Jump to content

[Επίσημο] HTC Windows Phone 8X


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εφτασε στα χερια μου το συγκεκριμενο κινητο.

Εχω διαβασει λιγα πραματα για τα wph και περιμενω να δω τα ενδοτερα για να σχηματισω αποψη μιας κ ειμαι λιγο προκατειλημμένος με το λειτουργικο.Σιγουρα θα εχει τα θετικα του κ τα αρνητικα.

Μαλλον θα κανω πολλες ερωτησεις...

 

 

Προσπαθώ εδώ κ τόσο καιρό να το αναβαθμίσω σε portico αλλά μου βγάζει συνέχεια ότι 'δεν είναι δυνατός ο έλεγχος για ενημερώσεις αυτή τη στιγμή 80070002.'

Έχω κάνει τα πάντα...μα όταν λέω τα πάντα...τι το Zune έχω περάσει και δεν αναγνωρίζει τη συσκευή αλλά μπορώ να μεταφέρω τραγούδια...παράξενο...

Τι hard reset και επαναφορα εργοστασιακών από 2φορες...αλλά αυτό εκεί.Δεν την κάνει την αναβάθμιση.

Τι αλλο να κανω;;;Help...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 808
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εφτασε στα χερια μου το συγκεκριμενο κινητο.

Εχω διαβασει λιγα πραματα για τα wph και περιμενω να δω τα ενδοτερα για να σχηματισω αποψη μιας κ ειμαι λιγο προκατειλημμένος με το λειτουργικο.Σιγουρα θα εχει τα θετικα του κ τα αρνητικα.

Μαλλον θα κανω πολλες ερωτησεις...

 

 

Προσπαθώ εδώ κ τόσο καιρό να το αναβαθμίσω σε portico αλλά μου βγάζει συνέχεια ότι 'δεν είναι δυνατός ο έλεγχος για ενημερώσεις αυτή τη στιγμή 80070002.'

Έχω κάνει τα πάντα...μα όταν λέω τα πάντα...τι το Zune έχω περάσει και δεν αναγνωρίζει τη συσκευή αλλά μπορώ να μεταφέρω τραγούδια...παράξενο...

Τι hard reset και επαναφορα εργοστασιακών από 2φορες...αλλά αυτό εκεί.Δεν την κάνει την αναβάθμιση.

Τι αλλο να κανω;;;Help...

 

Το Zune απ´οτι είχα ακούσει δεν υποστηρίζει τα wp8 έχει βγάλει άλλο πρόγραμμα η Microsoft, ποια έκδοση windows έχεις στον υπολογιστή γιατί εμένα τα vista δεν αναγνωρίζουν σωστά το 8S και το βλέπουν απλα σαν mass storage. Ίσως το error να το βγάζει μόνο για OTA αναβάθμιση οπότε είναι θέμα της htc. Γιατί δε παίρνεις ένα τηλέφωνο την htc να τους ρωτήσεις και να τους το στείλεις να κάνουν αυτοί την αναβάθμιση.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

 

Το Zune απ´οτι είχα ακούσει δεν υποστηρίζει τα wp8 έχει βγάλει άλλο πρόγραμμα η Microsoft, ποια έκδοση windows έχεις στον υπολογιστή γιατί εμένα τα vista δεν αναγνωρίζουν σωστά το 8S και το βλέπουν απλα σαν mass storage. Ίσως το error να το βγάζει μόνο για OTA αναβάθμιση οπότε είναι θέμα της htc. Γιατί δε παίρνεις ένα τηλέφωνο την htc να τους ρωτήσεις και να τους το στείλεις να κάνουν αυτοί την αναβάθμιση.

 

Τα 7 εχω.Τους εχω στειλει μειλ στην HTC να δω αν με απαντησουν.

Οσο για το zune και γω αυτο διαβασα.

ΟΤΑ ομως γιατι δεν την κανει δε καταλαβαινω.

Σα mass storage και μενα το βλεπει.

Δηλ δεν υπαρχει τπτ αλλο να κανουμε;

Link to comment
Share on other sites

 

Τα 7 εχω.Τους εχω στειλει μειλ στην HTC να δω αν με απαντησουν.

Οσο για το zune και γω αυτο διαβασα.

ΟΤΑ ομως γιατι δεν την κανει δε καταλαβαινω.

Σα mass storage και μενα το βλεπει.

Δηλ δεν υπαρχει τπτ αλλο να κανουμε;

 

Έριξα μια ματιά στο google και το error που σου βγάζει φαίνεται να υπάρχει και στα windows για desktop μόνο που εκεί για να διορθωθεί χρειάζεται να διαγράψεις τα προσωρινά αρχεία προηγούμενων update, το θέμα είναι όμως οτι στα windows phone αυτό δε γίνεται παρα μόνο με hard reset το οποίο όμως είπες οτι ήδη έκανες, άρα το πιο πιθανό να μη γίνεται σωστή διαγραφή και παραμένει το πρόβλημα. Το καλύτερο θα ήταν η ίδια η htc να σου περάσει ξανά το firmware στη συσκευή σου, φαντάζομαι αυτοί θα έχουν το portico οπότε δε θα χρειαστεί να κάνεις μετά εσύ ο ίδιος αναβάθμιση. Πάντως μέχρι να σου απαντήσουν δοκίμασε να κάνεις ακόμη μερικά hard reset και αν σου είναι εύκολο όταν σου ζητήσει για microsoft account κάνε ένα καινούριο outlook λογαριασμό από τη συσκευή (για δοκιμή) ποτέ δε ξέρεις μπορεί να είναι και κάποιο bug που να σχετίζεται με τα accounts (το διάβασα σε ένα ξένο forum).

Το companion app πάντως που μπορείς να εγκαταστήσεις στα windows 7 το μόνο που κάνει είναι μεταφορά μουσικής, βίντεο, φωτογραφιών και εφαρμογών, δυστυχώς δε μπορείς να κάνεις update από εκεί γίνονται όλα OTA.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

 

Έριξα μια ματιά στο google και το error που σου βγάζει φαίνεται να υπάρχει και στα windows για desktop μόνο που εκεί για να διορθωθεί χρειάζεται να διαγράψεις τα προσωρινά αρχεία προηγούμενων update, το θέμα είναι όμως οτι στα windows phone αυτό δε γίνεται παρα μόνο με hard reset το οποίο όμως είπες οτι ήδη έκανες, άρα το πιο πιθανό να μη γίνεται σωστή διαγραφή και παραμένει το πρόβλημα. Το καλύτερο θα ήταν η ίδια η htc να σου περάσει ξανά το firmware στη συσκευή σου, φαντάζομαι αυτοί θα έχουν το portico οπότε δε θα χρειαστεί να κάνεις μετά εσύ ο ίδιος αναβάθμιση. Πάντως μέχρι να σου απαντήσουν δοκίμασε να κάνεις ακόμη μερικά hard reset και αν σου είναι εύκολο όταν σου ζητήσει για microsoft account κάνε ένα καινούριο outlook λογαριασμό από τη συσκευή (για δοκιμή) ποτέ δε ξέρεις μπορεί να είναι και κάποιο bug που να σχετίζεται με τα accounts (το διάβασα σε ένα ξένο forum).

Το companion app πάντως που μπορείς να εγκαταστήσεις στα windows 7 το μόνο που κάνει είναι μεταφορά μουσικής, βίντεο, φωτογραφιών και εφαρμογών, δυστυχώς δε μπορείς να κάνεις update από εκεί γίνονται όλα OTA.

 

Το γελοιο της υπόθεσης είναι ότι η htc μου απαντησε ότι δεν έχει βγει καμία ενημέρωση για το 8X...Καλο;;;

Όταν λες να κάνω outlook εννοείς λογαριασμό microsoft;

Γιατι απο το κινητό απευθείας έκανα έναν microsoft λογαριασμό.

Link to comment
Share on other sites

 

Το γελοιο της υπόθεσης είναι ότι η htc μου απαντησε ότι δεν έχει βγει καμία ενημέρωση για το 8X...Καλο;;;

Όταν λες να κάνω outlook εννοείς λογαριασμό microsoft;

Γιατι απο το κινητό απευθείας έκανα έναν microsoft λογαριασμό.

 

Α καλά μιλάμε είναι τρελά ενημερωμένοι.

Ναι αυτό λέω, στην ουσία όταν φτιάχνεις ένα καινούριο email χρησιμοποιείται και σα λογαριασμός microsoft. Αν το έχεις κάνει ήδη αυτό από τη συσκευή δοκίμασε να φτιάξεις ένα καινούριο email απο τον υπολογιστή σου και μετά από ένα hard reset κάνε sign in με υπάρχον λογαριασμό (το email που έφτιαξες δηλαδή) για να δούμε μήπως και γίνει κάτι.

Τη συσκευή σου την πήρες από κανονικό κατάστημα ή είναι παραεισαγωγής? Ρωτάω γιατί μπορεί για την Ελλάδα να μην έχει βγει ακόμη η portico γι αυτο και σου απάντησαν έτσι από την htc. Πάντως πάρε τους από Δευτέρα ένα τηλέφωνο να τους εξηγήσεις οτι ακόμη και εάν δεν έχει βγει αναβάθμιση η συσκευή οταν κάνεις αναζήτηση για ενημέρωση, θα έπρεπε απλά να λέει οτι το κινητό είναι ενημερωμένο και όχι να βγάζει μήνυμα λάθους.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

 

Α καλά μιλάμε είναι τρελά ενημερωμένοι.

Ναι αυτό λέω, στην ουσία όταν φτιάχνεις ένα καινούριο email χρησιμοποιείται και σα λογαριασμός microsoft. Αν το έχεις κάνει ήδη αυτό από τη συσκευή δοκίμασε να φτιάξεις ένα καινούριο email απο τον υπολογιστή σου και μετά από ένα hard reset κάνε sign in με υπάρχον λογαριασμό (το email που έφτιαξες δηλαδή) για να δούμε μήπως και γίνει κάτι.

Τη συσκευή σου την πήρες από κανονικό κατάστημα ή είναι παραεισαγωγής? Ρωτάω γιατί μπορεί για την Ελλάδα να μην έχει βγει ακόμη η portico γι αυτο και σου απάντησαν έτσι από την htc. Πάντως πάρε τους από Δευτέρα ένα τηλέφωνο να τους εξηγήσεις οτι ακόμη και εάν δεν έχει βγει αναβάθμιση η συσκευή οταν κάνεις αναζήτηση για ενημέρωση, θα έπρεπε απλά να λέει οτι το κινητό είναι ενημερωμένο και όχι να βγάζει μήνυμα λάθους.

 

Είναι παρεισαγωγής η συσκευή ναι.Το μόνο που μου μένει είναι να κάνω αυτο που λες.Θα περιμένω όμως την απαντηση απο την σούπερ HTC.Θα τους πάρω κ τηλ όμως.Κριμα πάντως.Ψιλοχαλαστηκα.

Link to comment
Share on other sites

Η επισημη τοποθετηση της HTC Ελλαδας μου ειπε οτι ακομα δεν υπαρχει επισημη αναβαθμιση στην χωρα μας για την portico...
Link to comment
Share on other sites

Η επισημη τοποθετηση της HTC Ελλαδας μου ειπε οτι ακομα δεν υπαρχει επισημη αναβαθμιση στην χωρα μας για την portico...

 

καλα μην ακους τι σου λεει η htc, εγω πριν ερθει το 8s οταν το παλισιο το ειχε ερχετε συντομα τους ρωτησα ποτε θα ερθει και μου απαντησαν δεν ξερουν αν θα ερθει ελλαδα :wacko:

μετα απο 2 βδομαδες κυκλοφορησε στο πλαισιο

Link to comment
Share on other sites

καλα μην ακους τι σου λεει η htc, εγω πριν ερθει το 8s οταν το παλισιο το ειχε ερχετε συντομα τους ρωτησα ποτε θα ερθει και μου απαντησαν δεν ξερουν αν θα ερθει ελλαδα :wacko:

μετα απο 2 βδομαδες κυκλοφορησε στο πλαισιο

 

Δε τους πιστεψα...αλλα και παλι δεν μπορω να κανω διαφορετικα...τα εκανα ολα αλλα δεν μου εχει ερθει η portico.Μπορει να θελει καινουργιο firmware αλλα δυσκολα θα τους το στειλω για αλλαγη...Θα περιμενω.

Γενικα απογοητευτικα με την υποστηριξη.Θεωρω οτι ειναι σε πρωιμο σταδιο η ms και τα wph8.Μακαρι να δουμε αναπτυξη γιατι ειναι ενα ξεκουραστο λειτουργικο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πιστή στις υποσχέσεις της στο ότι οι “αποκλειστικές” εφαρμογές που λανσαρίστηκαν με τα νέα WP8 Lumia smartphones κάποια στιγμή θα έβρισκαν το δρόμο τους και στις λύσεις άλλων κατασκευαστών, η Nokia σήμερα “παραχώρησε” επίσημα το Nokia Drive.

 

Αυτό πρακτικά σημαίνει πως οι κάτοχοι των WP8 που φτιάχνει η HTC και η Samsung, προς το παρόν, θα μπορούν να χρησιμοποιήσουν το Nokia Drive το δωρεάν turn-by-turn voice guided navigation app της Nokia.

 

Η εν λόγο εφαρμογή προς το παρόν είναι διαθέσιμη από τα Marketplace των USA/UK/Canada αλλά εγώ προσωπικά δοκίμασα να το βρω και στα 3 χωρίς όμως κάποια τύχη.

 

Το app μπορείτε να το κατεβάσετε από ΕΔΩ αλλά να έχετε στο νου σας πως οι Ελληνικές κάρτες sim δεν υποστηρίζονται ακόμα, τουλάχιστο αυτό το μήνυμα μου έβγαλε εμένα όταν το έβαλα στο HTC 8X μου.

 

Λογικά εντός λίγων ημερών το Nokia Drive θα γίνει διαθέσιμο και στο Ελληνικό Marketplace.

 

Source: gadgeta.me

Link to comment
Share on other sites

Πιστή στις υποσχέσεις της στο ότι οι “αποκλειστικές” εφαρμογές που λανσαρίστηκαν με τα νέα WP8 Lumia smartphones κάποια στιγμή θα έβρισκαν το δρόμο τους και στις λύσεις άλλων κατασκευαστών, η Nokia σήμερα “παραχώρησε” επίσημα το Nokia Drive.

 

Αυτό πρακτικά σημαίνει πως οι κάτοχοι των WP8 που φτιάχνει η HTC και η Samsung, προς το παρόν, θα μπορούν να χρησιμοποιήσουν το Nokia Drive το δωρεάν turn-by-turn voice guided navigation app της Nokia.

 

Η εν λόγο εφαρμογή προς το παρόν είναι διαθέσιμη από τα Marketplace των USA/UK/Canada αλλά εγώ προσωπικά δοκίμασα να το βρω και στα 3 χωρίς όμως κάποια τύχη.

 

Το app μπορείτε να το κατεβάσετε από ΕΔΩ αλλά να έχετε στο νου σας πως οι Ελληνικές κάρτες sim δεν υποστηρίζονται ακόμα, τουλάχιστο αυτό το μήνυμα μου έβγαλε εμένα όταν το έβαλα στο HTC 8X μου.

 

Λογικά εντός λίγων ημερών το Nokia Drive θα γίνει διαθέσιμο και στο Ελληνικό Marketplace.

 

Source: gadgeta.me

 

Το διάβασα κ γω στο gsmarena.Πολύ καλή κινηση.

Κάτσε να παρουμε την portico πρωτα και βλεπουμε για το turn by turn.

Link to comment
Share on other sites

Το διάβασα κ γω στο gsmarena.Πολύ καλή κινηση.

Κάτσε να παρουμε την portico πρωτα και βλεπουμε για το turn by turn.

 

Portico έχω από τότε που το πήρα, EU unit όχι GR.

Link to comment
Share on other sites

Αν τραβηξω βιντεο hd με το κινητο η κατεβασω μια ταινια hd, πως στο διαολο θα τη δω στην 46 οθονη μου αφου δεν υποστηριζει hdmi, να μειωσω την ποιοτητα δεν το δεχομαι..**** microμαλακη
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πήρα μια νέα αναβάθμιση σήμερα αλλά ακόμα άγνωστο τι αλλαγές έχει.

Δεν χρειάστηκε κάποια σύνδεση σε PC, απλά ήρθε ειδοποίηση στο κινητό και το προχώρησα (τέλεια διαδικασία).

Χρειάζεται περίπου 35 λεπτά για να ολοκληρωθεί.

 

http://wmpoweruser.com/unlocked-htc-8x-getting-new-20005-firmware-update/

 

update: ειδοποίηση όταν αυξάνει η ένταση.

Edited by ssteve
Link to comment
Share on other sites

Εψαξα αλλα δεν βρηκα να εχει συγκεντρωτικους χρονους ομιλιας για εισερχομενες και εξερχομενες κλησεις.Σταματησαν να το κρατανε χρονους στα κινητα?
Link to comment
Share on other sites

Εψαξα αλλα δεν βρηκα να εχει συγκεντρωτικους χρονους ομιλιας για εισερχομενες και εξερχομενες κλησεις.Σταματησαν να το κρατανε χρονους στα κινητα?

 

Το εχω αναφερει και εγω αυτο.

Θεωρω οτι ειναι απο τα μεγιστα αρνητικα των wph8.

Προσωπικα το θεωρω δεδομενο αλλα τελικα δεν ειναι τπτ δεδομενο.

Εχω καταληξει οτι τα wph ειναι οι απολυτες συσκευες για κοινωνικη δικτυωση.Εχουνε καλες καμερες ειναι πολυ σταθερο το λειτουργικο και με ποιοτητα κατασκευης πολυ πανω απο το μεσω ορο.

Για να ευλογησουμε κ τα γενια μας....ειναι κουκλι αυτο το 8X:)

Link to comment
Share on other sites

Εκανα εδω και καιο την αναβαθμιση αλλα εξακολουθει να μην δουλευει τι wi-fi οταν ειναι σε lock screen το κινητο.Δεν θα διορθωνε η αναβαθμιση αυτο το προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Εκανα εδω και καιο την αναβαθμιση αλλα εξακολουθει να μην δουλευει τι wi-fi οταν ειναι σε lock screen το κινητο.Δεν θα διορθωνε η αναβαθμιση αυτο το προβλημα?

 

Δε προκειτε για bug.Το ειχανε ετσι για εξοικονομηση μπαταριας...οτι να ναι:mad:

Πανε στις ρυθμισεις του wifi και τικαρε το.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Την καλησπερα μου αδερφια!

Εχουμε ενα HTC 8Χ με σπασμενη οθονη.

Η ερωτηση μου ειναι η εξης:

Υπαρχει καποιο αλλο μοντελο HTC που να κανει η οθονη του στο 8X?

ολες οι οθονες που βρηκα για το συγκεκριμενο μοντελο ειναι πανακριβες,σε σχεση ξερω γω με του HD2 που εχουν 50 ευρω διαφορα..

ευχαριστωωωω!

Link to comment
Share on other sites

δεν το εχω στα χερια μου το συγκεκριμενο, αλλα οπως κ να εχει μαζι τα αγοραζουμε αυτα γιατι ειναι μεγαλο λουκι να βγει το digitizer απο την οθονη.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μου έσπασε το digitizer και το πήγα στην AVACO για service,μου ζήτησαν 205€ ,ψάχνοντας στο net είδα ότι πρέπει να αλλαχτει και η οθόνη μαζί ,το παραδίδω στο service.

Μετα απο ένα μήνα με ειδοποιούν ότι κατα τη διάρκεια της επισκευής έσπασε η πλακέτα του τηλεφώνου(μπλε εισαγωγής UK) και θα μου το αντικαταστήσουν με καινούργιο.Όλα καλα μέχρι εδώ.

Το καινούργιο τηλέφωνο όμως δεν έχει καλη λήψη με αποτέλεσμα να ειμαι συνήθως εκτός σύνδεσης.

Το service ειναι στον Κηφησό 3ο όροφο που έχει καλό σήμα και όταν το πήγα μου απάντησαν "μα έχει καλό σήμα"

Τι κάνω;;

Edited by arxetypo
Link to comment
Share on other sites

απο οτι μου ειπε ο ηλεκτρονικος που συνεργαζομαι,εμαθα οτι δε χρειαζεται να αλλαχτει η οθονη,μονο το digitizer.

ηξερα απο το iphone οτι δε βγαινει με τιποτα η οθονη πανω απο το digitizer,αλλα μαλλον στα HTC ειναι πιο απλα τα πραματα.

@arxetypo

φιλε μου εαν εισαι σιγουρος οτι φταιει το τηλεφωνο για το σημα και οχι.. το ιδιο το σημα στο σπιτι σου η οπου αλλου το τσεκαρες,να τους πρηξεις να στο επισκευασουν.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...