Jump to content

[Επίσημο] HTC Windows Phone 8X


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιάννη εμείς πρέπει να πιούμε κανένα καφέ να κάνουμε και κανένα νταλαβερι;)

Καλορίζικο και περιμένουμε εντυπώσεις

Πιστεύω ότι δεν εννοείς lag έτσι;

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 808
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οχι lags ιδιαιτερα δεν εχω δει,σχεδον καθολου..

Δεν εχει αναφορες παραδοσης στα μνμτ,εχει μαλλον αλλα ερχεται ως μνμ και κανει τον ηχο αρα ειναι σπαστικο.

Επισης χρεωνει δευτερο μνμ στους 70 χαρακτηρες ειτε με κεφαλαια γραψεις ειτε με μικρα.

Φτιαχνω τις επαφες,προσθετω εικονες κλπ και δεν ενημερωνονται στο hotmail -οχι ολες τουλαχιστον.

Επισης 2-3 φορες μπαινω να επεξεργαστω καποια επαφη και δε μου δειχνει ολα τα στοιχεια ενω ειναι περασμενοι δυο αριθμοι βγαζει τον ενα ας πουμε..

Στο store εχει μονιμως μια ενημερωση που εκκρεμει αλλα δεν την κατεβαζει με τιποτα,το ειχαν αναφερει και στο wpcentral αυτο. Μη σας τρομαξω ελπιζω.

Mass storage δεν ξερω γιατι εχω mac κι οταν το συνδεω δε γινεται τπτ. Υπαρχει εφαρμογη αλλα για νεοτερο OS X απο το δικο μου.

Απο τον mac εχω στειλει με bluetooth καποια mp3 και τα πηρε κανονικα.

Ανοιχτη ακροαση δεν εχω δοκιμασει ακομα.

Ηχειο παντως δεν το λες και πολυ δυνατο.

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη αν το πήρες κανονικά από ελληνικό κατάστημα με επίσημη εισαγωγή δεν γίνεται να μην υποστηρίζει 160 χαρακτήρες.Στις επιλογές SMS θα σου παρέχει τη δυνατότητα να επιλέξεις "εθνικούς χαρακτήρες" ή "GSM αλφάβητο" ή όπως αλλιώς έχει ονομάσει η microsoft αυτή την επιλογή.Κάνοντας αυτό θα γράφεις 160 χαρακτήρες με κεφαλαία ( μόνο ) ελληνικά.
Link to comment
Share on other sites

Οχι το πηρα απο Αγγλικο site. Αλλα νομιζα οτι δεν εχει σχεση αυτο, EU μοντελο δεν ειναι ετσι κι αλλιως;
Link to comment
Share on other sites

HTC 8X hands-on (Greek)

 

Σε κάποια σημεία το λειτουργικό δε το πιάνει το μάτι σου,πάει σφαίρα,δε θέλεις να είναι πιο γρήγορο :happy:

 

Για να σου αρέσει η αισθητική του UI των WP8 πρέπει κάποιος να έχει και λίγο κάποια art στοιχεια μέσα του.

Edited by Ctg
Link to comment
Share on other sites

Επισης κατι ακομα εντελως χαζο μαλλον. Δεν ξερω αν ειναι θεμα του κινητου η του λειτουργικου αλλα οταν ακους μουσικη και αυξησεις η μειωσεις την ενταση,αυξανεται η μειωνεται κι η ενταση του κουδουνισματος!!! Δεν εχει δλδ ενταση ηχου πολυμεσων κι ενταση ηχου κλησης χωριστα! Πας τη μουσικη στο 20/30 για να μη κουφαθεις πχ,αν σταματησεις τη μουσικη και δεν αυξησεις παλι την ενταση θα σε παρουν τηλ κι ο ηχος θα'ναι στο 20/30, σιγα μην τ'ακουσεις δλδ!!!
Link to comment
Share on other sites

Επισης κατι ακομα εντελως χαζο μαλλον. Δεν ξερω αν ειναι θεμα του κινητου η του λειτουργικου αλλα οταν ακους μουσικη και αυξησεις η μειωσεις την ενταση,αυξανεται η μειωνεται κι η ενταση του κουδουνισματος!!! Δεν εχει δλδ ενταση ηχου πολυμεσων κι ενταση ηχου κλησης χωριστα! Πας τη μουσικη στο 20/30 για να μη κουφαθεις πχ,αν σταματησεις τη μουσικη και δεν αυξησεις παλι την ενταση θα σε παρουν τηλ κι ο ηχος θα'ναι στο 20/30, σιγα μην τ'ακουσεις δλδ!!!

 

Φίλε Γιάννη με τα notifications τι γίνεται;;;δουλεύουν κανονικά οταν η εφαρμογή ειναι στο background???πχ viber heytell...

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Γιάννη με τα notifications τι γίνεται;;;δουλεύουν κανονικά οταν η εφαρμογή ειναι στο background???πχ viber heytell...

Ευχαριστω

 

Ακριβώς το ιδιο ενδιαφέρει και εμενα μακάρι η απάντηση να είναι θετική γιατι εχω παραγγείλει το 8s και θα με χαλάσει πολύ αν δεν δουλεύουν τα background notifications

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ιδιο ενδιαφέρει και εμενα μακάρι η απάντηση να είναι θετική γιατι εχω παραγγείλει το 8s και θα με χαλάσει πολύ αν δεν δουλεύουν τα background notifications

 

Και εγω θέλω να μεταβω στα win 8 αλλα είχα άσχημες εμπειρίες σε αυτο το θέμα απο τα win 7.5

Link to comment
Share on other sites

Και εγω θέλω να μεταβω στα win 8 αλλα είχα άσχημες εμπειρίες σε αυτο το θέμα απο τα win 7.5

 

Γιαυτό και ρωταω ειχα το titan που το κρατησα μια εβδομαδα λογο αυτου ακριβώς του προβλήματος ελπίζω να διορθώθηκε για να μην κλαιω τα λεφτα μου κατά τα αλλα ειναι smooth λειτουργικό χωρις κολλήματα

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβως εννοειτε με background notifications? Του facebook ας πουμε δεν δουλευουν ποτε. Στις ρυθμισεις στις εφαρμογες που "επιτρεπονται στο παρασκηνιο" ολο αποκλεισμενο το δειχνει και δεν ξερω πως να το αλλαξω. Στο whatsapp δουλευουν μεν, με κολληματακια δε..
Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβως εννοειτε με background notifications? Του facebook ας πουμε δεν δουλευουν ποτε. Στις ρυθμισεις στις εφαρμογες που "επιτρεπονται στο παρασκηνιο" ολο αποκλεισμενο το δειχνει και δεν ξερω πως να το αλλαξω. Στο whatsapp δουλευουν μεν, με κολληματακια δε..

 

Στα 7.5 στο viber για παράδειγμα οταν έτρεχε η εφαρμογή ερχοντουσαν κανονικα. Οταν την έβαλες στο παρασκήνιο δεν σε ειδοποιουσε ποτέ για νέα μηνύματα.

Link to comment
Share on other sites

Viber δεν εχω αλλα στο whatsapp ερχονται. Γενικως τωρα με την εντονη προωθηση που λογικα θα εχουν τα wp8 θα βλεπυμε περισσοτερες εφαρμογες και βελτιωσεις στις υπαρχουσες σιγα σιγα. Μ'αυτην την ελπιδα το πηρα κι εγω το τηλ..
Link to comment
Share on other sites

Viber δεν εχω αλλα στο whatsapp ερχονται. Γενικως τωρα με την εντονη προωθηση που λογικα θα εχουν τα wp8 θα βλεπυμε περισσοτερες εφαρμογες και βελτιωσεις στις υπαρχουσες σιγα σιγα. Μ'αυτην την ελπιδα το πηρα κι εγω το τηλ..

 

Το whatsapp είναι ενσωματωμένο στα wp8 οπότε δεν μετραει μιλάμε για 3rd party applications όπως kik viber κτλπ

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω,πληκτρολόγιό έχει ένα μόνο?εννοώ πλήρες μου t9 έχει?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ενσωματωμενο ειναι; Δεν του φαινεται.. :wacko:

 

Ετσι το παρουσίασαν στην παρουσίαση των wp8 μαζι με το Skype τι να σου πω

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Πληκτρολογιο εχει ενα με προτασεις/διορθωσεις λεξεων, τις οποιες μαλιστα δε νομιζω οτι μπορεις να απενεργοποιησεις..

Δε μου λετε,στο skydrive μπορεις να αποθηκευσεις και μουσικη?

 

(επισης το skype αφαντο ακομα..)

Η μπαταρια ρε γμτ χαλια μου φαινεται.. Βεβαια ολο μαζι του ασχολουμαι λογω ενθουσιασμου ακομα.. Θα δουμε..

Edited by yianniCrete
Link to comment
Share on other sites

Πληκτρολογιο εχει ενα με προτασεις/διορθωσεις λεξεων, τις οποιες μαλιστα δε νομιζω οτι μπορεις να απενεργοποιησεις..

Δε μου λετε,στο skydrive μπορεις να αποθηκευσεις και μουσικη?

 

(επισης το skype αφαντο ακομα..)

http://www.wpcentral.com/skype-preview-windows-phone-8-now-available-hands-video

Link to comment
Share on other sites

Πληκτρολογιο εχει ενα με προτασεις/διορθωσεις λεξεων, τις οποιες μαλιστα δε νομιζω οτι μπορεις να απενεργοποιησεις..

 

Για απενεργοποίηση των προτάσεων πήγαινε ρυθμίσεις/πληκτρολόγιο/ρυθμίσεις πληκτρολόγησης/πατήστε για αλλαγή

 

Έτσι κάνω εγώ στα WP7.5 και μάλλον θα είναι το ίδιο και στα 8.

 

 

Microsoft changing Windows Phone WiFi behaviour in future update

http://www.wpcentral.com/microsoft-changing-windows-phone-wifi-behaviour-future-update

Edited by Ctg
Link to comment
Share on other sites

Αποστολή αρχείων μέσω bluetooth σε άλλα κινητά ( πχ σε android) -> επιβεβαιώθηκε πως γίνεται.

Λήψη?

 

Γιάννη, όσο αφορά τους 160 χαρακτήρες στο sms θα σου απαντήσω 2 μέρες που θα πάω σε κατάστημα να περιεργαστώ το 8S.Πάντως οι κάτοχοι κινητών HTC με win 7.5 μπορούν να μας απαντήσουν αν μπορούν να γράφουν sms με ως 160 ελληνικά κεφαλαία γράμματα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας,ειμαι καινουργιος στα wp, στο store με live id Greece μπορεις να αγορασεις μουσικη[/QUOT

Καλησπερα,σας ξαναενοχλω και παλι,επειδη ουτε στο μαρκετ μου εχει αγορα μουσικης αλλα ουτε και στο xbox ,δεν μπορουμε στην ελλαδα να αγορασουμε μουσικη?εχω φτιαξει λογαριασμο στο μαρκετ με region ελλαδα και εχω βαλει και καρτα αλλα μου βγαζει μονο αγορα εφαρμογων στο τηλ.

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...