Jump to content

[Επίσημο] HTC Windows Phone 8X


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την εκδοση των 8.1 την ειχε δωσει σχεδον ενα χρονο μετα. Μετα απο την τραγικη αργοπορια αυτη πηρα την αποφαση να το πουλησω. Φαινοταν οτι η htc θα τα παρατουσε. Παρ ολα αυτα εχω τις καλυτερες μνημες απο τη συσκευη.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 808
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχεις δίκιο αλλά μην ξεχνάς ότι το κινητό είναι 3,5 ετών... Σχεδόν αναμενόμενο από την HTC να μην το υποστηρίξει άλλο... Το κακό είναι ότι από specs όπως είπες τα σηκώνει άνετα τα 10άρια και ότι Lumia συσκευές ίδιας «ηλικίας» θα πάρουν τα 10... Απλά η HTC επέλεξε να μην αφοσιώσει ανθρώπινο δυναμικό στην ανάπτυξη και την μετέπειτα υποστήριξη των 10 παρά μόνο στο Μ8...

 

Η αρχική MS ανακοίνωση, ανέφερε όλα τα τηλέφωνα με 8.1. Εκεί είχα πατήσει και έλεγα πως θα πάρει κανένα χρόνο ζωής ακόμα το τηλέφωνο, αφού σε θέματα απόκρισης-συμπεριφοράς με καλύπτει, και μόνο κάποια θεματάκια με ενοχλούν (blacklist/filter, camera, static ip, DLNA κλπ), χωρίς όμως να τα σκέφτομαι πάνω από 2-3 φορές το μήνα.

 

Έχεις δίκιο ότι είναι 3.5 ετών, έχεις εξίσου δίκιο ότι και συνομήλικά του θα την πάρουν. :p

 

Την εκδοση των 8.1 την ειχε δωσει σχεδον ενα χρονο μετα. Μετα απο την τραγικη αργοπορια αυτη πηρα την αποφαση να το πουλησω. Φαινοταν οτι η htc θα τα παρατουσε. Παρ ολα αυτα εχω τις καλυτερες μνημες απο τη συσκευη.

 

Τί να πω...

 

Δεν έκαναν καν τον κόπο τόσο καιρό να ενημερώσουν τους πελάτες τους...μια "δειλή" ανακοίνωση, τώρα που φτάσαμε στο παρά 1".

 

Ελπίζω τουλάχιστον να μπει στη λίστα του insider, και ίσως το διακινδυνεύσω να το περάσω έτσι και να δω τι ψάρια θα πιάσω.

Link to comment
Share on other sites

Η Microsoft μίλησε για τα Lumia σαν κατασκευαστής... Και για τα υπόλοιπα είπες πως θα είναι διαθέσιμα στους κατασκευαστές...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Η Microsoft μίλησε για τα Lumia σαν κατασκευαστής... Και για τα υπόλοιπα είπες πως θα είναι διαθέσιμα στους κατασκευαστές...

 

Είχα την εντύπωση πως αφορούσε σε όλα τα WP τηλέφωνα η υποστήριξη για 3 χρόνια από τα 8.1

 

Oh, well...

Link to comment
Share on other sites

Άλλο αυτό που λες εσύ και άλλο αυτό που λέω εγώ... Η 3ετή υποστήριξη ισχύει αλλα απαιτεί και τη συνεργασία του κατασκευαστή... Αν η HTC δεν θέλει δεν μπορείς να την αναγκάσεις...

 

Αυτό που είπα πριν αφορα την ανακοίνωση της Microsoft ότι τα WIN10 θα τα πάρουν όλα τα Lumia με 8.1 και ας ξεπερνούν την 3ετία...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Άλλο αυτό που λες εσύ και άλλο αυτό που λέω εγώ... Η 3ετή υποστήριξη ισχύει αλλα απαιτεί και τη συνεργασία του κατασκευαστή... Αν η HTC δεν θέλει δεν μπορείς να την αναγκάσεις...

 

Αυτό που είπα πριν αφορα την ανακοίνωση της Microsoft ότι τα WIN10 θα τα πάρουν όλα τα Lumia με 8.1 και ας ξεπερνούν την 3ετία...

 

Ευχαριστώ για τις διευκρινήσεις.

 

Αλλά ναι, προφανώς αν η (κάθε) HTC δεν σκοπεύει να ασχοληθεί, τί να κάνεις?

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι υποχρεωμένη ή να στο πω καλύτερα δεν μπορει κανείς να την υποχρεώσει.... Νομίζω καταλαβαίνεις τι λέω... Δεν σου είπα ότι καλά κάνει και δεν το δίνει το update, απλά το βρίσκω λογικό για μια εταιρεία (που τα οικονομικά της δεν πάνε κ πολύ καλά τώρα τελευταία) να επιλέξει να μην αφιερώσει χρόνο και προσωπικό στην ανάπτυξη και υποστήριξη μιας συσκευής που είναι ήδη 3,5 χρόνια στην αγορά...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Mα δεν διαφωνώ στο ελάχιστο με αυτά που λες, τα κατανοώ, και ως ένα βαθμό κατανοώ και την επιλογή της HTC (με αστερίσκο στον τρόπο ενημέρωσης/ανακοίνωσης).

 

Απλά έχω ξενερώσει με την τακτική αυτή.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Παίδες καλησπέρα σας. Η συσκευή του κολλητου μου στο άσχετο έκλεισε. Δεν ανοίγει καθόλου. Όταν την συνδέσει με τον φορτιστή άνοιγει για δευτερόλεπτα εμφανίζεται το σήμα της HTC και ξανακλεινει. Ούτε Hard reset κάνει. Καμία ιδέα;

το γέλιο είναι η τροφή της ψυχής!!!

 

Lumia 1020 : Rules!!!

Νokia N9: Have no rules!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...