Jump to content

[S4] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

battery s4  

  1. 1. battery s4

    • 1
      0
    • 2
      0
    • 3
      0
    • 4
      0


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για δοκιμασμένο δεν ξερω αλλα αν μπεις ebay και δώσεις "galaxy s4 tempered glass" θα σου βγάλει κατεβατο ολόκληρο, να ξεκιναει από 1.5 ευρω.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε καμμια καλή s-view θήκη για άσπρο κινητο.που να μήν λερώνεται τόσο ευκολα όπως η SAMSUNG COVER S-VIEW που έχω?Γιατί το καστόρ απο τη μέσα μεριά γίνεται μάυρο απο την βρώμα.Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Εγω θα σου προτεινα αυτη.

 

Την εχω κοντα στο χρονο και ειναι αψογη απλα ειναι λιγο ακριβη για θηκη κινητου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!Από σήμερα είμαι κ γω κάτοχος της συγκεκριμένης συσκευής (black edition)!

Μήπως μπορείτε να μου προτείνετε κάποια θήκη (flip cover) και καμιά ζελατίνα προστασίας?

Ψάχνω tempered glass kai silver case. Βρήκα αυτά :

http://www.ebay.com/sch/Screen-Protectors-/58540/i.html?_from=R40%7CR40&Compatible%2520Brand=For%2520Samsung&LH_FS=1&_dcat=9394&LH_ItemCondition=1000&_nkw=tempered+glass+galaxy+s4+i9506

 

http://www.ebay.com/itm/Metal-Aluminum-Brushed-PC-Hard-Back-Cover-Case-Skin-For-Samsung-Galaxy-S4-i9500-/251636629178?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&var&hash=item3a96b63eba

Edited by anetos82
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!Από σήμερα είμαι κ γω κάτοχος της συγκεκριμένης συσκευής (black edition)!

Μήπως μπορείτε να μου προτείνετε κάποια θήκη (flip cover) και καμιά ζελατίνα προστασίας?

Ψάχνω tempered glass kai silver case. Βρήκα αυτά :

http://www.ebay.com/sch/Screen-Protectors-/58540/i.html?_from=R40%7CR40&Compatible%2520Brand=For%2520Samsung&LH_FS=1&_dcat=9394&LH_ItemCondition=1000&_nkw=tempered+glass+galaxy+s4+i9506

 

http://www.ebay.com/itm/Metal-Aluminum-Brushed-PC-Hard-Back-Cover-Case-Skin-For-Samsung-Galaxy-S4-i9500-/251636629178?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&var&hash=item3a96b63eba

 

tempered glass απλα το καλυτερο http://www.tech-in.gr/aksesouar/i-i-i-i-i-i-i-i-i-i-i-i-i-i-i/nillkin-anti-burst-tempered-glass-9h-samsung-i9505-galaxy-s4.html

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα σου προτεινα αυτη.

 

Την εχω κοντα στο χρονο και ειναι αψογη απλα ειναι λιγο ακριβη για θηκη κινητου.

 

και γω αυτη βλεπω αλλα κολαω στο οτι μπαινει το κινητο μεσα και δινει ογκο ενω η γνησια s-view αλλαζεις πισω καπακι

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

http://www.aliexpress.com/item/New-high-strength-tempered-glass-protective-film-for-Samsung-S4-ultrathin-0-3-mm-thickness-wear/1228706882.html

 

Τη συνιστώ ανεπιφύλακτα , την έχω συστήσει σε άλλα 3 άτομα με s4 και με ευχαριστούν κάθε φορά, έχει τέλεια αίσθηση στην αφή, δεν γρατζουνιεται με τίποτα και πολύ σημαντικό για μένα ΔΕΝ αφήνει δαχτυλιές, επίσης έχει αρκετό πάχος

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ, ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ!!! ΛΟΙΠΟΝ ΠΡΝ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΑΓΟΡΑΣΑ ΤΟ ΣΑΜΣΥΝΓ Σ4 ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ ΦΟΥΛ, ΞΕΡΩ Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΤΟΥ ΜαΗ ΕΙΝΑΙ 2600, ΜΗΠΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 3000 μΑη ΝΑ ΔΙΑΡΚΕΣΕΙ ΜΕΡΕΣ Η ΤΟ ΠΟΛΥ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΑΝ ΠΑΙΖΕΙ, ΑΣ ΜΕ ΒΟΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ, ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΑΙΔΙΑ!!

 

ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ ΠΑΙΔΙΑ!! ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΗ ΧΑΡΑ ΠΟΥ ΑΓΟΡΑΖΑ ΠΡΙΝ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΤΟ SAMSUNG S4 ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΥΠΕΡΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΣ!! ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ, ΤΟ ΕΧΩ ΣΕ ΑΣΠΡΟ, ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΑΚΙΑ ΕΜΠΡΟΣ ΠΙΣΩ ΔΙΑΦΟΡΑ ΧΡΩΜΑΤΑ ΟΜΩΣ, ΠΑΙΖΕΙ?? ΑΣ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΙ!! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΑΙΔΙΑ!!!

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ ΠΑΙΔΙΑ!! ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΗ ΧΑΡΑ ΠΟΥ ΑΓΟΡΑΖΑ ΠΡΙΝ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΤΟ SAMSUNG S4 ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΥΠΕΡΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΣ!! ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ, ΤΟ ΕΧΩ ΣΕ ΑΣΠΡΟ, ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΑΚΙΑ ΕΜΠΡΟΣ ΠΙΣΩ ΔΙΑΦΟΡΑ ΧΡΩΜΑΤΑ ΟΜΩΣ, ΠΑΙΖΕΙ?? ΑΣ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΙ!! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΑΙΔΙΑ!!!

 

 

To Post σου μετακινήθηκε στο κατάλληλο θέμα.

Σε παρακαλώ να αποφεύγεις τα κεφαλαία γιατί απαγορεύονται από τους κανόνες του φόρουμ.

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Για μπαταρία που να διαρκεί μια βδομάδα δύσκολο το βλέπω και είναι και κάτι που εξαρτάται από τη χρήση που κάνεις. Καλύτερα να βρεις κάποιο power bank με μεγάλη χωρητικότητα. Θήκες παίζουν πολλές κανένα ένα search στο Google και στα online shop για να πάρεις μια ιδέα τι παίζει και μετά το συζητάμε αν και με μια λεπτομερή ανάγνωση το συγκεκριμένου θέματος θα βρεις πολλές προτάσεις
Link to comment
Share on other sites

φιλε οταν λες power bank τι εννοεις?? πριν λιγο καιρο εριξα ματια σε μια ιστοσελιδα για μπαταριες samsung s4 και κοιταξα οτι υπαρχει καπου εκει 3500 η 4000 ΜαΗ δεν θυμαμαι καλα ομως, εγω θελω μπαταρια με μεγαλη διαρκεια μΑη και δυνατη, ευχαριστω πολυ και περιμενω εστω μια βοηθεια,
Link to comment
Share on other sites

φιλε οταν λες power bank τι εννοεις?? πριν λιγο καιρο εριξα ματια σε μια ιστοσελιδα για μπαταριες samsung s4 και κοιταξα οτι υπαρχει καπου εκει 3500 η 4000 ΜαΗ δεν θυμαμαι καλα ομως, εγω θελω μπαταρια με μεγαλη διαρκεια μΑη και δυνατη, ευχαριστω πολυ και περιμενω εστω μια βοηθεια,

 

Power banks.

Original μπαταρία στα μεγέθη που αναφέρεις δεν νομίζω πως υπάρχει. Κάποιας άλλης εταιρίας αν υπάρχει σίγουρα για να είναι αξιόπιστη και να ισχύει μια χωρητικότητα τέτοιου μεγέθους θα χρειάζεται διαφορετικό καπάκι και θα παχαίνει το κινητό. Αν πάλι βρεις τέτοιες χωρητικότητες στο ίδιο μέγεθος με την εργοστασιακή σίγουρα θα είναι μούφα! Όταν θα βρεις κάποια και καταλήξεις, πριν αγοράσεις εδώ είμαστε να το συζητήσουμε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα έχει κανείς υπόψιν καμιά θήκη που να μην δίνει όγκο; να είναι όσο πιο σλιμ γίνεται
Link to comment
Share on other sites

Ζητω ταπεινα και προκαταβολικά συγνωμη που ξανακανω αυτη την ερωτηση αλλα παλιοτερα που την ειχα κανει δεν ειχα λαβει καποια απαντηση γι' αυτο το λογο την επαναφερω στο τοπικ.

 

Εχει δοκιμασει καποιος την ασυρματη φορτιση για το κινητο του?

Και αν ναι την εχει δοκιμασει με καποια θηκη σαν την spigen armor case?

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

Ζητω ταπεινα και προκαταβοληκα συγνωμη που ξανακανω αυτη την ερωτηση αλλα παλιοτερα που την ειχα κανει δεν ειχα λαβει καποια απαντηση γι' αυτο το λογο την επαναφερω στο τοπικ.

 

Εχει δοκιμασει καποιος την ασυρματη φορτιση για το κινητο του?

Και αν ναι την εχει δοκιμασει με καποια θηκη σαν την spigen armor case?

 

Δεν την έχω δοκιμάσει αλλά χρειάζεσαι ένα wireless charging kit το οποίο περιλαμβάνει τη βάση φόρτισης και διαφορετικό πίσω κάλυμμα. Το κάλυμμα αυτό όμως είναι ελαφρώς πιο παχύ από αυτό που ήδη φορά το τηλέφωνο οπότε πιθανόν η παραπάνω θήκη να μην κάθεται σωστά. Ακόμη κι αν κάθεται όμως κάθε φορά που θα θέλεις να φορτίσεις το κινητό έχω την εντύπωση πως θα πρέπει να το βγάζεις από τη θήκη του. Με ένα search στο Google θα βρείς όλες τις απαντήσεις και τα kit.

Link to comment
Share on other sites

Το εχω ψαξει ηδη στο google και δεν βρηκα κατι.

 

Το ξερω οτι χρειαζεσαι βαση φορτισης και πισω κάλημα που να εχει το κυκλωμα ασυρματης φορτισης αλλα αυτο δεν παχαινει καθολου το πισω καλυμα αφου το κυκλωμα της ασυρματης φορτισης ειναι σε ολοκληρο το πισω καλημα και οχι μονο σε ενα μερος του οπως ειναι καποια ανεπισημα κυκλωματακια που ειναι μονο σε ενα μερος του κινητου και οχι σε ολο το πισω καλημα.

 

Επειδη σκεφτομαι να αγορασω μια sview θηκη για το κινητο αλλα με δυο παραθυρακια(Ενα πανω και ενα κατω) και οχι μονο ενα(Μονο πανω) γνωριζει κανεις να μου πει αν υποστηριζεται απο το κινητο?

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!! ελπιζω να ειστε ολοι καλα!! λοιπον εχω κουραστει πια με το ψαξιμο για μπαταριες μεγαλη διαρκειας, εχω σαμσυνγκ S4 και η μανα του μπαταρια ειναι 2600 ΜαΗ, μηπως υπαρχει αλλη μπαταρια πιο δυνατη μεγαλη διαρκειας ας πουμε πανω απο 3000 μΑη μπαταρια παιζει να υπαρχει?? γιατι θελω πιο δυνατη ΜαΗ, ας με βοηθησει καποιος, ευχαριστω πολυ παιδια!!
Link to comment
Share on other sites

Επειδή παλιότερα (εποχές Note 1) την είχα ψάξει με μπαταρίες που στο ίδιο μέγεθος υπόσχονταν μεγαλύτερη διάρκεια επέτρεψε μου να σου πω πως είναι απλά μουφα.

 

Αν θέλεις μπαταρία μεγαλύτερης διάρκειας θα πρέπει να πας αναγκαστικά σε μπαταρία μεγαλύτερου μεγέθους με διαφορετικό πίσω καπάκι κτλ.

 

Ειλικρινά θεωρώ πάρα πολύ καλό κινητό το S4 Black Edition που έχω αλλά από μπαταρία είναι απλά δράμα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!! ελπιζω να ειστε ολοι καλα!! λοιπον εχω κουραστει πια με το ψαξιμο για μπαταριες μεγαλη διαρκειας, εχω σαμσυνγκ S4 και η μανα του μπαταρια ειναι 2600 ΜαΗ, μηπως υπαρχει αλλη μπαταρια πιο δυνατη μεγαλη διαρκειας ας πουμε πανω απο 3000 μΑη μπαταρια παιζει να υπαρχει?? γιατι θελω πιο δυνατη ΜαΗ, ας με βοηθησει καποιος, ευχαριστω πολυ παιδια!!

Προσωπικα εχω σχεδον απο οταν πηρα το κινητο αυτη τη μπαταρια και μπορω να πω οτι δινει μερικες ωρες παραπανω στο κινητο και εχει και το κυκλωμα nfc με αποτελεσμα να μην χανεις κατι απο το κινητο και να εχεις λιγο καλύτερη αυτονομια ετσι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Έχω το black edition και παρατηρώ ότι λόγω του δερμάτινου πίσω καλύμματος (πιο παχύ από πλαστικό), δε χωράει στις συμβατικές θήκες για τα S4. Μπορείτε να μου προτείνετε κάποια θήκη ειδικά για τα black edition?

Μήπως καμια θήκη (flip cover κατά προτίμηση) που ταυτόχρονα αντικαθιστά και το πίσω κάλυμμα?

Link to comment
Share on other sites

Και εγω εχω το black edition και του εχω παρει μια θηκη για το κανονικο s4.Απλα ειναι καπως μαλακη και ετσι μπαινει μια χαρα.Flip cover μπορεις να παρεις ενα που κανει στο s4 και αντικαθηστα το πισω καπακι μιας και εχουν τις ιδιες διαστασεις.Δες ebay,skroutz,e-click.Εγω αυτα προτινω καθως εχω παραγγειλει απο εκει.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S4] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...