Jump to content

4G LTE


georgemv
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 minutes ago, andreasomageiras said:

Και τότε θα έρθει η ώρα μας 😂

 

Εκτός κι αν μαγειρεύουν τίποτα και για εμάς και γίνει η έκπληξη ! 

Κράτα μικρό καλάθι για να μην απογοητευτείς.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • mixtri

    1480

  • georgemv

    732

  • cmvr

    1008

  • georgebad

    1099

12 ώρες πριν, CosMap said:

Περιμένει κανείς ειδικά σήμερα 1 Δεκέμβρη καλό μήνα να πούμε να είμαι online; έχω που έχω αρκετά νέα διαβάστε κι αυτό.

Τρίκαλα Ημαθίας καινούργια κεραία εγκρίθηκε 🙂

https://diavgeia.gov.gr/decision/view/ΡΖ26639-ΗΝΞ

Άντε να βγαίνουν σιγά σιγά ένα ένα τα σπιτάκια του ΟΤΕ.

Επιτέλους,ήταν καλή η κάλυψη, τώρα θα γίνει άριστη στο χωριό μου. 
Υ.Γ. Μόνο σταθερή ΟΤΕ έχει μέχρι 24,κάποτε έδινε και η Vodafone.
Οπτικες ίνες ξέρουμε αν θα βάλουν εκεί;

Για να μην βγω όμως εκτός θέματος,καλημέρα από το Τμήμα Ψηφιακών Μέσων και Επικοινωνίας,Ιόνιο Πανεπιστήμιο. https://www.speedtest.net/my-result/i/5386479785

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Δίχως βροχή με δυνατή ηλιοφάνεια. 

Κάτι συμβαίνει 

6.thumb.jpg.eb8908f900454d88ba54ba27522c9cf9.jpg

Ακούτε στην Ραιδεστό; 

(Έκανε κάπου 10 λεπτά για να βρει δίκτυο και να τρέξει το τεστ) σίγουρα κάτι συμβαίνει, πάει από χάλια σε ποιο χάλια. Το μεσημέρι θα πάω έξω από το κατάστημα germanos εκεί από πίσω δείχνει την "κεραία", να δω τι ψάρια πιάνει και εκεί!

Είπαμε αλλά είναι κρίμα! 

Υ. Γ. Όπως καταλάβατε δεν έσπασα την κάρτα, έχει 6.5€ ακόμα μέσα. Μόλις αδειάσει. 

Edited by andreasomageiras

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, CosMap said:

Έτσι κι αλλιώς για την ώρα έχεις 2 πολύ δυνατές κεραίες το Λιανοβέργι (που το πιάνω κι εγώ δυνατά) και το Κλειδί (που επίσης το πιάνω εδώ πλέον δυνατά το έχουν πάει στο φουλ). Αυτή που θα μπει στο χωριό εννοείται θα παίρνει κατευθείαν από οπτική ίνα οπότε του χρόνου όταν θα έχει το κάθε χωριό για πλάκα Ν78 τότε θα γίνεται πάρτυ. Καταρχάς εκεί στο χωριό σου έχει ήδη 50mbps μέγιστο και χρειάζεται κι άλλη οπτική ίνα μετά αυτό είναι το μόνο σίγουρο.

Εδώ σε μένα δεν ήρθαν ακόμα αλλά το έχει το plan εκτιμώμενο τέλος Γενάρη.

Τώρα εκεί για Τρίκαλα με 5ψηφιο κιόλας με κάνει εντύπωση. Θα δω σήμερα αν θα το εμφανίσει στα συστήματα τους αλλά δε νομίζω θα πάρει το πολύ 1 χρόνο!

Εδώ εμείς περιμένουμε την 3493 καθώς και πλήρη ενεργοποίηση ακόμα 4ων κεραιών. Θα μου πεις γιατί στο σύνολο 5 κι όχι 4; Είναι και ο Γιδάς 41593 να έχουν και οι γύφτοι φουλ σήμα στην υπόλοιπη Αλεξάνδρεια. Απλά είναι η μοναδική που ενώ φαίνεται εδώ μέσα δεν την έχει ούτε το ΕΕΤΤ ούτε το Διαύγεια ούτε πουθενά! Περίμενα να βγεί άδεια για αυτήν την συγκεκριμένη. 🤔

Καλημέρα σε όλους.

Ξέρω ότι σίγουρα πιάνει κλειδί και Λιανοβεργι. Είδα και τις συντεταγμένες που θα μπει η κεραία,είναι στο δρόμο Πλάτανος-Τρίκαλα κοντά στα εκκοκκιστήρια.

Οι ταχύτητες ήδη είναι καλές ειδικά σε εσωτερικό χώρο, με τη νέα κεραία θα είναι άψογα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ο μόνος καλά αναβαθμισμένος νόμος είναι η Καβάλα από αυτά που ακούω για τα εκτός πόλης σε ανατολική Μακεδονία και Θράκη τις τελευταίες μέρες 🙁

 

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, CosMap said:

Μη σπάσεις την κάρτα θέλουμε μετρήσεις! 😉

Μπορώ να ανεβάζω και μετρήσεις της πίεσης μαζί με της cosmote, να δούμε αν δικαιούμαι και καμιά αποζημίωση για σωματικές βλάβες ή ψυχική υγεία! 

Edited by andreasomageiras

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αναρωτιέμαι τι νόημα έχουν οι μετρήσεις στο cellmapper…

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, mixtri said:

Εγώ αναρωτιέμαι τι νόημα έχουν οι μετρήσεις στο cellmapper…

Καμία...... 

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, cmvr said:

Καμία...... 

Ευχαριστώ… Τζάμπα μπαταρία χαλάτε. Αν είναι κάποια συγκεκριμένη περιοχή που θέλετε να κάνετε map για να δείτε κάλυψη έχει νόημα. Αλλιώς είναι παντελώς άχρηστο.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mixtri said:

Ευχαριστώ… Τζάμπα μπαταρία χαλάτε. Αν είναι κάποια συγκεκριμένη περιοχή που θέλετε να κάνετε map για να δείτε κάλυψη έχει νόημα. Αλλιώς είναι παντελώς άχρηστο.

Συμφωνώ απόλυτα. Μόνο για mapping.

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, mixtri said:

Εγώ αναρωτιέμαι τι νόημα έχουν οι μετρήσεις στο cellmapper…

 

5 minutes ago, cmvr said:

Καμία...... 

Θεωρητικά; 

Εγώ που έψαχνα να δω αν κάποια εταιρεία έχει κάλυψη στην ζώνη ενδιαφέροντος μου, άνοιξα για να ενημερωθώ. Τελικά στο σημείο που έψαχνα υπάρχουν πλέον οι δικές μου παρουσίες! 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, andreasomageiras said:

Μο

Εγώ που έψαχνα να δω αν κάποια εταιρεία έχει κάλυψη στην ζώνη ενδιαφέροντος μου, άνοιξα για να ενημερωθώ. Τελικά στο σημείο που έψαχνα υπάρχουν πλέον οι δικές μου παρουσίες! 

Είναι καλό για mapping να δεις τι συμβαίνει .. και εγώ το ανοίγω και το έχω εγκαταστήσει σε συσκευές φίλων με τον δικό μου λογαριασμό και το ανοίγουν για να βλέπω τις άλλες στις περιοχές τους. Αλλά να το έχεις μόνιμα ανοιχτό είναι κάπως.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, cmvr said:

Είναι καλό για mapping να δεις τι συμβαίνει .. και εγώ το ανοίγω και το έχω εγκαταστήσει σε συσκευές φίλων με τον δικό μου λογαριασμό και το ανοίγουν για να βλέπω τις άλλες στις περιοχές τους. Αλλά να το έχεις μόνιμα ανοιχτό είναι κάπως.

Μόνιμα, δεν έχεις μπαταρία... 

Αυτός είναι ο λόγος που δε το έχω εγκαταστήσει στο κινητό της συζύγου... 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να μην το χρησημοποιουμε όμως ; Πολλοί φίλοι νου με ρώτησαν ποια εταιρία να επιλέξουν ανάλογα με την περιοχή και όπου έχουν γίνει καταγραφές στο cellmapper (και δεν θες να μπλέξεις με καρτοκινητά πρώτα) , τους βοήθησα με αυτό τον τρόπο . 
 

Επισης , έχω παρατηρήσει ότι γκρινιάζουμε αρκετά ρε παιδιά τον τελευταίο καιρό . Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλαβω ποιο είναι το τόσο τραγικό θέμα … Νέοι σταθμοί παίρνουν άδειες , η αναβάθμιση προχωράει (ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΑ) (βλεπετε το παράδειγμα της 1101 που από 5 Mbps πήγαμε στα 325 και με διπλάσια ισχύει να ξυρίζει τα πάντα) . Εγω και Σέρρες και Θεσσαλονίκη είμαι απόλυτα ικανοποιημένος από την εταιρία και στα σημεία που δεν είμαι ικανοποιημένος ξέρω ότι δουλεύουν στο να έρθει νέο διξτυο . Τρύπες έχουν όλα τα δίκτυα . Μπορώ ξαι εγώ να ανεβαζω κάθε μέρα screenshot από το σπίτι μου / γειτονιά μου που οι άλλες δυο είναι τελείως εκτός (κέντρο Θεσσαλονίκης ) αλλά δεν έχει νόημα . Όταν παρατηρήσετε κάποια διαφορά την αναφέρετε είτε προς το καλύτερο είτε προς το χειρότερο . Το να πάει από τα 2mbps στο 0.5 η από το 0.5 στα 2 είναι μεταβολές που γίνονται από διάφορους φυσικούς παράγοντες , καθημερινά …

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, georgebad said:

Γιατί να μην το χρησημοποιουμε όμως ; 

Η αναφορά έγινε προφανώς για το αν τρέχει συνέχεια το cellmapper.

17 minutes ago, georgebad said:

Επισης , έχω παρατηρήσει ότι γκρινιάζουμε αρκετά ρε παιδιά τον τελευταίο καιρό . Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλαβω ποιο είναι το τόσο τραγικό θέμα … 

Το γιατί δεν μπορείς να καταλάβεις έχει να κάνει με το παρακάτω 

17 minutes ago, georgebad said:

.... Εγω............ είμαι απόλυτα ικανοποιημένος ... 

ΕΓΏ και ΑΡΚΕΤΟΊ / ΠΟΛΛΟΊ άλλοι, ΔΕΝ ΕΊΜΑΣΤΕ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΈΝΟΙ, από καμία εταιρεία στα σημεία που μας ενδιαφέρουν. 

Δεν έχεις δει το προξενιό και το διαγωνισμό Ραιδεστός με βόρεια του Πολυκάστρου; 

17 minutes ago, georgebad said:

 η αναβάθμιση προχωράει (ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΑ) (βλεπετε το παράδειγμα της 1101 

Όχι στα δικά μας μέρη. 

Το αν ένα μωρό κάπου είναι χορτάτο δεν θα κάνει το δικό μας μωρό να σταματήσει να κλαίει, γιατί ως γνωστόν "άμα δε κλάψει το μωρό η μάνα δεν το ταΐζει"

17 minutes ago, georgebad said:

 Μπορώ ξαι εγώ να ανεβαζω κάθε μέρα screenshot από το σπίτι μου / γειτονιά μου 

Φυσικά και μπορείς. Μπορείς να ανεβάζεις και από εκεί που έχεις φουλ κάλυψη αν θες. 

Όταν το κάνεις και σου πει κάποιος γιατί το κάνεις, θα υποστηρίξω το δικαίωμα σου. 

.. 

... 

Βαρέθηκα να κάνω παράθεση στην παράθεση. 

Τους αναφέρουμε σε κάποιες περιοχές πρόβλημα και πάνε να μας βγάλουν τρελούς, οπότε και εφαρμογή του "τα γραπτά μένουν". 

Edited by andreasomageiras

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

 Εδώ πήρε σχεδόν όλο το νότιο Πηλιο 5g πλέον και αναρωτιόμαστε αν παει γρήγορα η αναβάθμιση;;;;

Σφαίρα πάει!

Επι του θέματος…

Η κεραία omni της Αργαλαστής αντικαταστάθηκε από μια 3 sector 700/800/1800/2100 συνολικά 2x75mhz…

Μπήκε άλλο ένα sector από το σταθμό της Ξινοβρυσης προς Αργαλαστή… συνολικά από ένα single sector πήγαμε σε 4 multi band.

Οι ταχύτητες κατά μέσο όρο από 70-80mbps έχουν φτάσει τα 280mbps ενώ η κάλυψη έχει εκτροχιαστεί και πλέον είναι καλύτερη από Wind με single B20.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Just now, CosMap said:

Αν γίνουν καταγραφές μετά μπορείς να ξέρεις πολλά. Αν δεν γίνουν καταγραφές πως θα ξέρουν όλοι τι έχει εκεί; Είναι σημαντικό να γίνουν και να εξερευνηθουν τα μέρη που ανέφερα για να γεμίσει κι άλλα.

Ο καθένας μπορεί να καταγράφει τις περιοχές που τον ενδιαφέρουν. Δε βρίσκω νόημα να γίνεται η καταγραφή αυτοσκοπός. Η κάλυψη αλλάζει συνεχώς. Μια καταγεγραμμένη περιοχή είναι deprecated σε μισό το πολύ χρόνο…

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν προβλήματα όπως στην Φλώρινα π.χ., κέντρο, που  διαρκούν μήνες. Λήγει το συμβόλαιο μου σε 30 ημέρες και έχουν αρχίσει τα τηλέφωνα για ανανέωση. 

 

Τους εξήγησα πως υπάρχει τεράστιο πρόβλημα στο bandwidth προφανώς, μέχρι που και ο τεχνικός που με κάλεσε για να δει το πρόβλημα real-time, μου είπε πως υπάρχει όντως πρόβλημα σε αυτό. Οι ίδιοι μου λένε πως καλύτερα να περιμένω ακόμα μερικές ημέρες προκειμένου να ανανεώσω το συμβόλαιο. 

 

Δεν γίνεται να είσαι πάντα με 1-2 mbps από τις 2-3 το απόγευμα μέχρι 1 το βράδυ.  Κλασική περίπτωση που τα κινητά συνδέονται στην δυνατότερη απομακρυσμενη κεραία που έχει όμως χαμηλή ταχύτητα και όχι σε κάποια άλλη κοντινή με καλύτερη ταχύτητα.

 

Προφανώς υποχρέωση τους είναι να βάλουν ενδιάμεσους νέους σταθμούς ή να αναβαθμίσουν τις ταχύτητες στους υπάρχοντες. 

Edited by florinaperis

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν δε θα κάνω παράθεση κανένα μύνημα. 

Πριν λίγο γύρισα από τα Γιαννιτσά, το περασμένο Σάββατο ανέβασα μια (απαράδεκτη) μέτρηση από τον πύργο του ρολογιού. Έρχομαι σήμερα να δώσω τον πόντο στην cosmote και να ανεβάσω μέτρηση έξω από το κατάστημα cosmote και την πλατεία Μαγγου 

52848814_1.thumb.jpg.8112b04f7b3c4bef081052aaac5b98f0.jpg

1258886687_2.thumb.jpg.e7581eecc52010428a609567b6938579.jpg

 

Πολύ καλή κάλυψη δε βρίσκετε; 

Να συνεχίσω, 300 μέτρα (από την πλατεία Μαγγου) προς την αρχή του πεζόδρομου 4g και 

2066295801_3.thumb.jpg.90fcbd82c3cbd7e4dd7c4990db56744e.jpg

Σε κατάστημα παπουτσιών δίπλα στην πλατεία και προς το κατάστημα cosmote (μέσα στην καρδιά του 5g) δεν έβγαζε ούτε κλήση, έξω 500+ μέσα Ε-. 

Οπότε ναι, από εμένα είναι ΌΧΙ. 

Να αναφέρω ότι το μεσημεράκι δεν βαρέθηκα να γράφω για το χάλι, απλά έχασα κάθε πρόσβαση στο ίντερνετ λόγο του ότι έφυγε από κοντά μου αυτός που έπαιρνα δεδομένα (wind που φτάσαμε;) και ταυτόχρονα έχασε κάθε επαφή με τον ιστό η cosmote μου. 

Αλλά θα πάψω να αναφέρω το τι ζω, ίσως ομως αν μείνουν καναδυο σελίδες πίσω τα κακά σχόλια, να μπει κανείς να δει το πως πάει η cosmote στην περιοχή μου και να νομίζει ότι κουτσά στραβά θα κάνει την δουλειά του.

Όχι η περιοχή μου δεν είναι τα Γιαννιτσά: έρχομαι περιστασιακά για ψώνια. 

Όχι στο σπίτι δεν είμαι εκτός δικτύου: έχω όμως και πρόσβαση με το wifi. 

Ναι στο χώρο εργασίας είναι που χρειάζεται να έχω κάλυψη δικτύου, τηλεφωνία και ιστό: μαντέψτε, δεν έχω σήμα ούτε για κλήσεις καλά καλά... 

"Καληνύχτα Κεμάλ ο  δικός μου, τόπος δεν θα έχει σήμα ποτέ..."

Υ.γ. Συγνώμη! 

 

 

 

 

Edited by andreasomageiras

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, andreasomageiras said:

Λοιπόν δε θα κάνω παράθεση κανένα μύνημα. 

Πριν λίγο γύρισα από τα Γιαννιτσά, το περασμένο Σάββατο ανέβασα μια (απαράδεκτη) μέτρηση από τον πύργο του ρολογιού. Έρχομαι σήμερα να δώσω τον πόντο στην cosmote και να ανεβάσω μέτρηση έξω από το κατάστημα cosmote και την πλατεία Μαγγου 

52848814_1.thumb.jpg.8112b04f7b3c4bef081052aaac5b98f0.jpg

1258886687_2.thumb.jpg.e7581eecc52010428a609567b6938579.jpg

 

Πολύ καλή κάλυψη δε βρίσκετε; 

Να συνεχίσω, 300 μέτρα (από την πλατεία Μαγγου) προς την αρχή του πεζόδρομου 4g και 

2066295801_3.thumb.jpg.90fcbd82c3cbd7e4dd7c4990db56744e.jpg

Σε κατάστημα παπουτσιών δίπλα στην πλατεία και προς το κατάστημα cosmote (μέσα στην καρδιά του 5g) δεν έβγαζε ούτε κλήση, έξω 500+ μέσα Ε-. 

Οπότε ναι, από εμένα είναι ΌΧΙ. 

Να αναφέρω ότι το μεσημεράκι δεν βαρέθηκα να γράφω για το χάλι, απλά έχασα κάθε πρόσβαση στο ίντερνετ λόγο του ότι έφυγε από κοντά μου αυτός που έπαιρνα δεδομένα (wind που φτάσαμε;) και ταυτόχρονα έχασε κάθε επαφή με τον ιστό η cosmote μου. 

Αλλά θα πάψω να αναφέρω το τι ζω, ίσως ομως αν μείνουν καναδυο σελίδες πίσω τα κακά σχόλια, να μπει κανείς να δει το πως πάει η cosmote στην περιοχή μου και να νομίζει ότι κουτσά στραβά θα κάνει την δουλειά του.

Όχι η περιοχή μου δεν είναι τα Γιαννιτσά: έρχομαι περιστασιακά για ψώνια. 

Όχι στο σπίτι δεν είμαι εκτός δικτύου: έχω όμως και πρόσβαση με το wifi. 

Ναι στο χώρο εργασίας είναι που χρειάζεται να έχω κάλυψη δικτύου, τηλεφωνία και ιστό: μαντέψτε, δεν έχω σήμα ούτε για κλήσεις καλά καλά... 

"Καληνύχτα Κεμάλ ο  δικός μου, τόπος δεν θα έχει σήμα ποτέ..."

Υ.γ. Συγνώμη! 

 

 

 

 

Κινητά δίκτυα…απλά είναι τρελό να έχεις συμβολαιο και κυρία κάρτα έναν παροχο που δεν σε καλύπτει στα βασικα. 
Παίζουμε με 2 και 3 κάρτες γιατί η κάλυψη είναι αυτή που είναι. Δηλαδή στο σπίτι μου παίζει σφαίρα η κοσμοτε στη Θεσσαλονίκη,στο χωριό μου επίσης αλλά στη Λεπτοκαρυά Πιερίας μαγικά  αρχίζει να σέρνεται. Με αποτέλεσμα να έχεις χαμηλές ταχύτητες και αυτό σε εξωτερικό χώρο. 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...