&alt=web

 

Μην φανταστεις ομως τιποτα τρομερό. Λιγα πράγματα παραπανω.

καλησπερα παιδια ελπιζω να ειστε ολοι καλα! λοιπον εχω ενα samsung s4 Ι9505 και απ οτι ξερω η μανα του μπαταρια ΜαΗ ειναι 2600. θελω να αγοραζω μια μπαταρια πανω απο 3500 εως 5000 ΜαΗ για το κινητο μου, δεν με νοιαζει η τιμη αλλα μηπως παιζει κατι τετοιο??? εχω κουραστει να ψαχνω ιστοσελιδες και δεν βρισκω πουθενα, σας παρακαλω ας με βοηθησει καποιος, ευχαριστω πολυ και να ειστε παντα καλα!! περιμενω απαντησεις!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ελπιζω να ειστε ολοι καλα! λοιπον εχω ενα samsung s4 Ι9505 και απ οτι ξερω η μανα του μπαταρια ΜαΗ ειναι 2600. θελω να αγοραζω μια μπαταρια πανω απο 3500 εως 5000 ΜαΗ για το κινητο μου, δεν με νοιαζει η τιμη αλλα μηπως παιζει κατι τετοιο??? εχω κουραστει να ψαχνω ιστοσελιδες και δεν βρισκω πουθενα, σας παρακαλω ας με βοηθησει καποιος, ευχαριστω πολυ και να ειστε παντα καλα!! περιμενω απαντησεις!!!

 

Εγώ έχω αυτήν και είμαι ΑΠΟΛΥΤΑ ευχαριστημένος!

Link to comment
Share on other sites

με το nfc ολα οκ ή εχεις καποιο θεμα?

 

Όχι κανένα. Κανονικά όλα όπως και με τη μανίσια.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι, τι προβλημα υπαρχει με την μπαταρια και το nfc;

 

Κανένα, αυτό λέμε!

Link to comment
Share on other sites

Γενικα μιλαω, υπαρχουν μπαταριες imitation που δημιουργουν προβλημα στο nfc;

Τι δουλεια εχει το nfc με την μπαταρια;

 

Edit: Τωρα διαβασα οτι η original μπαταρια εχει ενσωματωμενη κεραια nfc

http://www.samsung.com/us/mobile/cell-phones-accessories/EB-B600BUBESTA

 

αρα να θεωρησουμε οτι η mpj εχει και αυτη κεραια, γιατι στα specs δεν αναφερει κατι τετοιο

Edited by sothoms
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S4] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...