Jump to content

Διαθεσιμότητα και αγορά του Samsung Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το παρέλαβα χθες από το bird phone στα 542+6 € μεταφορικά. Πήρα το μπλεδάκι - παραγγελία το Σάββατο το πρωί, αποστολή τη Δευτέρα μετά από δικό τους τηλεφώνημα για επιβεβαίωση (πολύ σωστοί) και στις 9 το πρωί της Τρίτης ήταν στο σπίτι μου. Ήρθε σφραγισμένο όμορφα κι ωραία με ελληνικό manual. Είναι επίσημο γερμανικό DBT και μάλιστα μόλις το άνοιξα με ειδοποίησε για επίσημη αναβάθμιση ΟΤΑ. Το συγκεκριμένο κατάστημα είναι πολύ εντάξει και τους έχω προτιμήσει αρκετές φορές. Δεν παίρνω ποσοστά, ούτε και τους γνωρίζω προσωπικά, αλλά δεν βλέπω το λόγο να μην τους επιβραβεύσω για τη συμπεριφορά τους απέναντι στον πελάτη.

 

Αυτό που μας είχε χαλάσει με το συγκεκριμένο μαγαζί θυμάμαι στο s1 ήταν ότι άνοιγαν το πακέτο και έβαζαν roms στο τηλέφωνο, καποιες φορες leaked. Όπως και σε σένα, τα γερμανικά μοντέλα δεν έχουν ελληνικό manual... αυτό βέβαια δε σημαίνει κάτι για την εγγυηση και ούτε ότι δεν είναι αξιόπιστοι, απλά κάποιοι έχουν κόλλημα με ανοιγμένα κουτιά πριν το αγοράσουν... και για τον ίδιο λόγο με τότε, εγώ οφείλω να το επισημάνω.

 

Btw Παναγιώτη καλορίζικο, και χρόνια πολλά για σήμερα!

- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά ξέρουμε κάνα αξιόπιστο μαγαζί με καλές τιμές ?? Όχι γερμανικό

Θέλω αύριο να το παραγγείλω σε μπλε σε ενα καλό φιλαράκι , μπορεί βέβαια να το κρατήσω και εγω :lol: θα δούμε .

 

570 ευρω το εχει απο το αγγλικο amazon σε μπλε,αφου δεν θες το γερμανικο:p

Εγω αποφευγω τα σκρουτζομαγαζα παραεισαγωγης οπως ο διαολος το λιβανι.

Αν οχι ελληνικης αντιπροσωπιας τοτε εξωτερικου καθαρα.

 

Edit:559 το ιταλικο,και 549 το ισπανικο.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μας είχε χαλάσει με το συγκεκριμένο μαγαζί θυμάμαι στο s1 ήταν ότι άνοιγαν το πακέτο και έβαζαν roms στο τηλέφωνο, καποιες φορες leaked. Όπως και σε σένα, τα γερμανικά μοντέλα δεν έχουν ελληνικό manual... αυτό βέβαια δε σημαίνει κάτι για την εγγυηση και ούτε ότι δεν είναι αξιόπιστοι, απλά κάποιοι έχουν κόλλημα με ανοιγμένα κουτιά πριν το αγοράσουν... και για τον ίδιο λόγο με τότε, εγώ οφείλω να το επισημάνω.

 

Btw Παναγιώτη καλορίζικο, και χρόνια πολλά για σήμερα!

 

Ναι, για να το κάνω πιο κατανοητό το ελληνικό manual δεν ήταν μέσα στο κουτί αλλά ήταν μαζί με το κουτί του κινητού πιασμένα σε μία ζελατίνα, κάτι το οποίο μου είπαν και στην τηλεφωνική επικοινωνία που είχα μαζί τους. Το κουτί δεν ήταν ανοιγμένο και η σφραγίδα (το αυτοκολλητάκι) ήταν επάνω κανονικά χωρίς να έχει ανοιχτεί. Στην τηλεφωνική μας επικοινωνία τους ρώτησα αν έχει περαστεί ελληνική ρομ στο τηλέφωνο και με διαβεβαίωσαν ότι το τηλέφωνο είναι σφραγισμένο. Πάντως καλά έκανες και το επισήμενες Άλεξ και έχουν χίλια δίκια όσοι δεν θέλουν να αγοράσουν τηλέφωνο με ανοιγμένο κουτί (συμπεριλαμβάνω και τον εαυτό μου). Το κατάστημα που θυμάμαι ότι έδινε αβέρτα ανοιγμένα τηλέφωνα με ελληνικές ρομ και το σχολιάσαμε πολλές φορές αρνητικά ήταν το ebw. Δεν ξέρω αν το κάνουν ακόμα.

 

Off-topic Άλεξ ευχαριστώ πολύ και για το καλορίζικο και για τα χρόνια πολλά :)

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Καλά κάνετε και τα επισημαίνετε αυτα τα πραγματα παιδιά .

Είναι ασχημο να έρθει η παραγγελία σου και να έχουν ανοίξει το κουτοί και μετα να το έχουν κλείσει πάλι .Παντως αν μου τύχαινε κάτι τέτοιο δεν θα το κρατούσα ,επιστροφή αμέσως .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

http://www.contres.gr/product_info.php?products_id=12006

μπλε και ελληνικης αντιπροσωπειας. ασπρο σε αυτη την τιμη εχει κανεις υποψιν του?παντα ελληνικης αντιπροσωπειας λεω. δυο κομματια ψαχνω και παντου ξεκινανε απο ~600..

Link to comment
Share on other sites

http://www.contres.gr/product_info.php?products_id=12006

μπλε και ελληνικης αντιπροσωπειας. ασπρο σε αυτη την τιμη εχει κανεις υποψιν του?παντα ελληνικης αντιπροσωπειας λεω. δυο κομματια ψαχνω και παντου ξεκινανε απο ~600..

 

Κανε ένα τηλ από αύριο εδώ και ρώτα.

 

http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-GALAXY-S3-III-i9300-16GB-Leyko-1-4-GHz-Quad-core.632544.html

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Κανε ένα τηλ από αύριο εδώ και ρώτα.

 

http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-GALAXY-S3-III-i9300-16GB-Leyko-1-4-GHz-Quad-core.632544.html

 

ειναι ελληνικης αντιπροσωπειας?γιατι αν δεν ειναι δεν υπαρχει λογος..ειναι κλειστα τωρα θα βαλω την κοπελα μου να παρει τηλ το απογευμα.. θελουμε και 2 και αυτο ειναι ακομα πιο δυσκολο.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια βοηθεια !!

Επειδή δεν εχω παραγγείλει ξανα τηλέφωνο το οποιο δεν ειναι Ελληνικό ,εχει καμια διάφορα με το αν προοριζόταν για άλλη χώρα ( ευρωπαϊκή) ?

Οσον αφορά το service κυριως και τον χρόνο που χρειαζεται για να φτιαχτεί .

Θα το παραγγείλω για ενα φιλαράκι και δεν θελω να κάνω καμιά βλακεία και να με κυνηγάει αργότερα με το πιστόλι :X

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια βοηθεια !!

Επειδή δεν εχω παραγγείλει ξανα τηλέφωνο το οποιο δεν ειναι Ελληνικό ,εχει καμια διάφορα με το αν προοριζόταν για άλλη χώρα ( ευρωπαϊκή) ?

Οσον αφορά το service κυριως και τον χρόνο που χρειαζεται για να φτιαχτεί .

Θα το παραγγείλω για ενα φιλαράκι και δεν θελω να κάνω καμιά βλακεία και να με κυνηγάει αργότερα με το πιστόλι :X

 

Αν είναι ευρωπαϊκό όχι. Καμιά διαφορά.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι ευρωπαϊκό όχι. Καμιά διαφορά.

 

Μόνο να προσέξει να μην είναι branded

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

γνωριζει καποιος ποια μαγαζια εχουν branded κινητα για να αποφυγουμε???

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

γνωριζει καποιος ποια μαγαζια εχουν branded κινητα για να αποφυγουμε???

 

Κοίτα,είναι απλό,επικοινωνείς με το κατάστημά και τους λες ότι δεν το θέλεις branded κι ότι θα το δεις κατά την παραλαβή και αν είναι το επιστρέφεις πριν να το πληρώσεις

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα,είναι απλό,επικοινωνείς με το κατάστημά και τους λες ότι δεν το θέλεις branded κι ότι θα το δεις κατά την παραλαβή και αν είναι το επιστρέφεις πριν να το πληρώσεις

 

αυτο πως το καταλαβενεις??εχει πχ. menu της vodafone???

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

αυτο πως το καταλαβενεις??εχει πχ. menu της vodafone???

 

Απλά έχει φορτωμένες εφαρμογές του παρόχου κι άντε και κανένα λογότυπο την στιγμή που ενεργοποίεις το τηλέφωνο.αχρείαστα πράγματα δηλαδή

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

πηγα κινητομανια και πηρα τα κινητα τελικα. τα galaxy s3 εκει ειναι ελληνικης αντιπροσωπειας ολα!παρολο που πηρα 2και αγορα με μετρητα δεν μου εκανε κατι καλυτερο.. αλλα καταλαβαινω πως ηδη κανει πολυ καλη τιμη!:)
Link to comment
Share on other sites

πηγα κινητομανια και πηρα τα κινητα τελικα. τα galaxy s3 εκει ειναι ελληνικης αντιπροσωπειας ολα!παρολο που πηρα 2και αγορα με μετρητα δεν μου εκανε κατι καλυτερο.. αλλα καταλαβαινω πως ηδη κανει πολυ καλη τιμη!:)

 

Σε τι τιμή το πήρες ?

Τίποτα δεν σου έκαναν δώρο ? αγόρασες δυο και δεν ........

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Σε τι τιμή το πήρες ?

Τίποτα δεν σου έκαναν δώρο ? αγόρασες δυο και δεν ........

 

δεν μου εκανε τιποτα! 540 εκαστο!εχει πολυ αποθεμα αποτι καταλαβα!!ειναι ελληνικα και δεν βγαζει σχεδον τιποτα και το κατανοω. τον ρωτησα αν μπορει να κανει κατι καλυτερο γιατι δεν ηθελα αξεσουαρ οτι χρειαζομουν το ειχα ηδη αγορασει και μου λεει οτι βγαζει ελαχιστο κερδος.3-4% αν δεν κανω λαθος μου ειπε. οπως και να εχει η τιμη ειναι παραπανω απο καλη,εδω τα παραεισαγωγης ειναι πιο ακριβα. το μονο μου παραπονο ειναι οτι ειναι στο κεντρο και ειναι γεματο χρηστες ναρκωτικων ουσιων.. μην παει κανεις με τοσα χρηματα με τα μεσα και περπατωντας..

Link to comment
Share on other sites

πηγα κινητομανια και πηρα τα κινητα τελικα. τα galaxy s3 εκει ειναι ελληνικης αντιπροσωπειας ολα!παρολο που πηρα 2και αγορα με μετρητα δεν μου εκανε κατι καλυτερο.. αλλα καταλαβαινω πως ηδη κανει πολυ καλη τιμη!:)

 

Κι εγώ ήταν να το πάρω από κεί αλλά λόγω κακού τρόπου δεν το πήρα.

Όσο για περιθώριο κέρδους μην παίρνεις κι όρκο ότι είναι και τόσο χαμηλό.

Έχω δει κάτι μπουγάδες που λίγοι έχουν δει.

Δίκτυο ολόκληρο σε μη μεγάλα καταστήματα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ ήταν να το πάρω από κεί αλλά λόγω κακού τρόπου δεν το πήρα.

Όσο για περιθώριο κέρδους μην παίρνεις κι όρκο ότι είναι και τόσο χαμηλό.

Έχω δει κάτι μπουγάδες που λίγοι έχουν δει.

Δίκτυο ολόκληρο σε μη μεγάλα καταστήματα.

 

οταν λες κακου τροπου τι ενοεις??

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

εχει παρει κανεις απο cosmote??το ειδα στα 630 με καρτα kingston 16gb αλλα απο εξω γραφει χωρα προελευσης Κινα....πεζει να ειναι branded απο cosmote?Δεν με αφηνουν να το ανοιξω να το δω...υπαρχει θεμα που ειναι απο κινα??

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

εχει παρει κανεις απο cosmote??το ειδα στα 630 με καρτα kingston 16gb αλλα απο εξω γραφει χωρα προελευσης Κινα....πεζει να ειναι branded απο cosmote?Δεν με αφηνουν να το ανοιξω να το δω...υπαρχει θεμα που ειναι απο κινα??

 

Yπαρχει κάποιος ειδικός λόγος που θέλεις να το αγοράσεις από cosmote? Γιατί από εδώ πολύ δύσκολα θα βρεις κάποιον που να προτιμήσει να δώσει 630 αντί 540+- που πωλείτε στα νετ μαγαζιά..

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Yπαρχει κάποιος ειδικός λόγος που θέλεις να το αγοράσεις από cosmote? Γιατί από εδώ πολύ δύσκολα θα βρεις κάποιον που να προτιμήσει να δώσει 630 αντί 540+- που πωλείτε στα νετ μαγαζιά..

 

ειμαι σε μερος που δεν ιπαρχει ετοιμοπαραδωτο...και δεν θελω να ειναι απο αλλη χωρα...ξερει κανεις για cosmote??

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Έπειτα από την ανάγνωση σχεδόν 28 σελίδων του θέματος, πήγα σήμερα το πρωί στο kinitomania. Είχα ξαναψωνίσει παλιότερα από εκεί και είχα μείνει ευχαριστημένος.

Τους είπα ότι προτιμώ το λευκό, όμως το περιμένουν από την ερχόμενη Τρίτη ή Τετάρτη. Οι επιλογές μου ήταν: Να περιμένω να παραλάβουν λευκό από Γερμανία ή να πάρω τo Pebble Blue άμεσα, το οποίο είναι ελληνικής αντιπροσωπίας. Με είδαν σκεπτικό και προσφέρθηκαν να ανοίξουν μπροστά μου το πακέτο. Μέσα είχε τον οδηγό γρήγορης εκκίνησης στα ελληνικά και στα αγγλικά καθώς επίσης την εγγύηση σε διάφορες ευρωπαϊκές γλώσσες. Μεταξύ τους και η ελληνική. Μου φάνηκαν πολύ εξυπηρετικοί όμως δεν μπορείς να πληρώσεις παρά μόνο με μετρητά...

Ελπίζω να βοήθησα, χωρίς να κούρασα πάρα πολύ, όπως έχω επανειλημμένως βοηθηθεί από εσάς

(Άχρηστη πληροφορία)

Με ενόχλησε, ψυχολογικά, η παρουσία Τσιγγάνων συνεργατών (αν κατάλαβα σωστά) μέσα στο μαγαζί, μόνο και μόνο γιατί εχθές μου έκλεψε ένας το Galaxy S πάνω από το γραφείο μου.:cry:

Link to comment
Share on other sites

Το ήθελα σήμερα, λόγω κλοπής του παλιού, αλλά εκτός αυτού προτιμώ να ψωνίζω από Ελλάδα και Ελληνικά μαγαζιά όποτε μπορώ.

Θα γλίτωνα πολλά? Ρωτώ γιατί δεν έχω κοιτάξει. Μετά την κλοπή, το μόνο που με ένοιαζε ήταν να το πάρω το συντομότερο δυνατό.

Το πήρα 536€. Ξέχασα να το αναφέρω πριν.:confused:

 

Διόρθωση: Μόλις μπήκα στο amazon (δεν έχω ξαναμπεί) και είδα 525€ άρα δεν βλέπω ιδιαίτερο λόγο. Και το χρώμα δεν με ενοχλεί καθόλου. Απλά είχα το S σε λευκό και το είχα συνηθίσει...

Edited by JohnDoe954
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...