Jump to content

4G LTE


georgemv
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το "μεμονωμένοι" δε μου φαίνεται και πολύ ορθό. Έχουν αρκετές περιοχές της χώρας πρόβλημα...

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • mixtri

    1481

  • georgemv

    732

  • cmvr

    1008

  • georgebad

    1099

Χαχαχαχαχα μου αρεσε το μεμονωμένοι...5.5 εκατομμύρια συνδρομητες ουτε ενας παιζει να μην εχει ντατα ....Ελεος ...
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς το έγραψαν έτσι για επικοινωνιακούς λόγους για να μην δείξουν την έκταση του προβλήματος προσπαθώντας να καλύψουν τα χάλια του.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Όποτε θα πέφτει το δίκτυο τέτοια ανακοίνωση θα βγάζουν τα σαινια του μάρκετινγκ!
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι γενικευμένο παντού και Αθήνα. Μπράβο Cosmote για την πρωτιά αυτή που καμία άλλη εταιρία στην Ελλάδα δεν το έχει καταφέρει αυτό. Είπαμε μέσο όρο μετά από μεγάλη κακοκαιρία ή κάτι ανάλογο δυο καθολικές πτώσεις το έτος το έχουν στανταράκι. Τώρα απλά το τερμάτισαν.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Αν ήμουν τώρα στο εξοχικό μου για ΣΚ δεν θα είχα ίντερνετ λόγω του προβλήματος!
Link to comment
Share on other sites

Θυμησε μου που έχει απεριόριστο;
Cosmote Play Now Unlimited

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εδώ ξύπνησα με ίντερνετ, volte και όλα. Έχει δίκιο ο cmvr, τι θα έλεγαν; Έχουμε αυτή τη στιγμή πανελλαδικό πρόβλημα και προσπαθούμε να το λύσουμε; να μπει και συνδρομητής άλλου δικτύου και να πει τι γίνεται εδω; Όλα για επικοινωνιακούς λόγους γίνονται και πλέον είναι παραδοση στην cosmote τέτοιου είδους μαζικά θέματα σε βαθμό ανησυχητικο
Link to comment
Share on other sites

Ολα πενα και εδω(Βεροια) !!!το δικτυο στα νορμαλ του.Ας ελπιζσουμεσουμε πως μετα απο αυτο το ολικο προβλημα δεν θα εχουμε ξανα θεματα...Οχι τιποτα αλλο ειχα ταξιδι χθες και αναγκαζομουν να κανω hotspot απο αλλο τηλεφωνο για να εχω τα βασικα (maps κτλπ)..

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χαχαχαχα καλο αυτο !!!χρεώνουν τα speedtest στους δικους τους server !!!Προσοχη !!!!!!..

 

Επίσης οταν εννοείτε unlimited στην καρτοκινητή εννοείτε το Play now η καποιο αλλο.πακετο που θα ερθει ?

Edited by georgebad
Link to comment
Share on other sites

Ήξερα ότι κάπου αυτήν περίοδο θα κάναν αλλαγή σε core network. Ωστόσο δε ξέρω ακριβείς ημερομηνίες. Το ότι είναι σαββατοκύριακο με κάνει να πιστεύω ότι ήταν προγραμματισμένο ωστόσο θεωρώ σημαντικό να ενημερώνουν τους συνδρομητές.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως βγαίνει ανακοίνωση όταν γίνεται αναβάθμιση συστημάτων που επηρεάζει υπηρεσίες πακέτων, ανανέωσης κλπ αλλά γίνεται νύχτα. Το πρόβλημα ξεκίνησε σταδιακά από τις 8 το βράδυ και ποιος ξέρει τι πήγε στραβά πάλι. Και όντως χρεώνει mb το speedtest απο server τους, ελεος
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα 3 speedtest σε cosmote Αθήνα, Θεσσαλονίκη και ΟΤΕ Αθήνα και δεν βλέπω να χρέωσε

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω ότι το speedtest με OTE Server καταναλώνει MB.
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο. Μετά από δέκα λεπτά καθυστέρηση χρεώθηκα και εγώ τα mb του speedtest. Κλασικά cosmote

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο. Μετά από δέκα λεπτά καθυστέρηση χρεώθηκα και εγώ τα mb του speedtest. Κλασικά cosmote

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Προσοχή παιδιά. Φτάνει γύρω στα 150 mb ένα τεστ

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στην ευρύτερη περιοχή του Βόλου και του Πηλίου δεν υπήρξε το παραμικρό πρόβλημα από αυτά που αναφέρετε.

Καλά, 2-3 βέβαια, ως συνήθως, υπερβάλλουν σε υπερθετικό βαθμό, σε σημείο που να καταντούν γραφικές οι απόψεις τους και να διαβάζουμε σε κάθε θέμα τα ίδια και τα ίδια συνεχώς, αλλά δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι γι'αυτό:rolleyes:

 

----- προσθήκη μηνύματος 105 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επιβεβαιώνω ότι το speedtest με OTE Server καταναλώνει MB.

 

Και πολύ ορθώς πράττει. Χρήση του δικτύου γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Ήξερα ότι κάπου αυτήν περίοδο θα κάναν αλλαγή σε core network. Ωστόσο δε ξέρω ακριβείς ημερομηνίες. Το ότι είναι σαββατοκύριακο με κάνει να πιστεύω ότι ήταν προγραμματισμένο ωστόσο θεωρώ σημαντικό να ενημερώνουν τους συνδρομητές.

 

Σάββατο βράδυ, παραμονές εορτών, που γίνεται χαμός στους δρόμους, τους ήρθε να "ρίξουν" το δίκτυο; :wacko:

 

Μάλλον πρόβλημα είναι, ένα από τα πολλά που έχει το δίκτυο της Cosmote τελευταία... Επειδή κάνω την πρακτική μου στο Μέγαρο του ΟΤΕ, έχω βαρεθεί ν' ακούω για βλάβες στα δίκτυα κινητής και σταθερής...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στην ευρύτερη περιοχή του Βόλου και του Πηλίου δεν υπήρξε το παραμικρό πρόβλημα από αυτά που αναφέρετε.

Καλά, 2-3 βέβαια, ως συνήθως, υπερβάλλουν σε υπερθετικό βαθμό, σε σημείο που να καταντούν γραφικές οι απόψεις τους και να διαβάζουμε σε κάθε θέμα τα ίδια και τα ίδια συνεχώς, αλλά δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι γι'αυτό:rolleyes:

 

----- προσθήκη μηνύματος 105 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Και πολύ ορθώς πράττει. Χρήση του δικτύου γίνεται.

 

Εχεις απολυτι δικιο φιλε πρεπει να χρεωνει !!Αλλα ας μπορουμε να κανουμε και μεις ενα speedtest , γιατι νε 2-3-4-5 gb το μηνα δεν νομιζω να επιχειρει κανενας να τεσταρει, αν καταναλωνει...Ας κανουν ποιο προσιτά πακετα και στην καρτοκινητή

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...