Jump to content

[Επίσημο] HTC Windows Phone 8X


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα σας,ειμαι καινουργιος στα wp, στο store με live id Greece μπορεις να αγορασεις μουσικη[/QUOT

Καλησπερα,σας ξαναενοχλω και παλι,επειδη ουτε στο μαρκετ μου εχει αγορα μουσικης αλλα ουτε και στο xbox ,δεν μπορουμε στην ελλαδα να αγορασουμε μουσικη?εχω φτιαξει λογαριασμο στο μαρκετ με region ελλαδα και εχω βαλει και καρτα αλλα μου βγαζει μονο αγορα εφαρμογων στο τηλ.

 

Ευχαριστω

 

Στο titan με 7.5 που ειχα εγω έπρεπε να βαλεις region united kingdom για δοκιμασε το

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 808
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πληκτρολογιο εχει ενα με προτασεις/διορθωσεις λεξεων, τις οποιες μαλιστα δε νομιζω οτι μπορεις να απενεργοποιησεις..

Δε μου λετε,στο skydrive μπορεις να αποθηκευσεις και μουσικη?

 

(επισης το skype αφαντο ακομα..)

Η μπαταρια ρε γμτ χαλια μου φαινεται.. Βεβαια ολο μαζι του ασχολουμαι λογω ενθουσιασμου ακομα.. Θα δουμε..

 

Μιας και σε βρήκαμε δωσε μας τα φωτα σου :)

Το εξωτερικο ηχείο πως σου φαινεται σαν ποιότητα ηχου;

Το wifi μένει ανοιχτο οταν ειναι stand by;

Link to comment
Share on other sites

Μολισς μου απαντησε η htc σε μειλ που τους ειχα στειλει για τους 70/160 χαρακτηρες στα sms. Μου ειπαν οτι ειναι limitation της Microsoft κι οτι το εχουν και ολα τα Android κινητα. Τι βλακες. Κι οτι αν βρεθει λυση θα υπαρξει σε μελλοντικο update. :mad:
Link to comment
Share on other sites

Μην με τρομάζεις! Καταρχάς σε android κινητά δεν ισχύει τέτοιο πράγμα μιας και όταν ένας φίλος κάτοχος Galaxy SII μου είπε ότι γράφει με 70 χαρακτήρες,πήρα το κινητό του,μπήκα στις ρυθμίσεις,ενεργοποίησα τους εθνικούς χαρακτήρες και γράφει κανονικότατα με 160 κεφαλαία σε 1 sms.

 

Επίσης σε άλλο γνωστό ελληνικό site είχαν γράψει στην παρουσίαση του HTC Τrophy : "Το πρόβλημα με την αποστολή SMS με ελληνικούς χαρακτήρες έχει λυθεί σε όλα τα νέα Windows smartphones της εταιρείας και πλέον υποστηρίζει κανονικά τους 160 χαρακτήρες".Σε ξένο site : "However, the iPhone completely lacks a character counter. Since messages are broken up every 160 characters (unless you’re texting someone on the same carrier), I like being able to know if my last two characters are going to send as a separate message. Windows Phone gives you a character counter once you reach about 135 characters, which is how it should be"

 

Μήπως και αυτό που σου είπαν αφορά κινητά αγορασμένα από το εξωτερικό?

Edited by ipred
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω τωρα. Που ηξεραν αυτοι απο που το αγορασα. Δεν εχει κυκλοφορησει εδω θα μου πεις. Νομιζω οτι για ολη την Ευρωπη ειναι μια εκδοση ομως,EU,αλλωστε ειχε ελληνικη γλωσσα,ρωσσικα,ακομα και αραβικα! Υπομονη ωσπυ να το παρει καποιος αλλος απο εδω λοιπον και να μας πει. Ενας φιλος στη δουλεια παντως που εχει nokia 610 του ζητησα σημερα να δοκιμασει και δυστυχως 70 ειτε μικρα ειτε κεφαλαια. Για τα Android ξερω κι εγω οτι δεν ισχυει,ισως εννοουσαν για το Android πληκτρολογιο οχι αυτο που βαζει η εκαστοτε κατασκευαστρια - κατι που στα WP8 δεν επιτρεπεται..
Link to comment
Share on other sites

Ενας φιλος στη δουλεια παντως που εχει nokia 610 του ζητησα σημερα να δοκιμασει και δυστυχως 70 ειτε μικρα ειτε κεφαλαια. Για τα Android ξερω κι εγω οτι δεν ισχυει,ισως εννοουσαν για το Android πληκτρολογιο οχι αυτο που βαζει η εκαστοτε κατασκευαστρια - κατι που στα WP8 δεν επιτρεπεται..

 

Περιεργο γιατι στο δικο μου 610 μπορω να γράψω κανονικά 160 χαρακτήρες. Ελληνικά, κεφάλαια κτλ...

Link to comment
Share on other sites

Ααααααααααα!!! Δεν ξερω εχω μπερδευτει πια. Παντως οσα μειονεκτηματα κι αν εχει ειναι τοσο ομορφο το πουστικο δε μπορω το κοιταω και λιωνω!!! :cry:

Αρα θα συμβιβαστω προς το παρον αν και περασε απο το μυαλο μου να το πουλησω... :X

Link to comment
Share on other sites

Ok δεν υπαρχει αυτο πριν μια ωρα το εβγαλα απο την πριζα κι εχει παει στο 86% ! Αρχιζω και πριζωνω....... :rocket:
Link to comment
Share on other sites

Γιατί τόση κατανάλωσή?κάτι δε πάει καλά σιγουρα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλά,δεν συμφωνώ και απόλυτα,γιατί σε κάποια από τα παραπάνω κινητά έχω δει άλλους χρόνους

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ισως τελικα εφταιγε οντως κατι συγκεκριμενο,οπως ειπαν χθες σε ενα ξενο site και το δοκιμαζω ηδη. Πολλα Lumia 920 και htc 8x ειχαν απιστευτη βελτιωση στη μπαταρια απενεργοποιωντας το NFC (tap+send). Απο μονο του αυτο ηταν ενεργοποιημενο,ετσι το ειχα αφησει κι εγω. Το εχω κλεισει τωρα, το κινητο το εβγαλα απο την πριζα το πρωι στις 6. Τωρα ειναι στο 92% και λεει οτι απομενουν περιπου 19 ωρες (βεβαια ειναι χαζο γιατι λεει χρονος απο την τελευταια φορτιση 1 ωρα). Τεσπα θα δειξει. Α με ελαχιστη χρηση αυτες τις 2 ωρες.

Επισης χθες που ειχα απελπιστει με τη μπαταρια ειχε και ενα αλλο θεμα,εκανε μονιμα συγχρονισμο σε ολους τους λογαριασμους (facebook,gmail,hotmail,κλπ). Αφου οταν με καλουσαν αποθηκευμενα ατομα δεν εβγαζε ονομα γιατι δεν ειχε ακομα συγχρονησει τις επαφες του hotmail υποτιθεται. Κι αυτο ηταν bug που παρατηρησαν πολλοι χθες και ειπαν αρχικα οτι εφταιγε το gmail μετα καποιοι ειπαν για το skype. Αφου εκανα επαναφορα ρυθμισεων συνεδεσα το gmail μονο για mail, οχι επαφες και ημερολογιο και δεν ξανακατεβασα το skype, και τωρα συγχρονιζει κανονικοτατα. Αυτα. :blink:

Καλημερα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.

σημερα πηρα απο expansys το 8Χ μεχρι στιγμης ολα καλα, το μονο προβλημα που εχω ειναι οτι δεν μπορω με τιποτα να μπω στον hotmail λογαριασμο μου... μου βγαζει σφαλμα 0x80048264, εαν παω να το ρυθμισω απο το "αλλος λογαριασμος" το βλεπω κανονικα και συγχρονιζει κανονικα. εχει κανεις καμια ιδεα τι μπορει να φταιει???

 

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.

σημερα πηρα απο expansys το 8Χ μεχρι στιγμης ολα καλα, το μονο προβλημα που εχω ειναι οτι δεν μπορω με τιποτα να μπω στον hotmail λογαριασμο μου... μου βγαζει σφαλμα 0x80048264, εαν παω να το ρυθμισω απο το "αλλος λογαριασμος" το βλεπω κανονικα και συγχρονιζει κανονικα. εχει κανεις καμια ιδεα τι μπορει να φταιει???

 

ευχαριστώ.

 

μηπως το hotmail πρεπει να το κανεις microsoft account? για ψαξε το λιγο

Link to comment
Share on other sites

Να γραψω και γω καποιες παρατηρησεις σχετικα με το κινητο μιας και το εφερε ενας φιλος απο αγγλια.

Το θεμα μπαταριας το εχει και ο φιλος μου, πεφτει πεφτει πεφτει.

Σε εκνευριστικο σημειο ομως.

Ετσι για να το συγκρινο και με το δικο μου Nokia Lumia 800 kai Htc Hd7, ΟΧΙ δεν ειναι δα και κατι τοσο καλυτερο.

Εχουν σχεδον το ιδιο smouth λογισμικο αλλα δεν ειδα κατι εστω το καλυτερο.

Η ποιοτητα κατασκευης και αισθησης στο χερι ιδια πανω κατω με του Lumia και η οθονη στα ιδια θα ελεγα.

Αυτο που ειδα να εχει διαφορα ειναι στην εμβελεια του ασυρματου δικτυου που εδειξε να πιανει λιγο πιο μακρυα.

 

Ενημερωτικα παντως Αγγλια δεν πολυαρεσε στα φορουμ και ηδη ξεκινησαν μεταπωλησεις.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια επειδη σημερα το πηρα κι εχω ξενερωσει,το φλας της κα,ερας αναβει;στον φακο αναβει κανονικα,στην καμερα οχι!

ipad 3 white

iphone 5s gold

Link to comment
Share on other sites

μηπως το hotmail πρεπει να το κανεις microsoft account? για ψαξε το λιγο

Καλησπερα το θεμα με το hotmail το ελυσα... Ειναι οκ. Το θεμα με τα sms μπορει να μου πει καποιος πως και αν μπορει να λυθει;;;

Link to comment
Share on other sites

Οκ δεν υπαρχει περιπτωση,θα το πουλησω και θα παρω lumia. Το εχω λιγοτερο απο ενα μηνα και μολις προσεξα οτι στις 4 γωνιες το μπλε εχει μαυρισει και λειανει καπως απο την τριβη στην τσεπη μαλλον.. Ελεος! :mad:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...