Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

. Η εμφάνιση ποσοστού μπαταρίας που είναι και δεν τον βρίσκω;.

δεν εχει τετοια επιλογη.μονο με widget απο το μαρκετ.

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγω που έβαλα την γερμανική 4.1.1 και γράφει kor τι βαζω ;. Η εμφάνιση ποσοστού μπαταρίας που είναι και δεν τον βρίσκω; καλή χρονιά σε όλους.

 

Βάλε DBT. Για το ποσοστό αν θες δοκίμασε battery mix. Πολύ καλή εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ αλλά το google play μου εμφανίζει μήνυμα:

 

"Αυτή η εφαρμογή δεν είναι συμβατή με καμία από τις συσκευές σας

Samsung GT-N8000

Δεν είναι δυνατή η εγκατάσταση αυτού του αντικειμένου στη χώρα της συσκευής σας.."

 

γνωρίζεις γιατί?

 

Και εμένα μου το βγάζει. Δεν ξέρω τι παίζει με Ελλάδα αλλά αν κάνεις αναζήτηση με το Google θα την βρεις την κατεβάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, με το συμπάθιο κιόλας! :) Βλέπω αρκετούς και θέλετε να το "σπάσετε", να του βάλετε ξένες ρομ, να του κάνετε διάφορα!!

Το ρημάδι τρέχει με 1000, δεν κολλάει καθόλου , έχει το γνωστό android που μπορείς άνετα να του κάνεις ότι θέλεις και να βάλεις ότι θέλεις από τα γνωστά μαγαζάκια...., το ερώτημα είναι, ΓΙΑΤΙ? σας καίει να το "πειράζεται" με πολλές πιθανότητες να το κολλήσετε και να χάσετε και την εγγύηση!!??

Φιλικά...:)

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς DBT

 

To cscπου έχεις είναι KOR αλλά έχεις την Γερμανική που έχει κανονικά DBT. Με csc selector το αλλάζεις σε DBT (αλλά θα σου κάνει full wipe) για να παίρνεις κανονικά τις υπόλοιπες ενημερώσεις και να στο αναγνωρίζει το KIES.

 

Για το φίλο που αναφέρεται σε πειράγματα κτλ πολύ απλά αλλάζουν official Rom μέσω Odin για να πάρουν πχ JB ενώ άλλοι κάνουν root για να έχουν πλήρη έλεγχο. Τα μηχανάκια όπως λες αν ακολουθήσεις τους σωστούς οδηγούς δεν παθαίνουν τίποτα ενώ εύκολα επιστρέφουν σε stock κατάσταση.

Edited by gpgalanis
Link to comment
Share on other sites

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ - ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ

 

ευχαριστώ πολύ αλλά το google play μου εμφανίζει μήνυμα:

 

"Αυτή η εφαρμογή δεν είναι συμβατή με καμία από τις συσκευές σας

Samsung GT-N8000

Δεν είναι δυνατή η εγκατάσταση αυτού του αντικειμένου στη χώρα της συσκευής σας.."

 

γνωρίζεις γιατί?

Κατέβασε το .apk από έδώ και τρέξε το .

http://db.tt/lwW6ZJt7

 

Ρε παιδιά, με το συμπάθιο κιόλας! :) Βλέπω αρκετούς και θέλετε να το "σπάσετε", να του βάλετε ξένες ρομ, να του κάνετε διάφορα!!

Το ρημάδι τρέχει με 1000, δεν κολλάει καθόλου , έχει το γνωστό android που μπορείς άνετα να του κάνεις ότι θέλεις και να βάλεις ότι θέλεις από τα γνωστά μαγαζάκια...., το ερώτημα είναι, ΓΙΑΤΙ? σας καίει να το "πειράζεται" με πολλές πιθανότητες να το κολλήσετε και να χάσετε και την εγγύηση!!??

Φιλικά...:)

 

Φίλε Γιάννη ,

'Εχει κουραστεί το χέρι μου να γράφω και να ρωτάω ψάχνοντας το γιατί , ειδικά στην ενότητα του Galalxy SII SGT-I9100.

Και βέβαια δεν έχω πάρει απαντήσεις τι παραπάνω κάνει ένα "πειραγμένο" android , πέρα από κάποιες αοριστίες .

Απ' ότι όμως μπόρεσα να διαπιστώσω υπάρχει μιά ομάδα από φίλους που το έχουν σαν χόμπυ να παίρνουνε κατσαβίδια και

τανάλιες και να το κάνουν το γκατζετάκι του αλατιού , και αυτοί χωρίζονται σε δύο κατηγορίες . Είναι εκείνοι που γνωρίζουν

τι και πως να το κάνουν , και οι άλλοι που προσπαθούν να τους μιμηθούν χωρίς γνώσεις με αποτέλεσμα μετά από εξάμηνο να

ψάχνουν να διορθώσουν τα προβλήματα που τους παρουσιάζονται.

Προσωπικά το σέβομαι , επιλογή τους είναι αλλά πέρα από την δική μου προσέγγιση και φιλοσοφία χρήσης του . Ο χρόνος

άλλωστε έχει δείξει σε ότι αφορά το SGT-I9000 ότι εγώ δεν είχα προβλήματα , ενώ οι περισσότεροι , από εκείνους της δεύτερης

κατηγορίας ακόμα προσπαθούν . Πρέπει να διευκρινήσω εδώ ότι δεν το χρησιμοποιούσα απλά σαν κινητό . Τώρα βέβαια με το

καινούριο μπιχλιμπίδι έχει πάει λίγο στα αζήτητα . Μην αμφιβάλλεις λοιπόν ότι τα ίδια θα έχουμε και στο Ν8000 σίγουρα , αλλά

στο κάτω-κάτω αναρωτιέται κανείς , μήπως είναι ανθρώπινο , μήπως κάποιοι από εμάς είμαστε παραπάνω συντηρητικοί ?

 

Αν μάθεις τελικά τι παραπάνω μπορεί να κάνει ένα "πειραγμένο" σε παρακαλώ ενημέρωσέ με . Θα με υποχρεώσεις .:)

 

Φιλικά Γιώργος

 

Μήπως είναι φωτογραφίες που έβγαλες? Η από κάποια άλλη συσκευή που είχες?

Κάποιες όντως είναι από άλλη συσκευή . Οι πολλές τελείως άγνωστες . Μπέρδεμα .Αστες να υπάρχουν μην βρούμε κανένα μπελά . Thanks

Η εμφάνιση ποσοστού μπαταρίας που είναι και δεν τον βρίσκω; καλή χρονιά σε όλους.

Ρυθμίσεις/Μπαταρία

Edited by geobas
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για το apk!

 

Στις ρυθμισεις/λογαριασμοι και συγχρονισμος, το εικονιδιο συγχρονισμου ειναι πρασινο σε ολους του λογαριασμους που εχω (εμαιλς, facebook etc) εκτος του dropbox. Στο δικο σας το dropbox συγχρονιζει κανονικα? Εμενα μονο τις φωτογραφιες της καμερας και τιποτα αλλο!

Link to comment
Share on other sites

 

Ρυθμίσεις/Μπαταρία

 

όταν το πατάω μου βγάζει τον κατάλογο με την κατανάλωση της μπαταρίας

πού πρέπει να πατήσω για να εμφανίσει το ποσοστό της μπαταρίας στη status bar? δεν θέλω να βάλω ξεχωριστή εφαρμογή γι' αυτό γιατί δεν φαίνεται το ποσοστό ακριβώς δίπλα στο είκονίδιο της μπαταρίας αλλά πιο αριστερά

είχα δει ότι υπάρχει αυτή η δυνατότητα στο sgs2 ενός φίλου. δεν μπορεί να μην την έχουμε εμείς...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για το apk!

 

Στις ρυθμισεις/λογαριασμοι και συγχρονισμος, το εικονιδιο συγχρονισμου ειναι πρασινο σε ολους του λογαριασμους που εχω (εμαιλς, facebook etc) εκτος του dropbox. Στο δικο σας το dropbox συγχρονιζει κανονικα? Εμενα μονο τις φωτογραφιες της καμερας και τιποτα αλλο!

 

 

Όχι, γκρίζο είναι και σε μένα, αλλά βέβαια έχω κλείσει το αυτόματο ανέβασμα των φωτογραφιών της κάμερας. Προτιμώ να διαλέξω εγώ, εκ των υστέρων, τι θέλω να ανεβάσω και τι όχι. Μπορεί μια φωτο να μην βγει καλή, ή να μην μου αρέσει, γιατί να σπαταλησω data, ν'ανέβει και μετά να την σβήσω.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Εκτος απο τις φωτογραφιες, με τα αλλα αρχεια τι κανεις? Συγχρονιζονται σε εσενα? Εγω για παραδειγμα δουλευω πολυ εξελοφυλλα. Τις αλλαγες που κανω οταν τα δουλευω στo PC δεν τις βλεπω οταν τα ανοιγω απο την ταμπλετα. Δεν συγχρονιζονται.

Ιδεες???

Link to comment
Share on other sites

Εκτος απο τις φωτογραφιες, με τα αλλα αρχεια τι κανεις? Συγχρονιζονται σε εσενα? Εγω για παραδειγμα δουλευω πολυ εξελοφυλλα. Τις αλλαγες που κανω οταν τα δουλευω στo PC δεν τις βλεπω οταν τα ανοιγω απο την ταμπλετα. Δεν συγχρονιζονται.

Ιδεες???

 

Ποια εφαρμογή δουλεύεις για excel? Θα πρέπει να την συνδέσεις πρώτα με το dropbox ή όποιο άλλο cloud έχεις ώστε να το βλέπει.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα και καλη χρονια.

Ηθελα να ρωτησω για ενα θεματακια πουχω με το 8010.

Εβαλα 4.1.1. Δεν τοχα καιρο και δεν ειχα μεσα τιποτα και δεν εκανα reset πριν την βαλω. Εκανα μετά όμως.

Τώρα, καμια φορα μετα απο πολύ ώρα χρήσης μιας εφαρμογης, με πεταει στην αρχικη οθόνη. Το κάνει σε ένα παιχνιδι π.χ. και σε καμια φορα οταν σερφαρω και ανοιγω πολλ'ες σελίδες κτλ. Τι μπορει να φταιει??

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Θα τρελαθώ τελείως. Εχω ποιο πολλες επιλογές στο note2 απο ότι στο 10.1. Η επιλογή οταν βγάλω το πενακι να γυρνάει το πληκτρολόγιο σε χειρόγραφο που είναι;
Link to comment
Share on other sites

όταν το πατάω μου βγάζει τον κατάλογο με την κατανάλωση της μπαταρίας

πού πρέπει να πατήσω για να εμφανίσει το ποσοστό της μπαταρίας στη status bar? δεν θέλω να βάλω ξεχωριστή εφαρμογή γι' αυτό γιατί δεν φαίνεται το ποσοστό ακριβώς δίπλα στο είκονίδιο της μπαταρίας αλλά πιο αριστερά

είχα δει ότι υπάρχει αυτή η δυνατότητα στο sgs2 ενός φίλου. δεν μπορεί να μην την έχουμε εμείς...

 

Πάνω-πάνω σου έχει % - αποφόρτιση που είναι το ποσοστό της μπαταρίας . Αυτό που ζητάς γιά το status bar νομίζω δεν γίνεται χωρίς

να κατεβάσεις/εγκαταστήσεις κάποια εφαρμογή ή widget .

 

Καλημέρα. Θα τρελαθώ τελείως. Εχω ποιο πολλες επιλογές στο note2 απο ότι στο 10.1. Η επιλογή οταν βγάλω το πενακι να γυρνάει το πληκτρολόγιο σε χειρόγραφο που είναι;

 

Ρυθμίσεις/Πένα/Eπιλογές μετά την αποσύνδεση πένας/S Note

Edited by geobas
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα και καλη χρονια!Μου ηρθε επιτελους κ μενα η τρομερη συσκευη σε λευκο χρωμα και δεν χορταινω να την περιεργαζομαι!ομως χρειαζομαι επειγοντως μια θηκη!ξερω amazon kai ebay εχουν τις φθηνοτερες,αλλα δεν μπορω να περιμενω.εχει κανεις καμια καλη ιδεα;δερματινη ή πλαστική;τι λετε;
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικες παιδιά!Ωραίες είναι, αλλά μετά από την παραγγελία πόσες μέρες κάνανε να έρθουνε?

δεν υπάρχει κανένα ελληνικό σαϊτ με παραπλήσιες τιμές?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με λένε Σταύρο και είμαι πολύ καλά :dizzy:
Link to comment
Share on other sites

Πάνω-πάνω σου έχει % - αποφόρτιση που είναι το ποσοστό της μπαταρίας . Αυτό που ζητάς γιά το status bar νομίζω δεν γίνεται χωρίς

να κατεβάσεις/εγκαταστήσεις κάποια εφαρμογή ή widget .

 

 

 

Ρυθμίσεις/Πένα/Eπιλογές μετά την αποσύνδεση πένας/S Note

 

Εννοώ το πληκτρολόγιο. Οταν βγαζεις την πενα στο νοτε2 γυρνάει σε χειρόγραφο αυτόματα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με λένε Σταύρο και είμαι πολύ καλά :dizzy:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Υπάρχει κανένα νεότερο για το πότε θα δοθεί η 4.1.1 ?

Έχω πάρει το 8010 από Κωστόβολο και είναι ακόμα με την 4.0.4. Πριν από 2-3 μέρες ένας γνωστός πήρε από Cosmote το 8020 και φόραγε την 4.1.1....

Στην ανανέωση λογισμικού που πάω δε μου δίνει κάτι....

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Υπάρχει κανένα νεότερο για το πότε θα δοθεί η 4.1.1 ?

Έχω πάρει το 8010 από Κωστόβολο και είναι ακόμα με την 4.0.4. Πριν από 2-3 μέρες ένας γνωστός πήρε από Cosmote το 8020 και φόραγε την 4.1.1....

Στην ανανέωση λογισμικού που πάω δε μου δίνει κάτι....

 

μπορεις να την κατεβασεις απο εδω

 

http://www.hotfile.com/dl/186272546/1f2dd19/N8010XXBLK9_N8010OXABLK9_DBT.zip.html

 

και ναι την περασεις με odin.

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...