Jump to content

[Επίσημο] HTC Windows Phone 8X


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.gsmarena.com/htc_windows_phone_8x-4975.php

 

Υπαρχουν 2 εκδοσεις απ οτι βλεπω(4G Network LTE 700 MHz ) (LTE only for AT&T version)

Το δικο μου που ειναι deveroper ειναι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 808
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο μενού των εφαρμογών μου έχει βγάλει τα γράμματα ( Α, Β, Γ κτλ κτλ) και κάτω από κάθε γράμμα το αντίστοιχο όνομα. Πως φεύγει αυτό;
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Στο μενού των εφαρμογών μου έχει βγάλει τα γράμματα ( Α, Β, Γ κτλ κτλ) και κάτω από κάθε γράμμα το αντίστοιχο όνομα. Πως φεύγει αυτό;

 

Αυτό βγαίνει όταν έχεις πολλές εφαρμογές.

Μείωσέ τες αν θες να το αποφύγεις.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό βγαίνει όταν έχεις πολλές εφαρμογές.

Μείωσέ τες αν θες να το αποφύγεις.

 

Νομιζω και να τις σβησει τωρα τα γραμματα δεν φευγουν τωρα

Link to comment
Share on other sites

παιδια στο θεμα ποιοτητας κλησεις μικροφωνου τι λεει ? Γιατι διαβαζω ΤΕΡΑΤΑ για τα lumia 900 αλλα και 920 για σοβαρα θεματα στο μικροφωνο εως και σημερα.

Ειμαι με trophy τωρα και ενα titan και ποτε δεν ειχα κανενα προβλημα. Θελω να μεταβω στα w8 με μια καλη συσκευη ... Γενικα υπαρχουν θεματα hardware ? Μηπως να περιμενω για νεες παρτιδες?

iphone happy owner
Link to comment
Share on other sites

παιδια στο θεμα ποιοτητας κλησεις μικροφωνου τι λεει ? Γιατι διαβαζω ΤΕΡΑΤΑ για τα lumia 900 αλλα και 920 για σοβαρα θεματα στο μικροφωνο εως και σημερα.

Ειμαι με trophy τωρα και ενα titan και ποτε δεν ειχα κανενα προβλημα. Θελω να μεταβω στα w8 με μια καλη συσκευη ... Γενικα υπαρχουν θεματα hardware ? Μηπως να περιμενω για νεες παρτιδες?

 

Αλλο το 900 και αλλο το 920.

Για το X8 θα σου πω οτι το η ποιοτητα κλησεων ειναι πανω απο τον μεσω ορο.

Προσωπικη μου αποψη.

Εμενα με καλυπτει.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά τελικά ξέρει κανείς αν αυτό που βγαίνει εδώ στην Ελλάδα είναι 4g?

 

Απ οτι βλεπω στο gsmarena οχι δεν ειναι.

Ουτε ο μυθος που εγραψε το αρθρο στο φορουμ για το 8X λεει κατι αλλα ουτε κ αλλα Ελληνικα site.

 

(Το δικο μου συμπερασμα ειναι αυτο.)

Παντως μπορεις να ρωτησεις κ την htc αν σε ενδιαφερει πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι οτι υποστηριζει 4G.Πιθανον να πρεπει να του βαλεις αντιστοιχη καρτα sim για να στο βγαλει.Παιδια εχετε να προτεινετε αποιον video player (κατι σαν τον MX Player στο Android πχ);Δεν εχω βρει καποιον της προκοπης free..
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδια το κουτι του 8X περα απο τα βασικα,ειχε μεσα και την καρφιτσα αλα Iphone που ανοιγει την υποδοχη της καρτας σιμ;Η δεν το δινει αυτο η HTC;To δικο μου το πηρα μεταχειρισμενο και δεν βρηκα κατι μεσα..
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κουτι του 8X περα απο τα βασικα,ειχε μεσα και την καρφιτσα αλα Iphone που ανοιγει την υποδοχη της καρτας σιμ;Η δεν το δινει αυτο η HTC;To δικο μου το πηρα μεταχειρισμενο και δεν βρηκα κατι μεσα..

 

Φυσικα και ειναι στα στανταρ του κουτιου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Κατεβάζω από το pc μου τις εφαρμογές σε .xap και τις περνάω μέσα στον αποθηκευτικό χώρο του κινητού αλλά δεν μπορώ να τις δω μέσα από το κινητό για να τις εγκαταστήσω.

Η Microsoft λέει ότι γίνετε στα sdcard κινητά.

www.2ospbyron.gr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Κατεβάζω από το pc μου τις εφαρμογές σε .xap και τις περνάω μέσα στον αποθηκευτικό χώρο του κινητού αλλά δεν μπορώ να τις δω μέσα από το κινητό για να τις εγκαταστήσω.

Η Microsoft λέει ότι γίνετε στα sdcard κινητά.

 

Περιμενε....για να καταλαβω...

Οταν λες sdcard τι εννοεις;;;

 

Αφου το Χ8 δεν δεχεται επιπλεον επεκταση μνημης!

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό το γράφει η Μ. στις οδηγίες.

Δεν αναφέρει πουθενά τι γίνεται χωρίς sdcard κινητά.

 

http://www.windowsphone.com/el-gr/How-to/wp8/apps/how-do-i-install-apps-from-an-sd-card

-------------------------------

 

Help

Έχω φάει τον κόσμο να βρω πως μπορώ να μεταφέρω τις επαφές από την παλιά sim στην καινούργια micro sim.

Edited by LEFTK
www.2ospbyron.gr
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάποιος, κάθε πόση ώρα γίνεται ανανέωση των δεδομένων καιρού στην εφαρμογή της HTC που έχει το HTC 8X;

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Όπως είπε ένας χρήστης βγάλε το HTC σαν εφαρμογή και θα δεις να διαρκεί περισσότερη μπαταρία.

www.2ospbyron.gr
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Όπως είπε ένας χρήστης βγάλε το HTC σαν εφαρμογή και θα δεις να διαρκεί περισσότερη μπαταρία.

Έχεις κάποια καλύτερη πρόταση για ρολόι και καιρό;

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

new update today

Radio software v.: 1.14b.32.19.06_15.42.32.19

firmware v. n.: 1532.20.20105.401

Bootloader v.: 0.0.1532.20(165610)

Edited by LEFTK
www.2ospbyron.gr
Link to comment
Share on other sites

είναι αλήθεια ότι η μπαταρία δεν κρατάει πολύ; το χω ακούσει από δυο γνωστούς μου, αλλά παίζει να το παρακάνουν με την χρήση δεν ξέρω και ήθελα μια γνώμη ακόμα για να ξέρω τι παίζει. ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

είναι αλήθεια ότι η μπαταρία δεν κρατάει πολύ; το χω ακούσει από δυο γνωστούς μου, αλλά παίζει να το παρακάνουν με την χρήση δεν ξέρω και ήθελα μια γνώμη ακόμα για να ξέρω τι παίζει. ευχαριστώ

 

Αναλογως τη χρηση.Σε εμενα με τα δεδομενα ανοιχτα (εκτος βραδυ που ειμαι σπιτι αρα μπαινω με wifi) αρκετες κλησεις και ελεγχο mail λογω δουλειας με μετριο browsing κραταει μεχρι δυο μερες ~42-44 ωρες χοντρικα.Να πω εδω πως εχω βγαλει οτι HTC app ειχε προεγκατεστημενο η συσκευη.Πριν το κανω η κατασταση ηταν τραγικη (για εμενα τουλαχιστον).Το εβγαζα απο τον φορτιστη στις 6 το πρωι και στις 2-3 το μεσημερι ηθελε φορτιση.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα

 

Μια ερωτηση

Στις ρυθμισεις εκει που λεει κλειδωμα οθονης εχει επιλογη να βαλεις κωδικο κτλ... αλλα το δειχνει με αχνα γραμματα πως μπορω να το επιλεξω???:(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Χωρίς χρήση data μόνο gsm μπορεί να κρατήσει και 5 μέρες ανοιχτό μόνο χρήση τηλεφώνων και κάμερας που το έχω δοκιμάσει.

www.2ospbyron.gr
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται με τα mp3 που θελω να βαλω στην συσκευη ωστε να τα εχω σαν ηχο κλησης/αφυπνισης.Πριν λιγες μερες ειχα κανει ξανα ερωτηση...Βαζω τα αρχεια στον φακελο ringtones-τιποτα.Τα βαζω στον φακελο music-τιποτα.Και καποια στιγμη ως δια μαγειας τα βλεπω στις ρυθμισεις ,εκει που πας για να αλλαξεις ηχο κλησης..Εχθες προσπαθησα να προσθεσω αλλα 5 τραγουδια.Ιδια διαδικασια,copy και στους δυο φακελους.Τα βλεπω διπλα στο μενου Μουσικη αλλα ΟΧΙ σαν ηχο κλησης.Ακατανοητο...
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εγώ χρησιμοποιώ το ringtones app κατεβάζεις τον ήχο και τον περάνει μέσα στο σύστημα μόνο του. Δεν ασχολήθηκα και πολύ για δικά μου τραγούδια. Με κάλυψε αυτό το πρόγραμμα.
www.2ospbyron.gr
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...