Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εντάξει παιδιά, ΔΕΝ υπάρχει το ρημάδι ....!!! Φυσάει κανονικά!!

Του έβαλα το τελευταίο NFS και το παίζει μια χαρά χωρίς κολλήματα!

Μεταφέρει από εξωτερική κάρτα στην εσωτερική μνήμη, 3 GB σε λιγότερο από 2 λεπτά!! (Με τον ES File Explorer File Manager)

Ανοίγει σχετικά εύκολα μεγάλες φωτογραφίες και τις δείχνει φανταστικά! Δείτε (και κατεβάστε) για παράδειγμα αυτήν εδώ την φωτογραφία που είναι μεγάλης ανάλυσης και περίπου 13MB !! Μπείτε και εδώ να κατεβάσετε απίθανα wallpapers σε ότι ανάλυση θέλετε!!! Θα ξετρελαθείτε αν δείτε πως φαίνονται στο tablet!!

Τέλος δοκίμασα ένα κάρο MKV (μέχρι 1080p και με DTS ήχο) και ΠΑΙΖΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ :D , χωρίς κολλήματα!! Τα ίδια ακριβώς βίντεο τα δοκίμασα στο iPad 3 και 4 με 10 players και ΚΑΝΕΝΑΣ δεν τα έπαιζε ομαλά! Μιλάμε για τρελό κόλλημα των frames με τα iPad!!

Κατεβάστε από εδώ τα MKV !! (Βάλετε πρώτο το Waterworld που αν και έργο του 1995 τα χρώματά του και η καθαρότητα είναι απίστευτη! Και μιλάμε για αρχείο 1080p / DTS )

Πολύ ενθουσιώδης John , και ακόμα που είσαι . Και να σκεφθείς ότι υπάρχουν ακόμα τύποι που επιμένουν στα μήλα έχοντας σαν μοναδικό

έρισμα την ανάλυση , λες και είναι κινητό τηλέφωνο που το βάζεις μπροστά στη μύτη σου .

:!:Τελικά μετά απ' όλους τους players που δοκίμασα, κατέληξα στον BsPlayer που παίζει τα πάντα και είναι , αν δεν κάνω λάθος και ο μοναδικός που παίζει DTS!!!:!:

Είμαι ακόμα στο ψάξιμο... περισσότερα μετά!!

Ότι καλύτερο , άσε που σου βρίσκει αυτόματα υπότιτλους γιά ταινίες , series , κλπ. Τον χρησιμοποιώ από καιρό και στο Laptop .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σκεφτομαι να περασω το JB ακολουθοντας τις οδηγιες απο εδω: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2048213

Το εχει δοκιμασει κανεις? Αξιζει? Ειναι ασφαλες?

Αν θελησω να επαναφερω το αρχικο android (τις εργοστασιακες ρυθμισεις) τι πρεπει να κανω?

Link to comment
Share on other sites

399 εννοεις +100 ευρω με την δωροεπιταγη? οποτε 499-100 δωροεπιταγη?

 

Ναι 499-100 ευρω δωροεπιταγη που την αφαίρεσαν απο τη τιμή

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα τον BSplayer και εχει προβλημα, η εικονα παγωνει και παιζει μονο ο ηχος. Ξερεις κανεις τι φταιει?

(επaiξα αρχεια avi)

 

Δοκίμασε και άλλα avi να δεις ! Όπως επίσης και άλλου τύπου αρχεία!(mkv, mp4...)

Σίγουρα τα συγκεκριμένα αρχεία θα έχουν κάποιο κόλλημα με τον player!

Πάντως κάτι avi που του έβαλα (..μια σειρά) τα παίζει νεράκι!!

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα τον BSplayer και εχει προβλημα, η εικονα παγωνει και παιζει μονο ο ηχος. Ξερεις κανεις τι φταιει?

(επaiξα αρχεια avi)

 

Παράξενο . Δεν είναι δυντό . Εχεις κατεβάσει τον πρώτο , πάνω αριστερά ?

Μήπως το avi είναι corrupted ?

Δοκίμασε να απεγκαταστήσεις τον BSplayer και να τον κατεβάσεις/εγκαταστήσεις ξανά .

Link to comment
Share on other sites

Οι αναβαθμίσεις γίνονται ΟΤΑ η με kies; Ρωτάω για να ξέρω να τσεκάρω που και που για jb. Οχι οτι την περιμένω ιδιαίτερα αφού και έτσι δουλεύει ρολόι το εργαλείο.
http://eppforum.cretaforce.net/TOM-F/F43001.jpg
Link to comment
Share on other sites

Οι αναβαθμίσεις γίνονται ΟΤΑ η με kies; Ρωτάω για να ξέρω να τσεκάρω που και που για jb. Οχι οτι την περιμένω ιδιαίτερα αφού και έτσι δουλεύει ρολόι το εργαλείο.

Και απο τα δυο !

 

 

Δειτε το πραγματικο multitasking και περιμενω την γνώμη σας!

Δεν ισχύει για ολες τις εφαρμογές, αλλα φυσικά κατι κανει χαχαχ :P

Οταν παρουμε τι jellybean ''ειναι υποχρεωτικό'' ή αμα την βαλετε μονοι σας :P

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Ποιός μπορεί να απαντήσει ....

 

Ανοίγοντας τη ΣΥΛΛΟΓΗ βλέπεις όλες τις φωτογραφίες που υπάρχουν στο tablet ανάλογα πως τις έχεις ταξινομήσει , σε φακέλλος ,

από Bluetooth , από Camera κλπ . Μου παρουσιάζεται και ένας αγνωστος φάκελλος "instant upload" που έχει κάποιες φωτογραφίες

τυχαίες από εκείνες που περιέχονται στους φακέλλους που έχω δημιουργήσει .

Δεν έχω καταλάβει τι ρόλο παίζει και γιατί υπάρχει , και δεν μπορώ να διαχειριστώ τις φωτογραφίες από εκεί , να τις διαγράψω γιά

παράδειγμα . Μπορεί κάποιος φίλος αν γνωρίζει να μου πει , που βρίσκεται ο συγκεκριμένος φάκελλος .

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είναι φάκελος του Google+. Το χρησιμοποιείς; Αν ναι πρέπει να ψάξεις τις ρυθμίσεις του και να απενεργοποιήσεις μια σχετική επιλογή.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, χρόνια πολλά

ρουτ μπορείς να κάνεις από εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1831152

με δυο τρόπους ή απλό ρουτ είτε εγκαθιστώντας και το CWM recovery.

ή τέλος χρησιμοποιώντας το CF-Root, http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1957002

 

Η τελευταία ρομ είναι η Γερμανική 4.1.2 από εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2058402.

Την έχω βάλει, αναγνωρίζει ελληνικά και ελληνική γραφή spen και πολύ καλύτερη από την official ελληνική που είχα

 

Τέλος για multiwindows δεν έχω βάλει κανένα mod αλλά ρίξε μια ματιά http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1998133

 

Εβαλα την ρομ αλλα στο τέλος κατάλαβα οτι είναι gsm. Εμένα ειναι WiFi μοντέλο 8010. Δεν κατάλαβα αλλο 8000 και άλλο 8010; η διαφορά είναι μόνο στο WiFi;. Εκανα καμιά μαμακια τωρα που την πέρασα; οταν πηγα να δω το learning hub μου εγραψε οτι δεν υπάρχει imei. Η τελευταία έκδοση στο δικό μου ποια είναι; σας ζάλισα. Καλή χρονιά.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είναι φάκελος του Google+. Το χρησιμοποιείς; Αν ναι πρέπει να ψάξεις τις ρυθμίσεις του και να απενεργοποιήσεις μια σχετική επιλογή.

 

Οχι δεν τον χρησιμοποιώ . Που βρίσκεται αν ψάξω με τον File explorer . Μπορώ να τον ξεφορτωθώ ?

Link to comment
Share on other sites

Μια απορία που έχω..για το 8010 η τελευταία επίσημη rom είναι 4.1.1 και για το 8000 4.1.2 ?
Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe. (Albert Einstein)
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν τον χρησιμοποιώ . Που βρίσκεται αν ψάξω με τον File explorer . Μπορώ να τον ξεφορτωθώ ?
είναι από το Google plus πάνε στην εφαρμογή και απενεργοποιεισε την άμεση μεταφόρτωση. Πρόσεχε όμως γιατί άμα διαγράψεις τις φωτογραφίες από το plus θα διαγραφούν και από τη συσκευή έτσι την έπαθα εγώ.
Link to comment
Share on other sites

είναι από το Google plus πάνε στην εφαρμογή και απενεργοποιεισε την άμεση μεταφόρτωση. Πρόσεχε όμως γιατί άμα διαγράψεις τις φωτογραφίες από το plus θα διαγραφούν και από τη συσκευή έτσι την έπαθα εγώ.

Thanks

Πως γίνεται και έχει κάποιες μόνο φωτογραφίες τυχαίες , συγκεκριμένα 107 από τις 1200 περίπου που παρουσιάζονται στη ΣΥΛΛΟΓΗ ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλη χρονια

 

Το google earth δεν το βρισκω στο play store. Συμβαινει και σε εσας?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλη χρονια

 

Το google earth δεν το βρισκω στο play store. Συμβαινει και σε εσας?

 

Ευχαριστω

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.earth&hl=el

;)

(Καλή χρονιά φιλαράκι και καλή χρονιά να έχουμε όλοι μας με ΥΓΕΙΑ!!! Τίποτα άλλο...)

Link to comment
Share on other sites

Thanks

Πως γίνεται και έχει κάποιες μόνο φωτογραφίες τυχαίες , συγκεκριμένα 107 από τις 1200 περίπου που παρουσιάζονται στη ΣΥΛΛΟΓΗ ?

Μήπως είναι φωτογραφίες που έβγαλες? Η από κάποια άλλη συσκευή που είχες?

Link to comment
Share on other sites

Καλή Χρονιά σε όλους παιδιά. Υπάρχει πρόγραμμα για το 10.1 που αλλάζει το csv;μου γράφει kor και θελω να βαλω για την γερμανική που έβαλα.
Link to comment
Share on other sites

Καλή Χρονιά σε όλους παιδιά. Υπάρχει πρόγραμμα για το 10.1 που αλλάζει το csv;μου γράφει kor και θελω να βαλω για την γερμανική που έβαλα.

 

Csc selector αλλα κανει full wipe που σημαίνει οτι χάνεις τα παντα και αρχιζεις απο την αρχη.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους.

Απέκτησα πρόσφατα το 8010 και θα ηθελα να ρωτησω σχετικά με ένα usb OTG που πήρα από eBay.

Πρέπει να είμαι root για να δει τα usb stick που του συνδέω? Το βάζω και δεν κάνει τίποτα... το stick είναι fat32... θα έπρεπε να το δει κατευθείαν & να μου ανοίξει ένα file explorer ή πρέπει να ρύθμισω πρώτα κάτι?

 

Υπάρχει βέβαια πάντα η περίπτωση να είναι ελαττωματικό το otg καθώς είναι της πλάκας.

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους.

Απέκτησα πρόσφατα το 8010 και θα ηθελα να ρωτησω σχετικά με ένα usb OTG που πήρα από eBay.

Πρέπει να είμαι root για να δει τα usb stick που του συνδέω? Το βάζω και δεν κάνει τίποτα... το stick είναι fat32... θα έπρεπε να το δει κατευθείαν & να μου ανοίξει ένα file explorer ή πρέπει να ρύθμισω πρώτα κάτι?

 

Υπάρχει βέβαια πάντα η περίπτωση να είναι ελαττωματικό το otg καθώς είναι της πλάκας.

 

Κανονικά πρέπει να σου ανοίγει αυτόματα τον file explorer. Είχα και εγώ ένα otg της πλάκας και το άφησα και πήρα το επίσημο γιατί τσεκάρεις δοντάκια του ήταν τόσο χάλια που φοβήθηκα ότι θα έκανε περισσότερο κακό πάρα καλό.

Link to comment
Share on other sites

Csc selector αλλα κανει full wipe που σημαίνει οτι χάνεις τα παντα και αρχιζεις απο την αρχη.

 

Εγω που έβαλα την γερμανική 4.1.1 και γράφει kor τι βαζω ;. Η εμφάνιση ποσοστού μπαταρίας που είναι και δεν τον βρίσκω; καλή χρονιά σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.earth&hl=el

;)

(Καλή χρονιά φιλαράκι και καλή χρονιά να έχουμε όλοι μας με ΥΓΕΙΑ!!! Τίποτα άλλο...)

 

ευχαριστώ πολύ αλλά το google play μου εμφανίζει μήνυμα:

 

"Αυτή η εφαρμογή δεν είναι συμβατή με καμία από τις συσκευές σας

Samsung GT-N8000

Δεν είναι δυνατή η εγκατάσταση αυτού του αντικειμένου στη χώρα της συσκευής σας.."

 

γνωρίζεις γιατί?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...