Jump to content

[Επίσημο] HTC Windows Phone 8X


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαλησπερα και παλι..

Να κανω μια διορθωση,το τηλεφωνο δεν ειναι το HTC 8X αλλα το HTC 8S.

παραδοξως δε μπορω να βρω πουθενα digitizer.

Ξερουμε εαν κανει απο καποιο αλλο μοντελο?

γενικως,μηπως εχουμε καποιο λινκ για να το προμηθευτουμε?

Edited by webassasin
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 808
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα!Μολις πηρα ενα 8Χ (ειπα να δωσω 2η ευκαιρια στα wp).Αφου λοιπον το σεταρισα στα μετρα μου, δεν μπορω να κατεβασω απο το app store.Μου βγαζει ενα σφαλμα c101a006.Με ενα γρηγορο ψαξιμο καπου διαβασα οτι ειναι "κατω" το store..Tο παραξενο ειναι πως οι εφαρμογες της htc κατεβαινουν/ενημερωνονται κανονικα μεσω του marketplace...Καμια ιδεα;
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Μη σε απασχολει...ειναι 'συχνο-πυκνο' φαινομενο αυτο στο store.

Συντομα θα εχεις προσβαση.

Ποιες οι εντυπωσεις σου γενικα;

Link to comment
Share on other sites

Εκανα ξανα factory reset και ολα καλα.Κοιτα,μου αρεσει η ταχυτητα του και η ανυπαρξια κολληματων/καθυστερησεων σε οτιδηποτε.Εχω W8 στο pc και θελω να δω αν με βολεψουν και στο κινητο.Ηχο κλησης/αφυπνισης mp3 μπορουμε να βαλουμε η μονο τις προεπιλογες των ηχων που εχει μεσα το λειτουργικο;
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Εκανα ξανα factory reset και ολα καλα.Κοιτα,μου αρεσει η ταχυτητα του και η ανυπαρξια κολληματων/καθυστερησεων σε οτιδηποτε.Εχω W8 στο pc και θελω να δω αν με βολεψουν και στο κινητο.Ηχο κλησης/αφυπνισης mp3 μπορουμε να βαλουμε η μονο τις προεπιλογες των ηχων που εχει μεσα το λειτουργικο;

 

Στα 7αρια που εχω το κινητο το εμφανιζει σαν mass storage-σκληρο δισκο.Θα δεις τους φακελους που σου βγαζει.Με αντιγραφη επικολληση μεταφερεις οτι θες.Δε χρειαζεται το zune.

Ηχο κλησης εχω βαλει ναι.Αφυπνιση δε δοκιμασα.

Μου εκανε εντυπωση η ταχυτητα του explorer.Τον περιμενα πιο γρηγορο.

Edited by left_ace
Link to comment
Share on other sites

Δεν σερφαρω ιδιαιτερα απο το κινητο.Αλλα ετσι λιγο που τον χρησιμοποιησα δεν μου αφησε αρνητικη εντυπωση.Επισης ξερω οτι δεν χρειαζεται το Zune (επιτελους!!Αντε να φευγει και το itunes!).Ετσι εκανα λοιπον copy/paste τα δυο mp3 που θελω να χρησιμοποιησω ειτε σαν ringtone ειτε σαν ηχο αφυπνισης αλλα μεσα απο το κινητο δεν τα βλεπω.Τα εβαλα ειτε στον φακελο RINGTONES ειτε στον MUSIC που δαινονται στον windows explorer αλλα τπτ...
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Δεν σερφαρω ιδιαιτερα απο το κινητο.Αλλα ετσι λιγο που τον χρησιμοποιησα δεν μου αφησε αρνητικη εντυπωση.Επισης ξερω οτι δεν χρειαζεται το Zune (επιτελους!!Αντε να φευγει και το itunes!).Ετσι εκανα λοιπον copy/paste τα δυο mp3 που θελω να χρησιμοποιησω ειτε σαν ringtone ειτε σαν ηχο αφυπνισης αλλα μεσα απο το κινητο δεν τα βλεπω.Τα εβαλα ειτε στον φακελο RINGTONES ειτε στον MUSIC που δαινονται στον windows explorer αλλα τπτ...

 

Στον φακελο ringtones τα εχω και μου τα εμφανιζει στο κινητο...Για κοιταξε το παλι.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο κοιταζω μολις τωρα..Καταρχην ο φακελος αυτος ειναι αδειος.Δεν φαινονται τα στοκ ringtones.Εχω βαλει λοιπον 2 Mp3 σε greeklish αλλα δεν τα βλεπω μεσα απο την συσκευη..
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Μήπως τα πέρασες απο το φάκελο music στο φάκελο ringtones? Πρέπει να τα περάσεις απο τον υπολογιστή στο ringtones κατευθείαν..
Link to comment
Share on other sites

Ολα ενταξει με τα αρχεια που ηθελα.Το κινητο το πηρα ελαφρως μεταχειρισμενο.Το παιδι που μου το πουλησε μου ειπε πως ειναι LTE.Βγαινει σε δυο διαφορετικες συσκευες ή ενα και το αυτο ειναι;Και απο που μπορω να τσεκαρω αν οντως ειναι lte;(Σε περιπτωση βεβαια που μιλαμε για δυο διαφορετικες συσκευες).
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ολα ενταξει με τα αρχεια που ηθελα.Το κινητο το πηρα ελαφρως μεταχειρισμενο.Το παιδι που μου το πουλησε μου ειπε πως ειναι LTE.Βγαινει σε δυο διαφορετικες συσκευες ή ενα και το αυτο ειναι;Και απο που μπορω να τσεκαρω αν οντως ειναι lte;(Σε περιπτωση βεβαια που μιλαμε για δυο διαφορετικες συσκευες).

 

Πανε στα δεδομενα τηλ και εκει που λεει 2g η 3g σου βγαζει 4g?

Στο gsm αλλα κ στη παρουσιαση στο φορουμ λενε για 4g.

Link to comment
Share on other sites

Πανε στα δεδομενα τηλ και εκει που λεει 2g η 3g σου βγαζει 4g?

Στο gsm αλλα κ στη παρουσιαση στο φορουμ λενε για 4g.

 

Βγαζει μεγιστη ταχυτητα συνδεσης 3G.Αλλα ισως να δειχνει τις δυνατοτητες της συγκεκριμμενης σιμ οποτε δεν υπαρχει λογος να ψαχνω.Επισης ενω μεχρι πριν 3-4 μερες με αρκετη χρηση τηλεφωνου ,μετρια εως ελαχιστη χρηση mail/browsing η μπαταρια εβγαζε ανετα κοντα 40+ ωρες μεχρι να ζητησει φορτιση...Το τελευταιο διημερο στο 12ωρο θελει φορτιση με την ιδια χρηση επισης.Το αφησα χθες το βραδυ στο 77% μπαταρια,κλειστα ολα,ασυρματα δεδομενα bluetooth..Και τωρα βλεπω μπαταρια στο 25%....Κατεβασα μερικες εφαρμογες βεβαια (και εσβησα και μερικες μετα) αλλα ειναι δυνατον να φταιει αυτο;

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Βγαζει μεγιστη ταχυτητα συνδεσης 3G.Αλλα ισως να δειχνει τις δυνατοτητες της συγκεκριμμενης σιμ οποτε δεν υπαρχει λογος να ψαχνω.Επισης ενω μεχρι πριν 3-4 μερες με αρκετη χρηση τηλεφωνου ,μετρια εως ελαχιστη χρηση mail/browsing η μπαταρια εβγαζε ανετα κοντα 40+ ωρες μεχρι να ζητησει φορτιση...Το τελευταιο διημερο στο 12ωρο θελει φορτιση με την ιδια χρηση επισης.Το αφησα χθες το βραδυ στο 77% μπαταρια,κλειστα ολα,ασυρματα δεδομενα bluetooth..Και τωρα βλεπω μπαταρια στο 25%....Κατεβασα μερικες εφαρμογες βεβαια (και εσβησα και μερικες μετα) αλλα ειναι δυνατον να φταιει αυτο;

 

Μηπως εχεις ανοιχτω το nfc(αγγιγμα);

Link to comment
Share on other sites

Οχι...Κλειστα τα παντα τα πρωινα στην δουλεια...Απο το απογευμα και μετα λιγο wifi...Κατεβασα καμια 10αρια εφαρμογες προχτες και αναρωτιεμαι αν οφειλεται εκει..Αλλα και παλι χωρις δεδομενα 3g και wifi οι εφαρμογες δεν κανουν συγχρονισμο για να τρωνε μπαταρια...Οποτε;Να βγαλω ολες τις εφαρμογες πχ;Ε μετα παιρνω και ενα Ν95 και κανω τα ιδια με το 8Χ και οικονομικοτερα.Ειχα διαβασει εδω για την μπαταρια του αλλα τετοιο χαλι δεν το περιμενα...
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Οχι...Κλειστα τα παντα τα πρωινα στην δουλεια...Απο το απογευμα και μετα λιγο wifi...Κατεβασα καμια 10αρια εφαρμογες προχτες και αναρωτιεμαι αν οφειλεται εκει..Αλλα και παλι χωρις δεδομενα 3g και wifi οι εφαρμογες δεν κανουν συγχρονισμο για να τρωνε μπαταρια...Οποτε;Να βγαλω ολες τις εφαρμογες πχ;Ε μετα παιρνω και ενα Ν95 και κανω τα ιδια με το 8Χ και οικονομικοτερα.Ειχα διαβασει εδω για την μπαταρια του αλλα τετοιο χαλι δεν το περιμενα...

 

Στις ρυθμισεις κανε ενα swipe αριστερα...εκει δειχνει το παρασκηνιο.Δες ποιες ειναι αυτες οι εφαρμογες κ αποκλεισε τες.

Εμενα η μπαταρια μου κραταει μια μερα κ κατι με λιγα απ ολα.

Σε γενικες γραμμες δεν ειμαι ευχαριστημενος με την αυτονομια.Συμφωνω μαζι σου.

Link to comment
Share on other sites

έχω κάνει απεγκατάσταση το htc hub και η μπαταρία κρατάει μια χαρά,με ποιο τηλ το συγκρίνεται και δεν είστε ευχαριστημένοι? εγώ πχ με galaxy nexus που έβγαζε με το ζόρι την μέρα τώρα με την ίδια χρήση μπορεί να βγάλει 2 μέρες
Link to comment
Share on other sites

Δεν το συγκρίνω με κάποιο συγκεκριμένο.. Είχα νεξους, note, galaxy s2 αλλά 12-13 ώρες αυτονομία με ελάχιστη χρήση δεν είχανε αυτά. Εδώ μιλάμε για μερικές κλήσεις στο 8Χ χωρίς ασύρματα 3g κτλ κτλ... Όπως και να το δεις δεν εξηγείται τέτοια αυτονομία με βάση την χρήση που κάνω με οποιαδήποτε συσκευή και να βάλεις δίπλα. Και τονιζω:με ελάχιστη χρήση...
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

έχω κάνει απεγκατάσταση το htc hub και η μπαταρία κρατάει μια χαρά,με ποιο τηλ το συγκρίνεται και δεν είστε ευχαριστημένοι? εγώ πχ με galaxy nexus που έβγαζε με το ζόρι την μέρα τώρα με την ίδια χρήση μπορεί να βγάλει 2 μέρες

 

Δεν ειναι αναγκη να συγκρινουμε καποια συσκευη.

Αλλωστε υπαρχει διαφορα απο χρηστη σε χρηστη.

Στο gsm λεει http://www.gsmarena.com/htc_windows_phone_8x-review-844p3.php

Εσυ βγαζεις 2μερες με δικη σου χρηση.

 

Το να συγκρινουμε το νεξους η το note η οποιαδηποτε αλλη συσκευη με μεγαλυτερες διαστασεις οθονων ισα ισα το htc βγαινει χαμενο γιατι το πιο 'μπαταριοφαγο' ειναι η οθονη.

Που 4,65-5,5 ιντσες με την 4,3!!!

Με συζητησεις που εχω κανει κ με αλλα παιδια μεσα στο φορουμ με wph λενε για την αυτονομια.

Θεωρω οτι η ms θα πρεπει να δωσει περισσοτερη προσοχη σε επομενα update για την εξοικονομηση της ενεργειας.

Καλο,χρυσο το smoothness και το αριστο ρολαρισμα των wph αλλα βλεπω οτι βοηθαει πολυ η μπαταρια για ολα αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Απεγκατεστησα τα HTC Apps και το κινητό έστρωσε.Με αρκετο WiFi πολλές φωτογραφίες και λίγο σε κλήσεις εβγαλε κοντά 40 ώρες.
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

παιδιά υποστιρίζει 4g?

Τι να το κανείς για νου σου τρώει μπαταρία?

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Αν υποστηρίζει η κάρτα σου ναι.

 

"Speaking of web browsing the HTC 8X isn't a 4G-capable handset"

http://www.expertreviews.co.uk/smartphones/1295653/htc-windows-phone-8x

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

"Speaking of web browsing the HTC 8X isn't a 4G-capable handset"

http://www.expertreviews.co.uk/smartphones/1295653/htc-windows-phone-8x

 

Κάνουν λάθος, το 8Χ ΕΙΝΑΙ 4G.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...