Jump to content

Διαθεσιμότητα και αγορά του Samsung Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδες. Ειμαι σε φαση αγορας κινητου... Μαλλον τεινω προς τον Γαλαξια τον τριτο. Τι χρωμα λετε εσεις, βαρεθηκα αυτο το ασπρο. Το μπλε το εχει κανεις? Στις φωτο δειχνει ωραιο. Υπαρχει διαθεσιμο? Ακουσα οτι σα να "σπανιζει" Σε τι εκδοσεις βγαινει εκτος τα giga. σε αξεσουαρ κλπ..

 

Το έχω εγώ. Δε σπανίζει πια, αλλά εξαρτάται από το μαγαζί που θα το αγοράσεις.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το έχω εγώ. Δε σπανίζει πια, αλλά εξαρτάται από το μαγαζί που θα το αγοράσεις.

 

Καλησπερα ρε παιχτη. Για πες? Απο ομορφια τι λεει? Μαλλον απο κωτσοβολο θα το παρω και με δοσεις (δεν παιζει ολο το ποσο με την μια) . απο εξτρας τι παιζει?

 

Ευχαριστω για το χρονο σου & σορρυ που σε ζαλιζω! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ρε παιχτη. Για πες? Απο ομορφια τι λεει? Μαλλον απο κωτσοβολο θα το παρω και με δοσεις (δεν παιζει ολο το ποσο με την μια) . απο εξτρας τι παιζει?

 

Ευχαριστω για το χρονο σου & σορρυ που σε ζαλιζω! :)

 

Δεν είναι ότι με ζαλίζεις, απλά οι ερωτήσεις σου είναι κάπως ανούσιες. Τί θα πει από ομορφιά τι λέει; Εγώ προσωπικά το βρίσκω πανέμορφο, γι'αυτό και το πήρα σ'αυτό το χρώμα. Και το άσπρο μου κάνει πλαστικούρα και φτηνιάρικο. Κάποιοι άλλοι όμως έχουν ακριβώς την αντίθετη άποψη. Μπορεί εσένα να μη σ'αρέσει. Αυτά είναι υποκειμενικά πάντα. Πήγαινε σ'ενα μαγαζί και δες το, και πάρτο μετά... μη στηρίζεσαι στο προσωπικό γούστο άλλων, μπορεί να σου βγει ξυνό.

 

Τι εννοείς έξτρα; Ρώτα στον Κωτσόβολο να σου πουν.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ότι με ζαλίζεις, απλά οι ερωτήσεις σου είναι κάπως ανούσιες. Τί θα πει από ομορφιά τι λέει; Εγώ προσωπικά το βρίσκω πανέμορφο, γι'αυτό και το πήρα σ'αυτό το χρώμα. Και το άσπρο μου κάνει πλαστικούρα και φτηνιάρικο. Κάποιοι άλλοι όμως έχουν ακριβώς την αντίθετη άποψη. Μπορεί εσένα να μη σ'αρέσει. Αυτά είναι υποκειμενικά πάντα. Πήγαινε σ'ενα μαγαζί και δες το, και πάρτο μετά... μη στηρίζεσαι στο προσωπικό γούστο άλλων, μπορεί να σου βγει ξυνό.

 

Τι εννοείς έξτρα; Ρώτα στον Κωτσόβολο να σου πουν.

 

Βρε 'συ μην αρπαζεσαι.:worry:

Απλα σε οσα μαγαζια περασα να το δω live ολα το ειχαν σε ασπρο με το οποιο δεν ξετρελαθηκα & για τους λογους που,πολυ σωστα,προ ανεφερες. Δεν βασιζομαι στο γουστο των αλλων (ποτε ΚΑΙ ειδικα σε τετοια θεματα) αποψη ρωταω πανω σε ενα μηχανιμα που το εχουν σε μπλε χρωμματακι. Και εμενα το μπλε με ενδιαφερει..

 

Απο θηκες και τα σχετικα. Εκανα μια ερωτηση απλα η κοπελα δεν γνωριζε και πολλα. ;)

Link to comment
Share on other sites

Και μένα μου αρέσει το μπλέ, που το έχω δει από κοντά. Έχω όμως το άσπρο γιατί από κει που το πήρα με ανταλλαγή, είχε μπλέ μόνο ελληνικής αντιπροσωπείας και το έδινε παραπάνω, δεν μου έβγαιναν τα φράγκα και πήρα άσπρο, πολωνικό, όπως έχω ξαναπεί. Όσο για αυτούς που τα δίνουν 495, απλά τα κινητά προορίζονται για άλλες ευρωπαϊκές αγορές και για αυτό είναι πιο φτηνά, δεν έχουν το καπέλο της ελληνικής αντιπροσωπείας, μπορεί να σου βγούν και καλύτερα, από άποψης αναβαθμίσεων. Προσοχή μόνο να ρωτήσεις από όπου το πάρεις να είναι για ευρωπαϊκή χώρα και όχι ασιάτικο για να έχεις εγγύηση. Από κει και πέρα να είναι σφραγισμένο (προσοχή όχι απλά με ζελατίνα, γιατί μπορεί να το έχουν ανοίξει και να πέρασαν ζελατίνα από πάνω, κλασσικό κόλπο) και φυσικά να σου δώσουν και απόδειξη. ΑΠόκει και πέρα για δόσεις, στην ουσία πληρώνεις το κινητό χρυσό σε κάτι κωτσόβολους κτλ. ;)

 

edit αξεσουάρ υπάρχουν πολλά, πήγαινε σε ένα πλαίσιο και θα δεις 20 θήκες διαφορετικές, επίσης υπάρχουν και sitew ελληνικά στο ίντερνετ με αξεσουάρ

Link to comment
Share on other sites

Και μένα μου αρέσει το μπλέ, που το έχω δει από κοντά. Έχω όμως το άσπρο γιατί από κει που το πήρα με ανταλλαγή, είχε μπλέ μόνο ελληνικής αντιπροσωπείας και το έδινε παραπάνω, δεν μου έβγαιναν τα φράγκα και πήρα άσπρο, πολωνικό, όπως έχω ξαναπεί. Όσο για αυτούς που τα δίνουν 495, απλά τα κινητά προορίζονται για άλλες ευρωπαϊκές αγορές και για αυτό είναι πιο φτηνά, δεν έχουν το καπέλο της ελληνικής αντιπροσωπείας, μπορεί να σου βγούν και καλύτερα, από άποψης αναβαθμίσεων. Προσοχή μόνο να ρωτήσεις από όπου το πάρεις να είναι για ευρωπαϊκή χώρα και όχι ασιάτικο για να έχεις εγγύηση. Από κει και πέρα να είναι σφραγισμένο (προσοχή όχι απλά με ζελατίνα, γιατί μπορεί να το έχουν ανοίξει και να πέρασαν ζελατίνα από πάνω, κλασσικό κόλπο) και φυσικά να σου δώσουν και απόδειξη. ΑΠόκει και πέρα για δόσεις, στην ουσία πληρώνεις το κινητό χρυσό σε κάτι κωτσόβολους κτλ. ;)

 

edit αξεσουάρ υπάρχουν πολλά, πήγαινε σε ένα πλαίσιο και θα δεις 20 θήκες διαφορετικές, επίσης υπάρχουν και sitew ελληνικά στο ίντερνετ με αξεσουάρ

 

Γεια σου Αλεξ και θενξ για το ινφο!! :happy:

Βασικα δεν νομιζω να εχουν κανει τετοια π....α..! Αλλιως θα γινει λυμπα εκει μεσα & πολυ απλα δεν το παιρνω. Απο κωτσο θα το παρω μαλλον. Λογικα για Gr δεν προοριζεται? :wacko: Ναι οτι θα βγει λιγο παραπανω θα βγει κανα 80αρι ευρα.

Link to comment
Share on other sites

Βρε 'συ μην αρπαζεσαι.:worry:

Απλα σε οσα μαγαζια περασα να το δω live ολα το ειχαν σε ασπρο με το οποιο δεν ξετρελαθηκα & για τους λογους που,πολυ σωστα,προ ανεφερες. Δεν βασιζομαι στο γουστο των αλλων (ποτε ΚΑΙ ειδικα σε τετοια θεματα) αποψη ρωταω πανω σε ενα μηχανιμα που το εχουν σε μπλε χρωμματακι. Και εμενα το μπλε με ενδιαφερει..

 

Απο θηκες και τα σχετικα. Εκανα μια ερωτηση απλα η κοπελα δεν γνωριζε και πολλα. ;)

 

Καθόλου δεν αρπάζομαι, μην αγχώνεσαι :) Απλά και πάλι, ό,τι και να σου πούνε εδώ, αν δεν το δεις, είναι υποκειμενικό.

Για αρχή αφού δε μπορείς να το βρεις live κοίτα στο youtube, αλλά όλο και κάπου θα το βρεις.

Το μπλε έχει τη διαφορά ότι έχει "βουρτσισμένο" χρώμα, που κατά τη γνώμη μου αφαιρεί τελείως την αίσθηση glossy πλαστικού που δε μ'αρέσει στο άσπρο. (έχω δει κάποιους που αυτό το λένε κιτς. Όπως είπα παραπάνω, αυτά είναι γούστα). Και το κάνει ανάλογα με το φωτισμό να δείχνει άλλο χρώμα, άπο γκρι/γαλάζιο μέχρι σχεδόν μαύρο.

Επίσης το νικελ γύρω γύρω δεν είναι ασημί όπως στο άσπρο, αλλά μπλε/μωβ.

Κατά τ'άλλα δεν έχει καμία διαφορά.

 

Βρες ένα μαγαζί που το έχει και δέστο μόνος σου. Όλα τα άλλα είναι περιττά.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Κότσος στα 619 με προσφορά για 30 άτοκες δόσεις με κάρτα ή χωρίς (δικές του δόσεις). Δεν είναι και άσχημα αν δεν διαθέτεις τα φράγκα για cash. Δεν ξέρω βέβαια διαθεσιμότητα, λογικά για ελληνικό μιλάμε αλλά χωρίς να σε παίρνω στο λαιμό μου, το παραγγέλνεις και από το site. Σε 2 μέρες έχεις απάντηση για έγκριση (σε περίπτωση δικού του δανείου χωρίς κάρτα).

 

edit και κάτι άλλο, ειδικά στον κώτσο πρόσεχε αυτό με τη ζελατίνα, μου το χει πει φιλαράκι που δουλεύει εκεί, παίζει να δίνουν εκθεσιακά αν δεν έχουν στοκ και τα καλύπτουν με ζελατίνα. Το καλύτερο εφόσον εγκριθεί η παραγγελία σου είναι να πας να το παραλάβεις ο ίδιος από κατάστημα, όπου το βλέπεις με την άνεση σου.

Edited by alexgiak
Link to comment
Share on other sites

Καθόλου δεν αρπάζομαι, μην αγχώνεσαι :) Απλά και πάλι, ό,τι και να σου πούνε εδώ, αν δεν το δεις, είναι υποκειμενικό.

Για αρχή αφού δε μπορείς να το βρεις live κοίτα στο youtube, αλλά όλο και κάπου θα το βρεις.

Το μπλε έχει τη διαφορά ότι έχει "βουρτσισμένο" χρώμα, που κατά τη γνώμη μου αφαιρεί τελείως την αίσθηση glossy πλαστικού που δε μ'αρέσει στο άσπρο. (έχω δει κάποιους που αυτό το λένε κιτς. Όπως είπα παραπάνω, αυτά είναι γούστα). Και το κάνει ανάλογα με το φωτισμό να δείχνει άλλο χρώμα, άπο γκρι/γαλάζιο μέχρι σχεδόν μαύρο.

Επίσης το νικελ γύρω γύρω δεν είναι ασημί όπως στο άσπρο, αλλά μπλε/μωβ.

Κατά τ'άλλα δεν έχει καμία διαφορά.

 

Βρες ένα μαγαζί που το έχει και δέστο μόνος σου. Όλα τα άλλα είναι περιττά.

 

Ok.! Να ΄σαι καλα. σε ευχαριστω για τις συμβουλες και την ενημερωση. :)

 

Κότσος στα 619 με προσφορά για 30 άτοκες δόσεις με κάρτα ή χωρίς (δικές του δόσεις). Δεν είναι και άσχημα αν δεν διαθέτεις τα φράγκα για cash. Δεν ξέρω βέβαια διαθεσιμότητα, λογικά για ελληνικό μιλάμε αλλά χωρίς να σε παίρνω στο λαιμό μου, το παραγγέλνεις και από το site. Σε 2 μέρες έχεις απάντηση για έγκριση (σε περίπτωση δικού του δανείου χωρίς κάρτα).

 

Καπως ετσι. Βασικα δικου του δανειου. δεν παιζει πιστωτικη.. Διαθεσιμοτητα μικρη αλλα το s3 ειναι ενα κινητο που τρεχει. Δεν μπορει να μεινει οφ γισ καιρο. Και για το δανειο ετσι ειναι. ;)

 

Με την micro sim τι παιζει?

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

jin και εγώ καρφί για το μπλε πάω..τα έχω δει και τα 2 και το μπλε προσωπικά μου αρέσει περισσότερο..τώρα αν έχει απόδειξη αγοράς μέσα το μαγαζί δεν θα μπλέξει αν έχει παιχτεί κάτι παράξενο? Για την θήκη έχω ενδοιασμούς..στο s2 έβαλα την original που είναι σαν πορτοφόλι κ ησύχασα..τώρα?
Link to comment
Share on other sites

jin και εγώ καρφί για το μπλε πάω..τα έχω δει και τα 2 και το μπλε προσωπικά μου αρέσει περισσότερο..τώρα αν έχει απόδειξη αγοράς μέσα το μαγαζί δεν θα μπλέξει αν έχει παιχτεί κάτι παράξενο? Για την θήκη έχω ενδοιασμούς..στο s2 έβαλα την original που είναι σαν πορτοφόλι κ ησύχασα..τώρα?

 

νατος δικος μου και εσυ..! :lol:

 

αιντε να μαζευομαστε..! Φιλε για αρχη σιλικονατη και screen protector..! Και μετα ψαξιμο..

 

Κότσος στα 619 με προσφορά για 30 άτοκες δόσεις με κάρτα ή χωρίς (δικές του δόσεις). Δεν είναι και άσχημα αν δεν διαθέτεις τα φράγκα για cash. Δεν ξέρω βέβαια διαθεσιμότητα, λογικά για ελληνικό μιλάμε αλλά χωρίς να σε παίρνω στο λαιμό μου, το παραγγέλνεις και από το site. Σε 2 μέρες έχεις απάντηση για έγκριση (σε περίπτωση δικού του δανείου χωρίς κάρτα).

 

edit και κάτι άλλο, ειδικά στον κώτσο πρόσεχε αυτό με τη ζελατίνα, μου το χει πει φιλαράκι που δουλεύει εκεί, παίζει να δίνουν εκθεσιακά αν δεν έχουν στοκ και τα καλύπτουν με ζελατίνα. Το καλύτερο εφόσον εγκριθεί η παραγγελία σου είναι να πας να το παραλάβεις ο ίδιος από κατάστημα, όπου το βλέπεις με την άνεση σου.

 

ααα για το εντιτ: ΑΥΤΟ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ!! το εχω παθει με μηχανιμα σε αλλο καταστημα αυτο.. :mad:

ωρε σαραντα σβουρες θα το φερω.:p

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Ζελατίνα δεν έχω βάλει ποτέ και δεν θα βάλω ούτε στο s3 :p για τo original flip cover λέω..
Link to comment
Share on other sites

Ζελατίνα δεν έχω βάλει ποτέ και δεν θα βάλω ούτε στο s3 :p για τo original flip cover λέω..

 

Στο ace μου την εχω κανα μηνα αφοτου το πηρα. Προλυπτηκα την βαζεις. Κριμα ειναι. Μην κοιτας που το γρατζουναν με κλειδια και τα σχετικα. Δεν με τρελαινει κατι τετοιο. Ασε που (πιστευω) οτι δεν προστατευει και τοσο (η οσο θελω τουλαχιστον ;)) Αν το εχεις στο ( τετοιου στιλ δουλεια) γραφειο μονο ειναι καλη φαση αλλα μεχρι εκει.

Link to comment
Share on other sites

Το χρωμα ειναι τελειως υποκειμενικο...εγω χαζευα σημερα το ασπρο, και το προτιμω σιγουρα σε σχεση με το μπλε. Ισως κι επειδη τα προηγουμενα μου κινητα ηταν σκουροχρωμα να θελω τωρα μια αλλαγη. Παντως μ αυτα που διαβαζω εδω, δε παιζει να παρω απο πλαισιο κλπ. Μαλλον για birdphone με βλεπω

 

edit βλεπω στο site τους, δεν εχουν καθολου 32ρι

Edited by margaritagr
:cool:
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το κόκκινο χρώμα που κυκλοφορεί πρέπει να είναι φοβερό!!!! .... αλλά δεν υπάρχει στα γνωστά μαγαζιά για να το δω live.... μονο λευκό και μπλέ έχουν στις προθήκες:mad:
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το κόκκινο χρώμα που κυκλοφορεί πρέπει να είναι φοβερό!!!! .... αλλά δεν υπάρχει στα γνωστά μαγαζιά για να το δω live.... μονο λευκό και μπλέ έχουν στις προθήκες:mad:

 

Στο τέλος public στην Αγία Παρασκευή το έχει πάντως.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, απο το πουλοφωνο που το πηρα γω χθες εχει απο ολα...

ελληνικης και μη αντιπροσωπιας....

Link to comment
Share on other sites

Στο τέλος public στην Αγία Παρασκευή το έχει πάντως.

 

Όπως και στο πλαίσιο στο Mall επίσης

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το κόκκινο χρώμα που κυκλοφορεί πρέπει να είναι φοβερό!!!! .... αλλά δεν υπάρχει στα γνωστά μαγαζιά για να το δω live.... μονο λευκό και μπλέ έχουν στις προθήκες:mad:

 

στο πλαίσιο της μεταμόρφωσης υπάρχει σε κόκκινο φίλε μου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας παιδιά..... αν περνάω από αυτά τα μαγαζια θα περάσω να δω το κόκκινο.... από τις φωτογραφίες φαινεται πολύ ωραίο πάντως.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, απο τα γνωστα μαγαζια ανταλλαγων της ομονοιας για καινουργιο κινητο ξερει κανεις τι παιζει?

ειναι ελληνικα?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, απο τα γνωστα μαγαζια ανταλλαγων της ομονοιας για καινουργιο κινητο ξερει κανεις τι παιζει?

ειναι ελληνικα?

 

σε ενα που ξερω ειχε και ελληνικο και γερμανικο. πιο ακριβο το ελληνικο.

Link to comment
Share on other sites

http://flb-mode.com/galaxy-s-lll-16-gb-blue

Μήπως έχει πέσει στην αντίληψή σας το συγκεκριμένο site? το θεωρείτε αξιόπιστο?

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...