Jump to content

[Επίσημο] HTC Windows Phone 8X


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οκ δεν υπαρχει περιπτωση,θα το πουλησω και θα παρω lumia. Το εχω λιγοτερο απο ενα μηνα και μολις προσεξα οτι στις 4 γωνιες το μπλε εχει μαυρισει και λειανει καπως απο την τριβη στην τσεπη μαλλον.. Ελεος! :mad:

κριμα και ηταν υποψηφιο:(:(

με αυτα που διαβαζω εδω καιρο, ντρεπομαι που θα το πω αλλα το iphone 5 οχι μονο ειναι το καλυτερο κατασκευασμενο κινητο αλλα και το ποιο γρηγορο κινητο στον πλανητη σημερα, με tests αληθινης χρησης οπως τυπου Sunspider.:O

Και καθομουν εξηγουσα σε φιλους μεχρι προτεινως τι βλακεια ηταν το iphone και πραγματικα ηταν, αλλα το 5 εχει βελτιωθει παρα πολυ στον τομεα hardware. Το color gamut τις οθονης του πλησιαζει αυτου του adobe RGB που μεχρι σημερα μονο επαγγελματικες οθονες pc χιλιαδων ευρω μπορουσαν να απεικονισουν. :ooch:

 

το 920 μου φαινεται και πολυ βαρυ και πολυ μεγαλο.Τα θελε και τα παθε η Νοκια.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 808
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ε οχι και καλυτερα κατασκευασμενο... Με 2 μηνες χρησης χωρις θηκη το μαυρο γινεται εμπριμε!
Link to comment
Share on other sites

κριμα και ηταν υποψηφιο:(:(

με αυτα που διαβαζω εδω καιρο, ντρεπομαι που θα το πω αλλα το iphone 5 οχι μονο ειναι το καλυτερο κατασκευασμενο κινητο αλλα και το ποιο γρηγορο κινητο στον πλανητη σημερα, με tests αληθινης χρησης οπως τυπου Sunspider.:O

Και καθομουν εξηγουσα σε φιλους μεχρι προτεινως τι βλακεια ηταν το iphone και πραγματικα ηταν, αλλα το 5 εχει βελτιωθει παρα πολυ στον τομεα hardware. Το color gamut τις οθονης του πλησιαζει αυτου του adobe RGB που μεχρι σημερα μονο επαγγελματικες οθονες pc χιλιαδων ευρω μπορουσαν να απεικονισουν. :ooch:

 

το 920 μου φαινεται και πολυ βαρυ και πολυ μεγαλο.Τα θελε και τα παθε η Νοκια.

 

Φίλε μου μόλις έτρεξα το sunspider και το σκορ του είναι καλύτερο απο το σκορ που βρηκα στο ίντερνετ για το αιφον 5 που λες.

 

Δε λέω ότι είναι καλύτερο ή χειρότερο απο τον ανταγωνισμό απλα απο περιέργεια έτρεξα το τεστ και παραθέτω το αποτέλεσμα.

Edited by gpou
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου μόλις έτρεξα το sunspider και το σκορ του είναι καλύτερο απο το σκορ που βρηκα στο ίντερνετ για το αιφον 5 που λες.

 

Δε λέω ότι είναι καλύτερο ή χειρότερο απο τον ανταγωνισμό απλα απο περιέργεια έτρεξα το τεστ και παραθέτω το αποτέλεσμα.

 

http://browser.primatelabs.com/geekbench2/1340151

 

αυτο ειναι απο το i[hone 5 , δεν ξερω αν μπορει να γινει συγκρηση μιας και ειναι διαφορετιξο προγραμμα

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε εδώ από τον Safari και βάλε screen shot :)

http://www.webkit.org/perf/sunspider-0.9.1/sunspider-0.9.1/driver.html

 

σε εφαγα? :) iphone 5 6.0.1

Link to comment
Share on other sites

σε εφαγα? :) iphone 5 6.0.1

 

Δε θέλω να σε στεναχωρήσω αλλα lower is better :-)

Τεσπα μικρή σημασία έχουν αυτα, το κινητό το έχω και είναι εργαλείο. Ώρες ώρες οι ειδοποιήσεις τρώνε κάτι σκαλοματα αλλα κατά τα αλλα πολύ ευχαριστημένος. Αντε σιγά σιγά να βγουν και περισσότερες εφαρμογές...

Link to comment
Share on other sites

Δε θέλω να σε στεναχωρήσω αλλα lower is better :-)

Τεσπα μικρή σημασία έχουν αυτα, το κινητό το έχω και είναι εργαλείο. Ώρες ώρες οι ειδοποιήσεις τρώνε κάτι σκαλοματα αλλα κατά τα αλλα πολύ ευχαριστημένος. Αντε σιγά σιγά να βγουν και περισσότερες εφαρμογές...

 

αρα με εφαγες :)

 

οποια και αν ειναι τα ποατελεσματα σημασια phone 5,8X ειναι κορυφαια τηλεφωνα και τα 2, το 8X θα το επερνα αλλα δεν μνπορω μεγαλη οθονη! γουστα ειναι αυτα

Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή λεπτομέρεια που δινει ένα παιχνιδιάρικο τόνο. Το πλακίδιο των μηνυμάτων έχει μια χαρούμενη φατσουλα. Αν δοκιμάσεις να στείλεις ένα μήνυμα και αυτο αποτύχει να σταλεί η φατσουλα γίνεται λυπημένη.

Κατά τα αλλα μετά απο μια βδομαδα συμβίωσης έχω να πω ότι η οθόνη είναι απίθανη, και το smoothness παντού παρόν. Λίγο ακομα να βελτιωθούν τα background notifications, να βγει η αναβάθμιση για το WiFi κατά το screen off και να αρχισουν να αυξάνονται και οι εφαρμογές και το μέλλον διαγράφεται λαμπρό. Επίσης είναι υποδειγματική η υλοποίηση του office στο κινητό. Δούλεψα λίγο το excel και είναι εντελος desktop η εμπειρία.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Προέρχομαι από HTC ΟΝΕ Χ με Android, και εκεί με το HTC Sync έκανα συγχρονισμό επαφών και ημερολογίου με το outlook. Στο 8Χ υπάρχει κάποια αντίστοιχο πρόγραμμα για την δουλειά αυτή?
Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Προέρχομαι από HTC ΟΝΕ Χ με Android, και εκεί με το HTC Sync έκανα συγχρονισμό επαφών και ημερολογίου με το outlook. Στο 8Χ υπάρχει κάποια αντίστοιχο πρόγραμμα για την δουλειά αυτή?

 

αφου είχες android λογικά επαφές και ημερολόγιο θα είναι συγχονισμενα με Gmail. Πρόσθεσε τον Gmail λογαριασμό σου στο κινητό και θα στα φέρει αυτοματα απο το cloud.

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε η διάθεση του αναμενόμενου update για τα WP8 με την ονομασία Portico στο 8X της HTC σύμφωνα με το wpcentral.com!

 

http://www.wpcentral.com/first-ota-update-windows-phone-8-os-now-live-htc-8x

Edited by niotheros
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Όντως, εγω το εγκατεστησα ηδη. Το σημαντικοτερο: λειτουργει το wifi και οταν απενεργοποιειται η οθονη..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους .

Επειδή ενδιαφέρομαι να το αγοράσω να κάνω κάποιες συγκεκριμένες ερωτήσεις .

1. Υπάρχουν κυματισμοί στις άκρες όπως έγραψε πιο πάνω ένας φίλος ?

2. Από μπαταρία πώς πάει?

3. Κάμερα ?

4. Και γενικά οτιδήποτε άλλο πρόβλημα ?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Να σου απαντησω πρωτα εγω που θα σε ψιλοαπογοητευσω, οι υπολοιποι ειναι μαλλον πιο ευχαριστημενοι. Ισως ειχα εγω ελλατωματικο κομματι.

Η οθονη ναι κανει κυματισμους αν την πιεσεις αρκετα, δεν ξερω γιατι ειναι προβλημα αυτο..

Μπαταρια οκ, μια μερα με μετρια χρηση, τη νυχτα σιγουρα θες πριζα.

Καμερα δεν τρελλαθηκα απο τη χαρα μου, αν και κυριως βραδυ σε εσωτερικο χωρο εxω βγαλει, ψιλοκουνημενες φαινονται.

Για καποιο λογο το ξυπνητηρι χτυπα πολυ χαμηλα, χαμηλοτερα απο τον ηχο κλησης.

SMS 70 χαρακτηρες στα ελληνικα μονο.

Και ενος μηνα κινητο,στις γωνιες το μπλε εχει καπως μαυρισει και δε φευγει με τιποτα το μαυρο!

Ετσι λοιπον παραγγειλα και περιμενω το lumia κι αυτο παει για πωληση - αν το παρει κανεις!!

Σορυ που μαλλον σε ξενερωσα.

Ο μονος λογος για το 8x σε σχεση με το lumia εκτος απο την τιμη ειναι το "ποκετφρεντλυνες" οι διαστασεις δλδ, αλλα τελικα για μενα δεν αξιζει, η ζυγαρια γερνει πολυ..

Edited by yianniCrete
Link to comment
Share on other sites

Να σου απαντησω πρωτα εγω που θα σε ψιλοαπογοητευσω, οι υπολοιποι ειναι μαλλον πιο ευχαριστημενοι. Ισως ειχα εγω ελλατωματικο κομματι.

Η οθονη ναι κανει κυματισμους αν την πιεσεις αρκετα, δεν ξερω γιατι ειναι προβλημα αυτο..

Μπαταρια οκ, μια μερα με μετρια χρηση, τη νυχτα σιγουρα θες πριζα.

Καμερα δεν τρελλαθηκα απο τη χαρα μου, αν και κυριως βραδυ σε εσωτερικο χωρο εxω βγαλει, ψιλοκουνημενες φαινονται.

Για καποιο λογο το ξυπνητηρι χτυπα πολυ χαμηλα, χαμηλοτερα απο τον ηχο κλησης.

SMS 70 χαρακτηρες στα ελληνικα μονο.

Και ενος μηνα κινητο,στις γωνιες το μπλε εχει καπως μαυρισει και δε φευγει με τιποτα το μαυρο!

Ετσι λοιπον παραγγειλα και περιμενω το lumia κι αυτο παει για πωληση - αν το παρει κανεις!!

Σορυ που μαλλον σε ξενερωσα.

Ο μονος λογος για το 8x σε σχεση με το lumia εκτος απο την τιμη ειναι το "ποκετφρεντλυνες" οι διαστασεις δλδ, αλλα τελικα για μενα δεν αξιζει, η ζυγαρια γερνει πολυ..

 

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντησή σου , από ότι μου φένεται κι εγώ θα περιμένω το lumia αν δεν παρασυρθώ κι αγοράσω το s3 πιο μπροστά :) , δυστυχώς αυτά είναι σημαντικά θέματα για μένα τουλάχιστον.

Να σαι καλά και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Προς τα παιδιά που έχουν πρόβλημα "μαυρίσματος" των γωνιών της συσκευής, δοκιμάστε να την καθαρίσετε με alcohol based hand sanitizer gel σε συνδυασμό με ένα μαλακό πανάκι! Το πρόβλημα δεν θα υπάρχει πλέον λογικά:D
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντησή σου , από ότι μου φένεται κι εγώ θα περιμένω το lumia αν δεν παρασυρθώ κι αγοράσω το s3 πιο μπροστά :) , δυστυχώς αυτά είναι σημαντικά θέματα για μένα τουλάχιστον.

Να σαι καλά και πάλι.

 

πολυ ευχαριστημενος γενικα με δυο πολυ μεγαλες ξενερες ομως...η μπαταρια σε σκληρη χρηση δεν.....και το χειροτερο,επιβεβαιωνω τις μαυρες γωνιες στο μπλε...παρακαλαγα να ειχε ξεβαψει η θηκη,πολυ χαλι παιδια και απ την πρωτη μερα αυτο

ipad 3 white

iphone 5s gold

Link to comment
Share on other sites

-Οι κυματισμοί στις άκρες που παρουσιάζονται με μεγάλη πίεση

σε καμία περίπτωση δεν το θεωρώ πρόβλημα ούτε που θα το έβλεπα ποτέ αν δεν αναφερόταν.

-Μετά από 3 μέρες χρήσης με την αναβάθμιση (Portico) ,

μπορώ να πω ότι η διάρκεια μπαταρίας βελτιώθηκε αισθητά αλλά πάνω απο 1,5 μέρες δεν φτάνει.

-Προσωπικά με την κάμερα είμαι ευχαριστημένος αλλά

μόνο οι αναλυτικές συγκρίσεις μπορούν να δώσουν στοιχεία σε σχέση με άλλα κινητά.

-Λείπουν λίγα πράγματα πια από το λειτουργικό και κάποιες εφαρμογές

για να μπορεί να συγκριθεί στα ίσα με τους ανταγωνιστές.

Edited by ssteve
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μας κατέφθασε ένα ολοκαίνουργιο και επτασφράγιστο HTC 8X στο ολοκαίνουργιο χρώμα Limelight Yellow και φυσικά η πρώτη μας σκέψη ήταν να μοιραστούμε την εμπειρία του “ξεπακεταρίσματος” μαζί σας.

 

8TC 8X Limelight Yellow λοιπόν είναι το πλήρες όνομα της συσκευής και όπως ίσως θα γνωρίζετε το εν λόγο χρώμα είναι ένα αμάγαλμα κίτρινου και πράσινου και έχει μία επίστρωση που το κάνει σαν νέον.

 

Δεν θα αναφέρουμε τα tech specs στο παρών άρθρο καθότι τα λέμε στο video.

 

Προς το τέλος του video γίνεται και μία μικρή σύγκριση με το Nexus 4.

 

Σε αυτό το σημείο θέλω να ζητήσω συγνώμη για την μη-HD ποιότητα του video αλλά τραβήχτηκε “on the fly” με ένα HP Pre3 του οποίου η κάμερα δεν είναι και ότι καλύτερο για λήψεις video.

 

Απολαύστε το unboxing του HTC 8X!

 

Source: gadgeta.me

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μας κατέφθασε ένα ολοκαίνουργιο και επτασφράγιστο HTC 8X στο ολοκαίνουργιο χρώμα Limelight Yellow και φυσικά η πρώτη μας σκέψη ήταν να μοιραστούμε την εμπειρία του “ξεπακεταρίσματος” μαζί σας.

 

8TC 8X Limelight Yellow λοιπόν είναι το πλήρες όνομα της συσκευής και όπως ίσως θα γνωρίζετε το εν λόγο χρώμα είναι ένα αμάγαλμα κίτρινου και πράσινου και έχει μία επίστρωση που το κάνει σαν νέον.

 

Δεν θα αναφέρουμε τα tech specs στο παρών άρθρο καθότι τα λέμε στο video.

 

Προς το τέλος του video γίνεται και μία μικρή σύγκριση με το Nexus 4.

 

Σε αυτό το σημείο θέλω να ζητήσω συγνώμη για την μη-HD ποιότητα του video αλλά τραβήχτηκε “on the fly” με ένα HP Pre3 του οποίου η κάμερα δεν είναι και ότι καλύτερο για λήψεις video.

 

Απολαύστε το unboxing του HTC 8X!

 

Source: gadgeta.me

 

Ωραίο,βασικα αν και δεν το εχω δει ακομα το κινητο καθώς δεν το χω επιδιώξει ακομα,με χαλάει οπως κι εσυ λες το μεγαλο περιθώριο που αφήνει στην κορυφή της συσκευής και χαμηλα κατω απο την οθόνη,

Δεν ξερω αυτο πως φαινεται βέβαια απο κοντα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

@ταξιδιώτης22: dude, από κοντά είναι το ίδιο:p, φαίνεται πολύ πως το τηλέφωνο "Ρακετίζει":lol:

 

Dudes έχω κάποιες ερωτήσεις σχετικά με κανα 2 θεματάκια που αντιμετωπίζω στο 8X μου,

- Προσπαθώ να κάνω το whatsapp να δουλέψει, γίνεται η εγκατάσταση, βάζω τον αριθμό τηλ. μου και μου βγάζει error network, εντωμεταξύ στο Nexus 4 μου δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα (και όχι δεν προσπαθώ να loggaρω ταυτόχρονα).

- Προσπαθώ να κάνω ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ εφαρμογή που χρησιμποιεί το api του twitter να δουλέψει και ενώ η εγκατάσταση γίνεται κομπλέ όταν προσπαθώ να loggaρω μουλέει check date, time settings, WTF?

 

Any ideas?:p

Link to comment
Share on other sites

@Vercetti13

Εγώ χρησιμοποιώ whatsapp, twitter, rowi χωρίς προβλήματα.

 

Σίγουρα λειτουργεί σωστά το wifi, έχεις πλήρη πρόσβαση στο Internet

ή είσαι πίσω από κάποιο firewall με κανόνες. ?

 

Αν μπορείς δεν δοκιμάζεις και με Internet απο το δίκτυο τηλεφωνίας?

Edited by ssteve
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εφτασε στα χερια μου το συγκεκριμενο κινητο.

Εχω διαβασει λιγα πραματα για τα wph και περιμενω να δω τα ενδοτερα για να σχηματισω αποψη μιας κ ειμαι λιγο προκατειλημμένος με το λειτουργικο.Σιγουρα θα εχει τα θετικα του κ τα αρνητικα.

Μαλλον θα κανω πολλες ερωτησεις...

Ειστε ετοιμοι;

 

Έχω εγκαταστήσει το zune αλλά δεν βλέπει το κινητο .Πως γίνεται να περάσω τραγούδια κ εικόνες;

Edited by left_ace
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...