Jump to content

[S4] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

battery s4  

  1. 1. battery s4

    • 1
      0
    • 2
      0
    • 3
      0
    • 4
      0


Recommended Posts

Ναι το κυκλωμα nfc ειναι στη μπαταρια και οχι στο κινητο γι' αυτο και βλεπεις πολλες μπαταριες χωρις ή με nfc.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γενικα μιλαω, υπαρχουν μπαταριες imitation που δημιουργουν προβλημα στο nfc;

Τι δουλεια εχει το nfc με την μπαταρια;

 

Edit: Τωρα διαβασα οτι η original μπαταρια εχει ενσωματωμενη κεραια nfc

http://www.samsung.com/us/mobile/cell-phones-accessories/EB-B600BUBESTA

 

αρα να θεωρησουμε οτι η mpj εχει και αυτη κεραια, γιατι στα specs δεν αναφερει κατι τετοιο

 

Υπάρχει έκδοση της MPJ με NFC και χωρίς. Η διαφορά αν θυμάμαι καλά είναι στα 2-3€.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες..τι είναι το nfc???

Google is your friend!

 

http://el.m.wikipedia.org/wiki/NFC

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

s-view cover (υποτιθεται) genuine. Έχει παρατηρήσει κανείς ανοιγματα του υφάσματος στην μέση(σαν να ξεφτίζει) περιμετρικά του κομματιού της θήκης πυο κλείνει το καπάκι και αν ναι μετά από τι χρήση και πόσο καιρό?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω αυτήν και είμαι ΑΠΟΛΥΤΑ ευχαριστημένος!

 

Μια ερώτηση φιλε μου

 

Το du battery saver αναγνωρίζει ποσα mAh εχει πραγματικ η μπαταρία. Ειχα αγορασει απο ebay τρεις από με 2800mAh οι οποίες βγηκαν μάπα κ το πρόγραμμα τις αναγνώρισε ως 2600mAh.

 

Αν δν σου κανει κοπος δοκιμασε το du battery saver για να δουμε πόσα πραγματικά mAh έχει. Τα 3500 δν τα πιστεύω αν εχει κοντα στα 3000 αξίζει.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Η συγκεκριμένη μπαταρία είναι μεγαλύτερη σε φυσικό μέγεθος και έρχεται και με δικό της πίσω καπάκι; Αν ναι ίσως να έχει μεγαλύτερη χωρητικότητα. Αν όχι είναι μουφα και στην καλύτερη περίπτωση ίση με την στοκ μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

Η συγκεκριμένη μπαταρία είναι μεγαλύτερη σε φυσικό μέγεθος και έρχεται και με δικό της πίσω καπάκι; Αν ναι ίσως να έχει μεγαλύτερη χωρητικότητα. Αν όχι είναι μουφα και στην καλύτερη περίπτωση ίση με την στοκ μπαταρία.

 

Δν ειναι μεγαλύτερη σε μεγεθος λιγο που το ψαξα ειναι μουφα

Link to comment
Share on other sites

Στο παρελθον όχι μόνο το είχα ψάξει αλλά είχα δοκιμάσει 2-3 παρόμοιες μπαταρίες χωρίς τα αναμενόμενα αποτελέσματα. Εκτός κι αν πιστεύει κάνεις ότι κάποια τρίτη εταιρία μπορεί να κάνει ότι δεν μπορεί η Samsung και οι προμηθευτες της.
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση φιλε μου

 

Το du battery saver αναγνωρίζει ποσα mAh εχει πραγματικ η μπαταρία. Ειχα αγορασει απο ebay τρεις από με 2800mAh οι οποίες βγηκαν μάπα κ το πρόγραμμα τις αναγνώρισε ως 2600mAh.

 

Αν δν σου κανει κοπος δοκιμασε το du battery saver για να δουμε πόσα πραγματικά mAh έχει. Τα 3500 δν τα πιστεύω αν εχει κοντα στα 3000 αξίζει.

 

Ευχαριστώ

Αυτο σου δειχνει ποσα mah ειναι η μπαταρια αναλογα με το ποσο φορτιζμενη ειναι?

Η καλύτερη και ποιο αξιοπιστη μεθοδος να μετρηση ποσα mah ειναι η οποια μπαταρια ειναι πιστευω το πολυμετρο φιλε μου και οχι καποιο προγραμμα σαν αυτο που προτεινεις.

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

Αυτο σου δειχνει ποσα mah ειναι η μπαταρια αναλογα με το ποσο φορτιζμενη ειναι?

Η καλύτερη και ποιο αξιοπιστη μεθοδος να μετρηση ποσα mah ειναι η οποια μπαταρια ειναι πιστευω το πολυμετρο φιλε μου και οχι καποιο προγραμμα σαν αυτο που προτεινεις.

 

Οχι, δειχνει ποσα mAh ειναι η μπαταρια, δν παιζει ρόλο ποσο φορτισμένη είναι

Link to comment
Share on other sites

Ε τοτε να μου επιτρεπεις να σε πληροφορησω οτι το συγκεκρημενο προγραμμα δεν δειχνει με τιποτα τα πραγματικα mah μιας μπαταριας και αυτο στο λεω απο προσωπικη πειρα που δοκιμασα και σε μια αυθεντικη samsung μπαταρια αλλα και σε μια τριτου κατασκευαστη και το προγραμμα που λες δεν επεσε ουτε κατα διανοια κοντα στα πραγματικα mah που ηταν και οι δυο μπαταριες και εδειχνε το πολυμετρο.

 

Γενικοτερα τετοιου ειδους προγραμματα δεν νομιζω(Και πλεον το λεω με προσωπικη πειρα) να δειχνουν τα πραγματικα mah μιας μπαταριας.

 

Αν θελετε καντε κι εσεις το τεστ στην ιδια μπαταρια και με αυτο το προγραμμα αλλα και με ενα πολυμετρο να δειτε τι εντελως διαφορετικα νουμερα θα βγαλουν προγραμμα & πολυμετρο.

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

Ε τοτε να μου επιτρεπεις να σε πληροφορησω οτι το συγκεκρημενο προγραμμα δεν δειχνει με τιποτα τα πραγματικα mah μιας μπαταριας και αυτο στο λεω απο προσωπικη πειρα που δοκιμασα και σε μια αυθεντικη samsung μπαταρια αλλα και σε μια τριτου κατασκευαστη και το προγραμμα που λες δεν επεσε ουτε κατα διανοια κοντα στα πραγματικα mah που ηταν και οι δυο μπαταριες και εδειχνε το πολυμετρο.

 

Γενικοτερα τετοιου ειδους προγραμματα δεν νομιζω(Και πλεον το λεω με προσωπικη πειρα) να δειχνουν τα πραγματικα mah μιας μπαταριας.

 

Αν θελετε καντε κι εσεις το τεστ στην ιδια μπαταρια και με αυτο το προγραμμα αλλα και με ενα πολυμετρο να δειτε τι εντελως διαφορετικα νουμερα θα βγαλουν προγραμμα & πολυμετρο.

 

Με το πολύμετρο πώς ακριβώς μετράς τη χωρητικότητα ?

Samsung i9100 - Ressurection Remix 5.5.7 [5.1.1] - LineageOS 17.1 [10.0.0] rINanDo

Samsung i9505 - Stock [5.0.1][i9505XXUHOB8] - Root - Anker Battery - S-charger Back Cover

Samsung G965F - Stock

Samsung G781B - Stock

Link to comment
Share on other sites

Βαζεις τα δυο καλωδια του πολυμετρου στα συν και μειον της μπαταριας αλλα τα συν και μειον του πολυμετρου ετσι γιατι αν τα βαλεις αναποδα ή λαθος απλα δεν θα δειξει απολυτως τιποτα το πολυμετρο.
Link to comment
Share on other sites

Βαζεις τα δυο καλωδια του πολυμετρου στα συν και μειον της μπαταριας αλλα τα συν και μειον του πολυμετρου ετσι γιατι αν τα βαλεις αναποδα ή λαθος απλα δεν θα δειξει απολυτως τιποτα το πολυμετρο.

 

Και τη ρύθμιση/mode του πολυμέτρου, σε τί την έχεις γυρισμένη ?

Samsung i9100 - Ressurection Remix 5.5.7 [5.1.1] - LineageOS 17.1 [10.0.0] rINanDo

Samsung i9505 - Stock [5.0.1][i9505XXUHOB8] - Root - Anker Battery - S-charger Back Cover

Samsung G965F - Stock

Samsung G781B - Stock

Link to comment
Share on other sites

Αυτο δεν μπορω να σου το πω ξεκαθαρα και αυτο γιατι πολυ απλα δεν ειναι στανταρ οι τιμες που εχει το καθε πολυμετρο.

Ναι μεν εχει καποια στανταρ αλλα αναλογα το πολυμετρο εχει ή δεν εχει καποιες εξτρα ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Σε ρωτάω, γιατί δεν έχω ξανακούσει αυτό που λές και ομολογώ μου φαίνεται πολύ περίεργο.

 

Λές ότι έχει κάποια έξτρα ρύθμιση, θα μπορούσες να πείς ποιά είναι αυτή? Ασχέτως του αν έχουμε το συγκεκριμένο πολύμετρο ή όχι, ποιά είναι η ρύθμιση στο δικό σου εννοώ.

 

Βάζεις δηλαδή το πολύμετρο όπως είπες και στη ρύθμιση που είναι η κατάλληλη και η τιμή που αναγράφεται στιγμιαία είναι η χωρητικότητα της μπαταρίας ?

Samsung i9100 - Ressurection Remix 5.5.7 [5.1.1] - LineageOS 17.1 [10.0.0] rINanDo

Samsung i9505 - Stock [5.0.1][i9505XXUHOB8] - Root - Anker Battery - S-charger Back Cover

Samsung G965F - Stock

Samsung G781B - Stock

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως αυτο αλλα δεν ξερω αν στα ελληνικα λεγεται πολυμετρο ή καποιος αλλιως.

Μπορει να λεγετε καπως αλλιως το μηχανημα και εγω να νομιζω οτι ειναι πολυμετρο.

 

 

Θα το ψαξω λιγο και αν βρω πως ακριβως λεγεται θα σε ενημερωσω.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδιά για μεγαλύτερη μπαταρία σκέφτομαι να πάρω την Anker 5200mah που είναι nfc compatible για το S4:

 

http://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B00CPLEKTO?vs=1

 

Τι λέτε, είναι αξιόπιστη; Την έχει δοκιμάσει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για μεγαλύτερη μπαταρία σκέφτομαι να πάρω την Anker 5200mah που είναι nfc compatible για το S4:

 

http://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B00CPLEKTO?vs=1

 

Τι λέτε, είναι αξιόπιστη; Την έχει δοκιμάσει κανείς;

Όχι ρε φιλε..Μην το κάνεις αυτό στο κινητό σου..μιλάω για εμφάνιση.

Link to comment
Share on other sites

Ίσως δεν έχεις άδικο (είναι ιδανικές οι διαστάσεις του S4 όπως είναι θεωρώ) αλλά δεν είναι ότι θα πετάξω την original μπαταρία και το καπάκι! Σε 5 λεπτά αλλάζουν! Επίσης πάω για την 5200 μπαταρία, όχι την 7800 που είναι ακόμα πιο παχιά!

 

Λοιπόν την έχει δοκιμάσει κανείς την Anker;

Link to comment
Share on other sites

[/color]

Εγώ έχω αυτήν και είμαι ΑΠΟΛΥΤΑ ευχαριστημένος!

 

Να σου κανω μια ερωτηση σχετικα με την μπαταρια NPJ (3500mAmb)?Με τι φορτιστη την φορτιζεις?Θα εχει καποιο προβλημα αμα χρησιμοποιω τον "μαμισιο"?

Edited by jim_nemesis
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω αυτήν και είμαι ΑΠΟΛΥΤΑ ευχαριστημένος!

 

Την παράγγειλα και εγώ μόνο που έχει περάσει 1 μήνας και ακόμα να την παραλάβω (1-9 Απριλίου έλεγε ο πωλητής).

Αγαπητέ super_f μήπως θυμάσαι πόσο διάστημα έκανε να έρθει ?

Μήπως έρχεται με κανό από την Αυστραλία ? :-) :-)

Link to comment
Share on other sites

[/color]

 

Να σου κανω μια ερωτηση σχετικα με την μπαταρια NPJ (3500mAmb)?Με τι φορτιστη την φορτιζεις?Θα εχει καποιο προβλημα αμα χρησιμοποιω τον "μαμισιο"?

Επειδη κι εγω την ιδια εχω με το nfc κυκλωμα οχι κανενα προβλημα δεν θα εχεις κι εγω με τον μαμα φορτιστη του κινητου τη φορτιζω χωρις καποιο προβλημα μεχρι σημερα(6 μηνες)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S4] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...