Jump to content

Διαθεσιμότητα και αγορά του Samsung Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όντως έχετε δίκιο έχω κάνα μήνα που το παλεύω..... φοβάμαι μην το μετανιώσω :O:O:O

Η αλήθεια είναι ότι αρχικός μου στόχος ήταν το iPhone5, τώρα λίγο ή καθυστέρηση να έρθει λίγο ο χρηματικός παράγωντας πολύ το myphone....... με έκαναν να αλλάξω γνώμη και να επιλέξω Samsung galaxy s3 pebble blue 16 gb...... ήθελα ελληνική συσκευή αλλά επειδή από ότι βλέπω, εδώ μέσα, διαφορά δεν έχει θα επιλέξω φτηνότερη ευρωπαϊκή...... και από ότι βλέπω λόγω των πολύ καλών κρητικών θα επιλέξω το birdpphone...... ο μοναδικός μου ενδοιασμός είναι το ότι είμαι από Βόλο και δεν ξέρω τι γίνεται με το DOA πως το επιστρέφω την πρώτη εβδομάδα....... αν γνωρίζει κανείς να μου απαντήσει....

Δεν θα έχεις πρόβλημα φίλε μου .Αν συμβεί κατι οσο κρατάει το DOA τους παίρνεις τηλέφωνο στέλνουν τον courier και το παραλαμβάνει .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όντως έχετε δίκιο έχω κάνα μήνα που το παλεύω..... φοβάμαι μην το μετανιώσω :O:O:O

Η αλήθεια είναι ότι αρχικός μου στόχος ήταν το iPhone5, τώρα λίγο ή καθυστέρηση να έρθει λίγο ο χρηματικός παράγωντας πολύ το myphone....... με έκαναν να αλλάξω γνώμη και να επιλέξω Samsung galaxy s3 pebble blue 16 gb...... ήθελα ελληνική συσκευή αλλά επειδή από ότι βλέπω, εδώ μέσα, διαφορά δεν έχει θα επιλέξω φτηνότερη ευρωπαϊκή...... και από ότι βλέπω λόγω των πολύ καλών κρητικών θα επιλέξω το birdpphone...... ο μοναδικός μου ενδοιασμός είναι το ότι είμαι από Βόλο και δεν ξέρω τι γίνεται με το DOA πως το επιστρέφω την πρώτη εβδομάδα....... αν γνωρίζει κανείς να μου απαντήσει....

 

Πραγματικά δεν έχει διαφορά το κινητό, γιατί να δώσεις τόσα παραπάνω από το πλαίσιο. Κοίτα μία στο skroutz νομίζω ο κάιζερ της ομόνοιας έχει ελληνικό σε πολύ καλή τιμή, 500 euro.

Link to comment
Share on other sites

Όντως έχετε δίκιο έχω κάνα μήνα που το παλεύω..... φοβάμαι μην το μετανιώσω :O:O:O

Η αλήθεια είναι ότι αρχικός μου στόχος ήταν το iPhone5, τώρα λίγο ή καθυστέρηση να έρθει λίγο ο χρηματικός παράγωντας πολύ το myphone....... με έκαναν να αλλάξω γνώμη και να επιλέξω Samsung galaxy s3 pebble blue 16 gb...... ήθελα ελληνική συσκευή αλλά επειδή από ότι βλέπω, εδώ μέσα, διαφορά δεν έχει θα επιλέξω φτηνότερη ευρωπαϊκή...... και από ότι βλέπω λόγω των πολύ καλών κρητικών θα επιλέξω το birdpphone...... ο μοναδικός μου ενδοιασμός είναι το ότι είμαι από Βόλο και δεν ξέρω τι γίνεται με το DOA πως το επιστρέφω την πρώτη εβδομάδα....... αν γνωρίζει κανείς να μου απαντήσει....

 

Παρε το σ3 με κλειστα ματια και ναι παρτο απτο μπιρντφον επισης με κλειστα ματια δ προκειται να το μετανιωσεις ουτε στιγμη! Εγω λογικα συντομα θα το δωσω για το νοτε 2 αλλα και το σ3 ειναι κορυφη! Κ μη σκεφτεσαι doa κτλ μια χαρα θα σου βγει η κινηταρα μονο παρτου θηκη να το προσεχεις

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Παιδια χίλια συγνωμη για αυτο που θα ρωτήσω αλλα δεν εχω ξανα πάρει sumsung μιας και είμαι με iPhone αλλα τώρα θέλω να πάρω το s3 και απλα εχω μια απορία. Βρήκα το s3 σε ένα site που λέγεται birdohone 471€. Παρα πολυ καλη τιμη σε σχέση με Γερμανό, Vodafone ktl. Αυτο που μου ειπαν οταν πήρα τηλέφωνο να ρωτήσω ήταν ότι ειναι εισαγωγή από διάφορα μέρη της Ευρώπης και ότι η εγγύηση ισχυει κανονικα απο την αντιπροσωπεία της sumsung στην ελλαδα. Μενού ελληνικο μου ειπαν ότι έχει. Ισχυει αυτο?? επίσης θα εχω κάποιο πρόβλημα με το τηλέφωνο που ειναι εισαγωγή απο άλλη χώρα. Και αν κάποιος γνωρίζει πόσο αξιόπιστο ειναι αυτο το site?. Θα το εκτιμούσα αν κάποιος μου απαντούσε γιατι θέλω να το πάρω σαν τρελη. Βαρέθηκα το ίδιο iPhone τρία χρόνια τώρα. Ευχαριστω πολυ εκ τον προτέρων. Edited by looneygirl
Link to comment
Share on other sites

Παιδια χίλια συγνωμη για αυτο που θα ρωτήσω αλλα δεν εχω ξανα πάρει sumsung μιας και είμαι με iPhone αλλα τώρα θέλω να πάρω το s3 και απλα εχω μια απορία. Βρήκα το s3 σε ένα site που λέγεται bluebird 471€. Παρα πολυ καλη τιμη σε σχέση με Γερμανό, Vodafone ktl. Αυτο που μου ειπαν οταν πήρα τηλέφωνο να ρωτήσω ήταν ότι ειναι εισαγωγή από διάφορα μέρη της Ευρώπης και ότι η εγγύηση ισχυει κανονικα απο την αντιπροσωπεία της sumsung στην ελλαδα. Μενού ελληνικο μου ειπαν ότι έχει. Ισχυει αυτο?? επίσης θα εχω κάποιο πρόβλημα με το τηλέφωνο που ειναι εισαγωγή απο άλλη χώρα. Και αν κάποιος γνωρίζει πόσο αξιόπιστο ειναι αυτο το site?. Θα το εκτιμούσα αν κάποιος μου απαντούσε γιατι θέλω να το πάρω σαν τρελη. Βαρέθηκα το ίδιο iPhone τρία χρόνια τώρα. Ευχαριστω πολυ εκ τον προτέρων.

 

Ισχύει κανονικά η εγγύηση,μόνο δες μην είναι branded

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια χίλια συγνωμη για αυτο που θα ρωτήσω αλλα δεν εχω ξανα πάρει sumsung μιας και είμαι με iPhone αλλα τώρα θέλω να πάρω το s3 και απλα εχω μια απορία. Βρήκα το s3 σε ένα site που λέγεται bluebird 471€. Παρα πολυ καλη τιμη σε σχέση με Γερμανό, Vodafone ktl. Αυτο που μου ειπαν οταν πήρα τηλέφωνο να ρωτήσω ήταν ότι ειναι εισαγωγή από διάφορα μέρη της Ευρώπης και ότι η εγγύηση ισχυει κανονικα απο την αντιπροσωπεία της sumsung στην ελλαδα. Μενού ελληνικο μου ειπαν ότι έχει. Ισχυει αυτο?? επίσης θα εχω κάποιο πρόβλημα με το τηλέφωνο που ειναι εισαγωγή απο άλλη χώρα. Και αν κάποιος γνωρίζει πόσο αξιόπιστο ειναι αυτο το site?. Θα το εκτιμούσα αν κάποιος μου απαντούσε γιατι θέλω να το πάρω σαν τρελη. Βαρέθηκα το ίδιο iPhone τρία χρόνια τώρα. Ευχαριστω πολυ εκ τον προτέρων.

Aν το εχουν στοκ,κατεβα στην Αθηνα και πάρτο χερι χερι,αν φοβασαι μη σου φανε τα λεφτα.Τωρα το απο ποια Χωρα προερχεται,αυτο πρεπει να το ξερουν και γι αυτο να στο πουνε.Υποτιθεται οτι εχουν πουλησει και αλλα,και αρα,πρεπει να ξερουν.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια χίλια συγνωμη για αυτο που θα ρωτήσω αλλα δεν εχω ξανα πάρει sumsung μιας και είμαι με iPhone αλλα τώρα θέλω να πάρω το s3 και απλα εχω μια απορία. Βρήκα το s3 σε ένα site που λέγεται bluebird 471€. Παρα πολυ καλη τιμη σε σχέση με Γερμανό, Vodafone ktl. Αυτο που μου ειπαν οταν πήρα τηλέφωνο να ρωτήσω ήταν ότι ειναι εισαγωγή από διάφορα μέρη της Ευρώπης και ότι η εγγύηση ισχυει κανονικα απο την αντιπροσωπεία της sumsung στην ελλαδα. Μενού ελληνικο μου ειπαν ότι έχει. Ισχυει αυτο?? επίσης θα εχω κάποιο πρόβλημα με το τηλέφωνο που ειναι εισαγωγή απο άλλη χώρα. Και αν κάποιος γνωρίζει πόσο αξιόπιστο ειναι αυτο το site?. Θα το εκτιμούσα αν κάποιος μου απαντούσε γιατι θέλω να το πάρω σαν τρελη. Βαρέθηκα το ίδιο iPhone τρία χρόνια τώρα. Ευχαριστω πολυ εκ τον προτέρων.

 

Καλημερα.Μηπως εννοεις το Birdphone;Συνηθως αυτο το skroυtzομαγαζο φερνει εισαγωγης και ειναι πολυ καλο Site.

Φυσικα να κοιταξεις να εχει Ελληνικα στο Βιβλιαρακι που εχει μεσα το κινητο (απαραιτητο για την εγγυηση) και επισης να ειναι εισαγωγης μονο απο Χωρα της Ευρωπαικης Ενωσης.Προσοχη μην ειναι Ασιατικης Προελευσης δεν αναγνωρίζεται η εγγυηση στην Ευρωπη.Αν το παρεις απο εκει να κοιταξεις η ταινια ασφαλειας στο κουτακι του να μην ειναι κομμενη και αν εχεις καποια αμφιβολια παρε στην Samsung Hellas πες το IMEI της συσκευης και σου λενε αμεσως απο που ειναι η συσκευη.Οσο για το αν εχει Ελληνικα φυσικα και εχει Ελληινο menu.Στα λεω αυτα γιατι τα εχω τσεκαρει και εγω ετσι το πηρα το δικο μου απο skroutzομαγαζο και ειναι Γερμανικης προελευσης.;)

Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

Birdphone ήθελα να πω. Για να κατέβω Αθήνα να το πάρω δεν γίνεται γιατι μένω επαρχία. Πως μπορω να ξέρω σίγουρα ότι ειναι απο Ευρώπη η εισαγωγη. Πάντως στο τηλέφωνο μου ειπαν ότι ειναι απο Ευρώπη. Αλλα επειδη φέρνουν λέει απο πολλές χώρες τις Ευρώπης δεν ήξερε να μου πει απο πια ακριβώς χωρα ειναι.

Παιδια μετα απο iPhone δεν υπάρχει περίπτωση να το μετανοιώσω έτσι?? ευχαριστω για τις απαντήσεις σας. Και χαίρομαι που μόλις θα το πάρω θα μπαίνω εδω να σας πρήζω με τις απορίες μου.

Ααα και πως θα ξέρουν αν έχει ελληνικόβιβλιαράκι μέσα που είπε κάποιος πιο πάνω??

 

Το branded τι είναι? πως θα το ξέρω αυτο πριν το ανοίξω? με courier θα το παραλάβω. Έχει τύχει σε κάποιον απο blue phone να εinai branded???

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Birdphone ήθελα να πω. Για να κατέβω Αθήνα να το πάρω δεν γίνεται γιατι μένω επαρχία. Πως μπορω να ξέρω σίγουρα ότι ειναι απο Ευρώπη η εισαγωγη. Πάντως στο τηλέφωνο μου ειπαν ότι ειναι απο Ευρώπη. Αλλα επειδη φέρνουν λέει απο πολλές χώρες τις Ευρώπης δεν ήξερε να μου πει απο πια ακριβώς χωρα ειναι.

Παιδια μετα απο iPhone δεν υπάρχει περίπτωση να το μετανοιώσω έτσι?? ευχαριστω για τις απαντήσεις σας. Και χαίρομαι που μόλις θα το πάρω θα μπαίνω εδω να σας πρήζω με τις απορίες μου.

Ααα και πως θα ξέρουν αν έχει ελληνικόβιβλιαράκι μέσα που είπε κάποιος πιο πάνω??

 

Το μαγαζί έχει καλή φήμη. (Και) Ελληνικά πρέπει να έχει το βιβλίο της Εγγύησης, για να είσαι σίγουρη ότι η εγγύηση καλύπτει και Ελλάδα. Αν είναι από οποιαδήποτε χώρα της Ε.Ε. είναι οκ.

Για οδηγίες χρήσης, ή θα έχει φωτοτυπία τις ελληνικές οδηγίες ή μόνο σε άλλες γλώσσες. (αν κάποιος ξέρει για το συγκεκριμένο ας πεί)

Αλλά τις οδηγίες μπορείς να τις κατεβάσεις και από το internet. (στο FAQ πρέπει να έχει link αλλιώς από εδώ)

Edited by Tsaglis

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχής κάτοχος κι εγώ πλεον του Galaxy S3. Εν αναμονή της 4.1 :D

 

Το πήρα από birdphone και ειναι United Kingdom προέλευσης.

Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχής κάτοχος κι εγώ πλεον του Galaxy S3. Εν αναμονή της 4.1 :D

 

Το πήρα από birdphone και ειναι United Kingdom προέλευσης.

 

United Kingdom????? :blink:

και πώς το φορτίζεις; στο στείλανε δηλαδή με τον αγγλικό φορτιστή;;;;

-Δημήτρης-
Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα τελικά κι εγώ από το Birdphone Στα 471 euro, το μπλε πήρα ..... οπότε περιμένω, μόλις έρθει θα σας πω εντυπώσεις από την συναλλαγή μου με το συγκεκριμένο κατάστημα!!!!
-Δημήτρης-
Link to comment
Share on other sites

United Kingdom????? :blink:

και πώς το φορτίζεις; στο στείλανε δηλαδή με τον αγγλικό φορτιστή;;;;

 

οχι ειχε κανονικό φορτιστή, και ελληνικό βιβλιό οδηγιών.

Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

Ακομα μια συσκευασια που χαν ανοιξει δηλαδη!

 

κι εγώ το ίδιο κατάλαβα, το άνοιξαν άλλαξαν τον φορτιστή και έβαλαν και το ελληνικό βιβλίο οδηγιών, ελπίζω να μην είναι και το δικό μου έτσι, το περιμένω να έρθει!

-Δημήτρης-
Link to comment
Share on other sites

Ακομα μια συσκευασια που χαν ανοιξει δηλαδη!

 

Δεν ξερω αν οντως το ειχαν ανοιξει αλλα αν γινεται αυτο για να περαστουν τα ελληνικα κτλ αλλα ρε μαργα πως αλλιως θα τα εχουμε ολα στο πιατο? Και τελεια τιμη κ σφραγισμενο εμενα αν ειναι αχρησιμοποιητο δε με ενοχλει κ τοσο φυσικα και τα θελω ολα τελεια αλλα αν δ γινεται αλλιως τι να κανουμε?

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Η τιμη εχει παρει το κατηφορο!πρωτου ουτε μηνα το πηρα εγω απο εκει 503 ευρω:)

Παντος ειναι τζαμπα για τετιο τηλ.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα να δεις εγω ηταν να το παρω απο κει λογω αυτων που χα διαβασει, ειχαν ομως ελλειψη σε 32ρι και μου χαν πει οτι δε ξερουν ποτε θα ξαναφερουν. Οποτε το πηρα απο το πλαισιο λογω της προσφορας που εχουν.

Τελικα μ αυτα που διαβαζω ευτυχως που εγινε ετσι...

 

Αν ειναι να το ανοιγουν, τουλαχιστον ας το λενε στον πελατη, ξερετε ετσι κι ετσι εγινε. Το κουτι εχει μια ταινια που λεει να μη το δεχτεις αν αυτη ειναι σκισμενη ε μαλλον δε το λενε για πλακα.. Αν καποιος πουλαει συσκευη της οποιας εχει ανοιξει τη συσκευασια,και το αποκρυπτει , νομιζω ειναι λιγο κοροιδια. Κι ετσι δε μπορου,ε να ξερουμε εαν εχουν ανοιξει και τη συσκευη την ιδια ή οχι!

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα να δεις εγω ηταν να το παρω απο κει λογω αυτων που χα διαβασει, ειχαν ομως ελλειψη σε 32ρι και μου χαν πει οτι δε ξερουν ποτε θα ξαναφερουν. Οποτε το πηρα απο το πλαισιο λογω της προσφορας που εχουν.

Τελικα μ αυτα που διαβαζω ευτυχως που εγινε ετσι...

 

Αν ειναι να το ανοιγουν, τουλαχιστον ας το λενε στον πελατη, ξερετε ετσι κι ετσι εγινε. Το κουτι εχει μια ταινια που λεει να μη το δεχτεις αν αυτη ειναι σκισμενη ε μαλλον δε το λενε για πλακα.. Αν καποιος πουλαει συσκευη της οποιας εχει ανοιξει τη συσκευασια,και το αποκρυπτει , νομιζω ειναι λιγο κοροιδια. Κι ετσι δε μπορου,ε να ξερουμε εαν εχουν ανοιξει και τη συσκευη την ιδια ή οχι!

 

Συμφνω... αλλα κ στο πλαισιο δ ειναι και οι καλυτεροι... το ps vita ηταν ξεκκολλημενη η ταινια τους πηρα να τους το πω.. εστειλα και email και μ λεγαν οτι μπορει να ανοιξε απτη ζεστη και διαφορες χαζομαρες.. βεβαια το κρατησα αλλα και δουλευει μια χαρα αλλα παντου υπαρχουν αντιεπαγγελματιες..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Εγω απο κωτσοβολο και η ταινια ηταν και απο τις 2 μεριες κλειστη-ολα καλα !! Αψογη εξυπηρετηση και εκπτωση στις μετροιτης..

οχι σαν κατι αλλους ( ΠΛΑΙΣΙΟ) .

Link to comment
Share on other sites

Είχαμε πριν αρκετές σελίδες την ίδια συζήτηση.

Το δικό μου είναι αγγλικό και ο φορτιστής ευρωπαϊκός.

 

Πριν από μια εβδομάδα πήρα τηλέφωνο στο birdphone για να ζητήσω εξηγήσεις, όπου και είχα μια συζήτηση περίπου μιας ώρας με τον υπεύθυνο του καταστήματος (ξέχασα το όνομα του).

 

Είπαμε πάρα πολλά στη διάρκεια της συνομιλίας. Αυτό που βγήκε ως συμπέρασμα είναι ότι τα τηλέφωνα τα ανοίγει ο προμηθευτής τους (κάποιος είχε αναφέρει αυτήν την πιθανότητα και έφερε για παράδειγμα το expansys), αλλάζει το φορτιστή και τα σφραγίζει με δικό του αυτοκόλλητο.

 

Φυσικά του ανέφερα ότι προσωπικά δε με ενδιαφέρει αυτό και ότι θα προτιμούσα το κινητό να έρθει με αγγλικό φορτιστή και έναν εξωτερικό αντάπτορα. Η απάντηση του ήταν ότι αν και το κινητό προορίζεται για την αγγλική αγορά, ο προμηθευτής μπορεί να το πουλήσει πχ στη Γαλλία και λόγω νομοθεσίας θα πρέπει τα περιεχόμενα της συσκευασίας να είναι συμβατά με τα πρότυπα της χώρας του τελικού προορισμού.

 

Από την αρχή βέβαια μου ξεκαθάρισε ότι οτιδήποτε και να πούμε αυτός είναι διατεθειμένος να μου το αλλάξει ή να μου επιστρέψει τα χρήματα αν αυτή είναι η πρόθεση μου.

 

Κλείσαμε με την υπόσχεση εκ μέρους του να ερευνήσει το θέμα και κλείσαμε ενα ραντεβού για σήμερα στο μαγαζί τους, ώστε να τα πούμε και από κοντά. Δυστυχώς δεν μπόρεσα να πάω λόγω δουλειάς, αλλά θα την κάνω την επίσκεψη κάποια στιγμή.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Εγω σκεφτομαι να παρω το SIII 16gb απο ενα skroutzomagazo, το wap5. Με βολευει γιατι εχει αγορα με paypal. Aπ' οσο εχω διαβασει τις τελευταιες 10 σελιδες, δεν ειδα καποια αναφορα. Εχει κανεις εμπειρια ή να το αποφυγω σαν καταστημα;

Μενω Θεσσαλονικη, οποτε θα το φερει ο κουριερ.

 

Ευχαριστω για το χρονο σας!!

Quadra 660av
Link to comment
Share on other sites

Είχαμε πριν αρκετές σελίδες την ίδια συζήτηση.

Το δικό μου είναι αγγλικό και ο φορτιστής ευρωπαϊκός.

 

Πριν από μια εβδομάδα πήρα τηλέφωνο στο birdphone για να ζητήσω εξηγήσεις, όπου και είχα μια συζήτηση περίπου μιας ώρας με τον υπεύθυνο του καταστήματος (ξέχασα το όνομα του).

 

Είπαμε πάρα πολλά στη διάρκεια της συνομιλίας. Αυτό που βγήκε ως συμπέρασμα είναι ότι τα τηλέφωνα τα ανοίγει ο προμηθευτής τους (κάποιος είχε αναφέρει αυτήν την πιθανότητα και έφερε για παράδειγμα το expansys), αλλάζει το φορτιστή και τα σφραγίζει με δικό του αυτοκόλλητο.

 

Φυσικά του ανέφερα ότι προσωπικά δε με ενδιαφέρει αυτό και ότι θα προτιμούσα το κινητό να έρθει με αγγλικό φορτιστή και έναν εξωτερικό αντάπτορα. Η απάντηση του ήταν ότι αν και το κινητό προορίζεται για την αγγλική αγορά, ο προμηθευτής μπορεί να το πουλήσει πχ στη Γαλλία και λόγω νομοθεσίας θα πρέπει τα περιεχόμενα της συσκευασίας να είναι συμβατά με τα πρότυπα της χώρας του τελικού προορισμού.

 

Από την αρχή βέβαια μου ξεκαθάρισε ότι οτιδήποτε και να πούμε αυτός είναι διατεθειμένος να μου το αλλάξει ή να μου επιστρέψει τα χρήματα αν αυτή είναι η πρόθεση μου.

 

Κλείσαμε με την υπόσχεση εκ μέρους του να ερευνήσει το θέμα και κλείσαμε ενα ραντεβού για σήμερα στο μαγαζί τους, ώστε να τα πούμε και από κοντά. Δυστυχώς δεν μπόρεσα να πάω λόγω δουλειάς, αλλά θα την κάνω την επίσκεψη κάποια στιγμή.

 

Μαγκια τους παντως που σου ειπαν απτην αρχη ειτε αλλαγη ειτε επιστροφη χρηματων.. δ νομιζω να το κανουν και πολλοι.. στον χωρο

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Είχαμε πριν αρκετές σελίδες την ίδια συζήτηση.

Το δικό μου είναι αγγλικό και ο φορτιστής ευρωπαϊκός.

 

Πριν από μια εβδομάδα πήρα τηλέφωνο στο birdphone για να ζητήσω εξηγήσεις, όπου και είχα μια συζήτηση περίπου μιας ώρας με τον υπεύθυνο του καταστήματος (ξέχασα το όνομα του).

 

Είπαμε πάρα πολλά στη διάρκεια της συνομιλίας. Αυτό που βγήκε ως συμπέρασμα είναι ότι τα τηλέφωνα τα ανοίγει ο προμηθευτής τους (κάποιος είχε αναφέρει αυτήν την πιθανότητα και έφερε για παράδειγμα το expansys), αλλάζει το φορτιστή και τα σφραγίζει με δικό του αυτοκόλλητο.

 

Φυσικά του ανέφερα ότι προσωπικά δε με ενδιαφέρει αυτό και ότι θα προτιμούσα το κινητό να έρθει με αγγλικό φορτιστή και έναν εξωτερικό αντάπτορα. Η απάντηση του ήταν ότι αν και το κινητό προορίζεται για την αγγλική αγορά, ο προμηθευτής μπορεί να το πουλήσει πχ στη Γαλλία και λόγω νομοθεσίας θα πρέπει τα περιεχόμενα της συσκευασίας να είναι συμβατά με τα πρότυπα της χώρας του τελικού προορισμού.

 

Από την αρχή βέβαια μου ξεκαθάρισε ότι οτιδήποτε και να πούμε αυτός είναι διατεθειμένος να μου το αλλάξει ή να μου επιστρέψει τα χρήματα αν αυτή είναι η πρόθεση μου.

 

Κλείσαμε με την υπόσχεση εκ μέρους του να ερευνήσει το θέμα και κλείσαμε ενα ραντεβού για σήμερα στο μαγαζί τους, ώστε να τα πούμε και από κοντά. Δυστυχώς δεν μπόρεσα να πάω λόγω δουλειάς, αλλά θα την κάνω την επίσκεψη κάποια στιγμή.

 

Εγώ φιλικά θα σου πω ότι με την εξήγηση που σου κάνανε το κουράζεις το θέμα χωρίς λόγο. Νομίζω πως είσαι οκ και δεν θα εχεις θέμα.π

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Μαγκια τους παντως που σου ειπαν απτην αρχη ειτε αλλαγη ειτε επιστροφη χρηματων.. δ νομιζω να το κανουν και πολλοι.. στον χωρο

 

 

 

 

Εγώ φιλικά θα σου πω ότι με την εξήγηση που σου κάνανε το κουράζεις το θέμα χωρίς λόγο. Νομίζω πως είσαι οκ και δεν θα εχεις θέμα.π

 

Μα και εγώ δεν έχω παράπονο από το μαγαζί!

 

Το κινητό είναι πλήρως λειτουργικό και του ξεκαθάρισα ότι ο λόγος που παίρνω τηλέφωνο δεν είναι για να το αλλάξω, όπως μου πρότεινε αμέσως, αλλά κυρίως για να ξεκαθαρίσει η κατάσταση και να βγάλουμε μια άκρη ως προς το τι συνέβη.

 

Τέλος το ραντεβού το κλείσαμε με δική του προτροπή για να μου κάνει ξενάγηση στους χώρους του μαγαζιού και να μου δείξει πως δουλεύουν και όχι για να συνεχίσουμε το θέμα με το κινητό!

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εμένα που το κουτί επάνω τα γράφει στα ρουμανικά και είναι κατασκευής (produs in VIETNAM ) αν πάθει κάτι πριν τα δυο χρόνια δεν θα με καλύψει το μαγαζί που το αγόρασα ? το πήρα στα 440 με 16% φπα . γνωρίζει κανείς πως το δηλώνω για την εγγύηση?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...