Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για location της συσκευής πρέπει να είναι ανοιχτό internet...oπότε....το καλό με το cerberus ειναι οτι το ανοίγεις remotely..

http://www.samsungdive.com το επίσημο εργαλείο εντοπισμού της samsung

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Εμένα δηλαδή που μου το κλέψανε προχθές και δεν είχα τίποτα βάλει δεν έχω καμιά ελπίδα ε;;;;

 

Δυστυχώς δεν μπορείς να κάνεις πολλά πια.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δηλαδή που μου το κλέψανε προχθές και δεν είχα τίποτα βάλει δεν έχω καμιά ελπίδα ε;;;;

 

Λυπάμαι που στο λέω, αλλά ....... Άρχισε να μαζεύεις για καινούργιο.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δηλαδή που μου το κλέψανε προχθές και δεν είχα τίποτα βάλει δεν έχω καμιά ελπίδα ε;;;;

 

μπορεις οντως να μην μπορεις να κανεις και πολλα....αλλα εγω θα επαιρνα ενα τηλεφωνο στην samsung hellas και θα εδινε το imei της συσκευης και θα τους ζητουσα αν μπορουσαν να το καταχωρησουν καπου ωστε να φαινεται οτι ειναι κλεμμενο.δεν το εχω κανει ποτε ουτε ξερω αν ειναι εφικτο.αλλα θα το δοκιμαζα.δεν εχεις να χασεις τιποτα παρα μονο 2 λεπτα στο τηλεφωνο.εννοειτε φυσικα οτι υπαρχει η αποδειξη αγορας στην οποια να διακρινετε το imei.

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Και μια είδηση που αν είναι αληθινή θα χαροποιήσει αρκετούς.

 

http://www.pestaola.gr/samsung-galaxy-tab-2-10-1-galaxy-note-10-1-android-4-1/?utm_source=twitterfeed&utm_medium=twitter

 

http://gigaom.com/2013/01/18/samsungs-galaxy-note-10-1-galaxy-tab-2-get-android-4-1-update/

 

http://reviews.cnet.com/8301-19736_7-57564609-251/samsung-galaxy-note-10.1-and-tab-2-tablets-get-android-4.1-update-new-features/

 

Αν προσέξετε οι ημερομηνίες των άρθρων είναι 18, 19 Ιανουαρίου 2013.

Edited by xalbag
Link to comment
Share on other sites

Και μια είδηση που αν είναι αληθινή θα χαροποιήσει αρκετούς.

 

http://www.pestaola.gr/samsung-galaxy-tab-2-10-1-galaxy-note-10-1-android-4-1/?utm_source=twitterfeed&utm_medium=twitter

 

http://gigaom.com/2013/01/18/samsungs-galaxy-note-10-1-galaxy-tab-2-get-android-4-1-update/

 

http://reviews.cnet.com/8301-19736_7-57564609-251/samsung-galaxy-note-10.1-and-tab-2-tablets-get-android-4.1-update-new-features/

 

Αν προσέξετε οι ημερομηνίες των άρθρων είναι 18, 19 Ιανουαρίου 2013.

 

Όντως τα νέα είναι πολύ ευχάριστα (εαν επαληθευτούν) φίλε μου xalbag.

Μου έφτιαξες την διάθεση και γι' αυτό σ' ευχαριστώ. :happy:

Edited by spiros2021

Nokia 808 Pureview, iPad Air 4th gen(2020), Apple iPhone 13 Pro Max, iWatch Ultra

Link to comment
Share on other sites

Οταν εγινε η αναβάθμιση σε 4.1.2 δεν ήμουν ευχαριστημενος γιατι ειχε καποια κολληματα.Μετα απο μια εβδομαδα σχεδόν ειμαι απολύτως ικανοποιημενος,σαν να σταθεροποιηθηκε το σύστημα και λειτουργεί απροβληματιστα..
Παιδιά με λένε Σταύρο και είμαι πολύ καλά :dizzy:
Link to comment
Share on other sites

μπορεις οντως να μην μπορεις να κανεις και πολλα....αλλα εγω θα επαιρνα ενα τηλεφωνο στην samsung hellas και θα εδινε το imei της συσκευης και θα τους ζητουσα αν μπορουσαν να το καταχωρησουν καπου ωστε να φαινεται οτι ειναι κλεμμενο.δεν το εχω κανει ποτε ουτε ξερω αν ειναι εφικτο.αλλα θα το δοκιμαζα.δεν εχεις να χασεις τιποτα παρα μονο 2 λεπτα στο τηλεφωνο.εννοειτε φυσικα οτι υπαρχει η αποδειξη αγορας στην οποια να διακρινετε το imei.

 

Το πήρα όμως από το Amazon αγγλίας. Μπορώ να το κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα όμως από το Amazon αγγλίας. Μπορώ να το κάνω;

 

Γιατί δεν τους παίρνεις να τους ρωτήσεις???

Τι φοβάσαι μην σε μαλώσουν που το αγόρασες από Αγγλία??? ή μήπως τσιγκουνεύεστε τις μονάδες?

Πάρε και ρώτα ότι και εδώ!!! Δεν πιστεύω όμως ότι θα κερδίσεις τίποτα!!!

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα στο 8010 . Απάντηση δεν πήρα από κανένα και είπα να το ρισκάρω από μόνος μου. Ολα οκ

 

Καλησπέρα, δηλαδή την κατέβασες από SamMobile? και την πέρασες με kies ή Odin?

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=36345798. Διάβασε στο τελευταίο post . Πλεον στα settings πληροφορίες συσκευής γράφει 8010

 

Άρα δεν πέρασες την stock 4.1.2 αλλά μια ελαφρώς πειραγμένη και rootαρισμενη stock rom.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή έχω βάλει και'γώ απλά για Ν8000 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1909950

Το μόνο κακό ότι δεν δουλεύει το τηλέφωνο (μηνύματα οκ)..

Η αλήθεια είναι ότι δεν με νοιάζει και βαρέθηκα να περάσω άλλη.

Μόλις βγεί 4.1.1 Ελληνική ίσως να πάω εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Αφού σε ένα μήνα το πολύ θα έρθει και η ελληνική γιατί τόσο βιασύνη? Ενώ Μάλιστα ακούγετε πως έχει και κάποια κωλύματα και αργεί και το πληκτρολόγιο... ενώ άλλοι αναφέρουν προβλήματα στην αναγνώριση του otg usb! Εγώ είμαι ικανοποιημενος αφού μου λειτουργούν όλα στην εντέλεια... είχα συνηθίσει στη 4.1.2 γιατί την έχω εδώ και μήνες στο κινητό (από τους πρώτους λόγο nexus) αλλά δεν μπορώ να πω ότι κακοπεσα με την τωρινή του note μας!

Το μόνο που ζηλεύω είναι το καλύτερο ρολαρισμα στην "επιφάνεια εργασίας " και στο Internet!

Τώρα για μεγαλύτερη αυτονομία δεν ξέρω πρέπει να το δω δεν μπορώ να φέρω άποψη με τις γνώμες των άλλους που είναι τελείως αντίθετες κάποιες φορές!

Πάντως όποιος ενδιαφέρεται να γράφει γρήγορα και ακούραστα ακόμα και στα ελληνικά να βάλει Swift key 3 tablet και ιδικά στο γαλάζιο Θέμα που έχει ξεκουράζει και τα μάτια. μπορείτε να το βρείτε free στο play store! off topic για όσους γράφουν για ώρες και το γκρι του "μαμα" πληκτρολόγιο τους κουράζει! όποιος έχει δει κάποιο άλλο “ +” για την 4.1.1 ή 4.1.2 περιμένω να διαβάσω, σας ευχαριστώ για την υπομονή που διαβάσατε όλο αυτό το κατεβατό...ααλλά είχε μίνι λίγο στάσιμο το θέμα μας:p

καλή σας νύχτα ;)

Link to comment
Share on other sites

Αφού σε ένα μήνα το πολύ θα έρθει και η ελληνική γιατί τόσο βιασύνη? Ενώ Μάλιστα ακούγετε πως έχει και κάποια κωλύματα και αργεί και το πληκτρολόγιο... ενώ άλλοι αναφέρουν προβλήματα στην αναγνώριση του otg usb! Εγώ είμαι ικανοποιημενος αφού μου λειτουργούν όλα στην εντέλεια... είχα συνηθίσει στη 4.1.2 γιατί την έχω εδώ και μήνες στο κινητό (από τους πρώτους λόγο nexus) αλλά δεν μπορώ να πω ότι κακοπεσα με την τωρινή του note μας!

Το μόνο που ζηλεύω είναι το καλύτερο ρολαρισμα στην "επιφάνεια εργασίας " και στο Internet!

Τώρα για μεγαλύτερη αυτονομία δεν ξέρω πρέπει να το δω δεν μπορώ να φέρω άποψη με τις γνώμες των άλλους που είναι τελείως αντίθετες κάποιες φορές!

Πάντως όποιος ενδιαφέρεται να γράφει γρήγορα και ακούραστα ακόμα και στα ελληνικά να βάλει Swift key 3 tablet και ιδικά στο γαλάζιο Θέμα που έχει ξεκουράζει και τα μάτια. μπορείτε να το βρείτε free στο play store! off topic για όσους γράφουν για ώρες και το γκρι του "μαμα" πληκτρολόγιο τους κουράζει! όποιος έχει δει κάποιο άλλο “ +” για την 4.1.1 ή 4.1.2 περιμένω να διαβάσω, σας ευχαριστώ για την υπομονή που διαβάσατε όλο αυτό το κατεβατό...ααλλά είχε μίνι λίγο στάσιμο το θέμα μας:p

καλή σας νύχτα ;)

 

Ο λόγος που έβαλα την 4.1.2 είναι για το keyboard ,θελω να εχω pen detection-αν και δεν δουλεύει για κάποιον λογο, και για το mod να βαζω τα apps multi screens που εχω θέλω.

Link to comment
Share on other sites

Ο λόγος που έβαλα την 4.1.2 είναι για το keyboard ,θελω να εχω pen detection-αν και δεν δουλεύει για κάποιον λογο, και για το mod να βαζω τα apps multi screens που εχω θέλω.

τι εννοείς ότι δεν δουλεύει?

δεν ανταποκρινετε όπως στα review.

.. (video στο YouTube)?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Ήθελα να κάνω μια ερώτηση και θα ήθελα μια όσο πιο αντικειμενική απάντηση γίνεται.Έχω ήδη το Note II το οποίο με υπερκαλύπτει στο 80% των αναγκών που πρέπει να καλύψω στις δουλειές μου. Προέκυψε όμως μία ανάγκη και πρέπει να πάρω ένα tablet.Είμαι ανάμεσα σε Note 10.1 και iPad.Τι + και - έχει κάθε περίπτωση;Που υπερτερεί το ένα και που το άλλο;Αν είναι εύκολο θα ήθελα απόψεις από χρήστες που έχουν ένα μέτρο σύγκρισης και είναι όσο πιο αντικειμενικοί γίνεται παρότι χρήστες του Note.
Link to comment
Share on other sites

Eφοσον εχεις το Νοτη 2 αρα και το 10.1 ιδια ακριβως χαρακτηριστικα εχει,μονο που ανεβαινει σε ιντσες και ισως η γραφιδα αποδιδει καλυτερα(αισθητικα παντα) σε 10.1 παρα 5.5 ιντσες
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Ήθελα να κάνω μια ερώτηση και θα ήθελα μια όσο πιο αντικειμενική απάντηση γίνεται.Έχω ήδη το Note II το οποίο με υπερκαλύπτει στο 80% των αναγκών που πρέπει να καλύψω στις δουλειές μου. Προέκυψε όμως μία ανάγκη και πρέπει να πάρω ένα tablet.Είμαι ανάμεσα σε Note 10.1 και iPad.Τι + και - έχει κάθε περίπτωση;Που υπερτερεί το ένα και που το άλλο;Αν είναι εύκολο θα ήθελα απόψεις από χρήστες που έχουν ένα μέτρο σύγκρισης και είναι όσο πιο αντικειμενικοί γίνεται παρότι χρήστες του Note.

 

Εχω και τα δυο. Το 10.1 για πιο σοβαρη δουλεια σε σπιτι γραφειο και το 2 για on the go και φυσικα και τα δυο συγχρονισμενα μεσω dropbox sync.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...