Jump to content

Διαθεσιμότητα και αγορά του Samsung Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει κανείς εμπειρία από το open365.gr ρωτάω γιατί δεν είμαι από Αθήνα αλλά από Βόλο και την αγορά θα την κάνω ταχυδρομικός..... έχει κανείς παρόμοια εμπειρία; αξίζει να συνεχίσω άφοβα ή μήπως να πάω στο Πλαίσιο να το πάρω για να έχω και το κεφάλι μου ήσυχο...... :worry:
-Δημήτρης-
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχει κανείς εμπειρία από το open365.gr ρωτάω γιατί δεν είμαι από Αθήνα αλλά από Βόλο και την αγορά θα την κάνω ταχυδρομικός..... έχει κανείς παρόμοια εμπειρία; αξίζει να συνεχίσω άφοβα ή μήπως να πάω στο Πλαίσιο να το πάρω για να έχω και το κεφάλι μου ήσυχο...... :worry:

Μια φορά ψώνισα από εκεί και όλα πήγαν καλά.

Από εκεί και πέρα καλό είναι μέσω τηλεφώνου να ρωτήσεις ότι σε απασχολεί για να γνωρίζεις ακριβώς τι παίρνεις.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,σκεφτοαμαι να παω να το παρω απο κηνιτομανια,ειναι καλη επιλογη μαγαζιου??

 

Ευχαριστω!

 

Όχι!!!!!!!

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Παιδια,σκεφτοαμαι να παω να το παρω απο κηνιτομανια,ειναι καλη επιλογη μαγαζιου??

 

Ευχαριστω!

Δες κι εδω http://www.extreme-mobile.gr/
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η προσφορά που έχει το ΠΛΑΙΣΙΟ στα 615 ευρώ αγόρασε κανείς; Ελληνικές συσκευές είναι;

 

Εγω πηρα το 32ρι, ειναι ελληνικη συσκευη με apps της vodafone. Εμενα με βολεψε πολυ ενα widget που εχει που σου δειχνει ποσα λεπτα, sms και mb σου μενουν απο το προγραμμα σου. Αν εχεις βονταφον βεβαια.

Τη δωροεπιταγη την εξαργυρωνεις οποτε θες δεν εχει "ημερομηνια ληξης"

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Όχι!!!!!!!

Γιατι ?? Πες μας τον λόγο

Πολύ καλό το extreme mobile

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,σκεφτοαμαι να παω να το παρω απο κηνιτομανια,ειναι καλη επιλογη μαγαζιου??

 

Ευχαριστω!

 

Εγώ το αγόρασα απο kinitomania στις 5/10.

Όπως εχει ποστάρει και κάποιος φίλος το τηλέφωνο ειναι Ελληνικό (LH1) και έχει 7 DOA (απο ότι μου είπαν στο κατάστημα)

 

Και έπειτα απο επικοινωνία μου με την τεχνική υποστήριξη της SAMSUNG HELLAS το μόνο που χρειάζονται για τα δύο έτη εγγύηση είναι η απόδειξη αγοράς του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

Εγω πηρα το 32ρι, ειναι ελληνικη συσκευη με apps της vodafone. Εμενα με βολεψε πολυ ενα widget που εχει που σου δειχνει ποσα λεπτα, sms και mb σου μενουν απο το προγραμμα σου. Αν εχεις βονταφον βεβαια.

Τη δωροεπιταγη την εξαργυρωνεις οποτε θες δεν εχει "ημερομηνια ληξης"

 

Αμάν με ξενέρωσες τώρα, τα SGSIII από το πλαίσιο έχουν περασμένο Firmware της Vodafone????? Δεν είναι ελεύθερες factory default συσκευές;;;;; Να φανταστώ ότι δεν μπορείς να την καταργήσεις την εφαρμογή της Vodafone???????

:ooch::ooch::ooch::ooch: Απογοήτευση! :(:(:(:(

-Δημήτρης-
Link to comment
Share on other sites

Μην απογοητευεσαι!! Αυτο που βλεπω οτι δε βγαινει ειναι το "discover" το οποιο σου δινει τη δυνατοτητα για το widget που ανεφερα. 1,89mb καταλαμβανει με τα updates. Δινει επιλογη για "καταργηση ενημερωσεων" μονο
:cool:
Link to comment
Share on other sites

Μην απογοητευεσαι!! Αυτο που βλεπω οτι δε βγαινει ειναι το "discover" το οποιο σου δινει τη δυνατοτητα για το widget που ανεφερα. 1,89mb καταλαμβανει με τα updates. Δινει επιλογη για "καταργηση ενημερωσεων" μονο

 

Είμαι υστερικός με αυτό το θέμα :O δεν θέλω με τίποτα να δώσω τόσα λεφτά και ο κάθε χαζο πάροχος να έχει φυτέψει στην ROM του κινητού μου εφαρμογές.....:mad::mad::mad::mad:

 

Δεν υπάρχει περίπτωση να βρω κάπου φτηνό SGSIII ελληνικό με μόνο εργοστασιακές Samsung εφαρμογές;;;;

-Δημήτρης-
Link to comment
Share on other sites

Εχουν βγει ελωτωματικα φιλε μου,απο κει?

Απ το καιζερ?

 

Aπο εκεί αγόρασα εγώ στην καλύτερη τιμή της αγοράς και πολύ καλή εξυπηρέτηση... Συστήνεται

 

Υ.Γ. Γαλλικό S3 πήρα ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εκανα την αγορα του sg3,απλα το τηλ εκτος οτι πεταει,ειναι σε αλλη διασταση,οτι και nα πω λιγο θα ναι!

Επισης την αγορα την εκανα απο το καταστημα κινητομανια,ολα αψογα σφραγισμενο,με την αποδειξη αγορας,και εγγυηση 2 χρονια,επισης ζητησα τον λογο απο πιο μερος ειναι εισαγωγη του τηλεφωνου,και μου ειπε γερμανια! Τιμη Αγορας 472 ευρω παρακαλω,και με ολο το σεβεσμο δεν θα δινα 700 ευρω για Iphone!

Link to comment
Share on other sites

Η Samsung πηρε τις δυνατοτητες του Galaxy-NoteII και της εβαλε στο Galaxy-S3 στην Ιαπωνια!:D

 

Samsung Galaxy S III Alpha

http://4.bp.blogspot.com/-dZPxyW-hHBU/UHcOym0DisI/AAAAAAAAGas/h68OdL48QIM/s320/sgs+iii+Alpha.jpg

 

Μπορεί η περισσότερη σήμερα να ασχολούνται με το Samsung Galaxy S III mini αλλά η είδηση της ημέρας είναι άλλη.

 

Η εταιρεία NTT DoCoMo ανακοίνωσε τη διάθεση ενός "ενισχυμένου" SGS III για την αγορά της Ιαπωνίας, πρόκειται για το Samsung Galaxy S III Alpha.

 

Το Samsung Galaxy S III Alpha έρχεται με καλύτερο επεξεργαστή και συγκεκριμένα τον ίδιο Exynos που έχει το Galaxy Note II και είναι Quad Core χρονισμένος στα 1.6GHz.

 

Έχει επίσης μεγαλύτερη μνήμη RAM που από το 1GB πάει στα 2GB όπως και η αμερικάνικη έκδοση ενώ έρχεται με Android 4.1 Jelly Bean μέσα από το κουτί.

 

Τελικά μήπως τώρα με τη κρίση να πάμε Ιαπωνία:lol:

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι μόνο root χωρίς custom rom ναι ! δέχεσαι ΟΤΑ

 

Αρκετά ακριβό :(

Περισσότερο το έβαλα,γιατί είναι, νομίζω, η πρώτη εμφάνιση του μοντέλου με lte,2 gb ram,και jb προεγκατεστημενη.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι υστερικός με αυτό το θέμα :O δεν θέλω με τίποτα να δώσω τόσα λεφτά και ο κάθε χαζο πάροχος να έχει φυτέψει στην ROM του κινητού μου εφαρμογές.....:mad::mad::mad::mad:

 

Δεν υπάρχει περίπτωση να βρω κάπου φτηνό SGSIII ελληνικό με μόνο εργοστασιακές Samsung εφαρμογές;;;;

Τα 32άρια μόνο είναι vodafone στο πλαίσιο. Τα 16άρια όχι.

 

Άμα θες ελληνικό σε καλή τιμή, κοίτα εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Περισσότερο το έβαλα,γιατί είναι, νομίζω, η πρώτη εμφάνιση του μοντέλου με lte,2 gb ram,και jb προεγκατεστημενη.

Το συγκεκριμένο μαγαζί πάντως είναι γνωστό ότι φέρνει ασιατικές συσκευές...

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο μαγαζί πάντως είναι γνωστό ότι φέρνει ασιατικές συσκευές...

 

Ναι γιατί εδρεύει στο Hong Kong! Οπότε εγγύηση... για 1 χρόνο και φυσικά με έξοδα αποστολής δικά σου για Hong-Kong (ουκ ολίγα) και μέσα σε 28 εργάσιμες αν δεν κάνω λάθος το ελέγχουν! Δεν θα το συνιστούσα!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αγόρασα το δικό μου S3 16GB προχθές απο birdphone στα 486€. Το τηλέφωνο είναι απο Πολωνία με 2ετη εγγύηση και καλύπτεται απο την ελληνική αντιπροσωπεία.
iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

Τα 32άρια μόνο είναι vodafone στο πλαίσιο. Τα 16άρια όχι.

 

Άμα θες ελληνικό σε καλή τιμή, κοίτα εδώ.

 

Επειδή σκέφτομαι να το αγοράσω από το πλαίσιο πως μπορώ να ξέρω αν μια συσκευή π.χ είναι Vodafone - Cosmote ή απλά εργοστασιακή Samsung ;

Υπάρχει κάποια ένδειξη στο κουτί ;

Πως μπορώ να είμαι σίγουρος ότι το πλαίσιο δεν θα μου στείλει 16 άρι Vodafone ;

-Δημήτρης-
Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι να το αγοράσω από το πλαίσιο πως μπορώ να ξέρω αν μια συσκευή π.χ είναι Vodafone - Cosmote ή απλά εργοστασιακή Samsung ;

Υπάρχει κάποια ένδειξη στο κουτί ;

Πως μπορώ να είμαι σίγουρος ότι το πλαίσιο δεν θα μου στείλει 16 άρι Vodafone ;

 

Σου απάντησε πιο πάνω o Joebar. Το σκέφτεσαι ένα μήνα τώρα... παρτο να ησυχάσεις... από την επιλογή μαγαζιού φαίνεται ότι σου περισσεύουν, τι το καθυστερείς τόσο; :) Οι 32άρες συσκευές είναι αποκλειστικότητα της Vodafone, δεν έχει να κάνει το πλαίσιο μ' αυτό. Αν πάρεις 16αρι θα είναι unbranded.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Σου απάντησε πιο πάνω o Joebar. Το σκέφτεσαι ένα μήνα τώρα... παρτο να ησυχάσεις... από την επιλογή μαγαζιού φαίνεται ότι σου περισσεύουν, τι το καθυστερείς τόσο; :) Οι 32άρες συσκευές είναι αποκλειστικότητα της Vodafone, δεν έχει να κάνει το πλαίσιο μ' αυτό. Αν πάρεις 16αρι θα είναι unbranded.

 

Όντως έχετε δίκιο έχω κάνα μήνα που το παλεύω..... φοβάμαι μην το μετανιώσω :O:O:O

Η αλήθεια είναι ότι αρχικός μου στόχος ήταν το iPhone5, τώρα λίγο ή καθυστέρηση να έρθει λίγο ο χρηματικός παράγωντας πολύ το myphone....... με έκαναν να αλλάξω γνώμη και να επιλέξω Samsung galaxy s3 pebble blue 16 gb...... ήθελα ελληνική συσκευή αλλά επειδή από ότι βλέπω, εδώ μέσα, διαφορά δεν έχει θα επιλέξω φτηνότερη ευρωπαϊκή...... και από ότι βλέπω λόγω των πολύ καλών κρητικών θα επιλέξω το birdpphone...... ο μοναδικός μου ενδοιασμός είναι το ότι είμαι από Βόλο και δεν ξέρω τι γίνεται με το DOA πως το επιστρέφω την πρώτη εβδομάδα....... αν γνωρίζει κανείς να μου απαντήσει....

-Δημήτρης-
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...