Jump to content

[S4] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

battery s4  

  1. 1. battery s4

    • 1
      0
    • 2
      0
    • 3
      0
    • 4
      0


Recommended Posts

Εγώ όταν βλέπω μπαταρίες ακριβώς ίδιων διαστάσεων με τη στοκ να γράφουν πάνω mAh που είναι 50% παραπάνω, απλά γελάω...

Ας μου εξηγήσει κάποιος με το φτωχό του το μυαλό πως είναι δυνατόν ο κινέζος να χώρεσε στον ίδιο όγκο ακριβώς , αυτά τα επιπλέον 1300mAh.Εκτός και εαν έχει κανείς την εντύπωση οτι οι κινέζοι γεμίζουν τις μπαταρίες τους με κανένα εξωτικό προϊόν εξωγήινης τεχνολογίας και μας το κρατάνε κρυφό...

Η δική μου μπαταρία που είναι 3000mAh , δηλαδή 400 μόλις mAh παραπάνω από τη στοκ, για να χωρέσει αυτά τα επιπλέον 400mAh την έκαναν κάτι δέκατα του χιλιοστού πιο παχειά και αφαίρεσαν και το κύκλωμα nfc για να το πετύχουν.Όντως όμως κρατάει παραπάνω από τη στοκ.

Τώρα οι κινέζοι , απλά βρίσκουν κορόϊδα που οτι τους γράψεις οτι κάνει η μπαταρία τα πιστεύουν και πάνε και τις ψωνίζουν.

Απλά το λέω γιατί παλιά κι εγώ ήμουν παθών με κάτι gold μπαταρίες για το Galaxy S που έλεγαν οτι κάνουν παπάδες.

 

Ποια έχεις;Ψάχνω να αγοράσω γιατί η καβάτζα που είχα χάλασε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικα δεν βρεθηκε ακομα καποια λυση να μπορουμε να μεταφερουμε τα apps & αλλα πραγματα στην εξωτερικη microsd card με καποιο αλλο προγραμμα εκτος αυτων που εχουν εξ' αρχης τα κινητα, και γενικοτερα να αναιρεσουμε τους περιορισμους που εχουν κανει πλεον για τις εξωτερικες microsd καρτες αν το κινητο μας δεν ειναι ρουτ.

 

Και δυστυχως απ' οτι διαβαζω αυτο το διατηρησαν και στην εκδοση 5.

 

Αν καποιος γνωριζει καποια λυση για αυτο το "προβλημα" τον παρακαλω πολυ να το μοιραστει μαζι μας.

 

Ευχαριστω πολυ για το χρονο σας.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις την πάρεις, πες μας και εντυπώσεις να γελάσουμε γιατί έχουμε καιρό :lol:

Πρωτα θα ξεζουμισω το κινητο με την μαμα μπαταρια αφου κανω τις πρωτες φορτισεις σωστα και αναλογα με τα αποτελεσματα θα προχωρισω σε αγορα. Σκεφτηκα αυτη με τα 3900 καθως το nfc αν και σημαντικο δεν εχω πειρα σε αυτο μιας και στο κινητο μου( samsung galaxy s3 mini) δεν υπαρχει.Η αλλη που βρηκα με τα 3050 λεει οτι εχει nfc κυκλωμα.Τελος παντων, αγορα μπαταριας με μεγαλυτερη χωρητικοτητα εχω ξανακανει στο s3 mini. Εχει 1500 mah μαμα και του πηρα μια 1700. Εδω και εξι μηνες ειμαι απολυτα ευχαριστημενος και εχω δει και διαφορα στην αντοχη.

Edited by Pitsoulas
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τιν ζελατινα που εχει ι συσκευη απο την μανα του,ειναι καλο να την αφησουμε πανω,ι καλυτερα να βγει??

Ευχαριστω

Edited by Geo_1983
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους!!η μπαταρια ανεβαινει 1 με 2 τις εκατο μονη της.δηλαδη το βραδυ το αφηνω στο πχ στο 45% και το πρωι το βρισκω στο 47%.ειναι φυσιολογικο αυτο?να πω οτι το κινητο ειναι καινουργιο. πριν 5 μερες το πηρα.χρειαζεται καποιο calibration η θα στρωσει απο μονο του?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τιν ζελατινα που εχει ι συσκευη απο την μανα του,ειναι καλο να την αφησουμε πανω,ι καλυτερα να την βγει??

Ευχαριστω

Απο οτι γνωριζω καλυτερα ειναι να την βγαλεις και να βαλεις αλλη. Εγω σου προτεινω tempered glass. Κορυφη για την προστασια της οθονης και αξιζει σιγουρα τα λεφτα της.

 

----- προσθήκη μηνύματος 88 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημερα σε ολους!!η μπαταρια ανεβαινει 1 με 2 τις εκατο μονη της.δηλαδη το βραδυ το αφηνω στο πχ στο 45% και το πρωι το βρισκω στο 47%.ειναι φυσιολογικο αυτο?να πω οτι το κινητο ειναι καινουργιο. πριν 5 μερες το πηρα.χρειαζεται καποιο calibration η θα στρωσει απο μονο του?ευχαριστω

Πρωτη φορα ακουω κατι τετοιο. Εχεις κατεβασει καποιο app για την μπαταρια;

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι γνωριζω καλυτερα ειναι να την βγαλεις και να βαλεις αλλη. Εγω σου προτεινω tempered glass. Κορυφη για την προστασια της οθονης και αξιζει σιγουρα τα λεφτα της.

 

----- προσθήκη μηνύματος 88 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πρωτη φορα ακουω κατι τετοιο. Εχεις κατεβασει καποιο app για την μπαταρια;

 

οχι δεν εχω κατεβασει καποια εφαρμογη.δεν ξερω τι να πω.θα το αφησω μπας και στρωσει απο μονο του.

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν εχω κατεβασει καποια εφαρμογη.δεν ξερω τι να πω.θα το αφησω μπας και στρωσει απο μονο του.

 

 

Δεμ θα στρώσει, δυστυχώς.

Είναι γνωστό θέμα με μερικές ελαττωματικές παρτίδες μπαταριών.

 

Τσέκαρε την μπαταρία σου πάνω σε μια επίπεδη επιφάνεια (π.χ. τραπέζι αν "παίζει" , έχει φουσκώσει και θα χρειαστείς καινούργια.

Αν το έχεις έως 6 μήνες στο καλύπτει η εγγύηση αλλιώς η καινούργια υπολόγισε κανένα 20αρι μανίσια, γνήσια

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

θελω να αντικαταστησω την εργοστασιακη μεμβρανη του GT-I9506 και να παρω καποια αλλη. Αρχικα παρατηρησα πως ειναι για τα πανηγυρια αυτη που εχει πανω σε αντήλια και σε έντονο κανει αντανακλαση με αποτελεσμα η οθονη απο s4 mini μου να ειναι πολυ ποιο ορατη απο το S4. Εχει κανεις υποψην του καμια καλη μεμβρανη και αν γινεται να ειναι και anti-glare χωρις ομως να εισαι σε σαγρε στυλ στην αφή.

http://www.ebay.com/itm/2PCS-Matte-Anti-Glare-Screen-Protector-For-Samsung-GALAXY-S4-SIV-GT-i9505-i9500-/181341572604?pt=US_Cell_Phone_Screen_Protectors&hash=item2a38cccdfc

 

http://www.ebay.com/itm/SAMSUNG-Galaxy-S4-GT-I9505-SGH-i337-Screen-Protector-GEARMAXX-Anti-Glare-/171060637297?pt=US_Cell_Phone_Screen_Protectors&hash=item27d4022e71

 

εχει αγορασει κανεις καποιο απο τα παραπανω προιοντα ?

Link to comment
Share on other sites

Συμβουλη μου ειναι να προσεξεις λιγο τι μεμβρανη περνεις.Εχω παρει απο κινα και μου βγηκε αχρηστη.

σου προτεινω δυο μεμβρανες απο ελληνικο eshop:

1)http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=58257

2)http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=64769

 

η δευτερη ειναι tempered glass.Απο τις καλυτερες μεμβρανες προστασιας

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω κάποιον που έχει ήδη χρησιμοποιήσει κιτ ασύρματης φόρτισης του κινητού αν θα μου πρότεινε να προβώ στην αγορά του ή όχι και γιατί.

 

Αν σας είναι εύκολο όσοι έχουν χρησιμοποιήσει το κιτ ασύρματης φόρτισης για το samsung galaxy s4 να μου στείλουν ένα προσωπικό μήνυμα για να τους κάνω κάποιες ερωτήσεις σχετικά με αυτό το προϊόν για να μην γεμίζω αυτό το τοπικ με ερωτήσεις μου.

 

Σας ευχαριστώ πολύ και καλή χρονιά να έχετε

Link to comment
Share on other sites

Μεμβρανη για το black edition απο που αγοραζουμε; και ποιο μοντελο;

Xalara Gia Ola Yparxei Lush....

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Nokia-> 6610 , 6100 , 6600 , 7610 , 6630 , 6680 , N70 , N90... εχουμε και φυσικα μελλον..:!:

Link to comment
Share on other sites

Μεμβρανη για το black edition απο που αγοραζουμε; και ποιο μοντελο;

Καλη χρονιά κατ' αρχήν.

Απο εκει που αγοράζουμε και για τα υπόλοιπα editions.

Σε μεμβράνες υπάρχουν οι άπειρες μάρκες. Απο εντελως φθηνιαρικες, 5 κομματια στα 2-3 ευρω, μεχρι spigen στα 20 ευρω οι 2.

Οποια σε συμφέρει και σε κραταει η τσεπη σου!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καποιο μαγαζι? Μαρκα μεβρανης?

Υπαρχει μεγαλυτερη original μπαταρια για το κινητο μας?

Xalara Gia Ola Yparxei Lush....

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Nokia-> 6610 , 6100 , 6600 , 7610 , 6630 , 6680 , N70 , N90... εχουμε και φυσικα μελλον..:!:

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν πολλες μπαταριες που ειναι περισσοτερα mah απο την μαμα που ειναι 2600mah αλλα το θεμα ειναι κατα ποσο θα ειναι καλες.

Εγω προσωπικα εχω παρει αυτη(εχει και το κυκλωμα nfc) και κανα 6μηνο που την δουλευω μπορω να πω οτι ειμαι αρκετα ευχαριστημενος.

Δεν δινει πολλες παραπανω ωρες απο την μαμα μπαταρια αλλα δινει καποιες.

Link to comment
Share on other sites

Καποιο μαγαζι? Μαρκα μεβρανης?

Υπαρχει μεγαλυτερη original μπαταρια για το κινητο μας?

http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2050601.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xsteinheil+galaxy+s4&_nkw=steinheil+galaxy+s4&_sacat=0

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Η εταιρια η ιδια δεν εχει βγαλει μεγαλυτερη?

Xalara Gia Ola Yparxei Lush....

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Nokia-> 6610 , 6100 , 6600 , 7610 , 6630 , 6680 , N70 , N90... εχουμε και φυσικα μελλον..:!:

Link to comment
Share on other sites

Επειδη σκέφτομαι να αγορασω μια καρτα microsd 64gb για το κινητο μου(Samsung galaxy s4 i9505 android 4.4.2) ποια θα μου προτεινατε ωστε να μην εχω καποιο προβλημα μελλοντικά γιατι πολλα εχω διαβασει σχετικα με το να χανωνται τα δεδομενα, ή να μην την βλεπει μετα απο λιγο καιρο κ.τ.λ.

 

Αν λοιπον εχετε βρει καποια 64gb σε αρκετα καλη τιμη ακομα και απο το ebay και αρκετα αξιοπιστη και γρηγορη θα σας θερμοπαρακαλουσα να μου πειτε το λινκ και ειδικα αν την εχετε δοκιμασει οτι καλυτερο.

Link to comment
Share on other sites

Xalara Gia Ola Yparxei Lush....

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Nokia-> 6610 , 6100 , 6600 , 7610 , 6630 , 6680 , N70 , N90... εχουμε και φυσικα μελλον..:!:

Link to comment
Share on other sites

την ειχα παρει την συγκεκριμενη οταν ειχα το lg g2..δεν ειναι tempered glass να ξερετε!!!κατι σαν το συνηθισμενο screen protector ειναι,καλυτερα tempered glass
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

την ειχα παρει την συγκεκριμενη οταν ειχα το lg g2..δεν ειναι tempered glass να ξερετε!!!κατι σαν το συνηθισμενο screen protector ειναι,καλυτερα tempered glass

 

Καποιο μαγαζι? Μαρκα μεβρανης?

Υπαρχει μεγαλυτερη original μπαταρια για το κινητο μας?

 

Απ' οτι ρωταει ο φιλος εδώ, για μεμβρανη ψάχνει.

 

Δινει 4 τυπους τι ειναι το καθενα?

 

http://www.spigen.com/brands/samsung/galaxy/galaxy-s4/galaxy-s4-screen-protector-steinheil.html

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S4] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...