Jump to content

Διαθεσιμότητα και αγορά του Samsung Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΠΩ ΡΕ ΦΙΛΕ τι αρπαχτικα ειναι αυτοι?? 700 ευρω αν το παρεις απτο ιντερνετ τους... παιρνει απτο σκρουτζ με 550... με μια καρτα επεπλεον 32 gb 22 ευρω 572... μια θηκη 580... και αν δε θελει να βρει δωρεαν(παρανομα) χαρτες... ας παει να παρει τους ιδιους απο αυτους με 30 συνολο 610 ευρω... και μενουν 90 ευρουλινια... :X τι αλλο να γραψω....

 

Η τιμή κάποια στιγμή ήταν 669 και όχι 699 που γράφει τώρα. Τότε άξιζε (αλλά μάλλον είχε γίνει λάθος. Δεν ξέρω τι έγινε με αυτούς που πρόλαβαν και το παρήγγειλαν :lol:) Δες το παρακάτω ποστ για του λόγου το αληθές (το είχα τσεκάρει και ο ίδιος). Με 700 δεν είναι τόσο δελεαστικό, αν και βασίζονται στο ότι δεν κυκλοφορεί το 32άρι στην αγορά εκτός από vodafone και πλαίσιο (από την vodafone). Για να είμαι ειλικρινής και εγώ από εκεί το πήρα :D αλλά είχα συμπαθητική επιδότηση ...και μηδενική υπομονή :O (εκεί άλλωστε μας τσιμπάνε όλους εμάς που είμαστε gadgetάκηδες):lol:

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η τιμή κάποια στιγμή ήταν 669 και όχι 699 που γράφει τώρα. Τότε άξιζε (αλλά μάλλον είχε γίνει λάθος. Δεν ξέρω τι έγινε με αυτούς που πρόλαβαν και το παρήγγειλαν :lol:) Δες το παρακάτω ποστ για του λόγου το αληθές (το είχα τσεκάρει και ο ίδιος). Με 700 δεν είναι τόσο δελεαστικό, αν και βασίζονται στο ότι δεν κυκλοφορεί το 32άρι στην αγορά εκτός από vodafone και πλαίσιο (από την vodafone). Για να είμαι ειλικρινής και εγώ από εκεί το πήρα :D αλλά είχα συμπαθητική επιδότηση ...και μηδενική υπομονή :O (εκεί άλλωστε μας τσιμπάνε όλους εμάς που είμαστε gadgetάκηδες):lol:

 

Εγώ που είχα πάει από το πλαίσιο με ένα φίλο που ενδιαφερόταν να το πάρει δεν ήξεραν καν για την προσφορά γιατί μου λέει σε κάποια φάση "έχουμε και το 32αρι με το έξτρα πακετάκι κτλ στα 729, που αξίζει κτλ" και του λέω ότι για αγορά από ίντερνετ το έχει προσφορά στα 669 και με κοίταζε σα χάνος. Το κοίταξε μετά και είδε ότι όντως ίσχυε.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που είχα πάει από το πλαίσιο με ένα φίλο που ενδιαφερόταν να το πάρει δεν ήξεραν καν για την προσφορά γιατί μου λέει σε κάποια φάση "έχουμε και το 32αρι με το έξτρα πακετάκι κτλ στα 729, που αξίζει κτλ" και του λέω ότι για αγορά από ίντερνετ το έχει προσφορά στα 669 και με κοίταζε σα χάνος. Το κοίταξε μετά και είδε ότι όντως ίσχυε.

 

Κάπως έτσι είχα προλάβει πέρισυ την προσφορά του πλαισίου για το S2 με τα handsfree. Όταν πήγα στο μαγαζί είχαν ήδη κατεβάσει την προσφορά από το site και μπορούσες να την δεις μόνο από κάποιο λινκ σε μία σελίδα που το είχαν ξεχάσει και δεν το είχαν αλλάξει. Ευτυχώς είχα τις πληροφορίες από το forum του S2 και όταν ο υπάλληλος μου είπε ότι δεν υπάρχει τέτοια προσφορά του είπα "κάτσε να σου δείξω" και του άνοιξα το συγκεκριμένο λινκ. Απευθύνθηκε στον υπεύθυνο του καταστήματος, ο οποίος τελικά (αφού επικοινώνησε με την υπηρεσία του πλαισίου που διαχειρίζονταν το site) του είπε "αφού υπάρχει ακόμα στο site πρέπει να τα δώσουμε (τα handsfree)" και έτσι τα πήρα :lol:

Link to comment
Share on other sites

κ εγω ενδιαφερομαι για μπλε κ ενα λευκο εχετε να προτεινεται κατι????

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή κάποια στιγμή ήταν 669 και όχι 699 που γράφει τώρα. Τότε άξιζε (αλλά μάλλον είχε γίνει λάθος. Δεν ξέρω τι έγινε με αυτούς που πρόλαβαν και το παρήγγειλαν :lol:) Δες το παρακάτω ποστ για του λόγου το αληθές (το είχα τσεκάρει και ο ίδιος). Με 700 δεν είναι τόσο δελεαστικό, αν και βασίζονται στο ότι δεν κυκλοφορεί το 32άρι στην αγορά εκτός από vodafone και πλαίσιο (από την vodafone). Για να είμαι ειλικρινής και εγώ από εκεί το πήρα :D αλλά είχα συμπαθητική επιδότηση ...και μηδενική υπομονή :O (εκεί άλλωστε μας τσιμπάνε όλους εμάς που είμαστε gadgetάκηδες):lol:

 

Εγώ πρόλαβα και το πήρα στην προσφορά τον 669 ευρώ. ειναι branded vodafone και μαζί δίνεται το accessories pack

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα την βλεπω την τιμη του στο 32αρι μαζι με τα εξτρα.

Ο ανταγωνιστης (HTC One X) εχει τιμη 699ευρω και τιμη για αγορα μεσω internet 666,91.

 

Παντα στα ''επισημα'' καταστηματα, δεν λεω για τα σκρουτζομαγαζα.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις να επιλέξεις μεταξύ amazon.de στα 549Ε (+7Ε μεταφορικά) και του φθηνότερου άμεσα διαθέσιμου από skroutz στα 560Ε (+6 μεταφορικά) για το Pebble Blue, έχω κάποιον λόγο να επιλέξω ένα από τα δύο, πέραν του ότι το ένα είναι ελληνικό και το άλλο 10Ε φθηνότερο;

 

Επίσης από το άμαζον είναι που μπορείς να μην πληρώσεις το ΦΠΑ, χρησιμοποιόντας εταιρικό ΑΦΜ; Αν ναι είναι κάποιος που το έχει κάνει να μου πει την διαδικασία;

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις να επιλέξεις μεταξύ amazon.de στα 549Ε (+7Ε μεταφορικά) και του φθηνότερου άμεσα διαθέσιμου από skroutz στα 560Ε (+6 μεταφορικά) για το Pebble Blue, έχω κάποιον λόγο να επιλέξω ένα από τα δύο, πέραν του ότι το ένα είναι ελληνικό και το άλλο 10Ε φθηνότερο;

 

Επίσης από το άμαζον είναι που μπορείς να μην πληρώσεις το ΦΠΑ, χρησιμοποιόντας εταιρικό ΑΦΜ; Αν ναι είναι κάποιος που το έχει κάνει να μου πει την διαδικασία;

 

Από Ελλάδα θα το έχεις σε 2 μέρες ενώ από Γερμανία σε 10. Όποτε παρ'το από Ελλάδα να το έχεις και πιο γρήγορα και να μείνουν τα λεφτά εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις να επιλέξεις μεταξύ amazon.de στα 549Ε (+7Ε μεταφορικά) και του φθηνότερου άμεσα διαθέσιμου από skroutz στα 560Ε (+6 μεταφορικά) για το Pebble Blue, έχω κάποιον λόγο να επιλέξω ένα από τα δύο, πέραν του ότι το ένα είναι ελληνικό και το άλλο 10Ε φθηνότερο;

 

Επίσης από το άμαζον είναι που μπορείς να μην πληρώσεις το ΦΠΑ, χρησιμοποιόντας εταιρικό ΑΦΜ; Αν ναι είναι κάποιος που το έχει κάνει να μου πει την διαδικασία;

1. Πρέπει να προσμετρήσεις τη διαφορά ΑΦΜ Γερμανίας/Ελλάδας 19/23 %, θα το δεις και στο checkout αυτό.

2. Τα μεταφορικά είναι κατά τι υψηλότερα

3. Κατά πάσα πιθανότητα ούτε το ελληνικό θα είναι "ελληνικό".

Link to comment
Share on other sites

Τελικά από το άμαζον μου έβγαινε ~25Ε ακριβότερα από αυτό που είχα υπολογίσει και θα έφτανε σε 8 μέρες από σήμερα. Το βρήκα από το birdphone στα 544+3Ε. Ετοιμοπαράδοτο και πιθανώς να το έχω αύριο κιόλας. Στην χειρότερη την Παρασκευή :happy: Edited by Catalyst_
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχη περιπτωση αν το κινητο ειναι απο αλλη χωρα να μην το δεχετε η samsung hellas??

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Λένε ότι αν προορίζεται για χώρα της ευρωπαϊκής ένωσης δεν έχεις πρόβλημα. Να είμαι ειλικρινής δεν μου έχει τύχει ποτέ κάτι σε κινητό samsung για να χρειαστώ σέρβις.
Link to comment
Share on other sites

τα ελληνικης παντως κοροιδευουν με τα 669.....αντε κ 590 που λεει το bird phone......

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κάποιος που ξέρει τι πρέπει να προσέξουμε στην αγορά του τηλεφώνου από το ίντερνετ σχετικά με εγγυήσεις, χώρες προέλευσης, firmware, κτλ μπορεί να τα αναφέρει συγκεντρωτικά σε ένα post γιατί εγώ προσωπικά έχω ψιλοχαθεί με αυτά που διαβάζω εδώ αλλά και έχω ακούσει. Η καλύτερη επιλογή μέχρι στιγμής είναι τα 545 του birdphone και του easybuyworld από ότι βλέπω στα ηλεκτρονικά καταστήματα. Τι πρέπει να γνωρίζω πριν το αγοράσω; Για ποιο λόγο ίσως να προτιμούσα το ebay.co.uk; Δώστε μου τα φώτα σας σας παρακαλώ γιατί καίγομαι να το αγοράσω και έχω κενά πληροφορίας (ημιμάθεια)!!!!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κάποιος που ξέρει τι πρέπει να προσέξουμε στην αγορά του τηλεφώνου από το ίντερνετ σχετικά με εγγυήσεις, χώρες προέλευσης, firmware, κτλ μπορεί να τα αναφέρει συγκεντρωτικά σε ένα post γιατί εγώ προσωπικά έχω ψιλοχαθεί με αυτά που διαβάζω εδώ αλλά και έχω ακούσει. Η καλύτερη επιλογή μέχρι στιγμής είναι τα 545 του birdphone και του easybuyworld από ότι βλέπω στα ηλεκτρονικά καταστήματα. Τι πρέπει να γνωρίζω πριν το αγοράσω; Για ποιο λόγο ίσως να προτιμούσα το ebay.co.uk; Δώστε μου τα φώτα σας σας παρακαλώ γιατί καίγομαι να το αγοράσω και έχω κενά πληροφορίας (ημιμάθεια)!!!!

 

Τα πράγματα είναι σχετικά απλά. Όλα τα ελληνικά καταστήματα και τα λεγόμενα του skroutzoμαγαζα δίνουν συσκευές που προορίζονται για την Ευρωπαϊκή αγορά. Δηλαδή το λεγόμενο "Ρουμανικό" πχ που προορίζεται για την αγορά της Ρουμανίας καλύπτεται από εγγύηση και στην Ελλάδα αλλά και σε όλες τις χώρες της Ευρωπαϊκής Ένωσης. Γι αυτο και στο κουτάκι του πίσω έχει μικρά τετράγωνα κουτάκια με τα ονόματα των χωρών που προορίζεται το προϊόν για πώληση, όπως GR, UK, IT, RO, κτλ. Οπότε καλυπτεσαι κι από εγγύηση κανονικά εδώ.. Αν θες στείλε μου pm να σε βοηθήσω σχετικά με τα καταστήματα ;)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου όχι δεν το έχει προφανώς γιατί το pebble blue 32gb παραμένει ακόμη αποκλειστικότητα της Vodafone και όπου πωλείται είναι Vodafone branded. Και εγώ αυτή την αποκλειστικότητα περιμένω να τελειώσει μήπως και κάνω επιτέλους την αναβάθμιση που θέλω στην Cosmote χωρίς να κάνω mod στο τηλέφωνο για να καθαρίζω τα applications της Vodafone (μιλώ και για την δυνατότητα να προμηθευτεί και κάποιος από το πλαίσιο που συνεργάζεται και με Cosmote είναι επίσης Vodafone branded). Συνήθως οι αποκλειστικότητες κρατούν ένα μήνα από την ημερομηνία διάθεσης του προϊόντος αλλά τώρα κλείνουμε σχεδόν δύο μήνες........Άγνωστο λοιπόν πότε θα δούμε καθαρά pebble blue 32άρια. Edited by Apostolos27
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου όχι δεν το έχει προφανώς γιατί το pebble blue 32gb παραμένει ακόμη αποκλειστικότητα της Vodafone και όπου πωλείται είναι Vodafone branded. Και εγώ αυτή την αποκλειστικότητα περιμένω να τελειώσει μήπως και κάνω επιτέλους την αναβάθμιση που θέλω στην Cosmote χωρίς να κάνω mod στο τηλέφωνο για να καθαρίζω τα applications της Vodafone (μιλώ και για την δυνατότητα να προμηθευτεί και κάποιος από το πλαίσιο που συνεργάζεται και με Cosmote είναι επίσης Vodafone branded). Συνήθως οι αποκλειστικότητες κρατούν ένα μήνα από την ημερομηνία διάθεσης του προϊόντος αλλά τώρα κλείνουμε σχεδόν δύο μήνες........Άγνωστο λοιπόν πότε θα δούμε καθαρά pebble blue 32άρια.

 

Ναι αλλά αν φέρουν τα άλλα καταστήματα από χώρες Ευρωπαϊκής unbraded (αν δεν το έχουν κάνει ήδη)? Εσύ προφανώς μιλάς αποκλειστικά για Ελληνικής διάθεσης σωστά?

Link to comment
Share on other sites

το 32 μπλε το έχει το birdphone?

διότι βλέπω 2 τιμές στο μπλε 16αρι!

 

Φίλε μου όχι δεν το έχει προφανώς γιατί το pebble blue 32gb παραμένει ακόμη αποκλειστικότητα της Vodafone και όπου πωλείται είναι Vodafone branded. Και εγώ αυτή την αποκλειστικότητα περιμένω να τελειώσει μήπως και κάνω επιτέλους την αναβάθμιση που θέλω στην Cosmote χωρίς να κάνω mod στο τηλέφωνο για να καθαρίζω τα applications της Vodafone (μιλώ και για την δυνατότητα να προμηθευτεί και κάποιος από το πλαίσιο που συνεργάζεται και με Cosmote είναι επίσης Vodafone branded). Συνήθως οι αποκλειστικότητες κρατούν ένα μήνα από την ημερομηνία διάθεσης του προϊόντος αλλά τώρα κλείνουμε σχεδόν δύο μήνες........Άγνωστο λοιπόν πότε θα δούμε καθαρά pebble blue 32άρια.

 

Ναι αλλά αν φέρουν τα άλλα καταστήματα από χώρες Ευρωπαϊκής unbraded (αν δεν το έχουν κάνει ήδη)? Εσύ προφανώς μιλάς αποκλειστικά για Ελληνικής διάθεσης σωστά?

 

Ναι για ελληνικής διάθεσης αλλά νομίζω πως το birdphone φέρνει Γερμανικά και Ελληνικά όπου και στη Γερμανία ισχύει το ίδιο με Vodafone? Αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

εχει παρει κανεις απο εδω???http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cellular-Phones/Samsung-Galaxy-S-III-32GB-White-Ginius-Driver-1121010471806.htm

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σκέφτομαι να το πάρω και εγώ, αλλά με ανήσυχη αυτό με την κάμερα. Από που μπορώ να το πάρω χωρίς να έχω αυτό το θέμα..Και πως βλέπουμε τι κάμερα φοράει.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σκέφτομαι να το πάρω και εγώ, αλλά με ανήσυχη αυτό με την κάμερα. Από που μπορώ να το πάρω χωρίς να έχω αυτό το θέμα..Και πως βλέπουμε τι κάμερα φοράει.

 

 

 

ΠΑΡΤΟ με κλειστα ματια... διαβαζα εδω μεσα δε βγαζει καλες φωτο τη νυχτα και βγαζει φοβερες. Οσοι τις βλεπουν εχουν παθει πλακα

Οπως και εγω... καθομαστε και διαβαζουμε την καθε αρλουμπα... χωρις φλας τη νυχτα δε βγαζει καλες... δηλδη ειναι να απορεις με το μυαλο καποιων... το κινητο ειναι απιστευτο

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΡΤΟ με κλειστα ματια... διαβαζα εδω μεσα δε βγαζει καλες φωτο τη νυχτα και βγαζει φοβερες. Οσοι τις βλεπουν εχουν παθει πλακα

Οπως και εγω... καθομαστε και διαβαζουμε την καθε αρλουμπα... χωρις φλας τη νυχτα δε βγαζει καλες... δηλδη ειναι να απορεις με το μυαλο καποιων... το κινητο ειναι απιστευτο

 

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.Για τους διαφορετικούς camera cencors μιλάω, αυτό είναι που με κολλάει.Τι παίζει με αυτό και πως μπορώ να το αποφύγω..

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...