Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μπορεις να την κατεβασεις απο εδω

 

http://www.hotfile.com/dl/186272546/1f2dd19/N8010XXBLK9_N8010OXABLK9_DBT.zip.html

 

και ναι την περάσεις με odin.

 

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση.

Να υποθέσω ότι είναι η γερμανική αν κρίνω από το DBT. Θα έχω κάποιο πρόβλημα με μελλοντικά updade?

Δε θα έπρεπε να βγάζει κάτι στην αναβάθμιση λογισμικού? Ή για εμάς δεν έχει δοθεί ακόμα?

Edited by sirgab
Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το ΠΛΑΙΣΙΟ τα έβγαλε τελείως από το site και το media markt το πήγε στα 475 ευρώ !!! :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Το ΠΛΑΙΣΙΟ τα έβγαλε τελείως από το site και το media markt το πήγε στα 475 ευρώ !!! :ninja:

 

Και στο Amazon πήρε την ανηφόρα. Τυχεροί όσοι το πήραμε χαμηλα.

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα την ενδειξη μπαταριας την δειχνει οταν πατησεις δεξια κατω στο status bar και εμφανιστουν ολες οι πληροφοριες.
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι η συσκευή έχει λειτουργία allshare cast. Για να συνδεθεί με την τβ χρειάζεται οπωσδήποτε καλώδιο η κάτι άλλο?

 

Απλά να είναι συνδεδεμένη η tv σου στο modem/router!!! Μέσο wifi ή ethernet καλωδίου!!!

Link to comment
Share on other sites

Και στο Amazon πήρε την ανηφόρα. Τυχεροί όσοι το πήραμε χαμηλα.

 

Θα έχουν παραλαβές σε 10-15 μέρες!!! Γιαυτό το έβγαλαν από το site!!! Μάλλον με τις παλιές τιμές (εκτίμηση λόγο ανατιμολόγησεις της ΜΜ)!!!

 

Περιμένω να μου το κάνουν αλλαγή γιατί το "επέστρεψα στο DOA" λόγο καμένων pixel!!!

 

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση.

Να υποθέσω ότι είναι η γερμανική αν κρίνω από το DBT. Θα έχω κάποιο πρόβλημα με μελλοντικά updade?

Δε θα έπρεπε να βγάζει κάτι στην αναβάθμιση λογισμικού? Ή για εμάς δεν έχει δοθεί ακόμα?

 

Μάλλον κατά τα τέλη Φεβρουαρίου θα έρθει επίσημα για την Ελλάδα η 4.1.1!!! :X Εκτίμηση :X

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Απλά να είναι συνδεδεμένη η tv σου στο modem/router!!! Μέσο wifi ή ethernet καλωδίου!!!

 

Nαι αλλά θα δείχνει η τβ ότι δείχνει κ η οθόνη του ταμπλετ; η μόνο ΦΩΤΟΣ κ βίντεος;

Link to comment
Share on other sites

Nαι αλλά θα δείχνει η τβ ότι δείχνει κ η οθόνη του ταμπλετ; η μόνο ΦΩΤΟΣ κ βίντεος;

 

Αυτό δεν το δοκίμασα δυστυχώς φίλε μου!!! και δεν είμαι σίγουρος για το αποτέλεσμα!!!

αλλά είμαι θετικός και πιστεύω πως θα δουλέψει!!!

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι η συσκευή έχει λειτουργία allshare cast. Για να συνδεθεί με την τβ χρειάζεται οπωσδήποτε καλώδιο η κάτι άλλο?

 

Allshare cast dongle

 

Ειναι για το s3 αλλα δουλεει και με το galaxy note 10.1

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν το δοκίμασα δυστυχώς φίλε μου!!! και δεν είμαι σίγουρος για το αποτέλεσμα!!!

αλλά είμαι θετικός και πιστεύω πως θα δουλέψει!!!

 

Θανο συνονοματε,ειμαστε λιγο ασχετοι κ οι 2 με το θεμα...ξερεις κανεις αν στο amazon μπορεις να πληρωσεις με χρεωστικη καρτα;το gift cards το αγοραζεις για να ερθουνε πιο γρηγορα τα πραγματα;

Link to comment
Share on other sites

Θανο συνονοματε,ειμαστε λιγο ασχετοι κ οι 2 με το θεμα...ξερεις κανεις αν στο amazon μπορεις να πληρωσεις με χρεωστικη καρτα;το gift cards το αγοραζεις για να ερθουνε πιο γρηγορα τα πραγματα;

 

Ναι άσε δεν πρόλαβα να τα ψάξω αυτά!!! Μόνο τα πάνω πάνω είδα!!!

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε ελληνικό Note έχετε λάβει κάποια αναβάθμιση μέχρι σήμερα;

 

Εχθές πάντως έκανα την αναβάθμιση σε 4.1.1 μέσω odin και είδα διαφορά σε απόκριση smoothness αλλά και τις διαφορές στο multitasking. Είναι απλό. Χρησιμοποίησα τη rom που έδωσε ο themis636 και τον ευχαριστώ πολύ, λίγο παραπάνω.

 

ΥΓ

1. όχι δε μου είχε δώσει κάποια αναβάθμιση.

2. Το tablet που είδα το 4g σε ένα φίλο που σας είπα παραπάνω και είχε την 4,1,1 out of the bo ήταν από Γερμανό και όχι από Cosmote

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Εχθές πάντως έκανα την αναβάθμιση σε 4.1.1 μέσω odin και είδα διαφορά σε απόκριση smoothness αλλά και τις διαφορές στο multitasking. Είναι απλό. Χρησιμοποίησα τη rom που έδωσε ο themis636 και τον ευχαριστώ πολύ, λίγο παραπάνω.

 

ΥΓ

1. όχι δε μου είχε δώσει κάποια αναβάθμιση.

2. Το tablet που είδα το 4g σε ένα φίλο που σας είπα παραπάνω και είχε την 4,1,1 out of the bo ήταν από Γερμανό και όχι από Cosmote

 

Το usb otg σου δουλεύει κανονικά; Γιατί σε εμένα στην 4.1.1 δουλεύει στην αρχή και μετά κολλάει και θέλει restart για να λειτουργήσει ξανά κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Το usb otg σου δουλεύει κανονικά; Γιατί σε εμένα στην 4.1.1 δουλεύει στην αρχή και μετά κολλάει και θέλει restart για να λειτουργήσει ξανά κτλ.

 

Με την 4.0.4 που το προσπάθησα δε μου δούλεψε και υποθέτω ότι έχει πρόβλημα το OTG (ο αντάπτορας που πήρα από ebay, καθώς είναι της πλάκας)

 

Θα τσεκάρω και όταν πάω σπίτι και θα σου πω.

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα και εγω το JB σημερα. Προς το παρον δεν ειδα μεγαλη διαφορα, αυτο που αλλαξε ειναι τα πολλαπλα παραθυρα οπως στο windows τα οποια μπορουμε να μετακινουμε, να αλλαζουμε μεγεθος και να τα κλεινουμε. Πολυ βολικο!

Επισης στο S-Note εγιναν καποιες μικροαλλαγες και προσθηκες. Παντως αξιζαν τα 10 λεπτα που αφιερωσα για να το εγκαταστησω :)

 

Ενα προβλημα που παρατηρησα τωρα. Κανονικα τα ανοιχτα tabs στον Internet Browser αποθηκευονται μετα το κλεισιμο, ομως αν τρεξουμε τον Internet Browser ως πολλαπλο παραθυρο και το κλεισουμε πατοντας το Χ ολα τα ανοιχτα tabs χανονται. Τι μπορουμε να κανουμε?

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Ενα προβλημα που παρατηρησα τωρα. Κανονικα τα ανοιχτα tabs στον Internet Browser αποθηκευονται μετα το κλεισιμο, ομως αν τρεξουμε τον Internet Browser ως πολλαπλο παραθυρο και το κλεισουμε πατοντας το Χ ολα τα ανοιχτα tabs χανονται. Τι μπορουμε να κανουμε?

 

Το usb otg σου δουλεύει κανονικα ακομα και μετα απο καποια που εχεις ανοικτο το Note;

Link to comment
Share on other sites

εγω εβαλα την τελευταια γερμανικη οπου στις ρυθμισεις μου λεει γαι 4.1.2 αλλα εχω ενα προβλημα. οταν βλεπω βιντεο απο το ιντερνετ και το βλεπω αρχικα μικρο στην σελιδα που ειναι ολα καλα δεν μου κλεινει η οθονη μετα απο 30 δευτερα οπως πρεπει οταν βλεπεις βιντεο. ομως οταν το κανω full size τοτε μετα απο το χρονο των 30 δευτερολεπτων μου κλεινει η οθονη. εκανα και επαναφορα μηπως ειχα κανει κατι εγω αλλα τιποτα. με την ελληνικη 4.0.4 δεν το εκανε αυτο.
~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

εγω εβαλα την τελευταια γερμανικη οπου στις ρυθμισεις μου λεει γαι 4.1.2 αλλα εχω ενα προβλημα. οταν βλεπω βιντεο απο το ιντερνετ και το βλεπω αρχικα μικρο στην σελιδα που ειναι ολα καλα δεν μου κλεινει η οθονη μετα απο 30 δευτερα οπως πρεπει οταν βλεπεις βιντεο. ομως οταν το κανω full size τοτε μετα απο το χρονο των 30 δευτερολεπτων μου κλεινει η οθονη. εκανα και επαναφορα μηπως ειχα κανει κατι εγω αλλα τιποτα. με την ελληνικη 4.0.4 δεν το εκανε αυτο.

 

Φιλε μου στην 4.1.2 εχει και την επιλογη για πολλους χρηστες??

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου στην 4.1.2 εχει και την επιλογη για πολλους χρηστες??

 

δεν ξερω δεν το εψαξα και τωρα περναω την 4.1.1 για να δω αν φταιει η 4.1.2

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι. ..

Για να συνδέσω με all share το 10.1 & s3 χρειάζεται τίποτα άλλο εκτός από το να είναι και τα δύο στο ίδιο wifi?

Και στις δυο συσκευές δε μου δίνει την επιλογή join group... δηλαδη απο τη μια κανω μια φωτογραφία share μεσω του all share δινω κωδικό, τη μετατρέπει αλλα στην άλλη συσκευη (οποία και να είναι) δε μου δίνει επιλογή να τις δω.... (να κανω join)

Αν όμως επιλέξω απο το s3 πχ να δω τα αρχεία του 10.1 με αφήνει... και το αντίθετο...

Καμία ιδέα.?

Ή κάνεις οδηγός?

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Θανο συνονοματε,ειμαστε λιγο ασχετοι κ οι 2 με το θεμα...ξερεις κανεις αν στο amazon μπορεις να πληρωσεις με χρεωστικη καρτα;το gift cards το αγοραζεις για να ερθουνε πιο γρηγορα τα πραγματα;

 

BROWN 360 DEGREE ROTATING LEATHER CASE STAND FOR SAMSUNG GALAXY NOTE 10.1 N8000 από το ebay μολις την παρελαβα

 

Αυτη λεει οτι ο πωλητης δεν την στελνει Ελλαδα.πως την παρελαβες?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...