Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Kαλησπέρα παιδιά, νέος κάτοχος και εγώ με N8000 και έκανα και εγώ την αναβάθμιση με την γερμανική Jelly Bean. Ακολούθησα τις οδηγίες από αυτό το site: http://www.ibtimes.co.uk/articles/417483/20121221/update-galaxy-note101-n8000-android411-jellybean-xxcll3.htm (καθώς έχω την 3G έκδοση) και ενώ περίμενα να βρεθώ με την 4.1.1 βρέθηκα με την 4.1.2! Επειδή έλειπα από τις εξελίξεις στο android είναι αναγκαίο ή καλό να κάνω factory reset και να το ξανά στήσω από την αρχή? Επίσης για κάποιο λόγο δεν μπορώ να ενεργοποιήσω την επιλογή του Air View και του Smart Rotation, είναι πιθανόν να πρόκειται για bugs ή κάτι να μην πήγε καλά κατά την διαδικασία? Τέλος μου ζητάει δηλώσω ότι έλαβα γνώση των αλλαγών στο software update αλλά είτε δηλώσω σαν χώρα την Ελλάδα, είτε την Γερμανία (ίσως σκέψη αδαή καθώς υπέθεσα ότι είναι σχετικό με την Γερμανική Rom), όταν αποδέχομαι τους όρους και πάει να κάνει register device μου βγάζει μήνυμα λάθους "Processing failed"... Αυτά και ελπίζω να μην κούρασα.

 

Ευχαριστώ,

 

Update: Καλά που δήλωσα αδαής... τελικά από ότι διάβασα το processing failed οφείλεται σε αναντιστοιχία της ROM με το CSC της συσκευής και το Smart Rotation ενεργοποιήθηκε μόλις ενεργοποίησα το Screen Rotation που είχε απενεργοποιηθεί κατά την αναβάθμιση. Έτσι έμεινε το θέμα με το Air View μόνο...

Edited by Starback
Samsung Galaxy Note 9
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά 2 ερωτήσεις. Στο remote control παίζει το nova? To δαχτυλίδι που έχει στο κουτί τι είναι?

 

Kαι εγώ είχα την σχετική απορία με το δακτυλίδι.Το googlαρα και είδα ότι είναι s-pen tip remover. Αφαιρεί δηλαδή την μύτη από την πένα.Επίσης στο φακελάκι έχει νέες μύτες.Θα δεις πως αλλάζονται στο online εγχειρίδιο χρήσης (σελίδα 42) που μπορείς να το κατεβάσεις από εδώ

http://www.samsung.com/gr/support/model/GT-N8010EAACYO-downloads.

Edited by spiros2021

Nokia 808 Pureview, iPad Air 4th gen(2020), Apple iPhone 13 Pro Max, iWatch Ultra

Link to comment
Share on other sites

Kαι εγώ είχα την σχετική απορία με το δακτυλίδι.Το googlαρα και είδα ότι είναι s-pen tip remover. Αφαιρεί δηλαδή την μύτη από την πένα.Επίσης στο φακελάκι έχει νέες μύτες.Θα δεις πως αλλάζονται στο online εγχειρίδιο χρήσης (σελίδα 42) που μπορείς να το κατεβάσεις από εδώ

http://www.samsung.com/gr/support/model/GT-N8010EAACYO-downloads.

Ευχαριστώ φίλε μου. Δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί έως τώρα. Υπαρχει τρόπος να δουλέψει το remote control με το nova?

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω nova οπότε δεν μπορώ να απαντήσω στο ερώτημα σου.

Nokia 808 Pureview, iPad Air 4th gen(2020), Apple iPhone 13 Pro Max, iWatch Ultra

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου. Δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί έως τώρα. Υπαρχει τρόπος να δουλέψει το remote control με το nova?

 

Το ανέφεραν και πιο παλια και ελεγαν οτι δεν τους δούλεψε!

Link to comment
Share on other sites

Θελω ν αγορασω καποια πραγματα απο το amazon.ειναι απο διαφορετικους πωλητες.θα ερθουν ολα μαζι?μπορω να πληρωσω με χρεωστικη καρτα?

Τωρα βλεπω οτι δεν τα στελνουνε ελλαδα,ενω λενε οτι τα στελνουνε στην ευρωπη.γιατι αυτο?

Edited by scopa
Link to comment
Share on other sites

Άρχισαν παραλαβές στο πλαίσιο δείτε εδώ!!!

 

Εδώ υπάρχει στη χαμηλότερη τιμή και κάνει 450 ευρώ!!!

 

Τα ΜΜ το έχουν στα 475 ευρώ!!! Το γκρι χρώμα το έχει σε απόθεμα!!!

Edited by thanos1989
Link to comment
Share on other sites

:offtopic: Δείτε το news letter που μου έστειλε το πλαίσιο :p :offtopic:

Τι σου κάνει ο ανταγωνισμός με την samsung!!! note 10.1 και ipad retina πάνε κεφάλι με κεφάλι :p

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αύτη η κατάρρευση της τιμής κάνει κάποιους που το πήραμε το Σεπτέμβριο στα 799 και χωρίς καμμία προσφορά πολύ *******...
Link to comment
Share on other sites

Επιστροφή στην πραγματικότητα ξανά λοιπόν και στα μικρά και μεγάλα προβλήματα της αλλά με ένα λιγότερο, αυτό του φορμαρίσματος της 64άρας sd κάρτας μου σε fat32 που τελικά μετά από πολύ μπέρδεμα έγινε με το παρακάτω εργαλειάκι σε λίγα δευτερόλεπτα (για όποιον έχει ή θα έχει παρόμοιο θέμα) guiformat, ευχαριστώ όσους έδωσαν βοήθεια εδώ μέσα για το θέμα
Link to comment
Share on other sites

Πάντως αύτη η κατάρρευση της τιμής κάνει κάποιους που το πήραμε το Σεπτέμβριο στα 799 και χωρίς καμμία προσφορά πολύ *******...

 

Έτσι είναι τα πράγματα. Εγω πχ περισυ έδωσα 700 x 2για το Note το δικό μου και της γυναίκας μου και σε 1 - 2 μηνες το έβρισκα στο Amazon κάτω από 500 δηλαδη χασουρα τουλαχιστον 400 ευρω. Τουλάχιστον έμαθα και φέτος δεν την πάτησα ξανα.

 

Οπότε καλύτερα να μην σκεφτόμαστε τις τιμές και ας χαρούμε το Νοτε μας.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Άρχισαν παραλαβές στο πλαίσιο δείτε εδώ!!!

Εδώ υπάρχει στη χαμηλότερη τιμή και κάνει 450 ευρώ!!!

Τα ΜΜ το έχουν στα 475 ευρώ!!! Το γκρι χρώμα το έχει σε απόθεμα!!!

Οι παραπάνω τιμές βέβαια αναφέρονται στο WiFi και όχι στο 3G . Με λίγα λόγια εκεί πού πάντα ήταν πάνω-κάτω , χωρίς να λάβουμε υπ' όψιν το κοροϊδιλίκι

που έπεσε με τις προσφορές πριν τις γιορτές :D . Στις 27 Νοεμβρίου πήρα το Ν8000 , 3G , 554 ευρώ .

Πάντως αύτη η κατάρρευση της τιμής κάνει κάποιους που το πήραμε το Σεπτέμβριο στα 799 και χωρίς καμμία προσφορά πολύ *******...

Καλά.... ποιός αγοράζει iPad ???????:lol:

Link to comment
Share on other sites

Μόλις με πήραν τηλ από το πλαίσιο και μου είπαν ότι η παραγγελία που είχα κάνει ηλεκτρονικά στη τιμή 389 ευρώ είναι έτυμη και ότι μπορούν να μου τη στείλουν αύριο το πρωί. Άλλα του είπα να το ακυρώσει γιατί το είχα πάρει από το κατάστημα επειδή το είχαν βρει ετοιμοπαράδοτο!!!

όποιος είχε κάνει παραγγελιά παλιά και πρόλαβε την τιμή μπορεί να του το στείλουν τώρα δεν μπορώ να το εγγυηθώ κρίνω μόνο από τι δικιά μου περίπτωση!!! Όποιοι έχετε παραγγελία σε εκκρεμότητα με αυτή τη τιμή να τους πάρετε τηλ. να τα κλείσετε πριν εξαντληθούν πάλι!!!... πριν από 5 λεπτά όλα αυτά ... ελπίζω να βοήθησα :D

Υστερόγραφο: Το είχα επιστρέψει πριν τις γιορτές για καμένα pixel και αύριο μου είπαν από το κατάστημα ότι θα πάω να παραλάβω το καινούργιο σε ΆΣΠΡΟ χρώμα και όχι σε ΓΚΡΙ που το είχα πάρει στην αρχή (η προσφορά είχε βγει μόνο σε γκρι:p)!!!

Link to comment
Share on other sites

Και εδω http://www.simplyelectronics.net/mainproduct.php?pid=20596&setcurrency=eur το εχει σε καλη τιμη.

Το σκεφτομαι.:confused:

 

Μην σου βγει ελαττωματική οθόνη και άντε να βρεις άκρη σε τέτοιο θέμα σε ιντερνετικό μαγαζάκι!!!

Εδώ στο πλαίσιο που του τα δείχνεις (τα pixel) στα μούτρα του τεχνικού με το δάχτυλο και ψάχνεται!!! φιλική συμβουλή

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το παράγγειλα από κωτσόβολο στα 399, το έχουν 499 μείον 100€ δωροεπιταγή που δίνουν σε όλα τα galaxy note 10.1 και τα αφαιρούν από την τιμή επιτόπου
P800, P990, N95, N9, Note 3, Note 10+
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!εχω ενα προβλημα με τα εμαιλ μου.δεν ξερω τι πατησα και δεν μου εμφανιζει πουθενα τους υπολοιπους φακελους (σταλμενα εξερχομενα κτλ) παρα μονο τα εισερχομενα.μπορει να βοηθησει καποιος?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το παράγγειλα από κωτσόβολο στα 399, το έχουν 499 μείον 100€ δωροεπιταγή που δίνουν σε όλα τα galaxy note 10.1 και τα αφαιρούν από την τιμή επιτόπου

 

Τα αφαιρεί όντως επί τόπου ή δίνει δωροεπιταγη για επόμενες αγορές? Αν τα αφαιρεί, τότε συμφέρει χωρίς περεταίρω συζήτηση.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου ειπαν σε εναν κωτσοβολο που ρωτησα,οτι η δωροεπιταγη ηταν μεχρι τις 5/1...Μουφα μου ειπαν δηλαδη ή το ξαναβαλαν σε προσφορα?
Link to comment
Share on other sites

Μου έχει βγάλει ενημέρωση για jelly bean.

το tablet ειναι αγορασμένο από expansys νομίζω γαλλικό.

Θα το καθαρίσω τελείως και μετά θα την βάλω.

Θα ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

Μου έχει βγάλει ενημέρωση για jelly bean.

το tablet ειναι αγορασμένο από expansys νομίζω γαλλικό.

Θα το καθαρίσω τελείως και μετά θα την βάλω.

Θα ενημερώσω.

 

Πάντως αν είναι η ίδια έκδοση με Γερμανία, Αγγλία κτλ είναι ψιλοαποτυχια με αρκετά bugs όπως gallery & keyboard lag, usb προβλήματα κτλ. Καμία σύγκριση με την JB out of the box του Note 2.

 

Όταν την βάλεις πες μας.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν είναι η ίδια έκδοση με Γερμανία, Αγγλία κτλ είναι ψιλοαποτυχια με αρκετά bugs όπως gallery & keyboard lag, usb προβλήματα κτλ. Καμία σύγκριση με την JB out of the box του Note 2.

 

Όταν την βάλεις πες μας.

Εχεις βαλει εσυ και εχεις προβληματα,αν ειναι ετσι δεν κατεβαζω τιποτα

πιο πολυ με ενδιαφερει το θεμα της μπαταριας γιατι με την 4.0

ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...